Kehribar Kolye Faydaları

Kehribar Kolye Faydaları

Doğal taşların pek çok faydası bulunmaktadır. Kimi doğal taşların depresyonu önleme, gerginliği ve siniri azaltma, enerjiyi yükseltme ve sağlığa iyi gelme gibi birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Kehribar kolye neye iyi gelir bilmiyorsanız bunları öğrenmek işinize yarayabilir. Bu faydalı taşlardan biri de eski çağlardan günümüze kadar halen tedavi amacıyla kullanılmakta olan kehribar taşı olmaktadır. Kehribar taşından yapılmış kolyelerin fiziksel anlamda birçok faydası bulunmaktadır. Fiziksel faydaları ağrılara iyi gelme, bağışıklık sistemini güçlendirme ve hamilelik döneminde oluşabilecek solunum yolu hastalıklarında tedavi amacıyla kullanılması, iştahsızlığa iyi gelmesi olarak sıralanabilmektedir. Kehribar kolyenin fiziksel faydalarının yanı sıra ruhsal faydaları da mevcuttur. Örneğin depresyonu azaltması, negatif enerjileri uzaklaştırması ve uykusuzluğa iyi gelmesi en çok bilinen faydalarıdır.

Bebekler İçin Kehribar Kolye

Bebekler İçin Kehribar Kolye

Kehribarın hem yetişkinlerde hem de hamile kadınlarda farklı şekillerde pek çok faydası olduğu bilinmektedir. Kehribar kolye kullananlar faydalarından ve etkilerinden bahseder. Ancak faydası yalnız yetişkinler özgü olmamaktadır. Yetişkinlerde olduğu kadar bebeklerde de çeşitli faydaları bulunmaktadır. Bebeklerin diş çıkarma dönemleri bir hayli zorlayıcı olmaktadır. Yeni diş çıkaran bebeklerde huzursuzluk durumu oldukça yaygın olmaktadır. Kehribar kolye çeşitleri bebeklerin diş çıkarma döneminde ağrılarını azaltmaktadır. Bu özelliği ile doğal bir ağrı kesici işlevi görebilmektedir. Bebeklerin huzursuzlarını azaltarak bu diş çıkarma dönemlerinin daha kolay atlatılmasını sağlar

Bebeklerde ağrıları azaltmasının yanı sıra başka faydaları da mevcuttur. Bağışıklık sistemi güçlendirmesi, vücut direncini arttırması, salya ve enfeksiyon riskini azaltması da bilinen faydalarındandır. Bebeklerde genellikle 4. aydan sonra kullanılması önerilmektedir. Banyo yaparken ve uyurken çıkarılması güvenlik açısından çok önemlidir. Boğulma tehlikesine karşı bebeğin gözetim altındayken kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kehribar Kolye Ne İşe Yarar?

Kehribar Kolye Ne İşe Yarar?

Avrupa’da ve dünyada pek çok farklı yerlerde kullanılmaktadır. Alternatif tıbın bir ürünü olan bu taş, farklı kültürlerde farklı tedavi amaçları için kullanılmıştır. Değişmeyen şey ise çok fazla faydasının bulunmasıdır. Tam olarak bir şifa kaynağı olan kehribar kolye yalnız kolye olarak değil bileklik olarak takılabilmektedir. Yetişkinlerden bebeklere kadar birçok kişi için faydalı ve etkili bir üründür.

Kehribar kolye ağrı hissedilen bölgeye konulduğunda ağrıyı dindirebilmektedir. Migrenin azalmasını sağlamaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra alerji, soğuk algınlığı ve bronşit tedavilerinde iyileştirici özelliği olduğu söylenmektedir. Bunların yanı sıra ruhsal anlamda iyileştirici nitelikleri de mevcut olmaktadır. Strese iyi gelmesiyle birlikte, endişeyi ve siniri azaltmakta, pozitif enerjiyi yükseltmekte ve vücut yorgunluğunu azaltma özelliğine sahip olmaktadır. Özellikle yorucu ve stresli iş hayatında negatif enerjiyi atarak ruha iyi gelebilmektedir

Kehribar Kolye Özellikleri

Kehribar Kolye Özellikleri

Bir diğer ismi amber olan kehribar antik çağlardan beri tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Çeşitli hastalık ve psikolojik sorunlara iyi gelmesiyle pek çok insanın günlük hayatında kullandığı bir ürün olmaktadır. Sarı ile turuncu arasında bir renge sahip olan ürün, en çok kullanılan şifalı taşlardan biri olmaktadır.

Aksesuar olarak kolye, teşbih, halhal ve bileklik olarak günlük yaşantınızda kolayca kullanabileceğiniz bir üründür. En çok kolye ve bileklik olarak tercih edilmektedir. Tercih ettiğiniz şekil, form ve renkte kullanabilmektesiniz. Yalnız şifalı bir ürün olduğu için üzerinizde taşımanız tavsiye edilmektedir. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınıza iyi gelmesi için düzenli kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Kehribar taşının 256 renk tonundan istediğinizi tercih edebilirsiniz. Birçok derde deva olan ürün eşsiz renkleri ile öteki doğal taşlardan ayrılmaktadır. Kehribar taşından yapılmış bir ürünü alırken doğal olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eğer gerçek kehribardan yapılmamışsa hiçbir şekilde fayda sağlamayacaktır. İstediğiniz çeşitte, renkte ve fiyatta kehribar kolye modelleri için Trendyol’dan kolayca alışveriş yapabilirsiniz.