Ofis Masaları

1384 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Ofis Masaları

Ofis Masaları

Doğru ofis dekorasyonu, iş performansını ve verimliliğini, çalışanın motivasyon ve mutluluğunu artırırken, aynı zamanda firmaların stratejik hedeflerine ulaşmasında da büyük önem taşır. Günümüzde ofis çalışmalarının çoğunluğu, masada, bilgisayar ekranı başında ya da toplantılarda geçer. Bu nedenle ofis kurgusunda en önemli bileşenlerden olan ofis masaları ergonomik, uzun ömürlü ve şık tasarımlı olmalıdır. Masa başında geçirilen uzun çalışma saatleri göz önüne alındığında sağlıklı malzemelerle, insan fizyolojisine saygılı ve uyumlu seçimler yapmak oldukça önem taşır. Trendyol’un ofisinize, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun geniş seçenekli ofis masası koleksiyonu, çalışma alanlarınıza konfor ve saygınlığı getirir.

Ofis masası modelleri kullanım amacına ve mekâna uygun olarak farklı işlevlere ve boyutlara sahip çeşitlilikte üretilir. Farklı pozisyonlardaki çalışana uygun kullanım seçenekleri makam/ yönetici, personel/ çalışma, bilgisayar ve toplantı masası gruplandırmasını doğurur. Dikdörtgen, kare, oval, yuvarlak, çokgen ya da organik formlarıyla ofis masası dekorasyonu yönlendiren önemli bileşenlerdendir. Ofis masası çeşitleri üretiminde kullanılan malzemeler bakımından da zengindir. Ahşap mobilyalar, evlerin olduğu kadar ofislerin de vazgeçilmezidir. Hem klasik, hem de modern stilde döşenen ofislerde tarza uygun ahşap masa modeli rahatlıkla bulunabilir. Ahşap ofis masası masif, MDF ve suntalâm malzemeli olup, ceviz, meşe ve akçaağaç sıklıkla tercih edilen cinslerdir. Masif ahşap masalar, kaliteli işçilik ve zarif detayları ile ahşabın doğallığını ofislere taşıyan sağlıklı seçeneklerdir. Ahşap tablalar ile tasarlanan metal ayaklı ofis masaları modern ve şık görünümüyle beğeni toplar.

Kütük ofis masa modelleri, işinin ehli zanaatkârlarca ham malzemenin verdiği avantajlarla benzersiz olarak üretilir. Renkleri, desenleri ve kenar kıvrım detayları ile her biri ufak tefek de olsa farklılıklara sahip olarak eşsizdir. Kaliteli tamamen doğal fırınlanmış ahşap malzemeler hem kullanıcı, hem de çevre için güvenlidir. Ahşap yüzeylerinin ve demir ankraj aksamlarının kalitesi, bağlantı elemanlarının defalarca sökülüp yeniden takılmaya elverişli olması, farklı renk seçenekleri ile kullanıldığı ofislere sıcaklığı ve doğallığı harmanlayarak sunar. 18 mm MDF plakalarla üretilen büro masa modelleri melamin kaplama sayesinde korunumlu gövdesiyle, yine aynı malzemeden ya da özel statik toz boyalı metal ayaklar üstünde zarifçe yükselir. Tek başına ya da takım olarak kullanılabilen bu masalar, deri ve metal parçalarla da hareketlendirilen zengin çeşitliliğe sahiptir. Ofis masaları fiyatları suntalam gövdelilerden masiflere doğru artış gösterir.

18 mm yonga levha/ suntalam plakalardan üretilen modeller, çalışma masası uygun fiyat arayışında olanlar için şık ve kaliteli ahşap alternatiflerindendir. Finisajları kaliteli PVC bantlarla yapılan bu modellere ait tüm parçalar yüksek teknolojili, bilgisayar destekli CNC makinelerinde özenle üretilir. Malzeme çeşitliliği içinde tüm tabla modellerini taşımak üzere kullanılan metal ayaklar, hem masa üstüne gelen cihaz ağırlığını taşımadaki mukavemeti, hem de çağdaş görünümüyle sıklıkla tercih edilir. Metal çerçeve ve palet tarzı ayaklar, yüzeyindeki elektrostatik boya sayesinde çizilmeye, aşınmaya karşı dayanıklılığı ile gerek çalışırken gerekse taşınmalar esnasında zarar görmez. Laminat tabla altında, antrasit boyalı olan modeller minimalist yaklaşımıyla son yıllarda ev ve ofis dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasında yerini alır. Ahşabın sıcaklığı ile metalin soğuk yüzü birleşerek dengeli ve derin bir dekoratif katkı sunar.

