Rutubet Giderici

226 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Rutubet Giderici

Rutubet bir binada duvarların suyu emmesiyle oluşuyor. Yeraltı suları, borulardan geçen sular ve yağmur suları rutubet oluşumuna neden oluyor. Oluşan nem binaya zarar veriyor. Elektrik bağlantılarını etkiliyor. Boyaya zarar veriyor. Küflenmeye neden oluyor. Duvarlarda ve kişisel eşyalarda küflenme oluşturuyor. Sivrisinekleri çoğaltıyor. Zemin kaplamasında ciddi zarara neden oluyor. En önemlisi de insan sağlığını olumsuz etkiliyor. Tüberküloz, nevralji, romatizma ve astım hastalıklarına neden oluyor. Bu sebeplerde evdeki rutubeti yok etmek ve tekrar oluşumunu engellemek gerekiyor. Rutubet giderici ürünlerle bu sorunların önüne geçmek mümkün oluyor. Bu ürünlerle insan sağlığı, bina yapısı hatta kişisel eşyalar bile korunuyor.

Rutubetli alanlarda duvarlardaki nem nedeniyle ağır bir koku oluşuyor. Bu koku eşyalara sinerek yaşamı zorlaştırıyor. Duvarlarda oluşan nemlenme sonucu ortaya çıkan küflenme sebebiyle oluşan bu kokuyu rutubet kokusu giderici ürünler ortadan kaldırıyor. Giysi dolapları içerisindeki elbiseler de bu kokudan nasibini alıyor. Ayrıca, kokuyla birlikte elbiselerde ıslaklık ve nemlenme oluşuyor. Bu sebeple koku önleyici ürünlerin dolap içinde kullanılan versiyonları da piyasaya sürülüyor. Rutubeti, rutubet kokusunu tamamen ortadan kaldırmak için çeşitli boyalar da piyasaya sürüyor. Bu boyalar rutubet oluşumunu engelleyecek yapıda üretilerek, rutubetin sonucu olarak oluşabilecek hastalıkları önlüyor. Rutubetin giderilmesi ile yaşam alanlarında rahat bir nefes almak mümkün oluyor.

Rutubeti Engelleyen Nem Giderici Ürünler

Rutubetin giderilmesi için alana göre çeşitli ürünler üretiliyor. Bu ürünleri doğru tanımak alana ve mekana göre doğru çözümler üretilmesine yardımcı oluyor. Dar alanlar için rutubet giderici cihaz, sprey, tablet gibi ürünler, daha büyük alanlarda rutubet giderici boya çeşitleri nem sorununu kökten çözüyor. Nem ve rutubet giderici ürünler, bir odanın nem seviyelerini kontrol altında tutmak üzere tasarlanıyor. Bu ürünlerin kullanımıyla oda havası daha temiz kalıyor. Bu sayede duvardaki küf ve ıslaklık gibi nemin fiziksel etkileri daha az fark ediliyor. Daha sağlıklı yaşamak ve ferahlatıcı bir ortam sağlamak için nem giderici ürünler birbiriyle koordine edilerek kullanılırsa daha iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Örneğin; araba nem giderici ürünler tekli olarak satılıyor. Bu ürünleri bir arada her yolcuya özel paspasın üzerinde kullanmak arabanın havasının ferahlığına yardımcı oluyor. Aynı zamanda nem giderici cihaz kullanılan bir evin rutubet giderici boyalarla mantolanması ferahlığı zirveye taşıyor.

Nem Giderici Makina Çeşitleri

Nem giderici ürünler havadan fazla nemi çekiyor. Nem giderici cihaz çeşitleri iki temel prensibe bağlı çalışıyor. Soğutucu akışkan nem giderici makine çeşitlerinin arkasında bir su tankı bulunuyor. Bu cihazlar havayı soğuk bobinleri yardımıyla filtre ediyor. Filtre edilen hava araç içinde yoğunlaşarak su tankına damlıyor. Genellikle hava sıcaklarının ve nem oranlarının yüksek olduğu yerlerde bu cihazlarla harika sonuçlar elde ediliyor. Soğutucu akışkan rutubet giderici yorumlar su tankının evdeki nemi kontrol etmek konusunda yardımcı olduğu ispatlıyor. Kurutucu nem rutubet giderici cihaz modelleri havadan suyu emecek şekilde üretiliyor. Emilen hava cihaz içerisinde ısıtılıyor. Isınma işlemi sonucunda nem suya dönüşerek su tankına damlıyor. Bu cihazla hava sıcaklıklarının düşük olduğu yerlerde mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün oluyor.

