Pet Shop

100.000+ Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa
DSACategoryId/103799/1142

Pet Shop Ürünleri Evcil Hayvanları Mutlu Ediyor

Felix

Kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesine yardımcı olan Felix yaş mama, farklı yaş gruplarından kedilerin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içeriyor. Doğru ve sağlıklı beslenme için büyük önem taşıyan kuru ve yaş mama çeşitleri, evcil hayvanların günlük ihtiyaçlarını karşılıyor ve sağlıklı bir diyet programı sunuyor. Eşsiz lezzetteki Felix mama seçenekleri yavru ve yetişkin kediler için ayrı ayrı besin içerikleri sağlıyor. Başta tavuk, balık, sığır ve koyun etleri ile sebze çeşitleri olmak üzere, çeşitli gıdalarla hazırlanan mamalar, güçlü besin içeriği ile kedilerin vazgeçemeyeceği lezzeti bir arada sunuyor. Kedilerin damak tadına hitap eden mamaların içeriğinde proteinden karbonhidrata, kalsiyumdan fosfora pek çok yararlı madde bulunuyor. Kedilerin yaşam kalitesini artıran Felix kedi maması seçenekleri, daha konforlu bir yaşam geçirmelerine yardımcı oluyor.

Felix mama ürünleri farklı ebat ve paket seçenekleri ile Trendyol’da kolaylıkla bulunabiliyor. Farklı içerik seçenekleri sunan ve her kedinin damak tadına uygun lezzetler sunan mamalar, tercihe göre çoklu paketler halinde de satın alınabiliyor. Trendyol, yavru ve yetişkin kediler için geliştirilen farklı mama çeşitlerini oldukça makul fiyat seçenekleri ile satışa sunuyor. Trendyol’un dönemsel kampanyaları ve özel indirim fırsatları sayesinde oldukça cazip mama fiyatları elde edilebiliyor.

Felix Yaş Kedi Maması Seçenekleri

Yetişkin kedilerde yanlış mama seçimi tüy sorunlarından metabolizma hastalıklarına pek çok olumsuz duruma neden olabileceğinden doğru mama seçimi büyük önem taşıyor. Yavru kediler için ise gelişim açısından büyük önem taşıdığından yaş grubuna ve ihtiyaçlara uygun yaş mama seçimi yapılması tavsiye ediliyor. Felix yaş mama tercihe göre paketlenmiş olarak ya da konserve kutusunda satın alınabiliyor. Tercih edilen yaş mama aromaları arasında tavuk ve kırmızı et seçenekleri ile somon, alabalık, ton balığı, sardalya gibi deniz ürünleri bulunuyor. Domates, havuç gibi bitkisel ürünler de bu mamalar içinde yer alabiliyor. Daha kolay sindirilebilmesi için sebze katkısı konulan mamalar, özellikle protein değeri yüksek olacak biçimde hazırlanıyor.

Evde bakılan kedilerin gelişimi ve sağlıklı yaşaması için vitaminler oldukça önemli olduğundan vitamin destekli tahıllı mamalar kurtarıcı rol üstlenebiliyor. Yükse kaliteli içerikleri ile öne çıkan Felix kedi maması ürünleri, hem sindirim sistemi, hem de kemik gelişimi için ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri sunuyor. Kedilerin sindirim özelliklerine uygun olarak geliştirilen yaş mama ürünleri, aynı zamanda tüy yutma sorunlarının çözümüne yardımcı oluyor. Yağ içeriği ve nem düzeyi kedilerin ihtiyacına uygun olan mamalar, yetişkin kedilerin ihtiyaç duyduğu maddeleri içerecek biçimde hazırlanıyor.

