Saç Spreyi

4775 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Saç Spreyi

Saç Spreyi

Saçlar günlük hayatta vücutta en fazla temas edilen yerlerden biridir. Rüzgar, tuzlu su, sıcak havalar gibi değişken hava şartları saçları kötü etkileyebilir. Yıpranmaya ve kırılmaya müsait olan saçlarınızı bu kötü koşullara karşı korumanız gerekir. Saçların yıpranmasını önlemek için pek çok farklı yöntem vardır. Bunlardan en kolay ve en etkili yöntem saç spreyleridir. Saç spreyleri geniş bir kategoriye sahiptir. Özellikle saç spreyi kadın kullanıcılar için üretilen geniş bir kategoriye sahiptir.Boya, fön suları, tarama spreyi ve daha pek çok farklı modele rastlamak mümkündür.

Saç Spreyleri Kullanım Alanları

Saç spreyi ne işe yarar sorusunun birden fazla cevabı vardır. Saçı şekillendirmek, dolgunlaştırmak, boyamak ve daha fazlası için kullanabileceğiniz sprey çeşitleri vardır. Saç spreyi nasıl kullanılmalı diye merak eden kullanıcılar için bu spreyleri kullanmadan önce bazı modellerde saçların ıslak ya da nemli bazılarında ise nemli olması gerekir. Banyo sonrası kullanacağınız mavi su spreylerde saçlarınızın nemli ya da kuru olması fark etmez. Her iki durumda da rahatça kullanabilirsiniz. Durulanmayan saç spreyi ile sadece ıslak saçlarınıza uygulayarak saçlarınızı kurutabilir ve istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Her saç tipine uygun ve yüksek koruma sağlayan yapıya sahiptir. İçeriğinde bulunan keratin sayesinde saçlarınızı onarır ve bakım yapar. Tek bir ürün ile birden fazla saç probleminden kurtulabilir aynı zamanda saçlarınızı koruyabilirsiniz. Kırık ve yıpranmış saçlarınıza uygulayarak havlu yardımı ile de kurutabilirsiniz.

Mat bir görünüme sahip olmak isteyen kullanıcılar mat saç spreyinin ultra güçlü yapısı ile saçları sabitler. Mat bir görünüm kazandırması ile birlikte saçlarınızı ağırlaştırmadan hem mat görünmesini hem de esnek olmasına yardımcı olur. İçerdiği E vitamini ile saçlarınızı besler. Arginine protein ile saçlarınızı güçlendirir. Kuru saçlarınıza uygulayarak mat saçlara sahip olabilirsiniz.

Islak görünüm veren saç spreyleri kullanıcılar tarafından tercih edilen ürünlerden biridir. Bu saç spreyi nasıl kullanılmalı diye merak eden kullanıcılar için şu şekilde anlatılabilir; ıslak gösteren saç spreyi kullanmadan önce sanılanın aksine saçlarınız kuru değil hafif nemli olmalıdır. Bu sprey yardımı ile saçlarınız banyodan yeni çıkmış gibi bir görünüm kazanır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu yardımı ile kurulayabilirsiniz. Tamamen kurutmadan nemli bir şekilde bırakmalısınız. Daha sonra bir tarak yardımı ile saçlarınızı tarayın. Islak saç spreyi yardımı ile saçlarınıza istediğiniz ıslak görünümü verebilir ve şekillendirebilirsiniz. Daha kuru, daha hafif görünüm kazandıran çeşitleri de Trendyol'da bulabilirsiniz. Trendyol'da bulunan saç spreyi çeşitleri arasından ihtiyacınıza en uygun modeli bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Geniş Kullanım Çeşitlerinde Saç Spreyleri

Kullanıcılar tarafından merak edilen bir soru olan "Saçlarınızı şekillendirmenize yardımcı olan saç spreyi ile saça nasıl şekil verilir?" şu şekilde cevaplanabilir; sabitleyici saç spreyi uzun süre kalıcı bir saç modeline sahip olmak istediğinizde saçınızı şekillendirirken bu spreyi kullanarak yapmış olduğunuz modelin uzun bir süre sabit kalması ve şekli ilk yaptığınız an ki gibi durarak aynı modeli saatlerce kullanmanıza yardımcı olur. Özel davetlerde ve uzun saatler süren etkinliklerde saçlarınızın şeklini koruması ve dolgun durması için dolgunlaştırıcı saç spreyi kullanabilirsiniz. Bu tür spreyler saçlarınızı daha dolgun göstererek ve şeklini koruyarak gün boyu kullanmanıza yardımcı olur.

