Playstation Konsolları

193 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Playstation Konsolları

Playstation Modelleri ile Eğlenceli Anlar Yaşayın

Teknolojinin gün geçtikçe ilerleme kaydetmesi, hayatın her alanını değiştirme imkânı tanıyor. Bunlardan birisi de oyun konsolları oluyor. Playstation, dünyadaki tüm oyun severlerin yakından takip ediyor ve tanıyor olduğu bir oyun konsolu olarak yerini alıyor. Herhangi bir versiyonu ile kullanıcı kitlesi tarafından beğeni ile karşılanan ürünler, mevcut markanın temelleri ile dijital eğlence anlayışındaki adımlarla yeniden şekillenmeye başlıyor. Japonya’da doğan ve ardından dünyanın her noktasına ulaşan Playstation modelleri, oyuncularla buluşuyor. Kablolu gamepad ile beraber gelen oyun konsolları, özel olarak üretilen CD’lerdeki oyunları çalıştırıyor. Beşinci nesil oyun konsolları olarak bilinen Playstation, geriye dönük uyumu sayesinde ilk nesil PS oyunlarını çalıştırma görevini başarıyla tamamlayan Playstation 2 modeli piyasada yer aldığı dönemden bu yana etkili performansıyla kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Yenilenen donanımı, tasarımı ve DualShock 2 olarak isimlendirilen konsol kollar ile farkını ortaya koyuyor. Sony tarihinin ağırlıklı olarak satılan oyun konsolu olarak bilenen model, yerini tamamen kablosuz kontrolcü ile güçlendirilen Playstation 3 modeline bırakıyor. Üst düzey performansı, donanım özellikleri ve oyuncuları HD kaliteli oyun dünyasında, modern oyunlar ile dikkat çekiyor. Blu-ray disk oynatıcı ve yüksek disk kapasitesi gibi yeni nesil teknolojilerle donatılan ürün, fiyatlarıyla da kendisinden önceki oyun konsollarından farklı yere sahip oluyor. Piyasaya girdiği andan itibaren mevcut platformda bulunan oyunları, güncelliğini koruyarak bir sonraki nesile aktarılıyor. SIE’den gelen yeni bir hamle ile oyun dünyasına giriş yapan Playstation 4, bir önceki sürüm için hazırlanan çoğu oyunun remastered sürümleri ve yeni nesil oyun motorları ile hazırlanan PS oyunu, bu platform aracılığı ile oynanabiliyor. Full HD çözünürlük desteği sunan ve 90 – 120 Hz yenileme hızı sunan OLED ekranlı Playstation VR, PS4 konsoluyla değerlendiriliyor. Fiyat olarak uygun aralıklara sahip olmasıyla tercih edilirliği daha fazla olan oyun konsolu, her bir sürümü takip edenlerin evlerine konuk oluyor. Platformun oyun hediyeli olması ya da sürüm değişikliği göstermesi, fiyatlardaki hareketliliği etkileyen faktörler oluyor. Sony’nin attığı yenilikçi adımlar, evlerde ve oyun salonlarında kullanmak için tasarlanmış olan konsollarla sınırlı kalmadan, sevilen oyunları yolculuk esnasında ve hareket halinde de oynamak isteyenlere farklı alternatifler sunuyor. Dijital oyunlar ile zaman geçirmeye seven kişilerin yeni nesil oyunları deneyimlemek için oyun konsolları arasında ön plana çıkan Playstation konsollarını tercih etmesi doğru bir hamle oluyor.

