Lacoste Parfüm

35 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Lacoste Parfüm ile Baş Döndürücü Kokular

1933 yılında Renee Lacoste ve Andre Gillier tarafından kurulan ve spor giyimde devrim yaratan Fransız giyim firması Lacoste; kadınlar, erkekler ve çocuklar için ürettiği Lacoste parfüm koleksiyonları ile yıllardır adından söz ettiriyor. Lacoste parfüm koleksiyonlarında Lacoste ruhunu yansıtan birbirinden seçkin parfümler bulunuyor.

Lacoste parfüm ilk olarak 1984 yılında, erkekler için ‘’Lacoste for Men’’ adıyla üretiliyor. 1999 yılında kadınlar için ilk parfümünü piyasaya süren marka, şimdilerde farklı zevklere hitap eden Lacoste parfüm çeşitleriyle parfüm tutkunlarına birçok seçenek sunuyor.

Lacoste Parfüm Çeşitleri

Lacoste parfüm koleksiyonu, Lacoste'un lüks tenis kıyafetleriyle aynı enerjiyi ve stili parfümlere de yansıtıyor. Bugün hem erkekler hem de kadınlar için üretilen dinamik ve modern bir dokunuşa sahip birbirinden özel Lacoste parfüm seçenekleri, her ambiyansla mükemmel bir şekilde eşleşiyor. Taze, canlandırıcı ve uzun ömürlü olan kokularla karakterize olan Lacoste parfüm koleksiyou, hem kadınlar hem de erkekler için günün her anında kullanılabilecek özel koku alternatifleri sunuyor.

Lacoste parfüm koleksiyonlarında beyaz çiçeklerin, mükemmel meyvelerin ve şehvetli odunsu aromaların harmanıyla 35'den fazla koku seçeneği bulunuyor. Enerjik ve tutkulu taze meyvelerden, karabiber ve Hindistan cevizi notalarına sahip yoğun kokulara kadar en özel Lacoste parfüm kokuları her zevke hitap ediyor.

Kendinden emin erkekler ve kadınlar için Pour Femme ya da canlandırıcı aromlarıyla dinamik Essential gibi Lacoste parfüm koleksiyonlarının en sevilen kokuları, ruh halinize özel bir kokuya sahip olmanızı sağlıyor. 2016 yılında piyasaya sürülen Lacoste’un ikonik parfümü Eau De Lacoste L.12.12 Magnetic, sofistike erkekler için tasarlanmış heyecan verici bir Lacoste parfüm seçeneği sunuyor. Kadınlar için üretilen Pink koleksiyonu, Lacoste parfümleri arasında mükemmel meyve ve çiçek aromaları ile genç ve taze bir koku olarak dikkat çekiyor.

Lacoste parfüm koleksiyonlarındaki bir parfümün, esans yüzdesi ne kadar yüksek olursa parfümün kokusu o kadar uzun süre dayanıyor ve daha az uygulama gerektiriyor. Lacoste parfüm koleksiyonlarındaki parfümlerin koku yoğunluğu arttıkça Lacoste parfüm fiyatları da doğal olarak artıyor ve şişe ebatları küçülüyor. Bu nedenle Lacoste parfüm fiyatları; parfümün EDP, EDT ve EDC oluşuna göre farklılık gösteriyor.

EDP ve EDT Nedir?

Lacoste parfüm kategorisinde karşılaşabileceğiniz EDP ve EDT gibi kısaltmalar, hem parfüm yoğunluğunu ve hem de buna bağlı olarak Lacoste parfüm fiyatlarını belirliyor. Eau De Parfume (EDP) ve Eau De Toilette (EDT) arasındaki fark, parfümdeki uçucu yağların, yani esansların miktarından kaynaklanıyor. Esans yüzdesine bağlı olarak Parfüm ilk sırada yer alırken, daha sonra Eau de Parfum, ardından Eau de Toilette ve son olarak Eau de Cologne geliyor.

Parfume: Parfüm veya saf parfüm, Lacoste parfüm kategorisinde karşılaşabileceğiniz en konsantre ve en güçlü koku olarak biliniyor. % 20- 40 oranında parfüm esansından oluşuyor. Zengin ve güçlü aromalı yüksek esans oranı sayesinde hem kullanılması gereken Lacoste parfüm miktarını azaltıyor hem de 6 saate varan, uzun süreli kalıcılık sunuyor. Çok yoğun bir koku olmasından ötürü saf Lacoste parfüm genellikle tıpalı ve özel şişelerde satılıyor.

EDP Parfüm (EDP): Lacoste parfüm koleksiyonlarında da yer alan Eau de Parfum (EdP), bir Eau de Toilette'den biraz daha az esans içeren, diğer bir yaygın koku türü. EDP Lacoste parfüm, saf parfüme kıyasla daha hafif ve % 10-20 oranında bir esans konsantrasyonuna sahip. EDP kalıcılık süresi yaklaşık 3 ila 5 saat arasında değişiyor. EDP Lacoste parfüm günlük kullanım için hafifçe uygulanabiliyor, özel bir gün için 3-4 saatte bir tekrarlanabiliyor. Konsantrasyonundan dolayı Eau de Parfüm tıpalı şişelerde bulunabilse de, sprey formu daha yaygın olarak kullanılıyor.

Eau De Toilette (EDT): EDT, Lacoste parfüm ailesindeki en çok kullanılan koku türü. EDP'den daha hafif ve % 8-10 oranında bir esans içeriyor. EDT Lacoste parfüm kalıcılığı genellikle 2 ila 4 saat sürüyor. Günlük kullanım ve sık tekrarlar için rahatça kullanılabiliyor.

Eau De Cologne (EDC): EDT Lacoste parfüm seçeneğinden daha hafif olan EDC, genellikle kolonya olarak adlandırılıyor. % 3-5 konsantrasyondaki parfüm esansı ile en hafif Lacoste parfüm seçeneği olma özelliği bulunuyor. Kalıcılığı genellikle 2 saat sürüyor. Geleneksel olarak üretilen EDC Lacoste parfüm, hafif ve havadar bir narenciye kokusu ile dikkat çekiyor. Bununla birlikte Lacoste parfüm koleksiyonlarındaki EDC kategorisi; baharatlı, odunsu ve bitkisel notalara sahip kokular da içeriyor. EDC Lacoste parfüm seçenekleri genellikle daha büyük şişelerde sunuluyor. Koku dayanıklılığı açısından Lacoste parfüm koleksiyonlarının en uygun fiyatlı ürünleri olarak kategoride yer alıyor.