Pişirme

46311 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Pişirme

Yemek yemek hayatımızı sürdürebilmemiz açısından önem taşıdığı kadar büyük de bir zevktir. Yemeğin en önemli aşaması uygun zamanlamada, doğru biçimde hazırlanan besinlerin, elverişli kaplarda pişirilmesidir. Pişirme öncesi yapılan onca hazırlığın, yanlış bir tava veya fırın kabı seçimi gibi küçük hatalarla ziyan olmasını kimse istemez. Bu nedenle kullanılacak olan pişirme gerecinin seçimi büyük önem taşır.

Pişirme Yöntemleri

Yemeklerinizi, kullanacağınız malzemelere göre, birbirinden farklı şekillerde pişirebilirsiniz. Sotelemek, ızgara yapmak, haşlamak, buharda pişirmek, kızartmak ya da fırınlamak yemek yapan herkesin mutlaka kullandığı yöntemler arasındadır. Ancak bu yöntemleri ne kadar iyi uygularsanız uygulayın yanlış ekipman kullanarak yaptığınızda çok iyi sonuçlar almanız güçleşir. Örneğin haşlamalar için bol sıvı kaynatılabilecek derin tencerelere ihtiyacınız varken ızgara yapabilmek için bir ızgara tavasına ya da ızgara teline ihtiyaç duyarsınız.

Ateş Üzerinde ya da Fırında Pişirme

Pişirme için doğal gaz, odun, kömür ateşi ya da elektrik kullanıyor olabilirsiniz. İster ocakta isterseniz fırında pişirmeyi seçin uygun kapları tercih etmelisiniz. Fırında kullanıma uygun olmayan bir kap kullanarak sadece emeğinizin heba olmasına değil çıkabilecek aksiliklerle yangınlara, yanıklara ve başka ev kazalarına da sebep olabilirsiniz. Bu nedenle alacağınız ürünlerin kullanım yerlerine dikkat etmelisiniz.

Geniş ürün yelpazesi içinde birbirinden farlı materyallerden üretilen kaplar arasından ihtiyacınız olan ürüne kolayca karar verebilirsiniz. Üstelik tüm bu ürünler son derece şık ve modern tasarımlarıyla mutfaklarınızda ve sofralarınızda sadece midenize değil göz zevkinize de hitap edeceklerdir.

İçecekleriniz İçin De Pişirme Gereçleri Var

Sadece yemek yapmak amaçlı pişirme gereçleri yoktur. İçecekler için de çeşitli mutfak eşyalarına ihtiyaç duyulur. Çaydanlıklar, cezveler, sütlükler arasından içmek istediğiniz içeceğe en uygun kabı seçerek kullanmanız gerekir. İçeceklerinizin lezzeti kullandığınız çayın, kahvenin, sütün ve hatta suyun bile kalitesine bağlı olmakla birlikte, pişirmek için seçtiğiniz kabın türü de bu tadı etkileyecektir. En güzel tada erişebilmek için çelik, porselen, borcam gibi onlarca seçenek arasından hem tarzınıza hem de ihtiyaçlarınıza uygun gereçleri seçebilirsiniz. Dilerseniz tek tek ürünler arasından alım yapabilir, dilerseniz de takım halinde alıp tek seferde pişirme için tüm gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz.

Tatlı, Tuzlu Pişirme Kapları

Dakikalarca yumurtasını çırptınız, şekerini eklediniz, ununu elediniz, kabı yağladınız ve puf puf kabarmasını ümit ederek kekinizi fırına verdiniz. Ancak uygun bir kap kullanmadığınızı, kaba yapışan kekinizi çıkarmaya çalışırken fark ettiniz. Hem zamanınız, hem emeğiniz, hem de hevesiniz bir anda paramparça bir kekle heba olur. Bu tür talihsizlikler mutfakta herkesin başına gelebilir. Oysa yanmaz tabanlı, silikon ya da cam gibi malzemelerle üretilen bir kek kalıbı kullandığınızda tüm bu çabanız ve malzemeleriniz boşa gitmeyecektir. Tatlılarınızı sadece pişirmekle kalmayıp servis de edebileceğiniz cam kuplar, sufle kapları, toprak güveç setleri sofralarınızda görsel bir şölen yaratacaktır. Sofra ve mutfak kategorisi içinde özgün tasarımlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Şık Sunumlar, Zevkli Sofralar

Bazen zengin bir sahibi olmak ve dostlarınızı ağırlamak için çok da büyük bütçeler ayırmanıza gerek kalmaz. Uygun sebze ve etleri, pişirme şekline uygun kaplarda pişirdiğinizde son derece lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Yine aynı şekilde doğru materyallerde ve doğru ısıda pişirilen tatlılar da sofralarınızın unutulmaz finallerle taçlandırılmasını sağlar. Almak istediğiniz ürüne göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu ürünlerin üretildiği malzemeden, boyutlarından ve bir takımın parçası olup olmaması gibi etkenlerden dolayı değişmektedir. Trendyol ile size kalan ihtiyaçlarınız belirlemek ve sunulan onlarca alternatif arasından tarzınıza uygun olanı seçmektir.