Playstation Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Video oyun konsolu serisi olan Playstation, birçok çeşidi ile seri halinde piyasada yer alıyor. Son sürümünün ilgililer karşısına çıkması sonucunda Sony ile kaliteli oyun deneyimi elde ediliyor. Açıklamalı anlatım doğrultusunda kurulumu kolay bir şekilde yapılan konsollar, mini olan modelleriyle yeni başlayan kişiler için ideal oluyor. Standart boyutlardaki ile aynı logo ve düğme düzenine sahip olan modeller, iki adet kablolu kontrol cihazıyla beraber sunuluyor. Televizyona bağlamaya yarayan HDMI kablosu ile geniş ekranda oyun deneyimi yaşatan oyun konsolları, alternatif seçenekleri gerçekleştirebilmek için kutu içerisinde tüm aksesuarlarını barındırıyor. Bu sayede televizyona bağlanarak kurulan cihazlarla oyun oynamaya direkt olarak başlanıyor. Playstation 4 son sürüm özelliği ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Çıktığı dönemde serinin son sürümü olmasının yanı sıra donanım açısından PSN olarak da tercih ediliyor. Ürünün Share özelliği ile gerçek zamanlı canlı yayınlar yapılabiliyor Yenilikçi yaklaşımlarla üretilen sürüm, PSN deneyimini artırmakla beraber, günümüz teknolojisine son derece ayak duruyor. TV’ye bağlanabilme özelliği olan cihazların, büyük ekranda oynanmasıyla oyundan alınan verim ve keyif oranı da artmış oluyor. Kolayca kurulmasıyla da kaliteli zaman geçirme sürecine hızla geçiş yapılması, yakın arkadaşlarla veya çocuklarla birlikte zevk alınan bir aktivite gerçekleştirilmiş oluyor. Playstation 4 S oyun konsolu; hafif, ergonomik ve fazla yer kaplamayan tasarımı sayesinde de pratik bir kullanım sunuyor. Fonksiyonel donanımlarıyla kalite hizmet sunan ürünler aynı zamanda DVD izleme özelliği ile ekstra DVD player alınması ihtiyacı yaratmadan performansını gerçekleştiriyor. Bluetooth özelliğinin bulunduğu son sürüm Playstation 5, tercih edilirliğini artırıyor. Aynı zamanda Wi-Fi özelliği olan cihaz, internet bağlantısı gerçekleştirmekle beraber canlı yayın yaparak oyunlara dâhil olma imkânı tanıyor. Oyun kolunun ergonomik olan yapısı ve tutuş esnasındaki kolaylığı hızlı ve profesyonel bir şekilde oyun deneyimi yaşanmasını sağlıyor. Tuşların dokunma hassasiyeti ve parmakları yormayan yumuşaklıkta olması kullanım esnasında kolay hamleler yapılmasına olanak tanıyor. PSN, oyun oynamanın ötesinde film izleme ve müzik dinleme seçenekleriyle de kullanıcılara her türlü alternatifi sunuyor. Aynı zamanda, Playstation 4 Pro başta olmak üzere tüm sürümlerde hoparlöre bağlantı seçeneği mevcut olarak bulunuyor. Gerekli olan çift taraflı ara kablo ve bu kabloya uyum sağlayacak bir hoparlör alınması yeterli oluyor. Aynı işlem kulaklık bağlantıları için de gerçekleştirilebiliyor. Böylece oyun oynama keyfi kesintisiz ve uzun süreli olarak devam ediyor. Kulaklık ile kaliteli ses sistemi deneyimi yaşanarak, oyun macerası kalınan yerden sürdürülüyor.

