Yüz Şekline Uygun Kısa Saç Modelleri

Yüz Şekline Uygun Kısa Saç Modelleri

Fotoğraflarda veya televizyonda gördüğümüz kişilerin saç modellerini çok beğenip kuaföre gidip aynı saç kesiminden yapılmasını istediğimiz de çok az kişi belki de memnun olarak ayrılıyor. Bu bakımdan kuaförlerde saç kesimi yaptırmak, herkesin cesaret edebileceği bir işlem olmuyor. Erkeklerin tıraş makinesi ile saçlarını kestirdikleri işlem, kadınlar için yeni bir tarza sahip olmak anlamına geliyor. Herkes kuaförden mutlu ve istediği saç modeline sahip olarak çıkmak ister. Belirli bir uzunluğa gelmiş saçı kestirmeye karar vermek de bu yüzden zordur. Kataloglarda veya internette görülen saç modellerini kendinize yakıştırmadan önce yüz şeklinizi iyi bilmeniz gerekir. Her yüz şekline her saç kesimi yakışmayabilir. Bu tarz istenmeyen kesimler öncesinde yüz şekliniz ile ilgili araştırmalar yaparak hangi yüz hattına sahip olduğunuzu bilebilir veya kuaförünüzden yardım alarak kesim işlemine başlayabilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri

Her Zaman Moda Olan Farklı Saç Modelleri

Yüz şeklinize göre kesimler yaparak yüz hatlarınızı ortaya çıkarabilir ve saçlarınızın modelinden memnun kalabilirsiniz. Kısa saç, her kadının kolaylıkla kabul edebileceği bir model olmasa da bazı kesim için ise rahatlıkla oturup yeni bir tarza sahip olma anlamına gelir. Hatta bazı kadınlar, kendilerine kuaför seti satın alarak bu işlemleri evde de rahatlıkla yapabilmektedir.

Saç yapısı herkes için farklıdır. Kıvırcık, dalgalı, düz bir yapıya sahip olan saçların kesimi de bu bakımdan saça uygun olarak yapılmalıdır. Çene hizasında biten bob kesim ister düz ister kıvırcık olsun herkese yakışabilecek bir kısa saç klasiğidir. Özellikle belirli bir tarafa ağırlık verilerek de kullanılabilen bu model şık ve tarz bir görünüme sahip. Pixie saç ise Bob’dan çok daha kısa bir saç modelidir. Saç düzleştirici ile şekil verilebilen bu model, her zaman yüksek bir popülariteye sahip.

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Saç kesimine karar verirken dikkat edilen en önemli unsurlardan biri de sahip olunan yüz hattıdır. Yüz şekilleri oval, dikdörtgen, kalp, kare, yuvarlak ve elmas özelliklere sahip olabilir. Siz de sahip olduğunuz yüz şeklinize uygun olan kesim modelini belirleyebilir ve saçlarınızı özgürce kestirebilirsiniz. Oval yüz şekline neredeyse her model uymaktadır. Yuvarlak yüzlerde katlı ve hareketli bir saç kesimi oldukça idealdir. Kalpli hatlarda ise kâkül oldukça kullanışlıdır.

Kare yüzler saçlarını çok kısaltmadan rahatça kullanabilirler. Dikdörtgen yüzlerde kesim modeli sınırlıdır. Perçeme sahip kısa saçlar ile tarz yaratabilirsiniz. Üçgen yüzlerde alın genişliğinden dolayı katlı kesimler ile dolgun saçlara sahip olabilirsiniz. Elmas yüz hatlarına ise en çok bob saç kesimi yakışır. Kulak hizasının biraz altında olan saç modelleri ile kullanışlı ve şık bir tarza sahip olursunuz. Ayrıca bu saç modellerine maşa yaparak da saçınıza hareket katabilirsiniz.

Kısa Saçlara Takılan Aksesuarlar

Kısa Saçlara Takılan Aksesuarlar

Kısa saçlar yüz hatlarına göre modellere ayrılan kesim türüdür. Kısa saçları kullanmak rahattır. Birkaç ufak dokunuş ile stil sahibi olabilir ve kısa saçlarınız ile modern bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kısa saçı çok istiyor ancak kestirmeye cesaret edemiyorsanız kısa peruk seçeneklerine göz atabilir ve kendinize yakışan saç modeline peruk yardımıyla karar verebilirsiniz. Ayrıca peruğu saçlarınızı kestirmeden de kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı şekillendirmek ve hava katmak istiyorsanız saç şekillendirici kullanabilirsiniz. Saç aksesuarları çok kullanışlı olmasının yanında saçlara hava katan şık aksesuarlardır. Kısa saçlarınızı arkadan toplayan dev fiyonklu tokalar ya da fularlar ile bağlayabilirsiniz. Kısa saçlara yakışan çıt çıt tokalar ile nostaljik bir görünüm kazanabilirsiniz. Büyük, gösterişli taçlar, bandanalar da kısa saçlara çok yakışan aksesuarlardır. Trendyol’da saç kesimleri ile ilgili malzemeler, kısa saç için aksesuarlar ve saç maşaları bulabilir aynı zamanda bu malzemeleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.