Saçların uzun süre sabit kalması için kullanılan şekillendirici saç spreyi gibi ürünlerin yanı sıra sert ve taraması zor olan saçlar için yumuşatıcı saç spreyi ve kolay saç tarama spreyi bulunur. Saçlarınızı açmak için sert tarama yaptığınızda bu saç tellerinize zarar vererek kırılmasına ve dökülmesine neden olur. Bunun olmasını engellemek için saç açma spreyi kullanabilirsiniz. Bu spreyler saçlarınızı açmanızı kolaylaştırmanın yanı sıra saçlarınızdaki elektriklenmeyi önler. Saç tarama spreyi saçlarınızdaki hasar görmüş ve çatlaklar oluşmuş kısımları onarır. Böylece hem daha kolay tarama yapmanıza hem de saçlarınızı onarmanıza yardımcı olur.

Saç tarama spreyleri gibi saçın en önemli ihtiyaçlarından biri olan keratin saçın ihtiyacı olan vitaminleri geri kazandırmanıza olanak sağlar. Sürekli fön ve işleme maruz kalmış saçlar için keratin spreyi kullanarak onarabilirsiniz. Keratin saç dökülmesine karşı savaşmanıza yardımcı olur. Ayda en az iki kere kullanacağınız keratinli saç bakım spreyi ile saçlarınızın dökülmesini önleyebilir ve yeniden onarılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Saçlarınıza şekil vermek için yaptığınız fön, maşa gibi işlemler saçlarınızın yanmasına ve yıpranmasına neden olur. Bu da sağlıksız saçlara ve kötü bir görünüme sahip olmanıza neden olabilir. Ancak bu işlemler öncesi ve sonrası kullanacağınız birkaç ürün ile saçlarınızın yıpranmasını önleyebilirsiniz. Saçlarınızın korunmasına ve daha sağlıklı görünmesine olanak sağlayan bu ürünlerden biri mavi su saç spreyidir. Mavi su saç spreyi nasıl kullanılır diye merak edilen kullanıcılara şu şekilde yanıt verilebilir; saçlarınızı yıkadıktan sonra bu spreyi kullanarak hem daha kolay tarayabilir hem de saçlarınızın nemini kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Saçlarınızda bıraktığı güzel koku ile daha huzurlu ve hafiflemiş hissedebilirsiniz. Mavi sudan sonra ısı önleyici saç spreyi kullanarak saçlarınızı düzleştirme sırasında maruz kalacağı fazla ısıya karşı koruyabilirsiniz. Düzleştirme ve fön işlemi sonrası saçlarınızın şeklini koruması için fön sonrası saç spreyi kullanabilir ve şeklini koruyabilirsiniz.

Isı ve diğer saç işlemlerinin yanı sıra saçlar deniz tuzu ve güneş gibi hava şartları ve koşullardan dolayı zarar görebilir. Tuzlu su ve güneş saçların renginin doğal yollar ile açılmasına yardımcı olur. Ancak deniz tuzu ve güneş saçların yıpranmasına da neden olabilir. Güneş koruyucu saç spreyi UV ışınlarına karşı koruma ve kolay tarama sağlar. Saçların zarar görmesini engellemek ve korumak için kimyasal içermeyen spreyler kullanılmalıdır. Doğal saç spreyi olarak adlandırılabilecek saç spreylerinden biri olan ve saçın doğal yapısı koruyarak oluşabilecek kırılmalara karşı önlem sağlayan deniz suyu saç spreyi saçlarınızda oluşan dalgaları korur. Saçlarınızda doğal dalgaların oluşmasına olanak sağlar. Doğal içerikli olarak deniz tuzu yardımı ile yapılan bu ürün doğal dalgaların sabit kalmasına ve içerdiği deniz tuzu ile saçlarınızı onarır.