Dikkat Çeken Tasarımlarıyla Playstation Modelleri

Playstation konsol modelleri, şarj standı ile kullanılırken, kullanıcılara önemli bir destek ürünü olarak bulunuyor. Bu ürünler kablosuz oyun konsollarını şarj etme özelliği taşıyor. İki adet Playstation 4 Slim oyun kolunu da aynı anda şarj etme özelliği bulunan ürünler, oyun keyfinin yarıda kesilmeden devam edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda uyarıcı ışıklar ile şarjın dolup dolmadığı kontrol altında oluyor. Gösterge paneliyle kontrol edilen şarj durumu ile kontrol tamamen kullanıcıların elinde oluyor. Kalitesiyle dikkatleri üzerine çeken ürünler, fayda sağlayan tasarımları özel olarak dizayn edilerek kullanıcı karşısına çıkıyor. Ergonomik ve hafif materyallerden üretilen oyun konsolları, uygun fiyatlarıyla da ulaşılabilir bir noktada konumlanıyor. Oyun oynama kalitesini artırıyor olan PS 3, teknik donanımının zenginliği ile ön plana çıkıyor. Çeşitli fonksiyonel özellikleri ve şık tasarımları olmasıyla oyun konsolları arasında dikkatleri üzerine çekiyor. Oyunları canlı ve net bir şekilde aktarmayan başaran Playstation 3 fiyatları ile cihazın performansına ulaşılabilir bir aralıkta sunuluyor. Modern tasarımıyla göz dolduran konsol, oyun performansını üst seviyeye taşıyor. Özel düğme eşlemesi sayesinde güçlü olan kablosuz kapsama alanına da katkıda bulunuyor. Hassas bir şekilde kontrol edilebilen oyun hareketleri, rakiplere karşı avantajlı ve bir adım önde olunmasına yardımcı oluyor. Oyunların kılavuzları sayesinde özel denetim ayrıntıları hakkında kolay ve hızlı bilgi erişimi sağlanıyor. Yeni nesil teknolojinin izlerini barındıran oyun kolları, kendini ayarlama sistemi ile her oyun için otomatik olarak performansını ayarlıyor. Yön düğmelerinin tasarımı yüksek hassasiyetle geri dönüşünü sağlıyor ve ekran üzerinde hareket edilmesini sağlıyor. Tetik düğmelerinin titreşimli olma özelliği daha hızlı erişim sağlamak adına bu şekilde tasarlanıyor. Bunun yanı sıra oyun içerisindeki aksiyonlara hızlı tepki vermeye de yardımcı oluyor. Gerçeğe oldukça yakın görüntü kalitesine erişme fırsatı sunan yazılım sonucunda kullanıcıların tamamı sanal gerçeklik deneyimi yaşatıyor. Aynı zamanda yazılımın yenilikçi detayları sayesinde oyun içerisinde istenen şehir seçilerek güncel haberler görüntüleniyor ve hava durumuna kadar bakılabiliyor. Geliştirilmiş ve yenilenmiş Playstation kolu ile tüm ekran geçişleri kolayca ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Uzaktan oynatma teknolojisine sahip olan cihazlar, Playstation Vita üzerinden oynanabilen uyumlu PS3 oyunlarını uzaktan yönetme olanağı sağlıyor. Ayrıca Network teknolojisiyle de arkadaşlarla mesajlaşma konusunda avantaj sağlıyor ve oyun esnasında iletişim kurulabiliyor.

