Quechua

175 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler

quechua

Quechua 20 yılı aşkın süredir kendini ekstrem doğa sporlarına adamış bir marka olarak biliniyor.  Yaz-kış kamp ve trekking başta olmak üzere her türlü doğa tatilinde, kullanıcılara rahat ve ekonomik ürünler sunan marka, ürün çeşitliliğini ve kalitesini her geçen gün artırıyor. Mevsimsel engellere bağlı kalmayanların bir numaralı tercihi olan marka, kullanıcılarına her mevsim sevdiği aktiviteleri güvenle gerçekleştirmenin rahatlığını sunmayı amaçlıyor.

Günlük hayatın ayrılmaz parçalarından biri olan dış giyim ve doğa yürüyüşlerinde yükselen bir marka olan Quechua, çeyrek asıra yakın bir süredir, doğa severlerin ve günlük hayatında konforlu giyinenlerin en çok tercih ettiği markaların başında yer alıyor. Yürüyüş, patika koşuları ve macera alanlarında ürün geliştiren Quechua, dağ sporu markası olarak, kullanıcılardan tam not almayı başarıyor. Günlük hayatın pek çok alanında kullanılabilen ürünleriyle, sadece macera ve spor tutkunlarını değil; ofis, ev hayatını da kolaylaştıran marka, günlük yaşamı güzelleştiren ürünleriyle kendini geliştirmeye devam ediyor.

Quechua Ürünleri ve Modelleri

Quechua’nın günlük hayata hitap eden  ve doğa ile baş başa olmayı seven kişilere yönelik pek çok ürünü bulunuyor. Kullanıcıların mevsimsel ihtiyaçlarına yönelik dış giysi malzemelerinden, ince ve kalın polarlar, çetin kış günlerine özel dayanıklı botlar ve geniş çeşitlerde montlar öne çıkıyor. Quechua aynı zamanda ekstrem doğa sporlarıyla yakından ilgilenenler için de sayısız çeşitte ürünleriyle göz dolduruyor. Her mevsim doğa yürüyüşü, trekking ve kamp yapmaktan vazgeçemeyenlerin en çok tercih ettiği marka, mont ürünleri başta olmak üzere kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre değişen farklı ürün alternatifleriyle ön plana çıkıyor. Quechua ürünleri uygun fiyatlarıyla da kullanıcılardan olumlu yorumlar alıyor. Quechua ürünlerinin fiyatı, kalitesine ve işlevine göre farklılık gösteriyor. Quechua bot modelleri termal ve içi polarlı olan çeşitler ile sonbaharlık modeller fiyat olarak birbirinden ayrılıyor. Yine aynı şekilde doğa sporlarına yönelik ürünler de kullanım alanlarına göre farklı fiyat kategorilerinde değerlendiriliyor. Ürünlerin fiyatlarını belirleyen faktörler arasında, ürünü üretirken hangi maddenin kullanıldığı, işlevi, ürünün eşya taşıyabilme hacmi ve kullanıldığı aktiviteler de yerini alıyor. Fiyatlar tüketicinin bütçesi ve ilgi alanlarıyla da doğru orantılı olarak gelişiyor. Günlük hayatı kolaylaştırmaya yarayan ürünlerle, ekstrem sporlara ve gezilere yardımcı olan ürünlerde kullanılan malzemeler birbirinden farklılaşıyor. 