Yeni Tarzlar Kazandıran Sprey Boyalar

Saçlara sık sık uygulanan bir diğer işlem olan boyalar belki de uygulanması en zor yöntemlerden biridir. Daha kolay ve hızlı bir şekilde boyayabilmek için renkli saç spreyi kullanabilirsiniz. Saç dipleri ve aralardaki birkaç beyaz telden şikayetçiyseniz saç spreyi siyah rengi kullanarak beyazlardan kurtulabilirsiniz. Kolay ve hesaplı bir şekilde uygulayabileceğiniz bu yöntem saatlerce boya işlemi ile uğraşmanıza gerek kalmadan boyamanıza olanak sağlar. Gökkuşağı gibi saç renklerine sahip olmak isteyen kullanıcılar için birbirinden farklı renklere sahip saç spreylerini Trendyol'da bulabilirsiniz. Geniş saç spreyi renkleri kategorisi içinden ihtiyacınız olan tüm renkleri bulmanız mümkündür. Saç spreyleri yalnızca kalıcı olarak değil aynı zamanda geçici modelleri de vardır. Saçlarınızın renginden sıkılıp biraz değişik ve farklı tarzlar denemek istediğinizde saç spreyi boya geçici modelleri satın alabilirsiniz. Uzun süre kalıcı olmasını istemeyen kullanıcılar için bu tarz ürünler oldukça uygundur. Saç spreyi mavi, mor, gri, turuncu gibi canlı renkler ile yeni bir tarz oluşturabilirsiniz. Daha farklı bir tarz isteyen kullanıcılar ateş gibi bir görünüm veren kırmızı saç spreyi ile ombre yapabilir. Biraz daha çılgın bir görünüme sahip olmak istiyorsanız yeşil saç spreyi size yeni bir marjinal ve çılgın tarz kazandırır. Bir diğer renk olan pembe saç spreyi de yeşil renk gibi farklı ancak daha soft bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Kullanıcılar tarafından oldukça fazla tercih edilen gri saç spreyi ile kül görünümü veren ombreler oluşturabilirsiniz. Saç spreyi geçici ürünlerde 1 hafta ya da 1 ay kullanabileceğiniz iki farklı seçenek vardır. Saç spreyi boya fiyatları milillitreye göre değişiklik gösterebilir. Ancak neredeyse her bütçeye uygun ürünü bulmak mümkündür. Geniş renk kategorisine sahip saç spreyi boyaları arasından dilediğinizi Trendyol'dan kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Her Kullanıcıya Uygun Saç Spreyleri

Kabaran ya da bir türlü şekil almayan saçlarınızdan şikayetçiyseniz saç şekillendirici sprey kullanabilirsiniz. Ya da sürekli kabaran ve elektriklenen saçlara sahipseniz kabaran saçlar için saç spreyi kullanabilirsiniz. Bu sprey, kabarmayı önlemesinin yanı sıra saçlarınıza parlaklık ve hareketlilik kazandırır. Ağırlaştırmadan yumuşak ve pürüzsüz bir saç yüzeyi oluşturur. Sürekli düz ve bir türlü şekil almayan saçlara sahip kullanıcılar için ise dalgalı saç spreyi bulunur. Kabarık saçlı kullanıcılar saçlarını dizginlemek ve kolay şekillendirmek isterken düz saçlara sahip kullanıcılar ise uzun süre kullanabilecekleri saç spreylerine ihtiyaç duyar. Bu gibi sorunlara sahip kullanıcılar saç kabartma spreyi yardımı ile daha dolgun saçlara sahip olabilirler. Vahşi ve dağınık bir görünüm kazanmak isteyen kullanıcılar için idealdir.