Kedilere mama verirken vücut özellikleri ve hareket alışkanlıklarının göz önünde tutulması tavsiye ediliyor. Sade, aromalı ya da çifte lezzetli olarak tercih edilebilen yaş mamalar, genellikle günde iki öğün olarak veriliyor. Lezzet itibariyle kedileri cezbedecek, damak tatlarına uygun aromalar içeren mamalar, yemeklerinde oldukça seçici olan kediler için farklı seçenekler sunuyor. Cins kediler için vücut ve sindirim yapılarına uygun beslenme seçenekleri ön plana çıkarken, buna uygun mama seçeneklerinin tercih edilmesi öneriliyor. Mamaların verilme sıklığı ve içeriği aynı zamanda loğusa kedilerde ya da kısır kedilerde farklı olabiliyor. Hamilelik ya da kısırlık da beslenme alışkanlıkları açısından farklı hassasiyetlere neden olabiliyor. Sensations serisinde yer alan mamalar, farklı ırklar, gebeler ve metabolizma hastalıklarına sahip hayvanlar için özel seçenekler sunuyor. Yağsız içerikleri ile kolay sindirilen mamalar, et, balık ve tavuk ağırlıklı olarak hazırlanıyor.

Kuru Kedi Maması Seçenekleri

Kedilerin sevdiği yaş mama seçenekleri kadar kuru kedi mamaları da yaygın olarak kullanılıyor ve çok daha ekonomik ve pratik çözümler sunuyor. Hem yetişkin, hem yavru kediler için alternatifler sunan Felix kuru mama ürünleri, farklı aromalara sahip pek çok seçenek sunuyor. Günlük besin ihtiyacını tek başına karşılayabilecek doyuruculukta olan kuru mamalar, farklı metabolizma özelliklerine göre değişen porsiyonlar halinde verilebiliyor. Vücut ağırlığından kedinin yaşına, aktivite düzeyinden cinsine pek çok faktör mama porsiyonlarının miktarı üzerinde etkili olabiliyor. Kuru mama seçeneklerinde nem oranı %10 civarında seyrederken, yağ, protein, vitamin gibi katkılarla besin değerlerinin yükselmesi sağlanıyor. İçeriğinde Omega 3 ve Omega 6 katkısına yer verilen mamalar, bağışıklık sistemini destekleyerek daha yüksek bir yaşam kalitesi sağlanmasına yardımcı oluyor. Sürekli kuru mama tüketimi bazı sindirim sorunlarına yol açabileceğinden mutlaka düzenli olarak temiz su içmesinin sağlanması, arada bir nem oranı çok daha yüksek olan yaş mamalar ile takviye yapılması tavsiye ediliyor. Tahıl destekli olarak üretilen kuru mamalar sindirim sisteminin daha doğru biçimde çalışmasına yardımcı olurken, aromatik özel karışımlar iştah açıcı bir etki sağlıyor. Kuru mama ürünlerini yaş mama ile karıştırarak, özel sunumlar yapmak da mümkün olabiliyor. Kuru kedi mamalarının mutlaka kedinin yaşına göre tercih edilmesi, yavru kediler ya da ileri yaştaki kediler için yaşlarına ve ihtiyaçlarına uygun mamaların satın alınması öneriliyor. Aynı biçimde kısır, hamile, loğusa kediler için de özel mama seçenekleri bulunabiliyor. Kısır kedilerin diyetinin az tuzlu olması öneriliyor. Kilo sorunu yaşayan kediler için ise tahıl gibi katkılar içermeyen, protein değeri yüksek mamalar alınması gerekiyor.

Felix kuru mama çeşitleri, kedilerin rahatlıkla çiğneyebileceği ve yutabileceği büyüklükte üretiliyor. Poşet ya da kutu olarak tasarlanan kuru mamalar, kolayca bozulmalarının önüne geçmek için açılır kapanır poşetlerde ya da kapaklı kutularda satışa sunuluyor. Farklı gramajlarda satışa sunulan kuru mama paketleri böylelikle daha uzun süreli kullanım için satın alınabiliyor, daha ekonomik bir çözüm sunabiliyor. Uzun süre dayanabilen kuru mama ürünleri, uygun fiyat seçenekleri ile her bütçeye hitap edebiliyor.

