Rico Lokma Takımı

577 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa
DSACategoryId/103719/103720/103722/109341

Rico Lokma Takımı

Lokma Takımlarının İçerisinde Bulunanlar

Rico, hırdavat malzemeleri sektöründe önemli bir yer edinmeyi başarır. Karakuş Hırdavat tarafından üretilen Rico ürünleri, hem kaliteli hem de uygun fiyatlı oluşuyla tanınır. Bugün Yusuf Karakaş tarafından baba mirası olarak yönetilen firmanın ilk başlarda küçük bir işletme olduğu bilinir. Firmanın bugünkü haline gelmesini sağlayan tüm yatırımlar Karakaş’ın babası tarafından 1969 yılında Tahtakale’de açılan küçük bir hırdavat dükkanı ile başlar. Karakuş markası o zamandan itibaren gelişerek büyümeye devam eder. 2013 yılına gelindiğinde ise firmanın kendi ürünleri olan Rico malzemeleri üretilmeye başlanır. Bu malzemeler arasında tamir işlerine dair pek çok alet ve araç bulunur. Vida, buji anahtarı, matkap ucu, tornavida, testere, hava kompresörü, alyan takımı ve lokma seti marka tarafından üretilen malzemelere örnek olarak gösterilebilir. Geni�� bir ürün yelpazesi bulunan Karakuş Hırdavat gelişmeye ve üretime devam eder. Karakuş Hırdavat malzemeleri Türkiye’nin haricinde Sırbistan, Bulgaristan, Gürcistan, Irak, Libya ve Kıbrıs’a ihraç edilir. Yurt içi ve yurt dışı satışlarında uygun fiyatı, kalitesi ve işlevsel oluşuyla ön plana çıkan ürünler bulunur. Bunlar arasında Rico lokma takımı da yer alır. Bazı kişiler bu malzemeyi hiç kullanmamış olabilir. Hatta adını ilk kez duyanlar ve ne olduğunu bilmeyenler de olabilir. Bu hırdavat hırdavat malzemesi civata sökmek veya somun sıkmak için kullanılır. Ancak tek başına kullanılan bir alet değildir. Bu ürünün amacını yerine getirilmesi için çeşitli boylarda kollar kullanılır. Lokma loku adı verilen bir aparatın üzerinde bir mekanizma yer alır. Ürünün kullanımını kolaylaştıran mekanizma çıkardığı sesten ötürü cırcır olarak adlandırılır. Cırcır, kolun çift yönlü yani ileri ve geri olacak şekilde iki türlü çevrilmesini sağlar. Bu da malzemenin hem sökme hem de sıkma işlemi için uygun olduğunu kanıtlar. Lokmalar tekli olarak da satılır. Ancak eğer tamir işleri için gerekli olan yardımcı malzemeler yoksa bu ürünler hiçbir işe yaramaz. Eğer siz de daha önce böyle bir tamir aleti kullanmadıysanız ürünü set halinde almanız gerekir. Aksi takdirde ne civata sökmek için ne de somun sıkmak için lokmaları kullanamazsınız. Eğer Rico setlerini nereden bulacağınızı bilmiyorsanız Trendyol’a bakabilirsiniz.