Her Tarza Uygun Ofis Mobilyaları ile Mutlu Çalışanlar

Ofis masaları seçiminde personelin fizyolojik özellikleri ve koltuğuyla ergonomik uyumu, hareketlerinin kısıtlanmaması için önemlidir. Genellikle dikdörtgen ya da L şeklinde kullanılan ofis çalışma masası modelleri, teknolojinin gelişimiyle birlikte kablo dağınıklığına son veren aparatlar ve mekanizmalarla daha kullanışlı hâle gelmiştir. Çekmeceli, raflı modeller evrak ve cihaz yönetimini rahatlatırken, keson, kitaplık ve kapaklı dolaplarla oluşturulan ofis masa seti ile hem tüm ekipmanı düzenli tutmak, hem de dekoratif uyum ve bütünlük yakalamak mümkündür. Ayrıca kilitli çekmecelere sahip modüller, kişisel eşyaların mahremiyeti ve muhafazasına olanak tanır. L şeklindeki formlar bir tarafta bilgisayar ve ekipmanları taşırken, diğer yönde evrak işleri ile uğraşmak için boş alan sağlar.

Kimi ofiste tek başına çalışmaya olanak verecek şekilde bireysel çalışma alanları düzenlenirken, takım çalışması gerektiren işlerde ya da yer darlığı çekilen ofislerde 2’li ofis masaları da kullanılabilir. Bu masaları ayıran, göz hizasında sonlanan konsantrasyon paneli, bireysel çalışma eylemi için sınır belirlerken, aynı zamanda gerekli durumlarda göz teması ve sözlü iletişime de olanak tanır. Yine aynı mantıkla artı şeklinde konumlandırılan 4’lü ofis masası formları da gerektiğinde birbirinden ayrılarak, ayrı ayrı kullanıma izin vermesi ile esnek tasarımlara sahiptir. Çalışanların bireysel ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak tasarlanmış çoklu çalışma alanları ya da açık ofisler, takım çalışması ruhunun keyifle ve verimle devamlılığını sağlar.

Geleneksel ofis düzeni anlayışından uzaklaşan yeni çalışma sistemi, ekip çalışmalarına uyumlu bir ofis kurgusunu gerektirir. Birlikte çalışılan, yeni fikirler üretilen ve hayata geçirilen bu çoklu çalışma sistemi, dijital iletişimin dışında yüz yüze iletişimin gücüne inanır ve sıklıkla bir araya gelinir. Geniş çalışma alanı içinde esnek hareket imkânı sağlayan, hem toplu, hem de bireysel çalışmaya olanak veren çoklu ofis masaları düzeni, kullanım amacı ya da kişi sayısı değiştiğinde daraltılıp genişletilebilir. Böylelikle bireysel çalışırken gerektiğinde hızla toplanılarak beyin fırtınalarının koparıldığı, video konferansların yapılabildiği, takım çalışmasının optimum verimliliğe ulaştığı istasyonlar oluşturulabilir. Uzun ofis çoklu çalışma masası tasarımı genelde modüler sistemle üretilip, gereğinde daha küçük parçalara ayrılarak gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda farklı mekânlarda ve şekillerde tekrar kullanılabilir.

Keson ve etajerleri ile birlikte bir çalışma adası oluşturan makam masaları ise malzemesi, tasarım çizgisi ve heybeti ile dikkat çeken, otoriteyi ve ciddiyeti vurgulayan modellerdir. Genellikle masa, makam sahibinin ve misafirlerin koltukları, sehpası, depolama üniteleriyle takım halinde seçilir. Ofis masa takımları mermer görünümlü lake cilalılardan kısmi deri kaplamalılara, oymalı aplikler ve sütunlarla tamamen doğal ahşaptan imal edilmiş olanlardan metal ayaklı sade formlara kadar zengin seçeneklere sahiptir. Odanın büyüklüğü, ofisin genel tasarım stili, işin konusu, yöneticinin kişilik ve fizyolojik özellikleri seçimlerde göz önünde bulundurulur. Duvarların rengi, varsa duvar kâğıdı ya da kaplaması, jaluziler, tablolar, çerçeveler ve koltuklarla uyumlu büro masaları arzu edilen şık ve ağırbaşlı atmosferi yaratmada etkilidir.