Playstation Sürümleriyle Kaliteli Oyun Deneyimi

Kablosuz ağı destekleyen PS sürümleri, paylaşım yapılan bilgisayardaki bütün çoklu ortam dosyalarını da oynatabiliyor. Her geçen gün gelişen ve her güncelleme ile gelen yeni özellikler, internet tarayıcılarının kullanılmasıyla mümkün oluyor. Böylece internet üzerinde gezinmek ve video sitelerine girerek televizyonda tam ekran izleme deneyimi yaşanabiliyor. Fare ve klavye desteği de sunan cihazlar, kullanım açısından kolaylık ve konfor sağlıyor. Harici disklerle USB bellekler kullanılarak fotoğraf, video veya müzik dosyaları kopyalanabiliyor. Ayrıca Bluetooth bağlantı desteğiyle de dikkatleri üzerine çeken ürünler, bluetooth özellikli kulaklıklarla kullanılabiliyor. Anı olarak saklanmak istenen video ve fotoğraflar, Playstation oyun konsolu içerisine yüklenebiliyor ve uzun süre depolanabiliyor. Dâhili CD çalar ve ortam sunucusu desteğiyle de müzik dinleme fırsatı sunan cihazlar, oyunların yanı sıra görüntü kalitesi yüksek film izleme deneyimi de yaşatıyor. High Definition çözünürlük sayesinde izlenen filmlerin etkileyici bir forma ulaşması sonucunda 3D kalitesindeki filmleri de Blu-ray ile aktarıyor. Oyun tutkunlarının tercihi olan bir diğer sürüm PS4, yeni oyun deneyimleri sunmak adına tasarlanmış bir ürün oluyor. Kendi skalasında yer aldığı günden itibaren tercih edilen ürünler, güncelliği ve oyun listesinin çeşitliliği ile tercih edilebilirliğini uzun süreli korumaya devam ediyor. Playstation 4 oyunları macera oyunlarından araba yarışına, strateji oyunlarından dövüş sanatlarına kadar her türlü zevke hitap edecek çeşitlilikte bir oyun profiline sahip oluyor. Popüler ve eğlence oranı yüksek oyunlar tek veya iki kişilik seçeneklerle oynanabiliyor. Multiplayer özellikteki dövüş oyunlarıyla, ring üzerinde arkadaşlarla beraber yarışabiliyor, aynı şekilde araba yarışlarında da hızlı sürüşlerin altına imza atılabiliyor. Playstation direksiyon ürünleri ile araba yarışı oynandığında alınan verimi ve hazzı üst seviyeye taşıyor. Bunun yanı sıra sürümün Share özelliği sayesinde oyun skorları sosyal medya üzerinde paylaşılabiliyor ya da video olarak elde edilen kayıtlar yüklenebiliyor. Konsolların yenilikçi detaylarına uygun olarak dizayn edilen oyunlar, çeşitlilik açısından fazla olmasıyla herkesin zevkine göre kategoriler sunuyor. Futbol oyunlarını oynamayı sevenler için Fifa oyun serisi, strateji oyunlarından yana tercihini kullananlar için Call of Duty, araba tutkunlarına uygun Need for Speed ve dövüş oyunlarını sevenler için de Mortal Kombat oyunları, arşivlere eklenen oyunların sadece birkaçı oluyor. Playstation fiyatları; içerisindeki oyun çeşitliliği, sürümü, bağlantı seçenekleri, aksesuarları ve fonksiyonel diğer özellikleri doğrultusunda farklılık gösteriyor. Grafik açısından fark yaratan cihazlar, güncellenen ve geliştirilen özellikleriyle net ve canlı görüntü deneyimi yaşatıyor. Canlı grafiklerle daha organik hareket özelliği sunan cihazlar, fiyat performans açısından beklentileri karşılıyor. Aynı zamanda bağımsız oyunları destekleyen yapısıyla da tercih nedeni oluyor.

Oyun Oynamaktan Daha Fazlasını Sunan Playstation

Teknolojinin her geçen gün gelişimiyle beraber oyunların da iyileştirilmesi mümkün oluyor. Playstation modellerinin pratik kullanımı, kullanıcıların ilgisini çekiyor. İhtiyaca göre 500 GB ya da 1 TB hafıza seçeneklerine sahip olan ürünler DVD ve Blu-ray okuyabilme özellikleriyle de multimedya ve oyun diski oynatabilme ve değerlendirme desteğinde bulunuyor. Hem oyun oynanın hem de film izlemenin mümkün olduğu cihazlarda, Wi-fi ve Bluetooth bağlantı seçenekleri bulunuyor. Bu şekilde birden fazla işlemin gerçekleştirildiği Playstation Türkiye pazarında ilgililer ve tutkunlar tarafından beğeni topluyor. Evde ya da iş yeri ortamlarında rahatlıkla bağlantı gerçekleştirilen PS, HDR destekli HDMI çıkışına sahip oluyor. Bu sayede 1080p ve 4K çözünürlükte görüntüler oluşturuluyor. Yarış, eğlence, dövüş, platform, macera ve aksiyon gibi seçenekle ile 1700’den fazla oyunu bünyesinde barındırıyor. Plastation oyunları yeni nesil teknoloji ve modeller ile uyumlu hale getirilerek kullanıcılara sunum gerçekleştiriyor. Kablosuz kontrol edilebilen tasarıma sahip modeller, kablo karmaşasını ortadan kaldırarak düzenli kullanımların önünü açıyor. Boyutlarıyla da farklı bir duruş yakalayan oyun konsolları, evlerin istenilen bölgesine konumlandırılabiliyor. Playstation Plus da özel olarak geliştirilmesiyle sunulan çeşitliliği ve pratikli��i artırıyor. Yüksek grafik kalitesiyle ön plana çıkan modellerin tümü, farklı teknolojilerle destekleniyor. Oyun deneyimini benzersiz düzeyde yaşatan, gerçek zamanlı olarak oyun oynamayı mümkün kılan konsollar, bu sayede oyuncuların hamlelerini yansıtıyor. Aynı zamanda oyunlardaki titreşimleri geri bildirim olarak aktaran Playstation aksesuar modelleri; şarj ekipmanları, VR, direksiyon setleri ve uzaktan kumanda olarak yer alıyor. Bu parçalarla oyun deneyimi üst seviyeye taşınıyor. Kullanıcıya oyunları maksimum düzeyde kaliteli şekilde yaşatan aksesuarların kullanımı aksesuara göre değişebiliyor. Dualshock’tan Joystick’e, Gamepad’den direksiyona kadar pek çok aksesuar sürümlerin yanında alternatif olarak satın alınabiliyor. Hareketli oyunlarda etkili bir oyun oynama süreci yaşatan aksesuarlar, kamera ve VR gözlük ile alınan verimi artırıyor.

