Roll on ve Stick

2836 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Roll on ve Stick

Gün boyu aktif olan, stres altında zaman geçiren, sıcak havaya maruz kalan insanlar doğal bir reaksiyon olarak terler. En yoğun terleyen, ter bezlerinin bulunduğu yer ise koltuk altlarıdır. Hem kadın hem de erkekler, sık sık duş alarak, deodorant kullanarak, kişisel temizliğe dikkat ederek, bakımlarına özen gösterebilir. Roll on ve stick gibi deodorantların desteği ile ter kokusunun ve kötü koku oluşumunun önüne geçebilir. 

Deodorant Çeşitleri 

Terlemeyi ve ter kokusunu önleyen deodorantlar; sprey, krem, roll on veya stick formunda olabilir. Deodorant ürünler; kokularına, formlarına, etkilerine göre çeşitlenir. Roll on deodorant ürünlerinin bazıları antiperspirant, yani terlemeyi önleyici etkiye sahipken bazı ürünler sadece ter kokusunu önler. Kimilerinin etkisi bir haftaya kadar uzayabilir. Bazı ürünler 24, kimileri ise 48 saat etkilidir. Ürün çeşitlerinde terlemeye göre farklı alternatifler de sunulur. Stres sonucu terleme için özel geliştirilen çeşitler veya aktif günler için özel koruyucu içeren roll on'lar da raflarda bulunabilir. Kullanıcılar üründen beklentilerine, ihtiyaçlarına göre diledikleri ürünü seçebilir.

Roll On ve Stick Lekeleri için

Deodorantürünlerinin kıyafet üzerine uygulanması önerilmez. Roll on markaları ürünlerini sunarken kıyafetler üzerindeki etkileri de vurgular. Terle beraber beyaz kıyafetlerde sarı, siyahlarda ise beyaz leke kalabilir. Roll on ve stick markaları leke bırakmayan özellikler de vadedebilir. Koltuk altına özel bakım uygulayan, ipeksi pürüzsüzlük kazandıran, tahriş olan cildi yatıştıran veya cildi yumuşatan ürünler rahatlıkla deodorant seçenekleri arasında görülebilir. Pudralı ve pudrasız özellikler itinayla şişe üzerine yazılır. Stick veya deodorantların içerdikleri kimyasallara, paraben, alüminyum, SLS gibi maddelere dair bilgilendirmeler de etiketlerden yapılır. 

Roll on veya Deodorant Kokuları

Roll on veya deodorantların kokuları genellikle fresh ve sabunsudur. Temizlik hissi uyandıracak parfüm özleri ile donatılan ürünlerin aromaları parfüm kadar yoğun değildir. Genellikle yalnızca uygulandıkları alanda koku bırakırlar. Bu sayede, tene uygulanan deodorantın ardından parfüm sıkıldığında kokular karışmaz ve rahatsız edici bir his oluşmaz. Kadın ve erkeklere özel farklı ürünler bulunabildiği gibi, ürünlerin kokuları da birbirinden farklıdır. Erkek kokularında daha maskulen temalar göze çarparken kadın deodorantlarında floral esintiler dikkat çeker. 

Deodorant Fiyatları 

Stick ve roll on fiyatları, genellikle ürünlerin markasına ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bir hafta sürecek etki vadeden deodorant, birkaç saatte bir tazelenmesi gereken üründen daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Kokunun içinde kullanılan parfüm özlerinin maliyeti, şişe tasarımı, ürünün satıldığı dönem bile fiyatları etkiler. Deodorant ve stick fiyatları belirlenirken dönemsel kampanyalar da fiyatlar üzerinde etkilidir. Farklı cilt tiplerine, cinsiyetlere, hedeflere özel hazırlanan ürünlerin fiyatlarının da diğerlerinden ayrı olması beklenir. Tamamen organik içerikli bir deodorant ürününün sentetik içerikli rakiplerinden farklı fiyatlandırılması normaldir. 

Roll On ve Stick Kullanımı

Roll on ürünleri direkt koltuk altına, şişede yer alan tekerlekli sistem aracılığıyla birkaç adımda sürebilir, stick'leri ise asansörlü şişeleri sayesinde açarak rahatlıkla cilde uygulayabilirsiniz. Uygulamanın ardından saatlerce ter kokusu endişesi olmadan zaman geçirmeniz, aktif bir yaşam sürmeniz mümkündür. Ürünlerin temiz ve kuru cilde uygulanması tavsiye edilir. Eğer ek olarak sprey deodorant kullanacaksanız, o ürünün ise direkt cilde, 15 cm kadar mesafeden sıkılması tavsiye edilir. 

Birbirinden hoş kokuları ve kalıcı etkileri ile sizlere sunulan onlarca deodorant ürününü, avantajlı fiyatlar ve ayrıcalıklı alışveriş fırsatı ile Trendyol'da bulabilirsiniz. Onlarca markanın yüzlerce ürününü Trendyol'da bulabilir, her bütçeye, ihtiyaca ve zevke uygun seçenekle aradığınız ürüne,  kategorisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.