Dağ tırmanışı ve doğa sporlarından vazgeçemeyenlerin en çok kullandığı ürünlerin başında gelen Quechua pantolon modelleri, belirgin özellikleri ile öne çıkıyor. Dağ tırmanışının zorlu koşullarına uygun olarak üretilen pantolonların  özellikleri arasında; paçalarının diz mesafesinden çıkarılarak ürünün şort olarak da kullanılabilmesi yer alıyor. Özellikle yaz aylarında yapılan trekking gezilerinde kullanıcıların deneyimlerini kolaylaştıran bu ürünün diğer işlevsellikleri arasında, esnek, hava alan kumaşı ve aşınmalara karşı dayanıklı olması da yer alıyor. Quechua’nın öne çıkan ve hayatı kolaylaştıran bir diğer ürünü ise yağmurluk olarak tercih ediliyor. Quechua yağmurluk hava koşulları değişirken spor yapmaya devam etmek isteyenlerin en büyük kurtarıcısı oluyor. Farklı sporlar için çeşitli renklerde ve modellerde üretilen yağmurluklarla kullanıcılar hem güvende hem de şık olmanın keyfini yaşıyorlar. Markanın doğadan uzaklaşmaya gerek kalmadan adeta koruyucu kalkan görevi gören yağmurluk modellerinin en önemli özellikleri arasında, hızlı kuruması, hareket yeteneğini kısıtlamaması ve kuvvetli rüzgarlara karşı ekstra koruma sağlaması yer alıyor. Ayrıca iyi bir yağmurluk seçerken üretildiği kumaşa ve havalandırma boşluğuna bakılması da büyük önem taşıyor.

Quechua Ürünleri ve Kullanım Alanları

Yaşamı kolaylaştıran ürünleri ile tüm dünyada beğeni kazanan Quechua markasının ürün çeşitliliği de kullanım alanlarına göre kategorilere ayrılıyor. Günlük iş ya da sosyal yaşamda daha çok hafif ve hacimli çantalar kullanılırken, doğa yürüyüşlerinde kullanılan ürünlerin tipleri birbirinden farklılık gösteriyor. Quechua’nın en çok tercih edilen diğer ürünleri arasında her yerde yaz- kış kullanılabilen termoslar yer alıyor. Quechua termos içecekleri 6 saat süreyle sıcak ya da soğuk tutma kapasitesine sahip olmasıyla biliniyor. Ürünün çelikten yapılması kırılmalara karşı üstün koruma sağlıyor. Quechua’nın gün boyu sıcak tutan termosları ofiste, evde, kampta günlük hayatın yardımcılarından biri haline geliyor. Markanın bir diğer kullanışlı ürünlerinden olan Quechua gözlük modelleri de kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler arasında bulunuyor. Evdeyken rahat etmek isteyenlerin en çok kullandığı Quechua eşofman modelleri ilgi çeken bir başka ürün olarak listede yerini alıyor. Markanın birbirinden farklı çanta modelleri, ebat ve hacim olarak kullanıcıların aktivite seçimine ve ihtiyacına göre çeşitlilik gösteriyor. Doğa yürüyüşü için üretilen çantaların eşya taşıyabilme hacmi, günü birlik yürüyüşler için de uygun özellikler taşıyor.

Doğa severlerin en çok tercih ettiği çanta modellerinden olan Quechua doğa yürüyüşü çantalarının her iki yanında, yürüyüş için ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz, büyük hacimli cepler bulunuyor. Oldukça kullanışlı olan bu ceplere termoslar, su şişeleri ve daha pek çok eşya sığabiliyor. Çantanın iç kısmında yer alan pek çok bölme, ufak tefek eşyaları bir arada tutmayı sağlarken, özellikle 20L çanta modellerinin iç haznesinde bulunan geniş eşya kısımları da çantayı daha işlevsel hale getiriyor. Taşınması rahat, arka bölgesindeki köpük desteğiyle bel boşluğuna temas etmeyen ve ağırlığı vücuda eşit dağıtan Quechua sırt çantası her yaştan insanın hobilerini kolayca gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Vücuda yapışmayan çanta yaz-kış terleme sorununu da ortadan kaldırıyor. Taşıma hacimleri orta derecede olan Quechua çanta modellerinin, tırmanış ve uzun yürüyüş etkinliklerinin yanı sıra, şehir yaşamında da kullanılabilmesi kullanıcılardan tam not almasını sağlıyor. Su geçirmeyen kumaşı ile rahatça kullanılan Quechua çantalar günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor.