Lokma Takımlarının İçerisinde Bulunanlar

Karakuş Hırdavat tarafından üretilerek Rico etiketiyle kullanıcılara sunulan setlerin içerisine konan ürünler itibariyle değişiklik gösterir. 3’lü setlerden 110’luya kadar pek çok farklı takım bulunur. İçerisinde 100’ün üzerinde malzeme bulunan kapsamlı setler genellikle araba tamircilerinde ve kaportacılarda kullanılır. Kişisel kullanım amacıyla ürün almak isteyen kişiler Rico 24 ve 27 parça lokma takımı çeşitlerine bakabilir. 24 parçadan oluşan bir setin içerisinde farklı boyutlarda 18 adet lokma bulunur. Bu parçaların boyutları 10, 11, 12, 20, 23, 28 mm gibi uzunluklarda olur. Bunların dışında 1/2 ölçüsünde iki adet uzatma yer alır. Setin içerisine birer adet olmak üzere cırcır kolu, mafsal, T kolu ve buji konur. 27 parçadan oluşan bir sette ise lokma sayısı daha fazla tutulur. Bu malzemeler ufak çaplı araba tamirleri için yeterli gelir. Ancak isteyenler daha fazla malzemenin bulunduğu geniş çaplı setlere bakabilir. Tüm bu setler Trendyol’da yer alır. Örneğin Rico 40 parça lokma takımı gibi setler kendi takım çantası ile beraber satılabilir. İçerisinde pek çok parçanın bulunduğu ürünlerin çanta ile beraber gönderilmesi aletlerin muhafazası açısından büyük kolaylık sağlar. Bu tip ürünlerde lokma uçları birbirinden farklı olur. Pozidriv, yıldız, torx, allen gibi çeşitli şekillerde uç kısımları bulunur. Her setin içerisine mutlaka lokma konur. Ancak her sette farklı uçlar, uzatmalar, kollar, cırcır veya tornavida bulunmayabilir. Bu sebeple Rico takımlarından herhangi birini satın alacak olan kişilerin setleri iyice incelemesi gerekir. Trendyol’da farklı mağazalar tarafından satışı yapılan Rico hırdavat malzemelerinin fotoğrafları ve ürün bilgileri yer alır. Ürün bilgileri kısmında setin içeriği ile ilgili bilgilere ulaşılabilir. Trendyol’da sipariş oluşturmadan önce bu bilgilere bakarak satın almak istediğiniz hırdavat aleti ile alakalı olarak daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Daha çok profesyonel kişiler veya usta tamirciler tarafından tercih edilen Rico 110 parça lokma takımı bir hayli kullanışlı olur. Bir otomobilin tüm tamir ve onarım işlerinde bu setlerden faydalanılır. Trendyol’daki 110 parçalık setler stoğu hızlı biten ürünler arasında yer alır. Bu setleri beğenen kişilerin satın alma işlemlerinde hızlı davranması gerekebilir. Böyle setlerin içerisinde 3’lü adaptör, bits ve tutucusu, 1/2 ve 1/4 ölçülerinde iki adet oynar mafsal, bir dış olmak üzere iki adet 90T cırcır kolu, flex uzatma, buji gibi pek çok yardımcı araç bulunur. Lokma çeşitlerinde de köşe, derin, bits, delikli torx gibi farkı şekiller görülebilir. Tüm parçalar özel yapım hırdavat çantasının içindeki uygun bölümlere yerleştirilir. Trendyol’da Karakuş Hırdavat tarafından üretilen Rico 22 30 60 parça lokma takımı gibi daha nice seçenekler bulunur. Bunların içerisinden ihtiyacınıza göre sipariş oluşturabilirsiniz.

