Pamuk & Ped

1472 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Pamuk & Ped

Vücudunuza düzgün bir şekilde oturan bir ped, özel günlerinizde ihtiyacınız olan korumayı sağlar. Günlük ped çeşitleri, hafif akıntılar için tasarlanmıştır. Gündüz ve gece pedi çeşitleri ise günlük pede kıyasla daha yoğun bir akış seviyesine sahip aylık âdet kanamaları için uygundur. Sizin için en uygun ped markaları ve ped fiyatları için kategorisini inceleyebilirsiniz. Trendyol ayrıcalığı ile ihtiyacınız olan ürünleri anında satın alabilirsiniz.

Hangi Pedi Seçmeliyim?

Konu pamuk ve ped gibi kadın hijyen ürünleri olduğunda herkese uygun tek bir standart beden yoktur. Her kadının kendine özgü bir ped boyutu ve kendine özgü bir âdet rejimi vardır. Şekli ve akışı temel alan bir form her zaman en iyi korumayı ve rahatlığı sunar.

Pek çok kadın arasında pedlerin aynı olduğu ve hepsinin sızdırdığı inancı, yaygın bir yanılgıdır. Bununla birlikte doğru seçilmiş bir ped ile sızıntısız âdet dönemleri her zaman mümkündür. Farklı uzunluklarda ön ve arka bölümlere sahip pedler, özel koruma ihtiyaçlarınızı karşılamak için farklı akış yoğunluklarına göre sızıntı koruması sağlar. Daha uzun bir gündüz pedi veya gece için özel olarak tasarlanmış bir uzun ped kullanarak, kapsama bölgesi önden arkaya olarak ve sızıntıları azaltacak şekilde değiştirilebilir.

Farklı ped markaları tarafından tasarlanan ürünler, farklı vücut şekillerine ve boyutlarına uyacak ve her türlü âdet dönemi için (hafif bir akıntıdan çok ağır bir akıntıya kadar) koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kanatlı veya kanatsız ped, kalın ped, ince ped, pamuklu ped veya gündüz/gece koruması sunan ped gibi aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda hijyenik ped seçeneği vardır.

Doğru ped bedenini bulmak için külot bedeninizi ve âdet yoğunluk seviyenizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Ped ambalajlarının genellikle arka yüzünde yer alan beden kılavuzu sayesinde vücudunuz için en uygun ped büyüklüğüne karar verebilirsiniz.

Ped Nasıl Takılır?

Markadan markaya değişmekle birlikte, genel olarak pedler, hijyenik bir kullanım sunmak için dış ambalajın yanı sıra her bir pedi ayrı ayrı koruyan özel kılıflar içinde gelir. Bu koruyucu kılıflar sayesinde pedinizi çantanızda kolayca taşıyabilirsiniz.

Ped takarken, ped ile uyumlu, uygun büyüklükte bir iç çamaşırı giydiğinizden emin olmalısınız. Dar bir ağ yapısına sahip olan külotlar, pedin vücudunuza doğru şekilde oturmasını zorlaştırır. Ayrıca sürtünme nedeniyle cilt tahrişi gibi sorunların yaşanmasına neden olur. Şort kesim iç çamaşırı modelleri gibi geniş bir ağ kısmına sahip çamaşırlarda kanatlı pedlerin kullanılması oldukça zorlaşır ve sızıntı riski artar.

Doğru büyüklükte bir iç çamaşırı seçtikten sonra pedinizin dış kılıfını nazikçe çıkarın. Kullanılmış pedinizi hiyjenik bir şekilde çöpe atmak için kılıfı yeniden kullanabilirsiniz. Katlanmış haldeki pedi açın ve pedin arkasında yer alan yapışkan bölmeyi koruyan şeffaf ya da beyaz renkli şeritleri nazikçe kaldırın. Pedi iç çamaşırınıza göre orantılı bir şekilde ortalayarak yerleştirin ve hafifçe bastırın. Kanatlı bir ped kullanıyorsanız, pedin gövdesini yerleştirdikten sonra kanatları yerleştirin. Kanat bölmesini katlayarak iç çamaşırınıza doğru şekilde yapışmasını sağlayın.

Ped kullanımı, genital bölgedeki nem miktarını önemli ölçüde artırır. Artan nem, bakteriler açısından uygun bir ortam oluşturabilir. Hem genital sağlık hem de sızıntı koruması için pedinizin düzenli olarak değiştirilmesi önem taşır. Normal yoğunlukta bir akış için 3 ila 4 saatte bir pedinizi değiştirmeniz önerilir. Daha yoğun günlerde değişim süresi kısalabilir. Akış seviyesinin azaldığı günlerde hem tazelik hem de hijyen açısından pedin tamamen dolması beklenmemeli ve genel kural olarak 3-4 saate bir değişim yapılmalıdır.