Quechua outdoor alanlar için ürettiği ürünlerle de kullanıcıların ilgisini toplamayı başarıyor. Quechua günlük hayatta ve ekstrem doğa aktivitelerinde her türlü ihtiyaca yönelik Outdoor giysi ve aksesuar ürünlerinin çeşitliliğini marka bünyesinde topluyor. Quechua yüksek kalite polarları, botları ve montlarıyla, kış ayların soğuk günlerine karşı kullanıcıya tam bir hazırlık sunuyor. Quechua polar ürünlerini seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler büyük önem taşıyor. Bu özellikler arasında polar ürünlerinin hareket yoğunluğu ve dış sıcaklığa göre seçilmesi yer alıyor. Kişi hareketli bir günlük yaşama sahipse daha çok nefes alan ince polarları tercih etmesi gerekirken, kış aylarında bir kamp gezisi yapmayı planlıyorsa, dış hava sıcaklığına göre daha sıcak tutan bir polar tercih etmesi önem taşıyor. Quechua’nın mevsim özelliklerine ve yoğun aktivitelere göre üretilen ürünlerinden bir diğeri de su geçirmeyen botlar ve ayakkabılar olarak biliniyor. Kuru ya da yağışlı havalarda doğa yürüyüşü yapmak için özel olarak üretilen botlar, her türlü karlı zeminde bile sıcak tutuyor. Quechua ayakkabı, yer tutuşunu güçlendiren tabanlığı gibi önemli özellikleriyle öne çıkıyor. Su geçirmeyen yapısı ile trekking ve zorlu zeminlerdeki yürüyüşlerde bile dengeyi korumayı başarıyor. Markanın Snowcontact tabanı ile desteklenmiş  botları güçlü ve rahat bir yürüyüş deneyimi için gereken her koşulu kullanıcılara sağlıyor. Trekking için olmazsa olmaz malzemelerin başında eldivenler geliyor. Quechua trekking gezileri için özel eldiven modelleri de üretiyor. Quechua eldiven seçenekleri, en zorlu yüzeylerde bile aşınma yapmayarak, elleri sıcak tutmayı sağlıyor.