Yaş Gruplarına Göre Kedi Mamaları

Yetişkin kediler ile yavru kediler oldukça farklı ihtiyaçlara sahip olduğundan mama seçimlerinin de bu durum gözetilerek yapılması gerekiyor. Felix yavru kedi maması küçük yaştaki kedilerin gelişimi için ihtiyaç duyduğu besin ve mineralleri içeriyor. Yavru kedilerin henüz gelişme aşamasındaki sindirim sistemi göz önünde bulundurularak üretilen bu mamalar, hem kolay hazmedilebiliyor, hem de doyurucu içerikleri ile kedilerin sağlıklı gelişimine yardımcı oluyor. Yavru kedilerin severek tüketebileceği tavukluk, sığır ya da kuzu etli mama seçenekleri tercihe göre yaş mama ya da kuru mama olarak hazırlanıyor. Kuru mamalar yavru kedilerin rahatça çiğneyebileceği ve ağız yapısı ile uyumlu boyutta üretiliyor. İçeriklerinde yer alan özel takviyeler sayesinde yavru kedilerin daha güçlü bir bağışıklık sistemine kavuşmasını kolaylaştıran özel mamalar, farklı mineraller, vitaminler ve özel şekerler içerebiliyor. Demir, manganez, bakır, selenyum, fosfor, iyot ve çinko gibi minerallere yer verilen özel yavru kedi mamaları, kedilerin cinslerine göre farklılık gösterebiliyor. Felix yavru kedi maması çeşitleri arasında her kediye uygun bir alternatif mutlaka bulunuyor.

Yavru kediler için kullanılan kuru mama seçenekleri ekstra bir katkıya ya da karışıma ihtiyaç bırakmadan kedilerin her türlü ihtiyacını karşılıyor. Kedilerin hareketlilik düzeyi ve bedensel ihtiyacına göre verilmesi gereken miktar tavsiye olarak belirtiliyor. Yavru kedilerin rahatlıkla tüketmesi için yağsız ve kolay sindirilebilir olarak hazırlanan mamalar, aynı zamanda gebe ve emziren kediler için de tercih edilebiliyor. İleri yaşlardaki kısır kedilerin ise tuz ve yağ oranı azaltılmış mamalar ile beslenmesi ve obezite gibi sorunların önüne geçilmesi gerekiyor. Ağızda kolayca eriyecek yapıda üretilen kuru mama seçenekleri, tıpkı yavru kediler gibi ileri yaştaki kediler için de ideal beslenme çözümleri oluşturuyor.

Yavru kediler için Felix yaş kedi maması tercih edildiğinde ise mamaların oda sıcaklığında verilmesi sıcak ya da soğuk olmaması gerekiyor. Kediler bu şekilde daha pratik yemek yemelerinin yanında daha kolay sindirim imkânına da kavuşuyor. Yaş mamaların bozulma ya da zarar görme ihtimaline karşı kullanım öncesi saklama koşullarına dikkat edilmesi gerekiyor.

Felix Konserve Mama ve Avantajları

Kediler için yaş ya da konserve mama alırken, kedilerin beslenme alışkanlıklarının ve ihtiyaçlarının göz önünde tutulması gerekiyor. Bütün canlılar gibi her yaş grubundan kediler de yüksek kalori içeren, lezzetli ve aromatik yiyecekleri tercih ediyor. Felix markasının ürettiği içerik bakımından zengin ve sağlıklı mama seçenekleri, içeriklerindeki vitamin ve amino asitlerle ideal bir diyet sunuyor. Kedilerde yoğun olarak rastlanan görme kayıpları gibi hastalıkların önüne geçmeye yardımcı olan mama içerikleri, kedilerin sindirim sistemine destek sağlayarak huzurlu günler geçirmelerini sağlıyor. Mama içeriklerinde protein kaynağı olarak balık, tavuk, sığır ve kuzu etlerinin yanı sıra bitkisel destekler de bulunuyor. Sindirim ve boşaltım sisteminin daha doğru biçimde çalışmasını kolaylaştıran lifli tahıl içeriği, gelişim açısından da katkı sunuyor.

