search result placeholder

Polar

Polar, kış aylarında kullanıcısını oldukça sıcak tutan bir kumaş türüdür. Arazi sporlarında ve kış mevsiminde günlük olarak tercih edilen polar kumaştan çeşitli kıyafetler üretilir. Sıcak tutmasının yanı sıra oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir. Yapısının çok kalın olmaması, giyildiğinde ağırlık yapmaması ve hareket kabiliyetini kısıtlamaması; kış mevsiminde en çok tercih edilen ürünlerin başında yer almasını sağlar. Bu kullanışlı kumaş pratik kullanım özelliklerine de sahip bir üründür. Nefes alabilen dokusu sayesinde sizi terletmez. Yıkandığında çok kısa süre içerisinde kurur. Kuruduktan sonra ütülemenize gerek yoktur. Çamaşır makinesinde, ürünün tavsiye edilen yıkama derecesinde yıkanabilir ve çekme yapmaz. Bu kumaşların pek çoğunda renk atmama özelliği vardır. Oldukça dayanıklı bir kumaştır. Tek başına bir kıyafet formunu almaya uygun olmasının yanında astar olarak da kullanılabilir. Kışlık montların ve ceketlerin içine daha sıcak tutması için polar kumaş dikilir. Diğer kumaş türlerine göre leke tutmama konusunda daha başarılı bir üründür. Yumuşak bir yapıya sahiptir. Polar üst ve alt gruplarda kullanılmasının yanında pek çok farklı kullanım alanına sahiptir. Şal, pijama, eşofman, astar gibi ürünlerde sıklıkla kullanılır. Soğuktan iyi bir şekilde koruma özelliğinden dolayı kış ve sonbahar aylarında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Pek çok farklı spor markasının yanı sıra kullanıcıların yoğun taleplerinden dolayı çeşitli giyim markaları da polar kıyafetler üretir. Outdoor spor olarak adlandırılan, dış mekanlarda yapılan spor ve aktivitelerle ilgilenenlerin en çok tercih ettiği, olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alır. Alışverişinizi yaparken, kullanım amacınıza uygun ürünlere yönelebilirsiniz. Profyonel bir şekilde outdoor sporlarla ilgileniyorsanız ya da kış mevsiminde dışarıda çok fazla zaman geçiriyorsanız daha sıcak tutma özelliğine sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Gündelik hayatınızda evinizde, dışarıya çıkarken ya da montunuzun içerisine giymek için daha standart özellikli polarlar sizin için oldukça yeterli olacaktır. Trendyol, pek çok farklı markanın ismini taşıyan yüzlerce ürününü sizlerle buluşturur. Trendyol üzerinden tüm modelleri inceleyebilir online polar alışverişinizi yapabilirsiniz.