Rutubet giderici makina çeşitleri dekoratif görüntülerde tasarlanıyor. Bu sebeple faydalarının yanında şıklık da sağlıyor. Bazı modeller, dijital ekranlarıyla evlerdeki nem seviyesini gösteriyor. Bu yöntem oda içi nem kontrolüne yardımcı oluyor. Bazı modeller isteğe bağlı olarak su çıkışı bölümünün bina su giderine bağlanmasına olanak tanıyor. Nem giderici cihaz çeşitlerinin sunduğu hava kalitesi kalitesi sebebiyle, oda rutubet giderici olarak, çocuklu evlerde kullanılması öneriliyor. Aynı sebeple bu cihazlar, astım, bronşit hastalarının evlerinde nem kontrolünü sağlayarak sağlıklı yaşama destek veriyor. Nem kontrolünün sağlandığı yerlerde bakteri ve mantarlar oluşabiliyor. Bu sebeple de sağlıklı bir yaşam için nem giderici makineler optimum fayda sağlıyor.

Rutubet Giderici Boya Özellikleri

Nemlenme, tuz kusması, küflenme, boya kabarması gibi durumlara önlem olarak rutubet giderici sıva çeşitleri üretiliyor. Bu sıva çeşitleri çimento bazıyla elde ediliyor. Duvarlara etkili bir yalıtım sağlıyor. Bu sıva çeşitleri, su itici özellikte piyasaya sürüldüğü için duvarlar ıslansa bile suyu dışarıda tutuyor ve suyun duvarın içine nüfuz etmesini önlüyor. Ayrıca, hava geçirgen yapılarıyla daha önce rutubetlenmiş duvarların hızlı kurumasını sağlıyor. Özel üretimleri sayesinde duvarın nem alışverişini engellemiyor. Bu ürünler aynı zamanda ısı yalıtımında da kullanılıyor. Bu sayede ısı farkının sonucundan oluşan küflenmeyi karşı bariyer oluşturuyor. Banyo, mutfak, bodrum, toprak teması olan duvarlarda rutubet oluşumunu kökten çözüyor.

Küf ve mantar oluşumunu rutubet giderici boya çeşitleri engelliyor. İçeriğindeki kimyasal bileşenler sayesinde bakterileri öldürerek uygulanan bölgede tekrar küf oluşmamasını sağlıyor. Bu boyalar antibakteriyel özellikte üretilerek kullananlara hijyenik bir ortam sunuyor. Bu boya çeşitleri kokusuz özellikte piyasaya sürülüyor. Yüksek leke kapatma özellikleriyle klasik boyaya alternatif oluşturuyor. Küf rutubet giderici boya çeşitleri hem tavan hem de duvar boyası seçenekleriyle sunuluyor. Su itici özelliği sayesinde bu boyalar silinerek temizleniyor. Uzmanlar tarafından boyadan tam anlamıyla fayda sağlamak için küf temizleme solüsyonu ve rutubet giderici sıva ile beraber kullanılması öneriliyor.

Rutubet giderici boyalar beyaz renkte üretiliyor. Kullanılan beyaz renk sudan etkilenmeyen boyalarla karıştırılarak oldukça geniş bir renk skalası elde yakalanabiliyor. Bu renk skalasından istenilen rengi elde etmek mümkün oluyor. Rutubet giderici boyalar sağlam, darbeye ve lekelenmeye karşı dayanıklı olarak üretiliyor.

