search result placeholder

Osmanlı Bayrağı

Osmanlı bayrağı yüzyıllardır varlığını sürdürmüş bir bayraktır. Osmanlı’dan günümüze kadar kullanılmış çeşitli bayrak modelleri mevcuttur. Bunlar aralarında küçük farklar bulundurmak ile birlikte temelde benzer özelliklere sahiptir. Bu bayraklar renk açısından da belirli renkler ile birlikte ülkeleri temsil etmiştir. Temelde ay ve yıldızdan oluşan bayraklar, renk olarak ise kırmızı ve yeşil renkleri ile oluşturulmuştur. Osmanlı İmparatorluğu döneminde farklı çeşitlerde bayraklar kullanılmıştır. İmparatorluğun klasik döneminde tercih edilmiş olan belirli bir bayrak modeli yoktur. Padişahlar egemenliklerini temsil etmek çeşitli tuğ, tuğra, ve sancaklar kullanmayı tercih etmişlerdir. 1844 yılında bayrağın yeni bir versiyonu Tanzimat reformunun değişikliklerinden biri olarak resmi devlet bayrağı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu bayrak günümüze kadar ulaşmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi bayrağı olarak kullanılır. Efsaneye göre bayrakta bulunan kırmızı renk, kan kırmızısıdır ve şehitlerimizin dökülen kanlarını temsil eder. Gece vaktinde bu kanların üzerine yansımış hilal şeklindeki ay ve bir yıldız ile birlikte meydana gelen Türk bayrağının görüntüsü ortaya çıkmıştır. Ay ve yıldız günümüzde genellikle İslam ülkelerinin bayraklarında bulunan bir sembol olarak bilinir. Bu sembolleri bayraklarında kullanan ülkeler, genellikle Akdeniz çevresinde, Orta Doğu ve Orta Asya’da bulunur. Ay ve yıldız çok eski yıllardan beri kullanılmakta olan antik bir simgedir. İlk olarak Sümer döneminde kullanıldığına işaret eden tarihi belgeler mevcuttur. Her medeniyet için farklı anlamlar taşımakla birlikte, yaygın olarak özgürlüğü temsil ettiği şeklinde düşünülür. İslam coğrafyasında bilinen ve tercih edilen bu semboller, farklı ülkeler tarafından tercih edilir. Bu ülkeler arasında en göze çarpan ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bayrağın, kırmızı bir zemin üzerinde beyaz renkte ay ve yıldıza sahip özgün bir tasarımı vardır. Bayrağın kullanıldığı çeşitli ürünler, farklı tasarımlarla satılır ve sadece bayrak şeklinde olarak da mevcuttur. Çeşitli dekorasyon, ofis ürünlerinde ve aksesuarlarda yaygın şekilde kullanımı mevcuttur. Dekorasyona önem veren kişilerin sıklıkla tercih ettiği ürünler vatan sevgisini de simgeler. Farklı renkler ile uyum gösterebilecek tonlara sahip olanlar sayesinde yaşadığınız alanlarda hoş ve dekoratif görüntüler elde edebilirsiniz.

Şık Osmanlı Bayrakları

Şık Osmanlı Bayrakları

Günümüzde ev dekorasyonu için kullanılan çeşitli ürünler mevcuttur. Kişiler yaşam alanlarına değer verip, daha iyi görüntüler oluşturmaya çalışır. Bu nedenle çeşitli dekoratif ürünler ve aksesuarlar arayışı içerisindedirler. Bu ihtiyaca yönelik üretilmiş olan çeşitleri mevcuttur. Bunlar evlerin ve ofislerin ya da diğer iç mekanların daha iyi bir görünüme kavuşması için kullanılır. Küçük değişiklikler ve dokunuşlar bazen büyük etkiler oluşturabilir. Bu nedenle bu ürünlerin kullanımı büyük önem taşır. Kişiler kullanacağı çeşitli dekoratifler sayesinde evlerinin, ofislerinin ya da sahip oldukları kafe ve restoran gibi diğer iç mekanlarının ambiyansını değiştirebilir. Ofiste, evde ya da herhangi bir yerde bayraklar kullanılarak, vatan sevgisi ve aidiyet belirtilir. Bu kullanım bazen iç mekanlar ile sınırlı kalmayıp, dış alanlarda da gözlemlenebilir. Ayrıca masa üstü Osmanlı bayrakları, ofis gibi ortamlarda sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Daha şık, resmi ve dekoratif bir hava oluşturmak isteyen kişiler için idealdir. Sadece Osmanlı Bayrağı değil, aynı zamanda Türk Bayrağı, tura ve simgeler ile birlikte ikili bayrak şeklinde de satılan ürünlerdir. Üç hilalli osmanlı bayrağı ile birlikte ay ve yıldızdan oluşan diğer bayrak çeşitleri ile birlikte oluşturulmuş ürünler mevcuttur. Masa üzerinde farklı bir hava oluşturmak için kullanılanlar arasındadır. Taşınabilir yapısı sayesinde, istediğiniz yere hareket ettirebilirsiniz. Genelde krom ve çelik gibi dayanıklı malzemelerden yapılmış olmasından dolayı yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanım sağlar. Daha kaliteli ve sağlam bir izlenim oluşturur. Genellikle bu ürünler v harfi şeklinde iki direk ile gelir. Bu bayrakları birbirlerinden daha uzakta tutarak, daha iyi bir görünüm oluşmasını sağlar. İkili bayrakların yanı sıra, tekli ve üçlü bayraklarda oldukça yaygındır. Trendyol sitesi üzerinden tekli, ikili ve üçlü Osmanlı Bayraklarını inceleyebilirsiniz. Tekli bayraklar, ikili bayraklar gibi açılı direklere sahip değildir. Bu bayrakların direkleri düz ve dik bir görünüme sahiptir. Düz, pankart görünümüne sahip olan modeller ile birlikte klasik görünüme sahip modeller de mevcuttur. Düz modeller tüm bayrağın net bir şekilde görünmesini sağlayacak bir yapıya sahiptir. Yan şekilde duran klasik modellerde ise bayraklarda hafif bir katlanma olacağından dolayı tüm bayrak net bir şekilde gözükmez.

