search result placeholder

Ps Classic

PlayStation Classic

PlayStation Classic

Günümüzden tam yirmi bir sene önce PlayStation adlı oyun konsolu piyasaya sürüldüğünde, oyun tutkunlarının hayatı büyük oranda renklendirmiştir. O dönemlerde yaşayan pek çok insanın bütçesine göre ulaşılabilir fiyatlarda olan bilgisayarlara oranla çok daha güçlü grafiklere ve yüksek performansa sahip olan PlayStation milyonlarca bilgisayar oyunu tutkununun tüm zamanlarını bu oyunlarla geçirmesine neden olmuştur. Eskileri anlamak, onların yaşadıklarını özümsemek ya da sadece o günleri yad etmek isteyen insanlar için, PS classic biçilmiş kaftan niteliğinde bir üründür. Sadece nostalji yapmak için bile insanların tercih edebildiği bir oyun konsolu modelidir. Bu özelliği sebebiyle hem zamanı eğlenceli bir hale çeviren hem de eskileri hatırlatan, eşi benzeri olmayan bir üründür. Pek çok kişi emülatör yazılımları sayesinde PlayStation One oyunlarını rahatlıkla oynayabilmektedir. Günümüzde kullanmakta olduğunuz akıllı telefonlar dahi eski PlayStation oyunlarını oynatabilecek yeterli yazılım ile yüklüdür ve o güce sahiptir. Ancak şunun da bilinmesi gerekmektedir ki, emülatör yazılımları oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir ve genel anlamda küçük kitlelere hitap etmektedir. Fakat PlayStation Classic oyun konsolunu edinmeniz durumunda ilk göz ağrınız olan eski oyunları yıllar sonra oynamak elbette tarifi imkansız bir zevk verecektir. Bu durum çok daha keyifli bir hal alacaktır ve bu sayede pek çok zamanınız daha eğlenceli bir hale dönüşecektir. Sektör içerisinde ilk çıkan PlayStation modeline nispeten daha küçük bir tasarım şekline sahip olan PlayStation Classic, cebinizde dahi taşıyabileceğiniz kadar kompakt bir yapıya sahip olan bir üründür. Evinizde, ofisinizde ya da dilediğiniz herhangi bir yerde arkadaşlarınızla eskileri yad etmek istediğiniz zaman, nostalji moduna girmek için oldukça ideal bir oyun konsolu olan PlayStation Classic ile harika zamanlar geçirebilirsiniz. HDMI bağlantısının bulunması sayesinde tüm güncel televizyonlar, monitörler ya da projeksiyon cihazları için oldukça uygun olan bir ürün olma niteliğine sahiptir. Tüm bu özellikleri sayesinde, bu tarz bir oyun konsolu kullanımı ile, boş olduğunuz zamanları daha eğlenceli bir yapıya dönüştürebilir ve aynı zamanda da sevdikleriniz ile beraber eskileri yad edebilirsiniz. Eskiden yaptığınız gibi birbiriniz arasında yarışlar düzenleyerek, dünden bugüne olan ilerlemenizi mercek altına alabilirsiniz. Aynı zamanda geçmişten günümüze oyun dünyasının kat ettiği yolu gözlemlemek için de kullanımı oldukça büyük bir fırsattır.