Kabartıcı spreylerin yanı sıra saç tellerini bütünleştiren saç dolgu spreyi saçları bütüleştirerek kalınlaştırır ve dolgun bir görünüm kazandırır. Nano teknoloji kullanılarak üretilir. Suya ve terleme karşı dayanıklılığı sayesinde uzun süre kullanmanıza olanak sağlar. Uygulama öncesi saçlarınızın kuru olmasına dikkat ediniz. Kullanmadan önce birkaç saniye çalkalayınız. Uyguladıktan sonra 5- 10 saniye kurutunuz daha sonra uyguladığınız bölgeyi tarayarak şekillendirebilirsiniz. Saç spreyi dolgunlaştırıcı özelliği ile istediğiniz dolgunluğu kazandırır.

Kadınlara oranla daha kısa ve farklı saç teline sahip erkekler için üretilen saç spreyleri vardır. Erkekler için saç spreyi modelleri erkek kullanıcıların saç yapısına uygun olarak tasarlanır. Kadınlara oranla erkek kullanıcıların saç yapıları daha farklıdır. Erkek saç spreyi ürünleri saçlarını kolay şekillendirmelerinin yanı sıra dökülmeyi önlemeye yardımcı olur. Yumuşak ve bir türlü şekil almayan saçlara sahip iseniz sert saç spreyi kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kalınlaştırarak bir araya getirmesinin yanı sıra yumuşak bir his verir. Bir diğer saç sorunu olan seyrelmeler için seyrek saç spreyi ile dökülmelere karşı koruma sağlayan ve daha hızlı uzamaya yardımcı bileşenlere sahip saç spreyleri ile dökülmelerinin önüne geçebilir ve kolayca uzamasına olanak sağlayabilirsiniz. Dökülmenin ve seyrelmenin yanı sıra hiç saça sahip olamayan kullanıcılar olan keller için saç spreyi saç dökülmesine engel olur. Bölgesel olarak kullanabileceğiniz bu sprey ile kaybettiğiniz saçlarınıza yeniden kavuşmanız mümkündür. Saç uzatma spreyi yavaş uzayan saçlar için etkili bir yöntemdir. Bir türlü uzamayan saçlarınızdan şikayetçiyseniz bu spreyi kullanabilirsiniz.

Erkek kullanıcıların yanı sıra bebekler ve çocuklar için üretilen saç spreyleri mevcuttur. Çocuk saç spreyi banyo sonrası zor taranan banyoda birbirine karışan saçları açmanıza yardımcı olur. Sprey içerisindeki Hindistan cevizi yağı ile çocuğunuzun saçlarını yumuşacık yapar. Bebek saç spreyi de çocuklar için üretilen modeller gibi banyo sırasında birbirine karışan ve açılması zor hale gelen saçları açmanıza yardımcı olur. İçeriğindeki badem özü ile saçları besler ve güzel bir koku verir. Kimyasal içermeyen zararsız saç spreyi olan bu ürünleri çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz.

Kullanıcılar İçin Saç Spreyi Önerisi

Saç spreyi markaları genellikle keratin, E vitamini gibi saçlarınızı onarmaya yardımcı vitaminler barındıran ürünler üretir. Saç spreyi tavsiye eden pek çok kullanıcı keratin gibi saçlarınızı onaracak vitaminler barındıran spreyleri kullanmanızı tavsiye eder. Bu vitaminlerin yanı sıra saçlarını şekillendirirken doğal ve hafif dalgalara sahip olmak istiyorsanız deniz suyu etkili saç spreyi kullanarak saçlarınızda daha doğal bukle ve dalgalara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı sertleştirmeden kullanmak istiyorsanız daha hafif ve yumuşak bir sprey tercih edebilirsiniz. Bazı saç spreyleri şampuan ve saç kreminizin kokusunu maskeleyerek tuhaf bir kokuya neden olabilir. Bu problemi çözmek için kokulu saç spreyi kullanabilirsiniz. Pek çok hoş kokuya sahip saç spreyleri arasından kendi kokunuzu seçebilirsiniz. Düz ya da dalgalı ancak kolayca bozulan saça sahip kullanıcılar kıvırcık saç spreyi kullanabilir. Bu tür spreyler dalgalı saçlarınızı sabitleştirmenize ve daha dolgun görünmesine, düz saçlarınızı ise belirgin kıvırcık görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Daha hacimli ve dolgun bir görünüm isteyen kullanıcılar ise saç hacim spreyi kullanabilir. Deniz tuzu etkili yapısı ile saçlarınızı yapaylaştırmadan doğal bir görünüm verir. Nemsiz saçlarınızı nemlendirmenize yardımcı olur.