Lokma Takımlarının Özellikleri

Lokma Takımlarının Özellikleri

Bu hırdavat malzemesi bir anahtar çeşidi olarak düşünülebilir. Diğer anahtar çeşitlerinin ulaşamadığı dar ve küçük alanlarda çok iyi iş çıkarır. İnsanın hareket kabiliyetinin kısıtlandığı tamir işlerinde çok fazla uğraş ve çaba gerektirmeden vidanın takılmasını sağlar. Bunun için uzatma koluna ihtiyaç duyulur. Ürüne takılan vidanın sadece yarım tur çevrilmesi yeterli olur. Lokma, iç kısımdaki ürünü bir tam tur döndürerek bulunduğu yere sabitlenmesini sağlar. Kısacası vidayı takmak için diğer anahtar çeşitlerinde olduğu gibi sürekli çevirmek gerekmez. Bir veya en fazla iki çevirme hareketiyle işlem bitirilmiş olur. Ürün aynı zamanda sökme işlemlerine de yardımcı olur. Kol kısmı tutularak ters yönde yapılan yarım bir çevirme hareketi vidanın veya somonun gevşemesini ve kolay bir şekilde çıkmasını sağlar. Tüm bu işlemler sırasında kişinin baskı veya fazladan güç uygulanmasına gerek yoktur. Basit bir çevirme hareketi yeterli olur. Bu ürün tornavida benzeri ürünler gibi kişinin yorulmasına, bileğinin ağrımasına neden olmaz. Özellikle araba tamiratlarında sıklıkla kullanılır. Bu ürün vidaların kolayca takılıp sökülebilmesi için farklı boyutlarda üretilir. Çünkü vidaların kalınlığı ve uzunluğu modeline, kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Lokma kullanımında yardımcı bir araç olan cırcır kolunun bağlantı yerlerinde farklı ölçüler kullanılır. Bunlar 1/2, 1/4 ve 3/4 şeklinde ortaya çıkar. Çoğu modelde genellikle Rico lokma takımı 1/2 ölçüsüne yer verilir. Bunlar için ayrıca uzatma kolu da kullanılabilir. Onlarda da 75, 125 ve 250 mm’lik çeşitler bulunur. 3/4 olan üründe ise 200 veya 400 mm’lik ölçüye sahip uzatma kolu olabilir. Rico profesyonel lokma takımı içerisinde bütün ölçülerden örnekler bulunur. Markanın böyle bir setini satın alan kişiler çok uzun yıllar boyunca kendi arabalarını rahatlıkla tamir edebilir. Kullanımında kafa karıştıran hiçbir durum yoktur. Bu hırdavat malzemesinin nasıl kullanıldığını bilmeyen kişiler dahi her şeyi hızlı bir şekilde kavrayabilir. Eğer siz de kendinize güveniyorsanız ve tamir işlerini kendiniz yapmak istiyorsanız hemen Trendyol’daki ürün sayfalarına ulaşarak tüm Rico lokma takımlarını görüntüleyebilirsiniz.

Lokma Takımı Kullanım Alanları

Lokma Takımı Kullanım Alanları

Hırdavat malzemeleri arasında önemli bir yeri bulunan lokma parçaları küçük bir ürün olmasına rağmen pek çok işte kullanılabilir. Örneğin motor yağının yenilenmesinde, bujilerin değiştirilmesinde büyük kolaylık sağlar. Bu tamir aleti işleri hızlı bir şekilde sonuca ulaştırır. Otomobil, motosiklet gibi kara taşıtlarının motor bölümünde meydana gelen arızalar büyük bir sıkıntıya neden olabilir. Bu tarz sorunlar lokma seti olmadan çözüme kavuşturulamaz. Rico lokma anahtar takımı sürücüleri acil durumlardan kurtarabilir. Bu yüzden arabanın içerisinde mini bir set bulundurmak her zaman işe yarar. Mesela trafiğin ortasında aniden bozulan araçlarda birkaç pratik hareketle bu dertten kurtulabilirsiniz. Ufak tefek motor arızalarını kendi başınıza yapmak isterseniz Trendyol’da çok uygun fiyatlara satılan Rico mini lokma takımı çeşitlerinden birini alabilirsiniz. Böyle bir takımın içerisinde 9 veya 18 parça malzeme olabilir. Takımların içeriği ürün ölçüleri itibarıyla farklılaşır. 18 parçalık bir sette 4, 5, 8, 10, 13 gibi farklı milimetrede toplam 12 adet lokma bulunur. Bunların dışında 1/4 cırcır kolu, T kolu, 50 ve 100 m iki ara kol ve bir adet mafsal yer alır. Farklı kol parçalarının olması vidanın kolay bir şekilde çıkarılması veya takılması için gereklidir. Setler, içerisinde yer alan parçalara göre fiyat değiştirir. Eğer parça sayısı artarsa doğal olarak setin fiyatı da artar. Ancak Rico üstün kaliteli markalar arasında yer alsa da fiyat bakımından her bütçeye hitap eder. Bu yönüyle de farklı ülkelerde yaşayan insanlar tarafından sevilen ve tercih edilen yüzlerce modelde ürün tasarlamayı başarır. Güncel Rico lokma takımı fiyatları Trendyol online alışveriş adresinde kullanıcıları bekler. Her araçta bulunması gereken bir takımı çok uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Farklı Ölçülerdeki Lokma Takımları

