Puzzle

2783 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Puzzle

Eğitici ve öğretici olduğu kadar son derece zevkli bir oyun da olan puzzle, pek çok kişinin en sevdiği hobi çeşitlerinden birisidir. Kişilik ve beyin gelişimi üzerinde olumlu etkileri olan puzzle, geniş model aralığıyla da her yaştan puzzle sevenlerin zevk ve beğenisine hitap eder. Siz de Trendyol'da farklı tasarımlara sahip puzzle seçeneklerinden dilediğiniz zorluk derecesine göre seçim yapabilirsiniz.

Size Uygun Puzzle Çeşidini Bulun

Puzzle oyunu yeni yapmayanlara başlayanlara ya da yıllardır puzzle yapanlara özel olarak farklı parça sayısını seçme imkanı tanır. Puzzle birleştirmeye yeni yeni başlıyorsanız 500 parça puzzle size göre olabilir. Böylece fazla sıkılmadan küçük parçaları bir araya getirirken daha fazla parçaya sahip puzzle çeşitlerine de kendinizi hazırlayabilirsiniz. Kendinize biraz zaman ayırıp kafanızı dağıtmak ya da ailenizle birlikte keyifli bir akşam geçirmek istediğinizde rengarenk modellerle puzzle tasarımları size güzel bir seçenek sunabilir. Puzzle 1000 parça çeşitlerini dikey ya da yatay boyutlarda bulabilirsiniz. Tamamlayacağınız puzzle modellerini, puzzle yapıştırıcısı sayesinde bir tablo haline getirerek duvarlarınızda şık bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Uzun süredir puzzle yapıyorsanız ve bu keyfin bitmesini hiç istemiyorsanız puzzle 2000 parça veya 3000 parça puzzle tasarımlarından beğendiğiniz modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede küçük parçaları bir araya getirerek sonunda elde edeceğiniz bütünün, size yaşatacağı mutluluğu uzun süre boyunca yaşayabilirsiniz.

Çocuklar İçin Hem Eğlenceli Hem Eğitici

Çeşitlilik gösteren puzzle seçenekleri arasında çocuğunuzun gelişimine özel olarak tasarlanan puzzle modelleri de mevcuttur. Birbirinden yaratıcı ve eğlenceli karakterleri barındıran çocuk puzzle modeller, aynı zamanda çocuğunuzun yetenek ve becerilerinin de gelişmesini sağlar.  Çocuğunuzun motor ve beyin faaliyetlerini geliştiren çocuk puzzle seçenekleri tasarımlarında çocuğunuzun sıkılmadan zaman geçirebileceği sevimli hayvanlar ya da çizgi kahramanları bulundurur. Puzzle sayesinde çocuğunuz güzel bir hobi elde ederken aynı zamanda iyi ve eğlenceli vakit geçirir. Daha küçük yaşlardaki çocuğunuz için ahşap puzzle modellerini de inceleyebilirsiniz. Ahşap puzzle çeşitleri, çocuğunuz parçalarını ağzına götürdüğünde parçalanmaz ya da rengini atmaz. Böylece siz kendi işlerinizle ilgilenirken çocuğunuz da rahat bir şekilde puzzle birleştirebilir.

Puzzle Nasıl Yapılır?

Puzzle oyunu çok zevkli olmasıyla birlikte aynı zamanda sabır isteyen bir süreçtir. Her şeyde olduğu gibi puzzle birleştirmenin de bazı püf noktaları ve yöntemleri vardır. Puzzle yapmaya başlarken ilk olarak kenarlardan başlamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu nedenle tüm parçaları bir kartona, masaya ya da çalıştığınız yüzeye dökerek yaydıktan sonra ayırmaya başlayabilirsiniz. Yaptığınız modele göre birbirine yakın tonları da ayırarak puzzle yapmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Eğer ilk kez puzzle yapacaksanız bu durumda basit temalara sahip puzzle modeli seçebilirsiniz. Basit temalı puzzle modellerinde, birden fazla renk öbeği bulunur. Bir ağaç, bulut ya da güneş gibi resimli puzzle tasarımlarında belirli renkler hakimdir. Ancak ayrı ayrı farklı objelerin yer aldığı puzzle seçeneklerinde, renk gruplandırmasını yapmak çok daha kolay olacağı için çabuk biter.

Puzzle birleştirmeyi çok daha kolay ve zevkli hale getirecek yöntem de puzzle halısı kullanmaktır. Puzzle matı olarak da bilinen puzzle halısı, kağıt tabanlı nesneleri tutucu özelliğe sahiptir ve puzzle severler tarafından sıklıkla kullanılır. Özel baskı ve kesim tekniklerinin kullanıldığı puzzle'ları bir araya getirmek daha kolaydır. Art Puzzle ya da Anatolian Puzzle gibi markaların özel basım tekniklerinin kullanıldığı puzzle modellerinde her parça eşsizdir ve bir başka parçasına benzemez. Sahip oldukları son derece canlı ve gerçekçi renkleriyle de parçaları zorlanmadan kendi yerlerine yerleştirebilirsiniz.

Hepsi birbirinden güzel puzzle tasarımlarını Trendyol'da hobi kategorisi içerisinden inceleyebilir ve kolayca sahip olabilirsiniz.