Kaliteli Osmanlı Bayrakları

Kaliteli Osmanlı Bayrakları

Osmanlı bayrağı tablo ürünleri evlerde ve ofislerde sıklıkla tercih edilenlerden biridir. Ahşap ve mdf gibi ürünlerden yapılan bu tablolar evin ambiyansını değiştirmede oldukça etkilidir. Osmanlı bayrağı ile birlikte çeşitli tura ve sembollerin bulunduğu tablolar da mevcuttur. Bu tablolarda ultraviyole teknolojisi kullanılarak tamamen doğa dostu mürekkeplerle baskı yapılır. Özel bir kutu ile teslimatı gerçekleştirilir. Kutu içerisinde montaj kılavuzu ve ürünü monte etme esnasında ihtiyaç duyulacak olan çift taraflı bantlar mevcuttur. Tablo boyutlar çeşitlilik gösterebilir. Evinizin ya da ofisinizin boyutlarına uygun şekilde tablolar seçmeniz daha uyumlu bir görüntü elde edebilmek için daha doğru tercihler olacaktır. Tek parça olarak satılanlar ile birlikte, çoklu parça sayısına sahip ürünler de mevcuttur. Renk olarak metalik ve ahşap görünümüne sahip olan tablolar yaygındır. Çoklu parçalı tablolar genellikle beş parçalı ürünlerden oluşur. Ortada bulunan bölüm diğer parçalardan daha uzundur. Orta parçanın sağ ve solunda duranlar ise uzunluk olarak eşit uzunluklara sahip olmakla birlikte ortadaki parçadan daha kısa uzunluğa sahiptir. En sağda ve en solda olan dördüncü ve beşinci parçalar ise en kısa olan parçalardır. Bu parçalarda kendi aralarında eşit uzunluklara sahiptir. İçerisinde sadece Osmanlı Bayrağı bulunan tabloların dışında, Osmanlı Tuğralı tablolar da oldukça yaygındır. Bu tablolar içerisinde Osmanlı döneminde kullanılan bayrakları ve sembolleri barındırır. Ölçü olarak bir adet 20x50 cm, 2 adet 20 x 40 cm ve 2 adet 20x30 cm ölçülerine sahip alt tablolardan oluşur. Bu ürünler genellikle mdf üzerine yapılmış uv baskılar ile üretilir. Daha kaliteli ve güzel bir görüntü elde edilebilmesi için lazer kesim teknolojisi ile üretilir. Bu sayede tabloların kenarları daha keskin ve net bir görüntüye sahip olur. Ürünlerde solma gibi durumlar meydana gelmez. Kaliteli ve sağlam malzemelerden yapıldığından dolayı uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu özellikleri sayesinde kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlar. Daha uzun süreler kullanılabildiği için ekonomik olarak daha uzun ömürlüdür. Tüm bu ürünlere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dış Mekan İçin Osmanlı Bayrakları