Playstation Modelleri ile Teknolojiyi Yaşayan

Hızla ilerleme kaydeden teknolojinin hayatın her alanında olduğu gibi yazılım ve bilgisayar sektöründe de yenilikleri yaygınlaşıyor. Oyun severlerin merceği altında olan konsollar, gün geçtikçe yenilenen özellikleriyle daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor. Playstation 1 oyunları başta olmak üzere her sürümün oyun çeşitliliği her modelde çeşitliliğini artırıyor. Bu sayede oyun keyfini kesintisiz olarak kullanıcılara aktaran PS modelleri, üstün özellikleriyle zamanı keyifli geçirmeye yardımcı oluyor. Yeni nesil ürünler, oyun sektörüne yön vermekle beraber oyun konsolunu ve ürün versiyonlarını her geçen gün geliştiriyor ve güncel bir forma sokuyor. Teknik özellikleriyle sayısız imkân sunan oyun konsolları, hızlı olmalarıyla oyunlardan alınan etkiyi yükseltiyor. Playstation serilerinde HDD teknolojisi ve SSD teknoloji sınırları ortadan kaldırarak farklı deneyimler yaşatıyor. Bu sayede oyun yapımcıları hayal edilen her şeyi yapma fırsatı sunuyor. Ayrıca kullanılan SSD teknoloji, kullanım gösterilen bilgisayarlardan hızlı olma özelliğiyle her işlemin bu cihazlardan yapılmasının önünü açıyor. Oyunlar işlenirken konsol tasarımındaki RAM desteği de standart hıza Bu ürünleri kullanırken, Playstation kulaklık modelleri kullanılarak oyun esnasındaki sesleri daha yakından dinleyerek kullanım kalitesi artırılabiliyor. Tüm oyunların desteklendiği sürümlerde, her oyun aynı şekilde oynanmaya devam ediyor. Tüm PS serisinde yer alan oyunları oynatan her bir yeni sürüm, bu özellikleriyle oyun severlerin beğenisini kazanıyor. Oyun oynama keyfini kesintisiz bir şekilde sürdüren Playstation Portable modelleri de kullanıcıların yolculuk ve seyahat ettiği esnalarda kullanma olanağı sağlıyor. Ergonomik boyutlarıyla kullanım kolaylığı sağlayan modeller, oyun tutkunları tarafından tercih ediliyor. Playstation indirimleri sayesinde tüm bu sürümlere avantajlı seçenekler dâhilinde sahip olunabiliyor. Dönemsel olarak düzenlenen kampanyalar ile fiyatları daha uygun aralıklara inen PS modelleri geniş kitlelere ulaşıyor. Sizler de oyun deneyiminizi artırmak ve keyifli zaman geçirmek adına Trendyol sayfasından tüm sürümleri inceleyebilir, kendi standartlarınıza uygun olan modeller hakkında detaylı bilgi alabilir ve kolayca satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.