Konserve olarak hazırlanan yaş mama çeşitleri, farklı nedenlerle hareket kısıtı yaşayan ve bu nedenle obezite gibi sorunları olan kedilerin kilo vermesini kolaylaştırıyor. Sağlıklı kiloya erişmeyi mümkün kılan özel yaş mamalar, tercihe göre kuru mamalar ile de karıştırılabiliyor.

Nem oranı düşük olan kuru mamanın sürekli tüketilmesi kabızlığa, sürekli yaş mama tüketimi ise ishal gibi sorunlara yol açabileceğinden kuru mama diyetinin, arada bir yaş mamalarla takviye edilmesi gerekiyor. Besin dengesini doğru biçimde kurabilmek için ana öğünlerde kuru mama, ara öğün olarak yaş mama da kullanılabiliyor. Kedilerin damak zevklerinin oldukça değişken olması ve yemek konusunda gayet seçici davranmaları nedeniyle doğru mamayı seçmek için bazı denemeler yapmak gerekebiliyor. Felix yaş mama yorum ve görüş sayfalarında değişik içeriğe ve aromalara sahip mamaların kediler tarafından beğeniyle tüketildiği ifade ediliyor. Felix markasının zengin ürün yelpazesi içinde her kedi için uygun lezzette bir mama mutlaka bulunuyor. Balıklı, sığır etli, ciğerli, karışık etli, tavuk etli ve benzeri içeriklerde olan konserve mamalar, daha az katkı maddesi içeriyor ve oldukça sağlıklı bir içerik sunuyor. Felix konserve mama, iştah açıcı özellikleri ile kuru mamaların tüketilmesini de kolaylaştırabiliyor. Kuru mamalardan oldukça farklı yöntemlerle üretilen yaş mamalar, püre halindeki jölemsi yapıları ve içindeki lezzetli parçacıklarla kedilerin damak tadına hitap edebiliyor.

Yaş ve Kuru Mama Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Felix yaş mama yorum ve görüş sayfalarında doğru mama seçiminin nasıl olabileceği konusunda ipuçları bulunabiliyor. Herkesin deneyimi farklı olsa da, kedilerin damak tadına, beğenisine ve fiziksel ihtiyaçlarına uygun mama seçenekleri rahatlıkla bulunabiliyor. Yaş kedi mamaları arasında seçim yaparken, kedinin gereksinimleri doğrultusunda karar verilmesi, ilk defa mama deneniyorsa kedinin yakından takip edilmesi gerekiyor. Tek boyutlu beslenme olmaması açısından hem kuru, hem yaş mama verilmesi de sıklıkla tavsiye ediliyor. Kedinin cinsiyetinden yaşına, metabolizma yapısından aktivite düzeyine çok sayıda belirleyen olduğu için mama seçenekleri arasından bunlara göre seçim yapılması gerekiyor. Düşük proteinli mamalar etobur canlılar olan kedilerin protein ihtiyacını yeterince karşılayamayacağı için sağlıksız bir tercih oluşturuyor. Felix marka mamalar ihtiyaç duyulan proteini doğru miktarda içerdiğinden gönül rahatlığıyla tercih edilebiliyor. Aynı şekilde belirli miktarda tahıl ve karbonhidrat kedilerde olumlu etkiler yaratmakla birlikte, fazlası zararlı olabiliyor. Mama alırken içeriğindeki etin türüne, oranına ve miktarına dikkat edilmesi büyük önem taşıyor.

