Evde Saç Stili Önerileri

Evde Yapabileceğiniz Kolay Saç Modelleri

Birçok farklı saç stili için kolay saç modelleri bulunmaktadır. Hem kısa saç için hem de uzun saç için farklı şekillerde basit saç toplama modelleri bulup deneyebilirsiniz. Farklı saç ürünleri ile destekleyerek daha kalıcı olmasını da sağlayabilirsiniz. Özellikle kısıtlı zamanlar için gerçekten kurtarıcı olan bu modeller size çok kolaylık sağlayacak.

En Kolay Saç Modelleri

En Kolay Saç Modelleri

Hem kısa saçlar için hem de uzun saçlar için at kuyruğu en çok tercih edilen modellerdendir. Farklı şekillerde lastik tokayla kolay saç modelleri oluşturabilirsiniz. Enseden veya tepeden toplayarak şık veya sportif bir görünüm elde etmek mümkün. Uzun saç örgü modelleri de kolay ve şık duran saç modellerindendir. Hem iki örgü hem de tek örgü olarak kullanabilirsiniz. Kolay saç örgü modelleri ve yapılışları da kişiden kişiye farklılık göstermektedir. İster gevşek ister sıkı şekilde örebilirsiniz. Kolay saç örgü modelleri nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, saçınızı üç tutama ayırıp sırayla birbirine geçirerek en sonda lastik yardımıyla bağlayabilirsiniz.

En kolay saç modelleri yapımı için genellikle lastik tokalar tercih edilse de mandal tokalar da son dönemde oldukça popüler. Kolay saç modelleri topuz olarak çok tercih edilmektedir. Hem bir iş yaparken saçınız sizi rahatsız etmez hem de sportif bir şıklık katar. Örgü, at kuyruğu ve topuz gibi kolay saç modelleri okul için de kullanılmaktadır. Böylece çocuklar da derslerine daha iyi odaklanabilmektedir. Yapılışı kolay saç modelleri hem evde hazırlık anında hem de yolda kısa sürede yapılabilmektedir. Hepimiz biliyoruz ki hızlı yapılan saç modelleri daha güzel olur. Bu da hem süre olarak hem de görünüm olarak avantaj sağlar.

Saç Modelleri İçin Kullanılabilecek Ürünler

Saç Modelleri İçin Kullanılabilecek Ürünler

Özellikle kısa saç kullanmak isteyenlerin tercih ettiği saç tıraş makinesi, daha maskülen bir görünüm için kullanışlı olmaktadır. Her saç tipi için şekil almayı kolaylaştıran ürünler mevcuttur. Saç maşası ve saç düzleştirici gibi aletleri kullanmadan önce tercih edilen saç şekillendirici ve saç spreyi farklı boyutlarda üretilmektedir. Duştan sonra veya saçı kuruttuktan sonra uygulanan saç şekillendirici krem ve saç şekillendirici köpük, istenilen modeli uygulamak için kolaylık sağlamaktadır. Haftada bir veya iki kez uygulanan saç maskesi de saçı pürüzsüzleştirdiği için yapılan modelin daha canlı görünmesine yardımcı olur.

Özellikle son dönemlerde oldukça dikkat çeken bir ürün ise saç düzleştirici tarak. Kullanımı çok kolay olan ve kısa sürede saçı düzleştiren bu ürün çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Aynı şekilde saç şekillendirici tarak da benzer işlevi görmekte. Saç şekillendirici ürünler sayesinde uzunluğu fark etmeksizin çoğu saç hemen hemen her modele girmektedir. Saç stili değiştirme konusunu düşünenler için de şekillendirme ürünleri yardımcı olmaktadır. Kolay saç modelleri günlük olarak veya özel günlerde farklı aksesuarlar ile kullanılabilir.

Kolay Saç Modelleri Yapılışı

Kolay Saç Modelleri Yapılışı

Kolay saç toplama modelleri aslında biraz da yaratıcılık istemekte. Fakat deneme ile el alışkanlığı olduktan sonra herkes kolayca kullanabilir. Hem yardımcı aksesuarlar ile hem de saçın kendisi ile toplayıp yapabileceğiniz değişik kolay saç modelleri mevcut. Kolay saç modelleri kısa saçlar için genelde aksesuarlar yardımı ile yapılmaktadır. Tokalar veya saç bandı ile değişik bağlama yöntemleri oluşturabilirsiniz. Özellikle bu saç bantları ile kolay saç modelleri kıvırcık saçlarda da sıklıkla yapılmaktadır. Saçın geneli açık bırakılarak veya sadece öndeki tutamları banta dolayarak oluşturulan modeller genellikle yaz aylarında havuz ve deniz kenarlarında tercih ediliyor.

Kısa saçlar için de farklı modeller mevcut elbette. Ufak tokalar ile arkadan tutturulan saçlarda da aynı şekilde saç bantları veya taçlar kullanılıyor. Önden ufak örgüler şeklinde de görülen kolay saç modelleri kısa saçlarda sık rastladığımız bir görüntü. Saçı iki yandan kendi etrafında dolayarak arkadan büküp bir toka ile de tutturabilirsiniz. Kolay kısa saç modelleri yapımı, saç uzunluğu fazla olmadığı için, uzun saçlara göre daha da az bir zamanınızı alır. Köpük veya sprey yardımı ile de farklı şekiller verebilirsiniz. Eğlenceli ve iddialı saçlar ortaya koymak için gereken tüm malzemeler Trendyol’da!