Polar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Polarlar ara mevsimlerin ve soğuk kış aylarının en çok tercih edilen ürünüdür. Pek çok farklı özelliğe ve modele sahiptir. Size en uygun ve ideal olan modeli seçmeniz için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız. Alacağınız ürünün seçimini yaparken dikkat etmeniz gereken ilk husus, onu nerede kullanacağınız olmalıdır. Havanın çok soğuk olduğu bölgelerde daha kabarık olan modelleri tercih edebilirsiniz. Tüylendirme yöntemi ile yapılan polarlar, sizi daha sıcak tutacaktır. Son dönemlerde tercih edilirliği yüksek olan ürünlerden bir tanesi de ısıtmalı polar modelleridir. Bu modelde vücudunuzu ideal vücut sıcaklığında tutmak için göğüs, sırt ve kollarda ısıtma panelleri kullanılır. Isıtma panelleri, ceketin cebine yerleştirilmiş ve kolay ulaşılabilir bir noktaya konmuş olan batarya ile çalışır. Tam dolu bir batarya da, yapacağınız ısı ayarına göre 2 ila 8 saat arasında ısıtme görevini gerçekleştirir. Böylece dondurucu soğuklarda bile vücudunuz daha konforlu ve sağlıklı bir sıcaklıkta olur. Batarya boşaldığında ona uygun olan şarj cihazı ile bataryayı doldurabilirsiniz. Kış mevsiminde nabız hızını yükseltecek olan dışarıdaki aktivitelerde mutlaka nefes alabilen kumaşları tercih etmelisiniz. Koşu, yürüyüş, tenis, futbol, tırmanma gibi efor gerektiren sporlara uygun olan modellerin çoğunda havalandırma fermuarı bulundurulur. Siz de seçiminizi yaparken bu noktaya dikkat edebilirsiniz. Daha durağan aktiviteler için, örneğin; kampçılık, balık tutma gibi. Yalıtımı yüksek olan 3 iplik polar ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kış mevsiminde mevsime uyacak modelleri, geçiş dönemlerinde ise baharlık modelleri seçmeniz daha verimli olacaktır. Oldukça dayanıklı ve kullanışlı olan polarlar, doğru bir şekilde, ihtiyaca yönelik alındığında uzun süreler kullanıma uygundur. Tam fermuarlı ürünler kolay giyip çıkarma özelliğine sahiptir. İstenildiğinde ön fermuar tamamen açıldığı için daha fazla havalandırma imkanı sunar. Bunun dışında mevsim geçişlerinde günlük yaşantınızda t shirtlerinizin üzerine giyerek serin havalardan kendinizi koruyabilirsiniz. İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde kullanabileceğiniz tam fermuarlı polarlar ülkemiz mevsim koşulları düşünüldüğünde uzun süre kullanılabilir. Yarım fermuarlı polar sweatshirt ve üst modelleri sürekli giyip çıkarma ihtiyacınız olmadığı durumlar için ideal ürünlerdir. Kampçılık ve hafif tempolu yürüyüşler için bu tarz modelleri tercih edebilirsiniz. Yarı açılabilen fermuar, ihtiyacınız olduğu durumlarda havalandırma sağlarken, boğaz kısmına kadar çekildiğinde tüm gövdeyi ve boyun bölgesini sıcak tutar. Yelek tarzına sahip modelleri ilkbaharda ve yazda dağ yürüyüşlerinde kullanabilirsiniz. Kolsuz olmasından dolayı hareket kabiliyeti de oldukça rahattır. Trendyol’da ihtiyaç duyabileceğiniz tüm polar modellerini görüntüleyebilirsiniz. İster mevsim geçişlerinde ister soğuk kış mevsiminde farklı kullanıma sahip modelleri tercih ederek kendinizi soğuktan ve hava değişikliklerinden koruyabilirsiniz.

Polar Hangi Sporlarda Kullanılır?