Rutubet Giderici Tablet Çeşitleri

Rutubet giderici tablet çeşitleri özel rutubet giderici aparatlar ile kullanılıyor. Bu ürünün çalışma prensibi makinelerle hemen hemen aynı özellikleri taşıyor. Aparatın içine yerleştirilir yerleştirmez hava ile etkileşime geçen tablet özel bileşenleri sayesinde havadaki nemi emiyor. Bu aparat elektriğe ya da herhangi bir güç kaynağına bağlı olmadan çalışıyor. Tabletler doğal rutubet giderici sodyum klorür ve sodyum silkat kullanılarak üretiliyor. Tablet içeriğinin doğal olması sayesinde koku yapmıyor. Solunması zarar vermiyor. Bu sebeple güvenle kullanılıyor. Tabletlerin hafif aromalı, doğal, meyve ve çiçek kokuları içeren seçenekleri de piyasaya sürülüyor. Aromalı nem giderici tablet nemi hapsederek dışarıya ferah, hafif bir koku sunuyor.

Nem alıcı rutubet giderici tabletler nemi emerek sıvıya dönüştürüyor ve su haznesinde topluyor. Bir tablet, mekandaki nem miktarına göre 40 güne kadar kullanılabiliyor. Tabletler çeşitli çeşitli gramajlarla sunuluyor. 250 gramlık tabletlerin, 5 10 metrekare, 500 gramlık tabletlerin 10 20 metrekare, 1000 gramlık tabletlerin 20 50 metrekare, 5000 gramlık tabletlerin 50 100 metrekare alanlarda kullanılması öneriliyor.

Rutubet giderici tabletler evde, yatak odasında, ofislerde, depolarda, baza altlarında ve dolap içlerinde kullanılabiliyor. Tablet aparatları tablet tamamen bittiğinde, yedek tablet takılarak kullanılmaya devam ediyor. Yeni tablet takılmadan önce su haznesinin boşaltılması gerekiyor. Aparatlar asla ses yapmıyor. Minimal ve şık tasarımlarıyla kullanığı her yere çok yakışıyor. Rutubeti önleyen bu tabletler doğal olarak kokuyu da engelliyor. Rutubetli alanlarda oluşan nem kokusu konfor seviyesini düşünüyor. Rutubet kokusu giderici ürünler rutubet kokusu ile savaşıyor.

Nem Kokusu Giderici Ürün Çeşitleri

Rutubet kokusu giderici tablet, rutubet önleyici tabletle aynı özellikleri taşıyor. Bu nedenle kokuyu önlemek için de rutubet önleyen tabletleri aparatlarıyla birlikte kullanmak etkili oluyor. Özellikle aromalı rutubet giderici tablet çeşitleri ortamdaki nemi absorbe ederken hafif kokusuyla nem kokusunu bastırıyor. Bu özellikleriyle yoğun rutubet kokusu hissedilen yerlerin ferahlığı için aromalı tabletler oldukça etkili oluyor.

Rutubet giderici sprey çeşitleri de rutubet kokusu üzerine etkili bir yöntem sunuyor. Rutubeti çözmek ya da baskılamak koku önleyici ürünlerin çalışma prensibini oluşturuyor. Rutubetli yerlerdeki kokuya küf mantarları sebep oluyor. Rutubet kokusu giderici sprey uygulandığı yerdeki küf mantarının yok olmasını sağlıyor. Doğal olarak küfün neden olduğu alandaki renk değişimi de gideriliyor. Bu yöntem rutubetle savaşmakta zaman tasarrufu sağlıyor. Nem giderici sprey alana uygulanmadan önce alanın kurutulması spreyden maksimum fayda kazanmayı sağlıyor. Bazı küf önleme spreyleri yıkanabilir alan olan seramik karolar, derz dolguları, cam ve ahşap plastik yüzeylere uygulanıyor. Bu spreylerin uygulandıktan sonra bez yardımıyla temizleniyor. Bazı spreyler de duvar tavan gibi yerlerde kullanılıyor. Duvar rutubet giderici spreyler aralıklı olarak duvara püskürtülüyor ve 15 dakika bekleniyor. 15 dakika sonunda kuruyan yüzeydeki bateriler ölüyor. Sprey kullanımı ile duvarda tertemiz bir görüntü sağlamak ve küf kokusuna son vermek mümkün oluyor.