Sıvı saç spreyi modelleri köpük ve saç kremlerine göre uygulaması oldukça basittir. Banyo sonrası birbirine karışan saçlarınızı açmak için krem ve köpük ile uğraşmak yerine saç spreyi kolay tarama yapmanıza yardımcı olur. Bu önerilerin yanı sıra saç spreyi saçta ne kadar kalmalı diye merak ediyorsanız bazı saç spreyleri ağırlaştırdığı ve sert bir yapıya sahip olduğu için uyguladığınız gün gece yatmadan önce yıkamanız sizin için hem daha sağlıklı hem de daha kolay olacaktır.

Saç spreyi kaç gün kalır sorusunun cevabı ise saçta en fazla 2 gün kalmalıdır. Eğer uzun süre yıkamazsanız saçlarınız dökülebilir ve yıpranabilir. Saç spreyi içindekiler polivinilpirolidon adında suda hemen çözülebilen bir madde ile üretilir. Ancak uzun süre kullanım için vinil asetat eklendiğinde spreyin suya kar��ı dayanıklılığı arttırılır. Böylelikle saç spreyi su geçirir mi yoksa geçirmez mi diye anlamak için içindekiler bölümünden vinil asetat olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Gazlı ve gazsız saç spreyi olarak üretilen iki tür saç spreyi vardır. Gazsız modeller genellikle profesyonel saç tasarımcıları tarafından kullanılır. Gazlı saç spreyi genellikle kuaför ya da profesyonel olmayan normal kullanıcılar tarafından tercih edilir. Püskürtme mekanizması gazsız modellere göre daha kolay olduğu için daha çok tercih edilir. Çantanızda taşıyacağınız küçük boy saç spreyi yardımı ile her an her yerde saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Trendyol'da bulunan küçük boy şişelere göz atabilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Farklı Tarzlarda Saç Spreyleri

Profesyonel saç tasarım uzmanları ve kuaförler tarafından kullanılan gazsız saç spreyleri saçları şekillendirirken uzun süre sabitlemenize yardımcı olur. Özellikle çok fazla yağlanmaya sebep olan saç spreyleri yerine yağlı saçlar için saç spreyi kullanarak yağlanmanın önüne geçebilirsiniz. Böylelikle uzun süren çekimler ve showlarda yağlanma olmadan saç şeklini koruyabilirsiniz. Trendyol'da bulunan her türlü saç tipine uygun olarak üretilen bu saç spreyleri ile müşterileriniz için doğru saç spreyini kullanabilirsiniz. Saç spreyi saçı döker mi diye merak ediyorsanız eğer saçlarınızı uzun süre spreyli bırakırsanız ve saç diplerine doğrudan temas ettirirseniz dökülme sorunu yaşayabilirsiniz. Saç diplerine temas ettirmeden kullanmanız sizin için daha doğru olacaktır. Sertleştirici saç spreyi saçlarınızda istediğiniz şekli vermenize ve uzun süre korumanıza olanak sağlar. Trendyol'da bulunan sertleştirici saç spreyi satın al butonu yardımı ile hızlı ve kolayca satın alabilirsiniz. Alkolsüz saç spreyi kafa derisinde tahrişe neden olmaz ve saç derisine zarar vermez. Güvenle kullanabileceğiniz bir saç spreyi çeşididir. Saç spreyi önerisi arasında en çok bahsedilen spreylerden biridir. Uygun saç spreyleri fiyatları ile istediğiniz modeli satın alabilirsiniz. Saçlarınıza zarar vermeyen ve onarmanıza yardımcı olan saç spreylerini Trendyol'da bulabilirsiniz.