Dış Mekan İçin Osmanlı Bayrakları

Farklı ürün ve aksesuarlarda Osmanlı bayrağı kullanılır. Çeşitli ürün ve eşyalarda kullanılmakla birlikte doğrudan bayrak şeklinde kullanımı da oldukça yaygındır. Dış mekanlarda kullanılmak üzere üretilmiş olan bayraklar mevcuttur. Bu bayrakları Trendyol sitesi üzerinden inceleyebilir, beğendiğiniz modelleri sepetinize ekleyebilirsiniz. Dış mekanlarda kullanılmak üzere üretilmiş olan bayrakların ölçüleri 50x75 cm dir. Dış mekanlarda kullanılacak olan bayraklar raşel kumaştan üretilir. Kenarları çift dikiş olmakla birlikte, bayrağın uç kısımlarında kopçalar bulunur. Yeşil Osmanlı bayrağı ve sancak bayrağı modelleri sıklıkla tercih edilen türler arasında yer alır. Trendyol sitesi üzerinden raşel kumaş ile üretilmiş olan bayrakları inceleyebilirsiniz. Raşel kumaş bu ürünlerin üretiminde kullanılabilecek en uygun kumaş çeşididir. Raşel kumaşlar delikli bir yapıya sahiptir. Sadece yakından bakıldığı zaman bu detay belli olur. Dış mekanlarda kullanımı esnasında delikli yapısı belli olmaz. Asıldığı zaman belli olmayan delikleri sadece yakından baktığınız zaman fark edebilirsiniz. Dayanıklılık açısından oldukça iyi seviyede olan bu kumaş türü, dış mekanlarda kullanım için tercih edilir. Baskı yakma sistemi ile dijital baskı yapılarak geliştirilen ürünler yüksek kaliteye sahiptir. Bu kumaş türünde baskı tek yönden yapılır ve bazı renkler için kumaşın arka tarafında düşük oranlarda renk toleransı oluşabilir. Dış cephede kullanmak için en uygun kumaş türü olan raşel kumaştan üretilen Osmanlı bayraklarını Trendyol sitesinde bulabilirsiniz. Dış mekanlarda kullanım için en uygun olan kumaş türlerinin başında gelir. Yağmurda herhangi bir ağırlaşma meydana gelmemekle birlikte, aynı zamanda, güneşe maruz kalma sonucu solma da gerçekleşmez. Hava geçirme özelliği sayesinde rüzgara karşı dayanıklıdır ve herhangi bir yırtılma ve parçalanma durumuna izin vermez. Yıkama konusunda kullanıcılarına kolaylık sağlayan ürünler, 30 derece ile yıkamaya uygundur.

Osmanlı Bayraklı Aksesuarlar

Osmanlı Bayraklı Aksesuarlar

Osmanlı bayrağı motifleri çeşitli aksesuarlarda kullanılır. Paslanmaz çelik ve gümüş ile üretilmiş olan kaliteli kolye, bileklik ve yüzükleri Trendyol sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Osmanlı Türkiye bayrağı desenli yüzükler oldukça etkileyici ve güzel bir görünüme sahiptir. Bunun dışında bu desenler kolye ve bilekliklerde de sıklıkla kullanılır. Kombinleri tamamlamak ve daha şık bir görünüm elde edebilmek için yan ürünler kullanılır. Kişinin tarzını yansıtan bu ürünler çok çeşitlidir. Her zevke uygun olan aksesuar bulmak mümkündür. Seçeceğiniz aksesuarlar ile kendi kombininizi tamamlayabileceğiniz gibi, sevdiklerinize hediye olarak aksesuar da alabilirsiniz. Özel günlerde kolye ve yüzük gibi ürünler oldukça tercih edilir. Bayrağa karşı bir sevgisi ve beğenisi olan kişiler için Osmanlı bayraklı ürünler tercih edebilirsiniz. Bu aksesuarlarda çeşitli islami motifler kullanılır. Üç hilalli Osmanlı bayrağı bulunduran ürün çeşitleri oldukça yaygındır. Bu motif yüzüklerde daha fazla görülür. Nişan ve evlilik yüzüğü dışında yüzük arayan erkekler için tercih edilebilecek bir yüzük çeşididir. Gümüş ve paslanmaz çelik gibi dayanıklı malzemelerden yapılan ürünler daha uzun süre kullanılabilir. Osmanlı bayraklı ürünler sayesinde kıyafetlerini daha iyi bir şekilde gösterebilir daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Dayanıklı malzemelerden üretilen bu aksesuarlar, diğer aksesuar çeşitleri ile kıyaslandığında, değerlerini korurlar. Bu nedenle bu aksesuarlar yatırım aracı olarak düşünülebilir. Sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız ve ne alacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız Osmanlı bayraklı aksesuarları tercih edebilirsiniz. Trendyol sitesinde bulunan bu aksesuarları inceleyebilir, özel günler için sevdiklerinize bir incelik yapabilirsiniz. Bunun dışında kendi kombinlerinizi de daha iyi bir şekilde tamamlayıp, daha şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Tarzınızı ve duruşunuzu yansıtmak için kullanabileceğiniz modelleri Trendyol sitesi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Dekoratif Osmanlı Bayraklı Eşyalar