PlayStation Classic Kullanımının Sağladığı Avantajlar

PlayStation Classic Kullanımının Sağladığı Avantajlar

İlk çıktığı dönemlerde kenarları ya da köşeleri açıkça seçilebilen karakterler ile çok düşük çözünürlükte oynanan oyunlar, dönemin insanlarına oldukça gerçekçi ve şaşırtıcı gelirdi. Günümüzde ise teknolojinin kat ettiği yol açıkça görülmektedir. Fakat tüm bunlara rağmen, eskiyi hatırlatan ve çocukluğunuzu anımsatan her eşya gibi, PlayStation Classic de ilk göz ağrılarınızdan biri olarak, eskimeyen değerler arasındaki yerini günümüzde dahi olduğu gibi koruyabilmektedir. Kısacası eski değerleri yeniden yaşatmak için ya da sadece eski günlerde hissettiğiniz duyguları tekrardan hissedebilmek için, pek çok kişinin satın almayı tercih ettiği bir üründür. Siz de PlayStation fanı olan biriyseniz ve oynadığınız ilk oyunları tekrardan kaynağı üzerinden oynamak istemekteyseniz, bu ürün tam size göre bir üründür. İlk GTA’yı, Tekken 3’ü Metal Gear Solid’i ya da o dönem içerisinde oyunu oynayan kişiler tarafından oldukça fazla bir biçimde oynanan oyunların tamamını oynadığınız oyun konsolunun, güncel dünyanız içerisinde de oynayabiliyor olmanız, sizin hem günlerinizi güzelleştirecek hem de eski günlere dair güzel olan hatıraları tekrardan canlandırmanız noktasında sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Adeta müzelik bir parça olarak görülen bu oyun konsolu, kullanıcısına pek çok ayrıcalığı da sunmaktadır. PlayStation 1 ile aynı görünüme sahip olan PlayStation Classic, 1’e kıyasen daha modern ve estetik dokunuşlar barındırmaktadır. Yüzde kırk beş oranında daha küçük bir tasarım yapısına sahip olan ürün, her boyutta olan ele sığabilecek büyüklüktedir. Bu sayede taşınması da oldukça kolaydır olan bir ürün niteliğine sahiptir. Çocuğunuza ya da oyun oynamaktan hoşlanan herhangi bir sevdiğinize hediye almayı düşünmekteyseniz, bu model bir oyun konsolu tüm gereksinimlerinizi karşılayacaktır. Sevdiğiniz ya da çocuğunuz bu ürün ile beraber oldukça eğlenceli vakitler geçirecek ve her defasında sizi anacaktır. Bununla beraber, zamanında bu oyun konsoluyla oynamayı seven birine hediye etmeniz de ona eski zamanlarını hatırlatacaktır ve bu sayede aranızdaki ilişki daha güzel bir boyuta taşınacaktır. Kolay taşınabilmesi sayesinde de hediye aldığınız kişi dilediği zaman istediği yerde bu oyunu oynayabilir. Pek çok cihaz tarafından desteklenmesi sayesinde de oynanması durumu belli alanlara ve belli zamanlara özgü olan bir durum değildir. Kısacası, eskileri hatırlamak için kendinize alabileceğiniz ya da hoşuna gideceğini düşündüğünüz bir sevdiğinize hediye olarak düşünebileceğiniz en ideal kategorilerde ilk sıralarda yer almaktadır.

PlayStation Classic’te Yer Alan Oyunlar

PlayStation Classic’te Yer Alan Oyunlar

PlayStation Classic kendi bünyesinde yirmi adet oyun barındırmaktadır. Bunlar; GTA 1, Metal Gear Solid, Resident Evil, Director’s Cut, Tekken 3, Twisted Metal, Battle Arena Toshinden, Cool Boarders 2, Destruction Derby, Final Fantasy VII, Intelligent Qube, Jumping Flash, Mr. Driller, Oddworld: Abe's Oddysee, Revelations: Persona, Rayman, R4: Ridge Racer Type 4, Super Puzzle Fighter II Turbo, Syphon Filter, Tom Clancy's Rainbow Six ve Wild Arms’dır. Kullanıcılar tarafından liste başı olarak tabir edilen GTA 1, Metal Gear Solid, Resident Evil, Director’s Cut, Tekken 3 ve Twisted Metal gibi oyunların da bulunuyor olması, tercih edilmesinin sağlayıcıları arasında bulunan etkenlerden biridir. Oyun seçeneğinin oldukça bol olması sayesinde, üründen sıkılmanız ya da günün birinde evin bir köşesinde unutulmaya terk etmeniz mümkün bir durum olmamaktadır. Çünkü bu platformun sunduğu en iyi oyunların tamamı listesinde yer almaktadır. Aynı zamanda çocuğunuzun da sizin oynadığınız gibi oyunları oynamasını isteyen biriyseniz, ürün tam olarak bu işleme uygundur, yani evladiyelik bir üründür. PlayStation Classic’te yer alan oyunları oynarken, savaşçınızı seçip hareketleri öğrenmenin ardından çığır açıcı 3D dövüş arenasına adımınızı atabilirsiniz. Yamaçlar üzerinde yerinizi alıp, muhteşem snowboard hareketleri ile rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Direksiyonun başına geçip, tehlikeli pistler üzerinde rakipleriniz ile çarpışıp aynı zamanda da onlarla yarışabilirsiniz. İlk 3D platform ve macera oyunlarından biri olan oyunu oynayarak, dünyayı yok olmaktan kurtarabilirsiniz. Üzerinize yağan bloklardan matkaplı kahramanı kurtarmak için ileri görüşlülüğünüzü ve zekanızı kullanabilirsiniz. Abe’i özgürlüğüne kavuşturmak amacıyla platform bölümlerinin tamamını geçip bulmacaları çözebilirsiniz. Platformlar ve maceralarla dolu olan fantastik bir dünyada sevimli ve aynı zamanda da cesur olan Rayman’i yönlendirebilirsiniz. Kısacası pek çok eylemi gerçekleştirebilir ve zamanlarınızı çok daha eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz. Bu sayede can sıkıntısı kavramı gününüzün hiçbir anında kendisini göstermeyecek ve tüm zamanlarınız dilediğiniz gibi geçecektir.