Dolap İçi Rutubet Giderici Ürünler

Rutubet olan alanlarda, yüksek nemli hava koşullarına sahip bölgelerde mutfak ve giysi dolaplarında da rutubet kokusu oluşabiliyor. Bu koku elbiselere siniyor ve rahatsız edici bir durum oluşuyor. Elbiselerin ömrünü kısaltıyor. Elbiselerde küf lekelerine sebep oluyor. Dolap içi nem giderici ürünler bu sorunlarla savaşıyor. Küf giderici tabletler aparatlarıyla birlikte dolap içlerinde de kullanılmaya uygun olarak piyasaya sürülüyor. Giysi dolabı içindeki rutubeti engellemeye özel askılı ürünler de üretiliyor. Bu ürünler kanca aparatı sayesinde giysilerin arasına asılıyor. Bu ürün iki katlı paket şeklinde sunuluyor. Paketin üst kısmındaki beyaz tanecikler duvarın içindeki fazla nemi emiyor ve emdiği nemi alt pakete biriktiriyor. Alt pakette biriken nem paketin sağlamlığı sayesinde tekrar havaya karışmıyor. Ürün beyaz tanecikler tamamen eriyene kadar kullanılabiliyor.

Dolap içi rutubet gidericilerin sevimli hayvan desenli, renkli dekoratif modelleri de bulunuyor. Bu dekoratif modeller hem dolap içinde hem dar alanlarda hem de kapı kollarında kullanılmaya uygun olarak üretiliyor. Dekoratif nem tutucular 3 aylık bir kullanım süresinden sonra mikrodalga fırında ısıtılarak tekrar tekrar kullanılabiliyor. Nem rutubet alıcı yumurta şeklindeki cihazlar da dekoratif olarak şıklık sunuyor. Bu ürünler çekmeceleri, dolap içlerini nemden ve küften arındırıyor. Yumurta hassas sensörleri ve seramik hava temas noktalarıyla nemi kendine çekiyor. Çektiği nemi özel granülleri içerisine hapsediyor. Nem rutuber alıcı giderici yumurta çeşitlerinin kenar kısımlarında nem kapasitesinin dolduğunu gösteren şeritler bulunuyor. Nem kapasitesi dolduğu zaman ürün 10 dakika mikrodalga ya da 30 dakika fırında ısıtıldıktan sonra yeniden kullanıma hazır hale geliyor.

Ufak alanlar için özel olarak üretilen ağırlığının yüzde 40’ından fazla rutubet emen silika jel çeşitleri de küf oluşumuna oldukça etki sağlıyor. Sodyum silikat, su ve camdan üretiliyor. Bu jel, çekmece, dolap içi rutubet giderici seçeneklerine bir alternatif oluşturuyor. Ayrıca silika jel ile plajdan veya spor salonundan sonra çantaya atılan nemli giysilerde rutubet kokusu oluşumu engelleniyor.

Araç İçi Rutubet Giderici Kullanımı

Nem sadece binaları değil arabaları da etkiliyor. Araç döşemeleri ve paspaslar yıkanmadan serilirse bakterilerin üremesi için elverişli bir ortam oluşuyor. Ayrıca havadaki ısı ve nem dengesi de arabadaki nem oluşumunu tetikliyor. Özellikle bagajlar sık havalandırılmadığı için rutubetleniyor. Araçlardaki rutubet küflenmeye ve araç mekanizmasında paslanmaya sebep oluyor. Araç döşeme ve paspaslarında istenmeyen lekeler oluşturuyor. Araba nem giderici ürünler arabadaki nemi azaltıyor. Bu sayede nemin verdiği zarardan kurtulmak mümkün oluyor. Nem giderici araç aksesuarları, poşetlerinden çıkarılır çıkarılmaz aktive oluyor. Araç içi rutubet giderici üründen maksimum fayda sağlamak için araç paspaslarında kullanılması öneriliyor. Bu ürünler uygulandığı yerde şık bir görüntü oluşturuyor.

Rutubet giderici ürün temiz, tozdan ve nemden arınmış zemine, arkasındaki yapışkan şeritler vasıtasıyla rahatça yapışıyor. Bu ürünler yaklaşık 3 ay kullanılıyor. 3 ay dolduktan sonra radyatörün üzerinde 3 saat, mikrodalga fırında 10 dakika, fırında 10 dakika ısıtılarak tekrar kullanıma hazır hale getiriliyor. Araç içi nem giderici ürünlerin kokulu ve kokusuz çeşitleri bulunuyor. Bu ürünler yolculuğu konforlu hale getirmeyi mümkün kılıyor.