Farklı Ölçülerdeki Lokma Takımları

Ürünlerdeki ölçüler her vidayı rahatlıkla söküp takabilmek için değişir. Büyük bir vida küçük ölçüye göre tasarlanan bir araçla takılamaz. Bu vidanın doğru bir şekilde yerine takılabilmesi için ona uygun ölçülerde bir araç gerekir. Küçük ölçülerdeki vidalar için de özel olarak tasarlanan araçların kullanılması gerekir. Büyük ölçüye sahip bir araç kendisinden küçük olan bir vidayı sabitleyemez. Bu sebeple bir takım içerisinde farklı milimetrelere sahip birden fazla model yer alır. Mesela Rico 1/4 lokma takımı içerisine 4 mm’den 14 mm’ye kadar farklı kalınlığa sahip ürünler konulur. Genellikle 20 ve 50 parçalık setlerde malzemeler tek bir ölçüye göre düzenlenir. Ama 110 parçalık gibi geniş kapsamlı setlerde iki farklı ölçüye bir araya getirilebilir. Mesela çok kullanılan iki ölçü yani 1/4 ve 1/2 aynı takımın içerisinde yer alabilir. Tüm malzemeler de buna uygun olacak şekilde tasarlanır. Rico 3/8 lokma takımı diğerlerine göre daha zor bulunur. Markanın üretmiş olduğu 3/8 takımlar genellikle 24 parçalık olarak düzenlenir. 24 parçalık ürünler de gündelik hayattaki pek çok ufak çaplı tamir işleri için yeterli gelir. Eğer siz de evinizin, arabanızın tamir işleriyle kendiniz ilgilenmek istiyorsanız Rico markasının hırdavat malzemelerine şans verebilirsiniz. Yüzlerce farklı modeldeki ürün, Trendyol aracılığıyla keşfedilip incelenebilir. Ayrıca ürünler hakkındaki değerlendirmelere, o ürünü kaç kişinin favorisine eklendiğine de bakılabilir. Rico lokma takımı 3/8 ölçüye sahip olanlar da dahil olmak üzere tüm modelleri ile Trendyol kullanıcılarının beğenisine sunulur. Eğer sizin de hala bir lokma takımınız yoksa çok uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Tecrübeli Tamir Ustalarının Tercihi: Rico Lokma Takımları

