Playstation

270 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Playstation

Bugün, tüm dünyadaki oyuncuların yakından tanıdığı, hatta herhangi bir versiyonuna sahip olduğu PlayStation oyun konsolunun serüveni, 16 Kasım 1993 tarihinde, Sony Interactive Entertainment LLC’nin (SIE) kurulmasıyla başlıyor. Oyun dünyasını baştan aşağı değiştirecek olan PlayStation’ın temellerini atan şirket, PlayStation Network başta olmak üzere pek çok hizmetle, dijital eğlence anlayışını yeniden şekillendiriyor.

Oyuncu Oturma Odası ve Salonlarının Demirbaşı: PlayStation

Takvimler 3 Aralık 1994’ü gösterdiğinde, SIE ilk büyük hamlesini yapıyor ve önce Japonya, daha sonra ise dünyanın geri kalanında ilk PlayStation modelini oyuncularla buluşturuyor. Kablolu bir gamepad ile gelen oyun konsolu, platforma özel üretilen CD’lerdeki oyunları çalıştırabiliyor. Zaman çizelgesine göre beşinci nesil oyun konsolları içerisinde bulunan PlayStation, 11 milyona yakın satış sayısına ulaşan Gran Turismo ile hatırlanıyor.

Geriye dönük uyumu sayesinde ilk nesil PS oyunlarını da çalıştırabilen PlayStation 2, 2000 yılına damgasını vuruyor. Tamamen yenilenen donanımı, tasarımı ve DualShock 2 şeklinde isimlendirilen PlayStation kolu ile fark yaratan model, Sony tarihinde en çok satan oyun konsolu olarak anılıyor.

Tamamen kablosuz kontrolcüyle güçlendirilen PlayStation 3 ise yüksek performanslı donanımı ve oyuncuları HD oyun dünyasına davet eden modern oyunlarıyla 2006 yılında çıkageliyor. Blu-ray disk oynatıcı, yüksek disk kapasitesi gibi sayısız yenilikle donatılan PlayStation 3 fiyatları açısından, önceki iki konsoldan daha farklı bir noktada bulunuyor. Çıkışının üzerinden yıllar geçmesine karşın bu platforma çıkan PlayStation oyunları, pek çok bakımdan güncelliğini koruyor.

2013 yılına ulaşıldığında, SIE’den yeni bir hamle geliyor ve PlayStation 4 oyun dünyasına bomba gibi düşüyor. PS3 için hazırlanan birçok oyunun remastered sürümlerinin yanı sıra yeni nesil oyun motorlarıyla hazırlanan sayısız PlayStation oyunu, bu platformla oturma odası ve salonlara konuk oluyor. Full HD çözünürlükte 90 ila 120 Hz yenileme hızı sunan OLED ekranlı PlayStation VR ise PS4 konsoluyla birlikte değerlendirilebiliyor. PlayStation 4 fiyatları, tercih edilen platformun oyun hediyeli veya konsol sürümünün PS4 Pro olup olmamasına göre değişiklik gösteriyor. İlk çıkış fiyatları göz önüne alındığında PlayStation 3 fiyatı PS4 fiyatından daha yüksek kalıyor.

Yolculukların Vazgeçilmez Eğlence Kaynağı

Sony Interactive Entertainment LLC’nin yenilikçi adımları, evlerde ve oyun salonlarında kullanılmak üzere tasarlanan konsollarla sınırlı kalmıyor, sevdiği oyunları yolculukta da oynamak isteyenlere çözümler ardı ardına üretiliyor.

Yaygınlık göstermese de Sony’nin ilk taşınabilir el konsolu olan 1999 çıkışlı PocketStation, siyah beyaz LCD ekranı, ergonomik yapısı ve bu platformda yayınlanan onlarca oyunla anımsanıyor. Markanın ikinci hamlesi ise çok daha başarılı oluyor ve adı bugün bile saygıyla anılan PlayStation Portable (PSP), oyuncuların gündemine oturuyor. Rakipleriyle rahatlıkla yarışabilecek donanımsal özelliklerle desteklenen konsol, 2004 yılında Japonya’yı, 2005 yılında ise dünyanın geri kalanında oyunseverlerle buluşuyor. Takip eden yıllarda PSP’nin yeni sürümleri de oyun tutkunlarının beğenisine sunuluyor ve konsol için hazırlanan oyunlar, dünya çapında satış rekorları kırarak PlayStation Portable’ın, Sony açısından ne kadar önemli ve doğru bir adım olduğunu ortaya çıkıyor. 2011 yılında gelindiğinde 5 inçlik OLED ekranıyla harikulade görüntüler sunan, güçlü işlemcisiyle yeni nesil oyunları başarıyla çalıştıran PlayStation Vita (PS Vita) çıkıyor. Uzun süre oyuncuların severek kullandıkları oyun konsolu, PlayStation 3 ve PlayStation 4’te seri olarak sunulan oyunların mobil versiyonlarına da ev sahipliği yapıyor.

Dijital oyunlarla zaman geçirmekten hoşlanıyor, yeni nesil oyunları ilk elden deneyimlemeyi arzu ediyorsanız, üzerinden PlayStation oyun konsollarını inceleyebilir, sizin için uygun modeli Trendyol’un avantajlı fiyatları ile satın alabilirsiniz.