Saç Kremi

2343 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Saç Kremi

Saç kremi, günlük saç bakımı içerisinde önemli bir yer tutar. Düzenli olarak yıkamak saçlarınızı her zaman istediğiniz kadar yumuşak bir hale getirmeyebilir. Saç kremi sert yapıdaki saçlara daha yumuşak bir form kazandırmanızı sağlar. Temizken bile zor taranan sık saçların daha kolay taranmasına ve daha güçlü hale gelmesine katkıda bulunan saç kremleri daha sağlıklı, daha kolay şekil alan saçlara kavuşmak için kullanıcılarına yardımcı olur.

Farklı ihtiyaçlara göre üretilmiş farklı saç kremi çeşitleri vardır. Kıvırcık ve zor taranan saçlar için saç düzleştirme kremi, kırılmış ve yıpranmış saçlar için saç bakım kremi, zor şekil alan saçlar için saç şekillendirme kremleri, yavaş uzayan ve kolay dökülen saçlar için saç uzatma kremi gibi farklı çeşitlerde saç kremleri bulunur. Hem kadınlar hem de erkekler için kullanılabilen saç kremleri olduğu gibi kadın saç yapısına özel olarak tasarlanmış saç kremleri de mevcuttur.

Saç Kremi Saça Doğal Yumuşaklığını Yeniden Kazandırır

Günlük saç bakımı için üretilmiş saç kremleri, saçların daha yumuşak bir hale gelmesini amaçlar. Gün içerisinde ter, hava kirliliği, stres gibi sebeplerle hızlıca sertleşen saçların doğal güzelliğine kavuşması için desteğe ihtiyaç vardır. Saç kremi bu desteği sağlayarak saçları daha kolay taranır ve daha bakımlı bir hale getirir. Saçın zamanla kaybolmuş yumuşaklığını saça yeniden kazandırır.

Saçlar dış etkilerle çok hızlı biçimde kırılabilir ve yıpranabilir. Düzenli fön, maşa, toka kullanımı gibi durumlar saçlarınızı olumsuz etkiler. Bu şekilde kırılmış ve yıpranmış saçlar, saç bakım kremleri ile yeniden eski güzelliğine kavuşabilir. Yüksek sıcaklık nedeniyle ya da sürekli toplanmış biçimde kalmaktan dolayı incelen saç telleri için özel saç bakım kremleri, saça eski hacmini, parlaklığını ve sağlığını geri kazandıracaktır.

Saçların doğal güzelliğini yeniden kazanmasını amaçlayan saç kremlerinin, saçınızın yaşadığı çeşitli sorunlara özel olarak hazırlanmış çeşitleri de bulunur. Kıvırcık ve sık yapıdaki saçların daha düz durması amacıyla üretilen saç düzleştirici krem çeşitleri, kullanıcılarının saçlarına istediği şekli verebilmesini sağlar. Kıvırcıklığı nedeniyle zor taranan saçlarınızı yumuşatan bu kremler ile daha düz saçlara sahip olabilirsiniz. Yine kıvırcıklığı nedeniyle düğüm olan ve taranamayan saçlar için üretilen saç açıcı krem çeşitleri de bu kullanıcılar için uygun olabilir.

Sert ve inatçı saçları kontrol altına almak için saç kremleri en büyük yardımcınız olabilir. Sert yapıdaki saçlara istenen şekli vermek oldukça zordur. İnatçı bir biçimde kendi istediği yöne doğru uzayan saçların kullanımı, saçın şekli kontrol altına alınamadığı için oldukça fazla sıkıntı yaratabilir. Saç yumuşatma kremi çeşitleri sert saçların inadını kırmak ve onlara istenen yumuşaklığı kazandırmak için özel olarak tasarlanmıştır ve bu saç tipleri için en büyük yardımcınız olabilir.

Gün içerisinde saçlarımızın bozulmaması, düzgün ve bizim istediğimiz şekilde kalması oldukça önemlidir. Bu nedenle birçok farklı kozmetik ürün var olsa da saç şekillendirme kremleri saça zarar vermeyen yapıları ile öne çıkar. Saçı koruyup beslerken ona istenen şekli veren ve bu şekli gün boyu koruyan saç şekillendirme kremleri, şıklığınıza katkı sağlayacaktır.

Saçlarınız kolayca dökülüyor ve seyreliyorsa ya da uzaması oldukça yavaşlamışsa, saç uzatma kremleri saçınızın ihtiyacı olan ürün olabilir. Saç köklerini ve zayıf telleri destekleyen bu ürünler ile saç uzama hızınıza etki edebilir, daha sağlıklı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Farklı sorunlara yönelik farklı seçenekler sunan ve kullanıcılarına daha sağlıklı saçlar vadeden saç kremleri, düzenli olarak şampuan kullanımının ardından en önemli saç bakım yöntemidir.

Saç Kremi Kullanma Biçimleri

Farklı amaçlara uygun olarak üretilen saç kremleri, saçlara ihtiyacı olan bakımı verirken aynı zamanda sağlıklı, yumuşak ve parlak bir görünüm kazandırır. Fakat kullanıcıların vadedilen bu faydaları elde edebilmesi için rutin saç bakımlarını aksatmadan sürdürmesi gereklidir. Sağlıklı ve bakımlı saçlar için her gün ya da en geç gün aşırı saç yıkamaya özen gösterilmeli ve yıkamanın ardından saç kremi uygulanmalıdır.

Saç kremleri, kullanım yöntemlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yine de temelde; durulanması gereken saç kremleri ve durulanmayan saç kremleri olmak üzere iki tür saç kremi bulunur. Durulanması gereken saç kremleri; banyo sırasında son durulanmadan önce uygulanır. İki el ile saç diplerine temas etmeyecek şekilde ve saça masaj yaparak uygulanan saç kremi, kısa bir beklemenin ardından iyice durulanır. Durulanmayan saç kremleri ise yine banyodan sonra uygulanmaktadır. Temiz saça iki el ile saç diplerine değmeyecek şekilde uygulanan saç kremi durulanmadan bırakılır. Her iki tip saç kremi de saçınıza kısa süre içerisinde daha canlı, daha parlak ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.