Tekstil sektörünün en çok kullanılan kumaşları arasında polar yer alır. Yüne benzeyen dokusu ile çok amaçlı kullanıma imkan tanır. Üzerinize giydiğinizde vücut ısınızı yakalayarak muhafaza eder. Sentetik liflerden üretildiği için de çok dayanıklıdır. Tüm bu özellikler poları, hem zorlu sporlarda hem de soğuk havalarda en çok tercih edilen ürünlerden yapar. Kardiyo egzersizleri metabolizmanızı hızlandırarak formda kalmanızı sağlar. Kış mevsiminde, soğuk havalarda kardiyo egzersizleri üşümeden, daha konforlu bir şekilde yapmak için polar üstlerden yararlanabilirsiniz. Bu tarz pratikler yaparken teri vücudunuzdan atacak olan üstleri tercih etmelisiniz. Aynı zamanda rahat hareket edebilmeniz için üzerinizdeki ürün daha esnek ve hafif olmalıdır. Polar, oldukça yumuşak dokulu, sıkı ve sıcak tutan bir malzemedir. Bu malzemeden yapılan sweatshirt, mont, ceket ve kapüşonlu polar  gibi ürünleri havaların soğuk olduğu zamanlarda çekinmeden kullanabilirsiniz. Pek çok farklı stile ve özelliğe sahip olan bu kıyafetler, kış ve kayak sporlarında oldukça fazla kullanılır. Kayak montlarının ve pantolonlarının astarlarında bu özellikli kumaşa yer verilirken, montların içine sweatshirt olarak da kullanılır. Havalar çok soğuksa ve soğuklardan daha etkili bir şekilde korunmak istiyorsanız çift polar özelliğine sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Bu malzemeden kıyafetler size sıcaklık, kuruluk ve hareket özgürlüğü sağlar. Ayrıca oldukça hafiftir ve çantalarda çok az yer kaplar. Dağcılık başta olmak üzere tüm Outdoor sporlarda kullanıma uygundur. Hiking, trekking gibi sporlarda vücudunuzu sıcak tutar. Nefes alabilen dokusu sayesinde ise terletmez. Yaban hayatı ve avcılık için tasarlanan kıyafetler, ekstra yalıtıma ve depolama alanlarına sahiptir. Doğada yürüyüş ve avcılık faaliyetlerinde polar ceketleri ve yelekleri tercih edebileceğiniz gibi, bu malzeme ile astarlanmış diğer kıyafet gruplarını da kullanabilirsiniz. Doğa ve açık hava sporlarında ihtiyaç duyduğunuz tüm modelleri Trendyol'un zengin ürün seçkisinde bulabilirsiniz. Trendyol’da ihtiyacınız olan modeller aynı zamanda geniş bir renk skalasına sahiptir. En çok tercih edilen renklerden olan yeşil polar modellerinin yanı sıra siyah, kırmızı, bordo, lacivert, mor gibi doğada kendisini ortaya çıkaran modelleri de inceleyebilirsiniz. Yüzlerce farklı alternatif arasından kendi stilinize ve yansıtmak istediğiniz tarza uygun ürünleri Trendyol’dan seçebilirsiniz.

Polar Kumaşın Avantajları

Sizi zorlu hava koşullarında, serin havalarda sıcak tutan Polar kumaştan pek çok farklı modele sahip üst ve alt giyim ürünleri tasarlanır. Bu çok yönlü kumaş, dokunmamış kumaş olma özelliğine sahiptir. Isıl işlemler uygulanarak sentetik elyaftan üretilir. Kumaşın içinde pek çok nefes alabilen solunum gözenekleri vardır. Sentetik elyaftan özel işlemler ile üretilmesi bu kumaşı çok daha dayanıklı kılarken, nefes alabilen gözenekler hareketli olduğunuz anlarda terlemenizi önler. Tüm bunların neticesinde daha sağlıklı bir kullanım imkanı sunar. Polar, tek bir kumaş türüne sahip değildir. Termal iç çamaşırları, içlikler, hafif tişörtler Polarfils kumaştan;  eldiven, şapka, çorap gibi ürünler ortalama yoğunluğa sahip kumaştan ve battaniye, termal spor kıyafetleri gibi ürünler ise kalın kumaştan üretilir. Polar kumaşlar farklı niteliklere göre üretildikten sonra ekstra özellikler kazanması açısından su geçirmeme, yanmama, ekstra yalıtım sağlama gibi çeşitli işlemlere de tabi tutulur. Yün polar ekstra özellik kazanmış ürünlerden bir tanesidir. Tüm bunların sonucunda ortaya çok amaçlı ve çok kullanışlı ürünler çıkar. Polar kumaşın kullanım avantajları saymakla bitmez. Yalnızca Outdoor sporlar için değil pek çok farklı alanda bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Evinizde kendinizi daha sıcak tutmak için polar battaniyeden yararlanabilirsiniz. Bu ürünleri okuma battaniyesi şeklinde kullanabileceğiniz gibi uyku amaçlı yatak odalarınızda ya da çocuklarınızın odalarında da kullanabilirsiniz. Terletmeme özelliği sayesinde hem sıcak hem de nitelikli bir uykunun keyfini çıkarabilirsiniz. Kış mevsiminde çocuk giyimi içinde sıklıkla bu kumaşa başvurularak çeşitli çocuk eşya ve kıyafetleri üretilir. Pek çok marka, tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da alt ve üst giyim modellerini bu kumaşla üretir. Çok hafif olduğu ve nefes alabildiği için çocukların vücut ısıları konforlu bir şekilde korunur. Ayrıca bu kumaşların en önemli özelliklerinden bir diğeri hipoalerjenik olmasıdır. Trendyol’da yer alan onlarca marka çeşitli niteliklere sahip polar kumaştan yüzlerce farklı ürün üretir. Baktığınız ürünün özelliklerini inceleyerek kumaşın sahip olduğu özellikleri görebilir, tercihinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Kadın ve Erkek Polar Ürünleri