PlayStation Classic İncelemesi

PlayStation Classic İncelemesi

Final Fantasy VII, Tekken 3, Ridge Racer Type 4, Grand Theft Auto, Metal Gear Solid ve çok daha fazla oyunun dahil olduğu orijinal PlayStation konsolunun en iyi oyunlarına dahil olan yirmi tane oyunla beraber gelen efsanevi klasik PlayStation Classic ile oyun dünyasını kökünden itibaren değiştiren anları yeniden yaşayabileceğiniz gibi, öbür taraftan zamanınızı da daha eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda yeni konsolun boyutu 1994’te üretilmiş olan PlayStationa’a kıyasla yüzde kırk beş daha küçük bir boyuttadır. Ayrıyeten orijinal PlayStation kontrol cihazı ile beraber, oynama alışkanlıklarınız kökünden değişebilecektir. PlayStation Classic, dört arka tuşu bulunan ve mükemmel bir tutuş hizmeti sunan bir üründür. Bu yönünün sağlayıcılarından biri, ergonomik bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede elinizin büyüklüğü fark etmeksizin oyun konsolunu rahatça tutabilir ve dilediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Tüm bu özelliklere ek olarak, bünyesinde yer alan oyunların tamamının her yaş grubundaki bireyleri eğlendirecek ve güzel vakitler geçirmelerine olanak sağlayacak bir yapıya sahip olması sayesinde, toplumun her kesimi tarafından tercih edilmektedir. Pek çok kişinin nezdinde bir hediye kategorisine de dahil olabilen ürün, kişinin can sıkıntısı ya da günlük stres seviyesini minimuma indirme noktasında oldukça işlevsel ve aynı zamanda da başarılı olan bir üründür. Bu durum sebebiyle, gideceğiniz tatillere, gezilere ya da herhangi bir seyahate yanınızda götürebilir ve televizyonun bulunduğu her yerde dilediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte olduğunuz vakitlerde, kendi aranızda oynanacak müsabakalar düzenleyip zamanınızı sevdiklerinizle beraber geçirebilir ve aynı zamanda da bu geçirdiğiniz zaman içerisinde gelen her bireyin keyif almasını sağlayabilirsiniz. Bu sebeple; eğlenceli vakitlerin, dostlarla geçirilen güzel zamanların ya da iş yorgunu olarak eve döndüğünüz akşamların yıldızı PlayStation Classic olacaktır. Dilediğiniz her an zamanınızı öncesine nispeten daha keyifli bir hale dönüştürerek genel itibariyle mutlu bir insan olmanıza da olanak sağlamaktadır.

PlayStation Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

PlayStation Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

PlayStation Classic oyun konsolu 3D oyunlara odaklanabilen bir konsol olmasına rağmen, PlayStation kontrol cihazı hareket için yalnızca dört yönlü bir ped içermekteydi. 1995 yılında PlayStation, üç yüz altmış derecelik tam bir hareket aralığı sağlayan Dual Analog denetleyiciyi tanıtmıştır. Analog kontrol denetleyiciler, Metal Gear Solid ve Tekken 3 gibi sık çapraz giriş gerektiren oyunların kontrol edilmesini büyük oranda kolaylaştırmıştır. Orijinal Dual Analog aynı zamanda da Ace Combat 2 ve Colony Wars gibi pilot simülasyon oyunları için oldukça işlevsel bir özellikte olan uçuş çubuğu moduna sahiptir. Tüm bu yenlikler ve özellikler ile birlikte, oyun konsolu üzerinden oyunlara katılmak çok daha eğlenceli ve çok daha kolay bir hale dönüşmüştür. Tüm sağladığı bu keyifli ve eğlenceli zaman mercek altına alındığında görülür ki, her bireyin PlayStation Classic satın almak için illaki bir nedeni bulunmaktadır. Çünkü günlük hayat her insanı yorabilmektedir ya da insanların hepsi yapmakta oldukları işlerden, sorumluluktan sıkılabilmektedirler. Bu oyun konsolu tarzı ürünler hem günlük stresimizi atabilmemiz noktasında büyük faydalar sağlamaktadır hem de sorumluluktan arta kalan zamanlarımızı keyifli hale getirmeye oldukça elverişli olan bir üründür. Hem zeka oyunları ile düşünme becerilerinizi geliştirebilir hem de strateji oyunları ile yeni deneyimler kazanabilirsiniz. Gerçek hayatın sıkıcı monotonluğundan biraz olsun uzaklaşarak akşamlarınızı neşeli geçirebilirsiniz. Bu sayede bir sonraki güne daha enerjik ve daha mutlu bir insan olarak uyanabilirsiniz. Tüm bu özelliklerinin yanında, bütçe konusunda da satın almayı düşünen bireyleri kararsızlığa sürüklemeyen bir fiyat skalasına sahip olması, tercih edilme oranını artıran etkenlerden biridir. Siz de hem bütçenizi yormayacak bir ürün edinebilir hem de sevdikleriniz ile keyifli akşamlar geçirmek için yapacağınız planlara oyun oynamayı da ekleyebilirsiniz. Arkadaş arasında müsabakalar düzenleyebilir ve sonuca göre bir ödüllendirme sistemi kurabilirsiniz. Böylece yoğun iş ya da ev hayatından biraz olsun uzaklaşıp bambaşka bir dünyayı deneyimleyebilir ve aynı zamanda bu deneyimi arkadaşlarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Dolayısıyla PlayStation Classic modern insanın pek çok gereksinimine karşılık verebilen bir ürün olması sayesinde, sizin en büyük eğlence ve keyif kaynağınız olacaktır. Ayrıca dilediğiniz yere taşıma imkanınızın da olması bu keyfi ve eğlenceyi ikiye katlayacaktır.