Tecrübeli Tamir Ustalarının Tercihi: Rico Lokma Takımları

Oto sanayi gibi yerlerdeki tamir ustaları Rico marka lokma takımlarını neredeyse ellerinden hiç düşürmez. Özellikle Rico derin lokma takımı gibi ürünler tamir işlerinin olmazsa olmaz malzemeleri arasında yer alır. İşini iyi bilen çoğu oto tamircisi bu markanın ürünlerini kullanmayı tercih eder. Çünkü Karakuş firması tarafından üretimi yapılan takımlar son teknoloji ve dayanıklı malzemeler kullanılarak ortaya çıkarılır. Bu yüzden siz de aracınızı oto sanayiye götürdüğünüz zaman Rico torx lokma takımı gibi pek çok farklı modelde ve boyutta tamir aletleri ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bu modeller sadece tamir ustalarının kullanması amacıyla üretilmez. Sıradan insanlar da bir hırdavat takımı alarak tamir işlerinde kullanabilir. Bu malzemelerin kullanımı profesyonellik gerektirmez. Hatta bu ürünlerle vidaları sıkmak veya sökmek oldukça kolay bir hal alır. Daha önce bu malzemelerle alakalı deneyimi olmayan kişiler tercih yaparken zorlanabilir. Rico ağır lokma takımı gibi modeller genellikle büyük arazi araçları veya yük araçları için uygun olur. İçerisindeki modeller 3/4 ölçüsüne göre 20 mm’den başlayarak 50’ye kadar çıkar. Eğer büyük araçların tamirinde kullanılan bir ürüne ihtiyaç varsa ağır adıyla satılan setlere bakılabilir. Standart büyüklüğe sahip kişisel otomobillerde ise Rico lokma takımı 1/4 veya 1/2 modellerinden biri tercih edilebilir. Bu ürünlerle yapılacak bir iki denemeden sonra el alışkanlığı ve çabukluk kazanılabilir. Böylece pek çok kişi arabanın bijonlarını rahatlıkla çıkarıp takarak araç lastiklerini değiştirebilir. Hangi takımı alacağınıza karar verdiğiniz zaman Trendyol’daki ilgili ürün sayfasına giderek istediğiniz modeli aratıp bulabilirsiniz.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Lokma Takımları Trendyol’da

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Lokma Takımları Trendyol’da

Trendyol'da uygun fiyatlı hırdavat malzemeleri arayan kişiler Karakuş firmasının imalatı olan Rico ürünlerine bakabilir. Rico lokma takımı yorum kısmında yer alan kullanıcı görüşleri de ürünlerin ne kadar beğenildiğini kanıtlar. Modeller boyutlarına, ölçülerine, parça sayılarına göre değişse de hiçbirisinin kalitesi değişmez. Tüm modeller son derece sağlam ve dayanıklı olur. İster Rico küçük lokma takımı olsun ister uzun, hepsi aynı maddelerden elde edilir. Ölçüleri ne olursa olsun parçaların tümü krom malzeme kullanılarak üretilir. Bu sayede lokma uçları eğilmeye, bükülmeye ve kırılmaya karşı dirençli olur. Rico’nun yüksek kaliteli ürünleri ile saniyeler içerisinde vidaları takıp sökebilirsiniz. Üstelik vidalarla ilgili herhangi bir oynama, kayma veya yamukluk söz konusu olmaz. Muntazam bir şekilde yerine takılan vidalar boşluğa tam anlamıyla oturur. Tekrardan lokma kolunun yardımı ile çıkarılmadığı sürece yerinden çıkmaz veya oynama yapmaz. Bu yüzden Rico kullanıcılarının ürünler hakkında yaptıkları geri bildirimler güzel olur. Rico uzun lokma takımı en kullanışlı ve işlevsel modeller arasında geçer. Bu modeller adından da anlaşıldığı üzere boyut bakımından uzundur. Trendyol’da birden fazla lokma halinde satılan takımların haricinde içerisinde özel tutucusu bulunan takımlar da yer alır. Eğer tutucusu olmayan takımlardan birini alacaksanız zaten önceden tutucu aparatını almış olmanız gerekir. Aksi halde ürünleri kullanamazsınız. Bu yüzden ilk defa böyle bir hırdavat malzemesi alacak olan kişilerin içerisinde tutucusu bulunan ürünlere bakması daha doğru olur. Trendyol’da bulunan bu ürünler belirli tarihlerde yapılan kampanya dönemlerinde indirimli fiyat üzerinden de satılabilir. Eğer böyle bir ürüne ihtiyacınız varsa beğendiğiniz takımı favoriler bölümüne ekleyerek indirim bildirimini açabilirsiniz. Bu sayede indirime giren Rico marka hırdavat malzemelerinden anında haberdar olabilirsiniz.