Polisaj Makinesi

256 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Polisaj makinesi

Otomotiv bakım ve tamir sektöründe kullanılan en önemli cihazlardan biri olan polisaj makinesi, otomobillerin ve diğer kara yolu taşıtlarının kaportalarında oluşan yüzeysel hasarların temizlenmesini ve parlatılmasını sağlar. Özellikle kaporta tamiri ve bakımı ile ilgilenen dükkanlarda sıkça karşılaşılan polisaj makinelerinin mini polisaj makinesi gibi versiyonlarının üretilmesiyle birlikte cihazların bireysel olarak kullanımı da yaygınlaşmıştır. Polisaj makineleri; araç alım ve satım işlemleriyle ilgilenen araç galerileri, oto kiralama merkezleri, oto bakım ve yıkama noktalarında da sıklıkla tercih edilir. 

Polisaj Makinesi Ne İşe Yarar? 

Polisaj makinesi, otomobillerin dış yüzeylerinde parlatma ve cilalama gibi işlemlerin basit bir şekilde yorulmadan uygulanmasını sağlar. Elektrik gücüyle otomatik olarak dönen polisaj makinesi başlığı, otomobilin dış yüzeyi üzerinde gezdirilir. Bu işlem sayesinde araçların dış yüzeyinde yenilenme ve parlama görülür. Polisaj makinelerinin başlık boyutları, 150 mm, 180 mm gibi ölçülere sahiptir. Bu başlıklar sayesinde geniş yüzeyler kolaylıkla parlatılabilir ve cilalanabilir. Cihazların gücünü belirten ''Watt'' değeri ise polisaj makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Güç değeri yüksek olan polisaj makineleri turbo dönüşler yaparak parlatma işlemlerinin daha hızlı yapılmasına olanak tanır. Güç değeri düşük olan polisaj makineleri ise standart hızda dönüşler yapar. Ancak bu iki tür arasında hız dışında performans farkı bulunmamaktadır.

Polisaj makineleri otomotiv sektörü dışında mobilya sanayi sektörü, deri sanayi ve inşaat sektörü gibi alanlarda da kullanılan çok yönlü cihazlardır. Örneğin, derz dolgusu yapılmış olan bir seramik yüzeyin artık derzlerden temizlenmesine yardımcı olabilir. Polisaj makinelerinin güç özellikleri kademeli olan modelleri de bulunur. Manuel hız ayarı sunan bu cihazlar, hız sabitlemesi yaparak belirli bir dönüş hızıyla cilalama işlemi yapılmasına yardımcı olur. Polisaj makinelerinin kullanımı ve seçiminde bilinmesi gereken bir diğer özellik de devir hızı özelliğidir. Ürünlerin açıklamalarında da belirtilen bu özellik, polisaj makinesi başlığının bir dakika içerisinde kaç kez dönebildiğini gösterir. Polisaj makinelerinin devirleri, 600 devir, 1000 devir gibi farklı devir çeşitleri sunar. Kullanım ihtiyacınız için en uygun olan devir yüksekliğini belirleyerek polisaj makinenize karar verebilirsiniz. 

Şarjlı Polisaj Makinesi Modelleri ve Özellikleri 

Polisaj makineleri, kablolu ve kablosuz olmak üzere iki ayrı türde satışa sunulur. Şarjlı polisaj makinesi çeşitleri, kablosuz kullanım sunarak işlem sırasında bir noktaya bağımlı kalmadan kolay hareket edebilme fırsatı verir. Kablolu polisaj makinelerinin ise kablo uzunluğu genel olarak fazladır. Ancak daha uzun kablolara ihtiyaç duyulduğunda aracı uzatma kablolar kullanılabilir ya da şarjlı cihazlar tercih edilebilir. Şarjlı polisaj makineleri, pille çalışan cihazlar olduklarından belirli bir süre çalıştıktan sonra kapanabilir. Bu duruma önlem almak adına yedek bataryalar kullanabilir, ürünün şarj cihazını yanınızda bulundurabilirsiniz.

Performans bakımından karşılaştırmak gerekirse şarjlı polisaj makinelerinin kablolu polisaj makinelerinden herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Stanley polisaj makinesi modelleri, genellikle profesyonel kullanımlar için tasarlanmıştır. Polisaj makinesi süngeri bölümü daha geniş olan bu cihazın güç kapasitesi de oldukça yüksektir. Einhell polisaj makinesi ve Orbital polisaj makinesi modelleri ise yine en çok tercih edilen profesyonel cihazlar arasında yer almaktadır. 

Polisaj Makinesi Markaları ve Modelleri 

Polisaj makinesi modelleri, markaların üretim standartlarına göre değişiklik gösterebilir. Ancak temel olarak aynı görevi üstlenen polisaj makinelerinin; 1300 W, 1250 W, 1400 W gibi çeşitli güç seviyelerinde versiyonları mevcuttur. Polisaj makinesi modellerinin başlık ölçülerini ve güç değerlerini inceleyerek kullanım standartlarınızı karşılayan modele hemen ulaşabilirsiniz. Profesyonel kullanımlar için polisaj makinesi satın almak isteyenler; genellikle yüksek devir, geniş başlık ölçüsü ve yüksek güç değeri bulunan polisaj makinesi çeşitlerini tercih etmektedir. Polisaj makinesi fiyatları güç yüksekliği, devir özelliği ya da yüzey genişliği gibi özelliklere göre değişebilir. Hitachi, Klpro, Stanley, Ryobi gibi uzman markaların polisaj makinelerini Trendyol  içerisinde bulabilir, ürün seçeneklerini değerlendirerek diğer elektrikli el aletleri ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz.