Saklama Kabı

20926 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Saklama Kabı

Cam, plastik, porselen ve mika gibi malzemeden üretilen saklama kapları, en çok ihtiyaç duyulan mutfak ürünleri arasında yer alıyor. Estetik tasarımları ile dikkat çeken saklama kapları kavanoz, şişe ve kapaklı kase gibi ürünlerden oluşuyor. Erzak, kuru gıda, sebze, meyve ve hatta pişmiş yiyeceklerin en doğru şekilde saklanmasına yardımcı olan bu kaplar, farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere tasarlanıyor. Trendyol, birçok saklama kabı modelini sizlerin beğenisine sunuyor.

Saklama Kabı Çeşitleri

Mutfakta kullanılan gıda malzemelerinin hijyenik ortamda muhafaza edilmesi için saklama kaplarına ihtiyaç duyuluyor. Erzak kabı ya da baharat seti gibi saklama kapları ise mutfaklara düzenli bir görünüm kazandırıyor. Göz alıcı tasarımlar sunan cam kavanoz ve şişe setleri, mutfaklarda sıklıkla görülen modeller oluyor. Kuru meyve, bakliyat, baharat ve erzak gibi gıda malzemelerini, estetik tasarımlı cam saklama kabı seçeneklerinde muhafaza etmek mutfaklara farklı bir ambiyans katıyor. Cam saklama kapları hijyen açısından en sağlıklı ürünler oldukları için büyük talep görüyor. Özel tasarımlı saklama kabı setleri hediyelik ürünler olarak da büyük ilgi görüyor.

Saklama Kabı Modelleri

Un, şeker, pirinç, mercimek, nohut, fasulye ve çay gibi kuru gıdaların güvenle saklanması için tasarlanan ahşap ya da metal kapaklı cam bakliyat saklama kabı setleri, farklı tasarımları ve boyutları ile dikkat çekiyor. Birbirine geçen üç katlı saklama kabı modelleri de ilgi gören ürünler arasında yer alıyor. Plastik kapaklı 3'lü cam saklama kabı setleri ise buzdolabında saklanacak gıda ürünleri için en ideal çözüm oluyor. Kaliteli plastikten üretilen iki ya da üç bölmeli plastik kavanoz şeklindeki saklama kapları ise üç farklı ürünü aynı kavanoz içerisinde muhafaza etme imkânı tanıyor. Bu kaplar genellikle bakliyat ve kuruyemişler için tercih ediliyor. Cam bal saklama kapları ise kendinden kaşıklı modelleri ile ilgi görüyor. Plastik saklama kabı modellerinden olan ölçekli erzak kapları, farklı ihtiyaçlara cevap veren modellerden biri olmayı başarıyor.

Baharat ve Erzak Setleri

Yemeklere lezzet katan baharatların sağlıklı koşullarda muhafaza edilmesini sağlayan baharat setleri çok farklı tasarımlar içeriyor. Ahşap gövde üzerine oturan porselen baharatlıklar olduğu gibi bambu gövde üzerine yerleşen cam şişeli baharatlık modelleri de bulunuyor. Metal kutulardan oluşan setler de bunlara ilave oluyor. Ahşap, plastik, cam, metal ve porselen malzemeyle üretilen saklama kabı seti seçenekleri içerisinde erzak kabı olarak kullanılan ürünler, tarz yaratan tasarımlarıyla ilgi görüyor. Erzak kapları; un, şeker, pirinç, kuruyemiş, kurabiye, makarna gibi gıda ürünlerini tazeliğini koruyarak saklıyor ve dolaplarınızın düzenli olmasına yardım ediyor. Günlük kullanım için ayırdığınız çay, şeker ve tuz gibi gıdalarınızı da metal saklama kutuları içine yerleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Saklama Kabı ile Düzenli Mutfaklar

Saklama kabı çeşitleri, düzenli mutfaklara sahip olmayı mümkün kılıyor. Mutfak çekmeceleri ve dolap içleri farklı boyutlarda üretilen saklama kabı seçenekleriyle derli toplu bir görünüme kavuşuyor. Pasta, börek, kek, kurabiye ve benzeri gıda ürünlerini bayatlamadan saklamanıza yarayan cam saklama kapları, kek fanusu ve börek kabı gibi ürünleri elinizin altında bulundurarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Cam kavanoz şeklindeki saklama kapları bisküvi, kurabiye, reçel, marmelat gibi gıda ürünlerinin saklanması için de tercih ediliyor. Farklı malzemelerden üretilen çok amaçlı kavanoz modelleri ise mutfakların vazgeçilmez parçaları arasında ilk sırayı alıyor.

Trendyol, mutfak saklama ve düzenleme kategorisinde size pek çok saklama kabı modeli sunuyor. Ürün çeşitlerini hemen inceleyebilir ve ihtiyacınız olan modellere en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.