Yaş mamalarda su miktarı fazla olduğundan kedinin sadece et parçacıklarını değil, mamanın sulu kısımlarını da tüketmesi gerekiyor. Hem ıslak mamanın yeterince su içerdiğinden, hem de kedilerin sulu kısımları da tükettiğinden emin olunması tavsiye ediliyor. Yetersiz su alımı böbrek hastalıklarına davetiye çıkaracağından kedilerin hassas metabolizmaları açısından suyun büyük önem bulunuyor. Su tüketimi konusunda sorun yaşayan kedilerin yaş mama sayesinde bu sorunlarını aşması da mümkün olabiliyor.

Sürekli yaş mama tüketilmesinin de dezavantajları bulunuyor. Yaş mama kaynaklı sağlık sorunlarının başında diş eti problemleri geliyor. Kedilerde tartar oluşumuna neden olan, diş eti sorunlarına ve giderek diş eti kayıplarına neden olabilen yaş mamaların dengeli kullanılması gerekiyor. Bu nedenle gereken miktarda kuru mamanın da verilmesi büyük önem taşıyor. Ayrıca iştah açıcı özellikleri nedeniyle yaş mamaların ihtiyaçtan fazla tüketilmesi ise obezite ve bağlantılı sağlık sorunlara neden olabiliyor. Protein, yağ ve karbonhidrat dengesinin doğru kurulması için Felix gibi bilinen markanın güvenilir içeriklerine başvurulması ve dengeli bir beslenmenin sağlanması tavsiye ediliyor.

Farklı Mama Seçenekleri ve Fiyatları

Kediler için Felix markası tarafından üretilen yaş ve kuru mamalar çok çeşitli seçenekler sunuyor. Kuru mamalar korunması ve saklanması kolay olduğu için daha büyük gramajlarla satın alınabilirken, yaş mamalar için daha küçük paketler tercih ediliyor. Kedi maması fiyatları içeriğindeki maddelere, aromatik özelliklerine göre değişebiliyor. Uygun fiyatlı olması için kimi mama çeşitlerinde karbonhidrat oranı yüksek protein oranı düşük tutulurken, Felix marka ürünler dengeli ve besleyici içerikleri ile öne çıkıyor. Her yaş grubundan kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi açısından mama alırken içeriklerinin doğru kontrol edilmesi, güvenilir markaların tercih edilmesi öneriliyor. Markanın yetişkin ve yavru kediler için ayrı ayrı geliştirdiği ürünler ile özel mamalara ihtiyaç duyan kediler için ürettiği çeşitler zengin bir ürün yelpazesi sunuyor. Felix, ürün içeriği ve aromatik açıdan da oldukça zengin bir çeşitlilik sağlıyor.

Hem kuru mamalar, hem de yaş mamalar için toplu ve çoklu alım seçenekleri daha makul fiyatlara ulaşılmasını sağlıyor. Trendyol’un ürün gamı içinde markanın farklı gramaj ve özellikteki mama seçenekleri yer alıyor. Konserve mamalardan kuru mamalara, ıslak mama seçeneklerinden farklı aromalara sahip katkılı ürünlere farklı ürün seçenekleri sunan markanın ürünleri tercihe göre konserve ya da paketler halinde satın alınabiliyor. Balık, kırmızı, et, tavuk, ton balığı, sığır eti, sardalya gibi protein değeri yüksek besinlerden üretilen mamalar, içeriklerindeki malzemelere göre değişen fiyat seçenekleri sunuyor. Felix 4’lü paket ıslak kedi maması gibi seçenekler istenen ürünlerin daha ekonomik fiyatlarla satın alınabilmesini kolaylaştırıyor. İçinde 4 adet 100 gramlık yaş mama bulunan bu paketler sayesinde markanın yüksek kaliteli içeriğe sahip yaş mamaları uygun fiyata alınabiliyor. Trendyol’un sağladığı özel indirimler de markanın yaş ve kuru mamalarının kaçırılmayacak fiyatlara düşmesini mümkün kılıyor. Kampanya dönemlerinde ve outlet ürünlerde herkes için erişilebilir fiyatlar sunan Trendyol, Felix 4’lü paket ıslak kedi maması gibi çoklu alımlarda daha da avantajlı koşullar sağlıyor.