 PlayStation Classic Kurulumu

PlayStation Classic Kurulumu

PlayStation Classic oyun konsolunun kurulumu oldukça basit bir işlemle hallolabilecek bir süreçtir. Öncelikle ürün ile beraber size verilen HDMI kablosunu, PlayStation Classic sisteminin arkasına ve görüntüleme yapan cihazınızın HDMI giriş bağlantı noktasına takın. Ürünle birlikte verilen USB kablosunu 5 V, 1, 0, A USB çıkışını destekleyen bir AC adaptöre bağlayın ve güç düğmesine basılı tutun. Ayrıyeten şayet yalnız oynamayı düşünmekteyseniz, kontrol cihazını bağlantı noktası 1’e bağlamayı unutmayın. Tüm bu direktifler ile oyun konsolunuzun kurulumunu oldukça kolay bir biçimde halledebileceksiniz. Düğmelerine dair bilgi verecek olursak, power yani güç tuşu oyun konsolu sistemini açıp kapatmak amacıyla kullanılan tuştur. Open yani aç tuşu, sanal disklerin değiştirilmesini sağlamaktadır. Tam olarak bu noktada, disk değiştirmeniz gerektiğini belirten herhangi bir mesaj görmeniz durumunda konsoldaki open yani aç tuşuna basabilirsiniz. Reset tuşuna ve aynı zamanda da oyun konsolunun son tuşuna gelecek olursak, reset tuşu oyuncunun PlayStation Classic ana ekranına geri dönmesi sağlayan tuştur. Tüm bu bilgilerin ardından güç ışıklarına değinecek olursak, ışık yanmıyor olması cihazın kapalı olduğu anlamına gelmektedir. Turuncu ışığın yanıyor oluşu, oyun konsolunun beklemede olduğu anlamına gelmektedir. Yeşil ışık oyun konsolunun açık olduğunu ifade etmektedir. Yanıp sönen turuncu ve yeşil ışıklar oyun konsolunun aşırı ısındığının belirtilerinden biridir. Böyle bir durum yaşadığınız takdirde, AC adaptörünü elektrik prizinden anında çekin ve ardından oyun konsolunuzu iyi hava alan bir yere bir süreliğine orada kalacak şartıyla bırakın. Ek olarak, kırmızı ışığın yanıyor oluşu da oyun konsolunun aşırı ısındığının belirtilerinden biridir. Bu durumda PlayStation Classic sistemi otomatik olarak kapanmaktadır. Kapanması durumunda AC adaptörünü prizden çekin ve konsolu hava alan bir yere bırakın. Bu işlem sayesinde daha fazla ısınmayacak ve tam tersine cihazın soğuması sağlanacaktır. PS Classic kayıtlarının nasıl çalıştığına değinecek olursak, öncelikle giriş ekranında yer alan oyunlardan birini seçin ve D-Pad’de aşağı yön tuşuna basın. Görüldüğü üzere çalışma prensibi oldukça yalın ve basit olan bir üründür. Bahsedilen birkaç adımlık direktifleri uygulayarak siz de hem kaliteli hem de eğlenceli olan bir ürünü deneyimleyebilirsiniz. Deneyimlemek adına, ufak parmak hareketleriyle yapacağınız birkaç işlem ile dilerseniz Trendyol üzerinden ürüne göz atabilir ve boş zamanlarınızı eskiye göre çok daha keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz.

search result placeholder