Quechua ile Kamp Yapmanın İncelikleri

 Doğa yürüyüşüne ve tırmanış aktivitelerine özel çanta ve ürünlerinin yanı sıra Quechua kamp yapmayı seven kullanıcıların her ihtiyacına yönelik ürünleriyle de ön plana çıkmayı başarıyor. Kamp malzemelerinde en çok tercih edilen malzemeler arasında, Quechua çadır, sandalye, gölgelik modelleri yer alıyor. Kamp yapmayı bir zahmet olmaktan çıkarıp bir mutluluğa çeviren Quechua, kamp ürünleriyle, herkes kendi kamp deneyimini kolayca planlayıp  yola çıkabiliyor. Markanın ürünleri arasında; elverişli ve kolay bir kullanıma sahip olan kamp çadırları pek çok doğa severin en sevdiği malzemelerin başında geliyor. Quechua çadır, kolay taşınması ve dakikalar içinde yapılabilen kurulumu ile beğeni toplamayı başarıyor. Oldukça kullanışlı olan çadırlar su geçirmez ve koku yapmaz özelliklerini de kendinde barındırıyor. Özellikle çadırların polyester malzemesi sayesinde, ortamdaki havanın dış etmenlerle rutubetlenmesinin önüne geçiliyor. Quechua'nın tek kişilik ve çift kişilik çadırlarının herkesin kamp deneyimini kolaylaştırabilecek pek çok işlevi bulunuyor. Çadırların içinin standartların üstünde bir genişlikte olması, ilk bakışta önemli özelliklerinin başında geliyor. Çadırın tavanında lamba asma çengelinin olması ve çift kapılı özelliği taşıması da kamp severlerin işini büyük oranda kolaylaştırıyor. Çadır içindeki kamp eşyalarını bir araya toplanmasını sağlayan fermuarlı bölmeler de Quechua çadırların beklentileri karşılayan özellikleri arasında yer alıyor. Quechua çadır fiyatları uygun olmasıyla da beğenileri üzerine toplamayı başarıyor. Kamp deneyiminin diğer tamamlayıcı öğelerinden olan markanın termoslarını ve mataraları da yanınıza alarak tüm eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Quechua’nın taşıması kolay hafiflikteki çadırları kamp deneyimi verimli kılan özelliklerinden biri olarak öne çıkarken, çadırın dış tentesinin nefes alan yapıya sahip olması da büyük önem taşıyor. Kamp yaparken çadır seçmek sürecin en önemli parçalarından biri olarak biliniyor. Kampın sorunsuz geçebilmesi için, kullanıcıların mevsimin türüne göre çadır seçmeleri gerekiyor. Çadır seçerken başarılı olmanın yolu da 3 katman kuralına dikkat etmekten geçiyor. Temel yapısıyla çadırlar, taban, iç katman ve dış katman olarak 3 yapıdan oluşuyorlar. Taban kısmı ısı yalıtımı için önemliyken, yırtılmalara ve geçirgenliğe karşı da sağlam şekilde üretiliyor. İç katman nemin içeriye girmesini engelleyen bir havalandırma boşluğu yaratırken, dış katman ise güneş, yağmur gibi hava olaylarına karşı tam kapasite koruma sağlıyor. Mevsime göre çadır seçmenin önemli kriterlerinin başında, su geçirmezlik, aerodinamik yapı ve 4 ya da 5 mevsim olarak sınıflandırılan çadırlar geliyor. Kış aylarında kamp yapmayı düşünenlerin 5 mevsim çadırları tercih etmesi gerekiyor. Kışın kamp yapmanın en önemli ölçütlerinden biri de kamp yerini iyi seçmekle doğru orantılı olarak ilerliyor. Doğru yeri seçtikten sonra, karanlıkta yön bulmayı kolaylaştırıcı fener çeşitlerinin tam olması da kamp yaparken büyük rol oynuyor.  Kamp yerinizi dikkatle incelemek için Quechua dürbün modellerine bakabilirsiniz.

Quechua’nın kullanışlı çadırlarının dışında kamp deneyimini kolaylaştıracak daha pek çok ürünü bulunuyor. Marka 40 ve 60L kapasiteli yürüyüş ve kamp çantaları ile doğa severleri oldukça memnun edecek özellikleri kendinde bulunduruyor. Yüksek hacimli bu çantaların en rahat özellikleri arasında, herkese uygun olarak ayarlanabilen bel kemerleri geliyor. Ergonomik bir yapıya sahip çantalar, taşınan eşyalar ne kadar ağır olursa olsun tek bir noktada birikmeyerek, vücuda eşit bir şekilde paylaştırılıyor. Vücudu sıkmayan ve kolay entegre olabilen bu güvenlik kemerinin yanı sıra markanın çantalarının bir diğer kullanışlı özelliklerinin arasında, önemli eşyalara hızlı ulaşmayı sağlayan bölmeler geliyor. Yüksek hacimli çantaların her noktasında, yürüyüşü kolay hale getiren büyüklü küçüklü cepler bulunuyor. Çantanın diğer noktaları da incelendiğinde, fermuarlı bölgeleri göze çarpıyor. Kullanım amacı ve işlevi kullanıcının ihtiyacına göre tasarlanmış olan fermuarlı bölmeleri ister tamamen açarak kullanabilir, isterseniz sadece ihtiyacınız olan malzemeye ulaşacağınız fermuarı açarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Çantanın bu iki yönlü özelliği de, ön gözlere koyulan Quechua matara gibi malzemelerin dökülmesi ya da kaybolması ihtimalini ortadan kaldırmış oluyor.

