Pırlanta Kolye

3560 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Pırlanta Kolye

Çok değerli bir maden olan elmasın işlenmesi sonucu elde edilen pırlanta, kolye tasarımlarında kullanılır. Birbirinden farklı modellerde üretilen pırlanta kolye, zarif duruşuyla göz kamaştırır. Doğum günü, evlilik yıldönümü, ya da gibi özel günlerde hediye edilebilir. Şık tasarımlı modellere ulaşmak için Trendyol  içerisinde yer alan pırlanta kolyelere göz atabilirsiniz. 

Pırlanta Kolye Çeşitleri Nelerdir?

Melek, kalp, kar tanesi ve inci kolyeler ön plana çıkan pırlanta kolye çeşitleri arasında yer alır. Özel günlerin anısını her zaman en güzel şekilde yaşatacak olan pırlanta kolye modelleri, kıyafetlerin en şık aksesuarlarındandır. Sıradan bir ofis gününde ya da hafta sonu tatilinizde bile pırlanta kolyenizi takarak göz kamaştırabilirsiniz. Kadın şıklığının vazgeçilmez bir parçası olan pırlanta taşlı kolye, kişilere modern bir hava katar. Kolyelerde kullanılan pırlantanın ham maddesi elmastır. Elmasın 57 fasetli, özel olarak kesilmiş hali olan pırlantalar, kolye ucu olarak da tasarlanabilir. Fantezi adı verilen pırlanta kolyeler ise sıra dışı tasarımları ile büyük beğeni toplar. Genelde beyaz tonlarında olan pırlantaların pembe, sarı ve mavi gibi farklı renklerde olanları da vardır. Pırlantaların renksiz hale en yakın olması durumuna göre harf sınıflandırması yapılır. En beyaz görünüme sahip olanlar ve en nadir bulunanlar D, E, F ve G harfleriyle belirtilir. En çok H ve L sınıfında yer alan pırlantalar ön plana çıkar. Pırlantaların başka sınıflarda modelleri de bulunur. Çeşitli şekillerde tasarlanan pırlanta taşlı kolyeler; altın ayarı, karat ağırlığı, pırlanta rengi ve berraklığı gibi özellikleri doğrultusunda birbirinden faklılaşır. 

Tria Taşlı Pırlanta Kolye Nedir?

Üç adet kaliteli pırlanta taştan oluşan kolyelere tria taşlı pırlanta kolye adı verilir. Tria, Latin dilinde 3 anlamına gelir. Tria taşlı pırlanta kolyeler; sevginin dünü, bugünü ve yarını anlamını taşır. Aşk ve sevginin sonsuzluğunu ifade eden tria taşlı modeller, değerli kolye çeşitleri arasında yer alır. Dünyaca popüler olan bir pırlanta kolye çeşididir. Modayı yakından takip eden kadınların da favorisidir. Kutlamalarda hediye olarak tercih edilebilir. Her zevke ve her yaşa hitap eder. Taşıdığı anlam ve şıklığı bakımından büyük ölçüde beğeni toplar. Özel günlerde rağbet gören hediyelerin başında gelir. Farklı karatlarda üretilebilir. Bütçenize uygun bir adet tria taşlı kolye alarak sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Beğendiğiniz tria taşlı pırlanta kolye ile kendinizi şımartabilirsiniz. Görünümünüze modern ve zarif bir hava katabilirsiniz. 

Pırlanta Kolye Fiyatları

Karat ağırlığı ve tasarım özellikleri göz önüne alınarak belirlenen pırlanta kolye fiyatları her bütçeye hitap eder. Berraklık ve renk değerleri de fiyatlandırmada etkilidir. Orta seviyede değerlere sahip olan modellerle ekonomik fiyatlara pırlanta kolye sahibi olabilirsiniz. Kadınların boyunlarını süsleyen pırlanta kolyeler, kesimleri ile de göz kamaştırmayı başarır. Kolyelerdeki pırlantanın ışıltısı, kesimin şekline ve kalitesine göre ortaya çıkar. Kesimi teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren pırlantalar, elmas kristalinin ışığını yansıtır. En çok tercih edilen kesim ise yuvarlak şekil kesimdir. Pırlantalar; iki ucu sivri, dikdörtgen, oval ya da üzeri kare olan yuvarlak kesim gibi değişik kesimlerde yapılabilir. Üzerinde bulunan karbon lekelerinin azlığı ise pırlantanın nadirlik özelliğini artırır. Nadir bulunan modellerin fiyatları biraz pahalı olabilir. Modern yapısı ile günlük kullanımda da tercih edilen pırlanta taşlı kolyeler, genç kızların en sevdiği takılar arasında yer alır. Zümrütlü pırlanta kolyeler, mücevher seven kadınların büyük ölçüde dikkatini çeker. Bütçenize uygun bir model seçerek pırlanta kolye sahibi olabilirsiniz. Birbirinden şık pırlanta kolye modellerini Trendyol'dan online alışveriş yaparak satın alabilirsiniz.