İçi yumuşak, sıcak tutan ve oldukça hafif olan polar, kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Özellikle sporla uğraşan kadınların tercihleri arasında kadın polar ürünleri yer alır. Profesyonel olarak spor yapan kadınlar, farklı mekan ve hava koşullarına uygun ürünleri tercih ederler. Bahar mevsimleri için daha ince dokuya sahip, kumaşları tercih ederken; kış mevsimlerinde daha yalıtımlı ve çift kumaştan yapılan modellere yönelir. Eğer sizde profesyonel olarak hiking, trekking, dağcılık, kayak gibi outdoor sporları ile ilgileniyorsanız Trendyol’un zengin çeşit ve model avantajlarından yararlanarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu özel kumaştan üretilmiş olan ürünleri kullanmak için sadece profesyonel sporcu olmanız ya da spora yeni başlamanız gerekmez. Kendinizi soğuktan korumak için günlük yaşantınız içerisinde de pek çok farklı polar kıyafetten yararlanabilirsiniz. Fermuarlı şapkalı polar ya da sweatshirt ve eşofmanları evinizde ya da dışarıya çıkarken kullanabilirsiniz. Polar kumaş ile üretilen pek çok üst giyim parçasını tercih edebilirsiniz. Sabahları uyandığınızda kendiniz sabahlık polar ürünleri ile şımartabilir. Kış mevsiminin soğuk günlerini daha konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Erkekler genel tarzları itibariyle poların cazibesine daha fazla kapılır. Günlük yaşantılarında tarzlarını spor giyimden yana oluşturanlar için soğuk havalarda vazgeçilmez kıyafetlerinin başında polardan yapılmış t shirt, ceket ve mont gibi günlük kullanıma uygun ürünler gelir. Erkek polar modelleri çok zengin bir ürün gamına sahiptir. Trendyol pek çok farklı üründe olduğu gibi bu ürünlerde de çeşitli markalara ve bu markaların üretmiş olduğu ürünlere yer verir. Trendyol üzerinden dilediğiniz modeli detaylı bir şekilde inceleyebilir, beğendiğiniz ürüne ait yorumları okuyabilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Polar Fiyatları