Kamp yapmanın incelikleri arasında önemli olan bir diğer madde ise, mevsime göre kıyafet ve uyku tulumu seçimi olarak belirleniyor. Özellikle kış aylarında kamp yapıyorsanız, kat kat giyinirken bazı kurallara dikkat etmeniz gerekiyor. Kışın doğa yürüyüşü ve kamp yapanların dış giysilerden polar ve montlarının içine pamuklu giysi giymemeleri büyük önem taşıyor. Pamuklu ürünler yürüyüş esnasında teri çekip depoladıkları için olumsuz sonuçlarla karşılaşmanıza sebep veriyorlar. Temel olarak kamp deneyiminde giyime dikkat etmek, iç vücut ısısıyla dış hava koşullarını birbiriyle dengelemekten oluşuyor. Quechua uyku tulumu malzemeleri de dış havanın sıcaklığına göre üretiliyor. Dış kıyafetinizin sağlamlığının yanı sıra uyku tulumu da koşullara uygun olarak destekleyici konumda kullanılabiliyor. Mevsimin özelliklerine göre katmanlı giysiler giymek en zor koşullarda bile kamp deneyimini kolay hale getiriyor. Bu katmanlar iç, orta ve dış katmanlardan oluşuyor. İç katmanlarda termal giysiler, orta katmanda hafif ince polarlar ve dış katmanda da monttan bir önceki adım olan kalın polarların tercih edilmesi gerekiyor. Bu şekilde kışın çetin günlerinde dış hava koşullarından Quechua mont modelleri ile daha iyi korunabilmek mümkün oluyor. Yazın serin tutacak ince giysilerle, sonbahar ve kış aylarında ise vücudu soğutmayacak, ısıyı hapsetmeyi sağlayacak termal giysiler giymek önem taşıyor. Quechua pantolon modelleriyle de en soğuk havalarda bile tam koruma sağlamaya yardımcı oluyor.

Quechua ile Tatilin Tadını Çıkarın

Quechua zorlu kış aylarında sunduğu etkili çözümlerin yanı sıra yaz aylarını da keyifli geçirmeyi vadeden çözümleri kendinde barındırıyor. Markanın ürettiği hamak, gözlük, gölgelik ve matara gibi ürünlerle yaza girerken ihtiyaçlarınıza yönelik eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz. Tatilde rahatınızı artırmak için Quechua hamak modelleriyle yaz kampınızı daha eğlenceli ve canlı bir atmosferde yaşayabilirsiniz. Her zaman yanınızda bulundurabileceğiniz dayanıklı Quechua matara ile sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Yaz tatili sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlerin arasında, güneşin zararlı etkilerinden sizi koruyabilecek gölgelikler de yer alıyor. Quechua gölgelik modelleri pek çok farklı amaçla kullanılabiliyor. Gölgelik iki ağaç arasına kurulup hamak olarak kullanılabileceği gibi, çadırlara ya da kişisel araçlara eklenip gölge sağlamaya yarayan bir ekipman olarak da fayda sağlayabiliyor.

Gölgeliklerin en faydalı işlevleri arasında, güneşi yansıtıp serinlik sağlaması geliyor. Su geçirmeyen gölgeliklerin özellikleri arasında hafif olmak da yer alıyor. Fazla yer kaplamayan ve kolayca sırt çantasında taşınabilen gölgelikler 9 metre kare bir alanda rahatlıkla gölge sağlayabiliyor. Yaz tatilinize canlılık katabilecek bir diğer önemli ekipmanların başında katlanabilir sandalyeler de yer alıyor. Oldukça sağlam yapıda olan ve adı kamp sandalyesi olarak da geçen Quechua sandalye çeşitleri, çelikten üretilmesine rağmen oldukça hafif ve taşınması kolay yapıda olduğu için kullanıcılardan büyük beğeni topluyor. Siz de yaz kış demeden en sevdiğiniz aktiviteleri gönlünüzce gerçekleştirmek, rahat giyinmek ve mevsimlerin tadını daha iyi çıkarmak istiyorsanız, Quechua online olarak Trendyol'da fırsatlar sağlamaya devam ediyor. Bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun olan Quechua ürününü Türkiye'nin online alışveriş sitesi Trendyol'dan hemen satın alabilirsiniz.