Elektrikli Cihazlar İçin Nem Koruyucu

Nem elektrikli cihazlarda arızaya sebep oluyor. Bu nedenle elektrikli cihazların nem ve korozyona karşı korunmasını sağlamak amacıyla çeşitli nem giderici sıvılar üretiliyor. Bu sıvılar, nem oranının yüksek olduğu alanlardaki elektrik arızalarını önlüyor. Elektrikli cihazlarda neme karşı bir bariyer oluşturuyor. Bu bariyeri oluştururken cihaza asla zarar vermiyor. Cihazlardaki paslanma ve aşınmayı engelliyor. Ayrıca suya maruz kalmış ve rutubet yüzünden hasar görmüş cihazları yeniden kullanabilmeye yardımcı oluyor. Nem giderici sıvı kullanılmadan önce cihazların temizleme solventiyle temizlenmesi nem giderici sıvıdan maksimum faydalanma sağlıyor. Cihaz temizlendikten sonra nem giderici sıvı daldırma ya da püskürtme yoluyla cihaza uygulanıyor ve cihaz kendi halinde kurumaya bırakılıyor.

Rutubet Giderici Ürünler Hangi Durumlarda Kullanılmalı?

Bazı durumlar evde rutubet oluşumu başladığının sinyalini veriyor. Mesela, evdeki ahşapların yumuşaması çürümesi anlamına geliyor. Özellikle ahşap pencere eşikleri bu duruma karşı savunmasız olabiliyor. Bu durumda nem giderici aparatlarla küf oluşumu başlamadan önlem alınabiliyor. Rutubetlenme başladığı zaman pencerelerde buğulanma oluyor. Duvarlarda, tavanlarda, tuvalet ve duşun etrafında küçük koyu noktalar oluşmaya başlıyor. Evde ağır bir rutubet kokusu hissediliyor. Bu gibi durumlarda evde rutubet giderici ürünlerden doğru olanı seçmek gerekiyor. Nem her yeri sarmadan bu ürünlerle evi rutubetten korumak mümkün oluyor.

Duş sırasında aspiratör kullanımı, banyonun ıslak duvarları ve zeminlerinin silinmesi, duvardaki çatlakların kapatılması, giysilerin dışarıda ya da açık bir pencerenin yanında kurutulması, yemek pişirirken davlumbaz kullanılması nem giderici makine çeşitlerinden maksimum fayda sağlamaya yardımcı oluyor.

Nem alıcı rutubet giderici cihazlar kolay temizleniyor. Cihaz filtresinin zaman zaman temizlenmesi cihazlardan tam randıman almayı sağlıyor. Cihazları mobilya ve perdelerden kısmen uzağa yerleştirmek, cihazın havadan daha fazla nem almasına destek veriyor ve temiz hava akımı sağlıyor. Nem giderici çalışırken kapı ve pencerelerin kapalı tutulması, cihazın daha yüksek performansla çalışmasına yardımcı oluyor. Kullanımdan sonra su tankında biriken suyun dökülmesi ile cihaz temiz kalıyor.

Her İhtiyaca Özel Rutubet Giderici Ürünler Trendyol’da

Birçok yaşam alanında ihtiyaç duyulan en kaliteli rutubet giderici ürünleri Trendyol sizler için bir araya getiriyor. Eğer siz de evde, ofiste ve arabada oluşan rutubeti yok etmek ya da rutubet oluşumu riskini engellemek istiyorsanız Trendyol’un rutubet giderici ürün seçeneklerine göz atabilirsiniz. Trendyol birbirinden kaliteli rutubet gidericileri avantajlı fiyatlarıyla kullanıcılara sunuyor. Kaçırılmayacak fırsatlar, güvenli alışveriş ve hızlı kargo seçenekleri ile dilediğiniz modeli sepetinize ekleyebilir, benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşama fırsatını yakalayabilirsiniz.