Pratik Mutfak Gereçleri

7838 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Pratik Mutfak Gereçleri

içinde yer alan pratik mutfak gereçlerine Trendyol aracılığıyla toplu olarak ulaşıp ihtiyaçlarınıza en etkili çözümleri bulabilirsiniz. Mutfakta size zaman kazandıracak olan aparatlarla beraber daha lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Pratik çözümler elde ederek mutfakta tam anlamıyla bir konfora erişmenize yardım eden aparatlar sayesinde keyifli bir kullanım deneyimi yaşarsınız. Spatula seti aracılığıyla yemekleri karıştırmak kolaylaşır. Farklı boyutlara sahip spatulalar içeren setler sayesinde tencerelere metal kaşık değdirmenize gerek kalmaz ve daha sağlıklı bir şekilde yemek hazırlayabilirsiniz. Spatula gövdelerinde yer alan delikli bölüm sayesinde bu ürünleri askılıklara kolayca asabilirsiniz. Sıcağa karşı dayanıklı olan spatulalar, elinizle dokunamayacağınız kadar sıcak olan tava ürünlerini kontrol ederken yararlanabilmeniz için de son derece uygundur. Çatlama ve kırılma gibi sorunlara yol açmayan spatulalar aracılığıyla hem sıvı hem de katı yemeklerde verimli bir kullanım sağlanır. Geniş ağızlıklı spatulaların yanı sıra kare ağızlı spatulalar da bulunur. Bu sayede farklı gıda tiplerine uygun ürünlere sahip olursunuz.

Sarımsaklı Yemekler Hazırlamak Kolaylaşıyor

Sarımsak ezici ürünler ile yemeklerinizin lezzetini artırmanız kolaylaşır. Elinizin sarımsak kokmaması için ideal olan bu ürünler, uygun tasarımlarıyla beraber sarımsakları küçük parçalara böler. Ezilen sarımsaklar yemeğinizin lezzetine lezzet katarken oldukça küçük taneler halinde yemeğinizin tamamına yayılır. Sarımsak ezicinin içerisine soyulmuş halde yerleştirebileceğiniz sarımsak dişlerini küçük bir kol hareketiyle ezebilirsiniz. Sarımsaklı yoğurt hazırlarken de size vakit kazandıracak olan ezici aracılığıyla mantı, makarna gibi yemekleri daha da leziz hale getirebilirsiniz. Sarımsak ezici çeşitleri, bulaşık makinesinde yıkanabilir yapıda olduğu için hijyen ve temizlik konusunda da avantaj elde edersiniz.

Sebze Doğramak Pratikleşiyor

Paslanmaz çelik malzeme ile üretilmiş olan jülyen soyacak modelleri, uzun ömürlü bir kullanım sağlayan bıçaklarıyla beğeninizi kazanır. Soğan, patates, havuç gibi sebzeleri jülyen şekilde soyabilmenizi mümkün hale getiren bu aparat çeşidi yardımıyla yemeklerinizin görünüşü daha estetik ve uyumlu bir şekil kazanır. Tüm parçaları eşit biçimde kesilmiş olan yemekler oldukça iştah açıcı bir görünüş yaratır. Yemek hazırlama sürecini kısaltan jülyen soyacak ürünleri bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Ürünü yıkadıktan sonra farklı bir sebzeyi doğramak için kullanabilirsiniz. Bu sayede sebzelerin kokusu da birbirine geçmemiş olur. Soyacak çeşitleri ile birçok sebzenin yanı sıra meyve çeşitlerini de konforlu bir şekilde soyabilirsiniz. Kabuklarını almak istediğiniz gıdaları, soyacak modelleri yardımıyla kısa zaman içerisinde tüketilmeye hazır hale getirebilirsiniz.

Makarnanızın Lezzetini Artırın

Çok amaçlı bir kullanım yaratan çırpıcı çeşitleri, aynı zamanda makarna sosu hazırlarken de mutfaktaki pratik yardımcılarınız arasında yer alır. Çırpıcılar aracılığıyla sosunuzu derinlemesine çırpıp inceltebilirsiniz. Bu sayede hazmı daha kolay hale gelen soslar oluşturabilirsiniz. Ayrıca birçok baharat içeren soslarda da çırpıcının kıvam oluşturma özelliğinden yararlanarak leziz bir sunum yapabilirsiniz. Suya tutarak saniyeler içerisinde temizleyebileceğiniz çırpıcılardan sıklıkla yararlanarak daha lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda kek ve börek gibi hamur işi gıdalarını hazırlarken çırpıcı çeşitlerini kullanabilirsiniz. Metal ve plastik gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilmiş olan çırpıcılar arasından ihtiyacınıza uygun olanını seçip sipariş edebilirsiniz. Kısa süre içerisinde hazırlayarak öğlen ya da akşam yemeği olarak tüketebileceğiniz makarnaları, elinizi yakmadan süzebilmek için süzgeç ürünlerini kullanabilirsiniz. Suda iyice haşlanmış ve süzülmeye hazır hale gelmiş makarnanızı servise hazır hale getirmeden önce iyi bir şekilde süzmeniz gerekir. Bu işlemi yaparken kullanabileceğiniz makarna süzgeci modelleri sayesinde hiçbir makarna tanesini kaybetmeden toplu olarak süzebilirsiniz. Buna ek olarak, mantı gibi suda pişen hamur işi ürünlerini de bu süzgeç çeşitleriyle beraber süzebilirsiniz.