Dekoratif Osmanlı Bayraklı Eşyalar

Bayrakların kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi bayrağın yapımında kullanılmış olan kumaşın türü ve kalitesidir. Daha kaliteli kumaş türlerinden yapılan bayraklar, daha canlı ve net bir görüntüye sahip olur. Bu nedenle almayı düşündüğünüz bayrağın içerisinde bulunan kumaşın kalitesine ve dokusuna dikkat etmeniz önemlidir. Kaliteli kumaşlar ile üretilen bayraklarda renk solması, düşük kalitede üretilmiş olanlara göre çok daha geç gözlemlenir. Kaliteli içeriğe sahip bayraklar uzun yıllar boyunca herhangi bir renk solması ve eskime meydana gelmeden kullanılabilir. Osmanlı bayrağı çok farklı ürünlerde kullanılır. Bu ürünler arasında dekorasyon amaçlı kullanılan eşyalar da bulunur. İç mekanların görünümünü değiştirmek ve daha farklı bir ambiyans oluşturmak kişilerin sıklıkla başvurduğu dekoratif eşyalar farklı şekillerde üretilir. Tablo olarak kullanılan dekoratif eşyalar oldukça yaygındır. Osmanlı yeşil bayrak motifini üzerinde bulunduran bayraklar oldukça güzel bir görünüme sahiptir ve sıklıkla tercih edilir. Evinizde ya da ofisinizde bulunan diğer eşyalar ve duvar rengi ile uyumlu olacak şekilde tercih edilen ürünler, genel görünümü daha üst seviyeye çıkarmak için etkili olur. Bu eşyaların ofis masalarının üzerinde kullanılacak şekilde tasarlanmış olanları da mevcuttur. Kendi ofisinizde bu ürünleri kullanarak daha dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda tanıdıklarınız için hediye olarak bu ürünleri seçebilirsiniz. Bunun dışında kullanılan Osmanlı bayraklı dekoratif eşyaların bir diğeri ise tablolardır. Farklı boyutlara sahip olan bu tablolar ile iç mekanlarda güzel görüntüler elde etmek oldukça kolaydır. Genellikle 5 parça şeklinde satılan bu tablolar içerisinde farklı motifleri ve simgeleri barındırır. Bunlar içerisinde en sık kullanılanlardan birisi tuğra motifidir. Aynı zamanda ay ve yıldız da tabloların çeşitli bölümlerinde kullanılır.

Ofis İçin Osmanlı Bayrakları

Ofis İçin Osmanlı Bayrakları

Ofislerde farklı bir görüntü ve hava oluşturmak isteyen kişiler ofislerinde çeşitli dekoratif ürünler tercih eder. Bu ürünlerden biri de Osmanlı bayraklı ürünlerdir. Farklı renk ve şekillerde satılan bu ürünler ofisinizde farklı bir ambiyans oluşturmanızı sağlayabilir. Farklı adet ve duruş şekline sahip ürünler mevcuttur. Tekli, ikili ya da üçlü bayrak çeşitleri mevcuttur. Bu bayraklar masa üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Taşınabilir bir yapıda olması sayesinde masanın istenilen bölgesine konumlandırılabilir. Çelik ve krom gibi dayanıklı malzemeler ile üretilen bu bayraklar kaliteli görünüme sahip direklere mevcuttur. Bu direkler daha parlak görüntüye sahiptir. Bu da ofisin daha şık görünmesini sağlar. Osmanlı bayrağı sipariş vermek oldukça basittir. Trendyol sitesi üzerinden bu işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Beğendiğiniz modelleri sepetinize ekleyebilir, ardından sepetinizdeki ürünleri hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Farklı ödeme yöntemlerinin bulunduğu güvenli Trendyol alt yapısı sayesinde, ödemelerinizi dilediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Osmanlı bayrağı nerede satılır konusunda araştırma yapan kişilerin güvenebileceği bir site olan Trendyol, bu konuda oldukça çeşitli şekillerde, farklı motiflere ve özelliklere sahip ve farklı modellerde Osmanlı bayrakları içerisinde bulundurur. Oldukça uygun seviyede olan fiyatlar ile ziyaretçilerinin erişebileceği rakamlara sahiptir. Kullanıcı yorumları incelendiğinde, ürünün kalitesini ve dayanıklılığını belirten ve dekorasyon açısından güzel bir görünüm oluşturan ürünlerin mevcut olduğu kolaylıkla anlaşılabilir. Osmanlı bayrağı fiyatları farklı seviyelerde olmakla birlikte, çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösterir. Bayrağın ölçüleri ve kullanım yeri bu kriterler arasında en büyük etkiye sahip olanlardır. Farklı modellerde ve boyutlarda olan, kaliteli ve dayanıklı Osmanlı bayraklarını Trendyol sitesinden inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek, hızlı ve güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Trendyol'un sunmuş olduğu farklı ödeme seçenekleri ile ödemelerinizi dilediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

search result placeholder