Polar; nitelikli, dayanıklı ve konforludur. Ayrıca çok amaçlı kullanıma sahip olan kumaşlar arasında yer alır. Onun, en çok tercih edilen malzemeler arasında yer alması hem işlevselliği hem de kullanıldığı tüm ürünlerde benzer özelliklere sahip olmasıdır. Bu kumaştan yapılan her şey sizi sıcak tutmaya odaklanmıştır. Çocuklarınız, kendiniz, eşiniz ve sevdikleriniz için ideal bir üründür. Sizi her zaman sıcak tutar, bu malzemeden yapılmış olan kıyafetleri tercih ettiğinizde yumuşak dokusu sizi sarar ve hafifliği sayesinde hiçbir ağırlık hissetmez, hiçbir hareketini kısıtlamak zorunda kalmazsınız. Onun sayesinde havalar çok soğuduğunda bile yaptığınız açık hava sporlardan ödün vermezsiniz. Hatta pek çok doğa sporunda, Polar kumaştan üretilen kıyafetler olmadan doğaya çıkılması tavsiye edilmez. Bütün bu kullanım çeşitliliği, bu ��rüne olan talebi artırır. Kadınlar, çocuklar ve erkekler pek çok farklı neden ve ihtiyaçtan dolayı bu malzemeden üretilen kıyafet ve ürünlere ihtiyaç duyar. Bu kadar fazla talebin karşılığında ise onlarca firma, çeşitli ürün ve kıyafetlerinde polar kumaş kullanır. Hatta sadece bu özel kumaştan kıyafet üreten, bu kumaş alanında uzmanlaşmış dünya çapında üne ve bilinirliğe sahip olan firmalar vardır. Bu firmaların üretmiş olduğu ürünler görünürde birbirine benzer. Kumaşın belli nitelikleri de ortak özelliklere sahiptir. Fakat, farklı fiyat aralıklarında ürün satışı yapan firmalar kullandıkları polar kalitesi ve niteliği açısından birbirinden ayrılır. Örneğin; yalıtım oranı yüksek, yanmaz kumaşa sahip bir üst ile, ince kumaştan üretilmiş olan üst arasında fiyat farkı vardır ve bu fiyat farkının dayandığı sebepler oldukça geçerlidir. Her iki kumaş arasında farklı üretim teknikleri devreye girer. Marka değeri de göz önüne alındığında bazı markaların diğerlerine göre daha düşük ya da yüksek fiyat baremlerine sahip olması olası bir durumdur. Tüm bunların yanında, Trendyol adresinde her gelir grubuna uygun, ulaşılabilir polar fiyatları mevcuttur. Bütçenize uygun, ihtiyacınız olan ürünü satın alabilir, Trendyol indirim fırsatlarından yararlanarak yüksek fiyatlı ürünleri daha makul ücretlere sahip olabilirsiniz.

Polar Modellerini Trendyol’da Keşfedin!

Trendyol, diğer bütün kategorilerde olduğu gibi, polar kategorisinde de onlarca farklı markayı ve bu markalara ait yüzlerce ürünü sizlerle buluşturur. Her gelir durumuna uygun, her zevke ve pek çok farklı ihtiyaca hitap eden ürünleri Trendyol adresinden kolayca bulabilirsiniz. Hiçbir mağazada bu kadar çok ürün ve modelin bir arada bulunması pek mümkün değildir. Trendyol, bu çeşitliliği size sunarak, hem aradığınız ürünü kolayca bulmanızı sağlar hem de satıcıların uyguladığı indirimler sayesinde bütçenize dost bir alışveriş gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz. Polar modelleri çeşitli renklerde ve tarzlarda karşınıza çıkar. Siz dilediğiniz rengi ve ürünü seçerek kolayca satın alabilirsiniz. En çok tercih edilen renkleri ve modelleri görüntüleyebilir, aramalarınızda filtreleme özelliğinden yararlanarak sadece odaklandığınız modelleri inceleyebilirsiniz. Kapşonlu, kapşonsuz sweatshirt, t shirt, ceket, yelek ve vintage polar gibi pek çok farklı ürünün kullanıcı yorumlarını okuyarak almak istediğiniz ürün hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Üstelik sadece giyim grubunda değil kayak grubu ürünlerini kapsayan ayakkabılar, eldivenler ve şapkaların yanı sıra evinizde kullanmanız için polar örtü ve battaniyeleri de Trendyol adresinden bulabilirsiniz. En fazla markanın ve ürünün yer aldığı online alışveriş platformları arasında yer alan Trendyol’da keyifle ve güvenle alışverişinizi yapabilirsiniz.

search result placeholder