Perde

80062 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Perde

Ev dekorasyonunu tamamlayan en önemli parçalardan biri perdedir. Sadece dekorasyon amaçlı olmayıp aynı zamanda mahremiyet, gün ışığı engeli gibi durumların kontrol altında tutulabilmesi için de bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacınızı estetik bir şekilde karşılamak için tülden satene, güpürden ketene birçok seçenek bulunmaktadır.

Her Bütçeye Uygun Perde Fiyatları

Dekorasyon sıralamasında perdenin sonlara doğru bırakılması uyum açısından önemlidir. Evdeki diğer eşyalarla ve duvarların renkleriyle olan ilişkilerine bakılarak seçim yapmak size daha iyi bir sonuç verecektir. Halıların, koltukların, duvarların hatta evdeki sergileme amaçlı kullandığınız bibloların bile uyumu evinize bambaşka bir hava katacaktır. Yine evinizin tarzıyla uyumlu olan kumaş seçimleri de önemli bir noktadır. Klasik çizgilerden hoşlananların tercih edebileceği güpür ve danteller, daha hareketli ve pratik yaşamayı sevenler için stor perdeler tercihlerinin başında yer alabilir. Yine de asıl önemli olan kendi tarzınızın ve konforunuzun ön planda olmasıdır. Perde fiyatları; seçtiğiniz kumaşın türüne, ölçülerine, pili sayısına, mekanizmalı olup olmadığına ve diğer işçilik giderlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bütçenize ve ihtiyacına en uygun olan perdeyi geniş ürün yelpazesi içinden bulmanız çok kolaydır. Evinizin her odası için dilerseniz uyumlu, dilerseniz tamamen farklı tarzlarda perdeler seçebilirsiniz. Çocuk odasında, yatak odasında, salonda, mutfakta ve hatta kapalı balkonlarınızda kullanabileceğiniz onlarca seçenek mevcuttur.

Göz Alıcı Perde Modelleri

Trendyol'un ev tekstili kategorisi içerisinde perde çeşitleri önemli yer kaplar. Sadece pencerelerinizin önünde değil, yatak odalarında cibinlik olarak kullanılabileceğiniz perde modelleri, dışarıdan gelen gün ışığı ve sokak lambası gibi etkenleri de kontrolünüz altında tutabilmesi açısından fonksiyoneldir. Tarzınız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda yaşam alanlarınızı; stor perde, tül perde, fon perde, mekanizmalı, pilili, pilisiz, desenli, desensiz, rengârenk ya da düz renkli perdelerle canlandırabilir, dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Çocuklarınız için süper kahramanların olduğu modellerin yanında salonunuz içinse tablo gibi resimlerle donatılmış olanları tercih edebilirsiniz. 

Zevklerinizle ve Dekorasyonla Uyumlu Perde Seçimi

Evinizin mimari durumu perdenizi seçerken size yol gösterecektir. Pencere ve tavan arasındaki yüksekliğin 30-35 cm arasında olması katlanır perdeleri kullanmanız açısından iyi olacaktır. Ancak yere kadar olan pencerelerde katlamalı perde tercihi şık durmayacaktır. Bir diğer etken de duvarlarınızın rengidir. Duvarlarınızla uyumlu renkler seçebileceğiniz gibi, zıt tonları kullanarak bir kontrast yakalayabilir ve farklı bir hava elde edebilirsiniz. Yine tüm bunların yanı sıra odanın kullanım amacı da seçimlerinizde önem taşır. Örneğin, salon için kullanabileceğiniz bir perdenin mutfak için kullanılması pek uygun olmayacaktır. Mutfaklar için güvenlik açısından mümkün olduğunca kolay tutuşmayan kumaşların tercihi hayati önem taşır. Mobilyalarınızın uyumu da yine perdelerinizin kendini göstermesi açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Klasik mobilyalar kullanıyorsanız, perdenizin de klasik hatlara sahip olması uyum yakalamanızı kolaylaştırır. Aynı şekilde modern dizayna sahip mobilyalarınız varsa modern çizgilerle hazırlanmış perdeler daha uyumlu bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. 

Tarzınızı Ön Plana Çıkaran Perde Aksesuarları

Perdelerinizin hem daha kullanışlı hem de daha estetik görünmesi için perde aksesuarlarından faydalanabilirsiniz. Ahşap, altın, bronz, pirinç ya da plastik materyallerden üretilen tüm bu aksesuarlar, evinizin dekorasyonuyla uyum içinde olmalıdır. Örneğin, metal aksesuarlar daha çok modern döşenmiş evlerde tercih edilirken ahşap, altın, bronz gibi materyallerden üretilenler ise daha klasik tarzda döşenmiş evlerde kullanılabilir. Sonuç olarak hangi modeli seçerseniz seçin, kendi zevkleriniz tüm bu önerilerden önce gelmelidir. Yaşam alanlarınızda sizi yansıtan unsurların bulunması için yapmanız gereken, Trendyol'daki onlarca seçenek arasından size hitap eden modeli satın almaktır.