Park Yatak Ve Oyun Parkı

5066 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Park Yatak ve Oyun Parkı

Bebekler için konforlu uyku ve eğlence anlamına gelen park yatak portatif oluşu ve çok fonksiyonlu özellikleriyle ebeveynlerin beğenisini kazanmış bir üründür. Oyun parkı olarak da adlandırılan ürünün; onlarca farklı özelliğe sahip modelini bulmak mümkündür.

Park Yatak Modelleri Arasında Nasıl Seçim Yapılmalı?

Park yatak modelleri arasından seçim yapılırken çok fazla seçenek ve marka bulunması nedeniyle kararsız kalınabilir. Öncelikle; park yatakların temel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak, seçim yaparken daha rahat karar vermeyi sağlayacaktır. Temelde; park yatak tekerlekli oluşu ve kolayca kurulup kaldırılabilir olması nedeniyle oldukça portatif bir üründür. Tekerlekleri sayesinde park yatak ev içinde farklı noktalara rahatlıkla taşınabilir. Park yatak, evin içinde kolaylıkla kurulum kılavuzu talimatları izlenerek kurulabilir ve katlanarak kaldırılabilir.

Bebeğin rahat biçimde uykuya girebilmesi için sallanan park yatak çeşitleri de mevcuttur. Ürünlerin otomatik ve manuel olarak hareket eden; ışıklı, sesli, titreşimli modelleri ise ürünün bebek oyun parkı şeklinde de kullanımını sağlar. Bebeğin uykuya girmesine de yardımcı olan dönenceler, bebek uyandıktan sonra da beşik içinde vakit geçirmesine yardımcı olur.

Bebeğin doğumundan itibaren kullanılabilen park beşik, kademeli şekilde ayarlanabilen iç dizaynları mevcuttur. Satın alınacak park yatak modeline göre; belirli kilolara göre ara kat kullanımı ve sonrasında ana ünite kullanımları mevcuttur.

Marka ve modele göre değişmekle birlikte; bebeğin rahat biçimde beşikten giriş ve çıkışını sağlayacak fermuarlı bölmesi ve oyuncak torbası da ürünü daha fonksiyonel kılan özellikler arasında yer alır.

Park Yatak Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir?

Kurulum gerçekleştirirken, park yatak ile birlikte sunulan kurulum ve kullanım kılavuzundan yararlanılabilir. Oldukça basit ve güvenlikli biçimde dizayn edilen oyun parkı beşik; şilte, çırtlar, kilitler, sallanma aparatları, ara kat şiltesi, tekerlekli ayak gibi parçalardan oluşur. Hemen hemen tüm park yatak çeşitlerinin kurulumunda; dikkat edilecek temel prensip; yatağın iki uzun ve iki kısa kenarlarındaki kilit aparatını doğru biçimde açmak ve klik sesini duymaktır. Park yatak ürünlerinin pek çoğunun ana gövdesi dışında diğer parçaları modüler biçimde sökülüp takılabilir şekilde dizayn edilmiştir. Park yatak kullanım kılavuzunda yer alan talimatlar doğrultusunda kurulması ve muhafaza edilmesi ürünü daha uzun süre kullanmayı sağlayacaktır.

Park Yatak Nasıl Kapatılır?

Parkın uzun ve kısa kenarlarının bulunduğu kumaş kısmın altında kilit mandalları yer alır. Söz konusu mandalların altında düğmeler mevcuttur. Park yatak kapatma işlemine uzun kenardan başlanmalıdır. Daha sonra kısa kenarlar kapatılmalıdır. Tüm kenarların "V" harfi şeklini almasının arından parkın orta göbeğinden tutarak 4 köşenin de birleşmesi sağlanır. Park yatağın içinden çıkan şilte parkın etrafına sarılır ve cırtlar yardımıyla bir bütün haline getirilir. Son olarak ise park yatak, eğer mevcutsa taşıma çantası içine yerleştirilir.

Park Yatak Nasıl Temizlenir?

Park yatak temizliğinde kesinlikle çamaşır suyu gibi kimyasal malzemeler kullanılmamalıdır. Kumaş kısımların temizliğinde; kimyasal içerikli olmayan sabun ve ılık suyla nemlendirilmiş bezle gerçekleştirilmelidir. Silme işleminin ardından kuruması beklenmeli, nemli biçimde park yatak kapatılmamalıdır. Park yatağın, demir kısımları suyla temas ettirilmeden hafif nemli bezle temizlenmelidir. Uzun süre kullanılmayacak olan park yatak mutlaka çanta kılıfı içinde muhafaza edilmelidir. Güneş ve neme maruz kalabileceği ortamlarda saklanmamalıdır.

Oyun Parkı Yatak Seçimi Nasıl Gerçekleştirilmeli?

Oyun parklarının şilte kısımlarının üstüne yerleştirilmek üzere satın alınacak yatakların ortopedik ve pamuklu kumaştan üretilmiş olanlarının tercih edilmesi önerilir. Satın alınan park yatak ölçüleri tam olarak tespit edilmeli ve yatak seçimi de bu doğrultuda yapılmalıdır.

Park Yatak Fiyatları ve Markalar

Türkiye'de yerli üretim ve yurt dışından ithal edilen onlarca markaya ait park yatak çeşidi bulunmaktadır. Marka çeşitliliğinin fazlaca olması indirimli ve avantajlı park yatak fiyatları oluşmasını sağlamıştır. Aynı zamanda marka çeşitliliği her bütçeye uygun fiyat aralığında park yatak temin etmeyi de kolaylaştırmıştır.

Trendyol sayeside her biri seçkin markalara ait park yatak modellerinin tamamını tek bir noktadan inceleyebilirsiniz. Pierre Cardin, Kraft, Kanz, Chicco, Baby Force, Baby2Go, Babyjem, Babymax, Bebefox, Brevi, Casual, PİLSAN, Sunny Baby, Prego gibi tüm markaların park yataklarını geniş ürün yelpazesine sahip Trendyol'dan temin edebilirsiniz.