Kaliteli ve Şık Ofis Masaları ile Saygın Kurumsal İmaj

Çalışanların kendi masalarından sonra en sık kullandıklarından biri de toplantı masalarıdır. Ofis toplantı masası tasarımları kare, dikdörtgen, oval, yuvarlak ve U biçimli alternatifleri ile ofis masası geniş yelpazesi içinde en geniş geometrik seçeneğe sahip olanlardır. Muhtemel katılımcı sayısına göre değişen büyüklüklere sahip olan bu masalar, ayrı bir toplantı odasında konumlandırılabileceği gibi, makam odalarında, açık ofislerin sirkülasyonu az, sessiz bir bölümünde de uygun geometri ve boyutuyla kullanılabilir. Toplantı masalarının küçük boyutlu olanları yekpare tasarıma sahipken, çok büyük boyutlarda olanları demonte olarak getirilip, parçaların yerinde montajı ile toparlanır. Muhtemel katılımcı ve sandalye sayısı doğru öngörülerek alınmalı, küçük seçimle sıkışıklığa, büyük formla gereksiz yer kaybına mahâl verilmemelidir. Genel olarak kişi başına 60-80 cm arası genişlik, 1.00 m derinlik rahat kullanım açısından uygundur.

Toplantı masalarının dayanıklı, sağlam, uzun ömürlü malzemeden imal edilmiş olması saatlerce toplu kullanım açısından avantajlıdır. Ayrıca güncel toplantı masalarında dizüstü bilgisayarlar, sunum cihazları, yazıcı ve telefon şarjları için de yeteri kadar priz ve kablo deliği bırakılmış olması, kablo gizleme düzenekleri önemlidir. Aksi takdirde kablo karmaşası hem çalışmayı zorlaştırır, hem de çirkin görüntü yaratır. Bunların yanı sıra karşılama bankoları da ofis masaları içinde sayılabilir. Ofisin girişinde çalışanların, müşterilerin ve konukların karşılaşacakları ilk mobilyalardan olan bankolar, kurumsal izlenimin ilk ipuçlarını taşır. Mekânın büyüklüğüne, genel dekoratif yaklaşıma bağlı olarak özgür formlarla şekillenen bu karşılama masalarında, ayakta ve oturarak kullanıma uygun olarak yükseklik seçimi yapılır.

Ofisinizin genel tasarım karakteri ve stili masa seçimini de etkiler. Klasik stilde dekore edilen bir ofiste tercihen masif ahşap, motifli, cilalı ağır masalar, deri koltuklar eşliğinde kullanılır. Ahşap klasik ofis masası modası hiç geçmeyen, sağlam, dayanıklı ve şık bir seçimdir. Bir kısmı masif olarak, bir kısmı da MDF üzerine abanoz, maun, gürgen, dişbudak ağaç türü kaplamalar ve üzerinde ince işçilikli kordon motifleriyle bezeli olarak imal edilir. Takım halinde kullanımı tercih edilen klasikler, genelde olgun yaşlarda kullanıcıların ciddi bir imaj yaratma isteğiyle örtüşür. Yüksek tavanlı, büyük metrajlı ofislerde lakeler, koyu tonlu cilalar ve avangart koltuğuyla birlikte klasik severleri memnun eder. Heybetli ve otoriter klasik görünüm, lambirili, çıtalı ya da kağıt kaplı duvarlar, büyük saksılı bitkilerle desteklenir.

Yeni nesil ofis anlayışı yalın, net çizgilere sahip, işlevsel, ergonomik masa seçimlerini destekler. Özgür ve cesur renk kullanımı, gelişen teknolojiye paralel olarak yapılan eklentiler ve ilave fonksiyonlarla rahatlığı ve motivasyonu ön plana çıkarır. Modern ofis masaları sağlıkla, konforu buluşturan, iletişimi kolaylaştıran, kültürel ve mekânsal gelişime bağlı olarak değişen ihtiyaçlara pratik çözümler üreten tasarım anlayışını yansıtır. Formlar sınırsız özgürlüğe ve farklı fikirlere açıktır. Malzeme ve uygulama yöntemleri artık o kadar sınırsız ve yaratıcılığı destekler niteliklere sahiptir ki, geri dönüşümle bir araya getirilen paletlerle ayak ve tabla tasarımları, üstünde bizoteli camla kullanım kolaylığı sağlayan palet ofis yönetici masası modelleri yeni ofislerde gözlemlenebilir.

Zengin Ofis Masalarının Üstün Dekoratif Gücüyle Güven Duyan Müşteriler

Renklerin insanların ruh halleri üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, ofis dizaynında duvarların, mobilyaların, aksesuar ve objelerin seçimindeki önemi de aşikârdır. Bir ofisin planlanmasında renk seçimlerini yaparken sektör, logo, çalışanların yaş grubu, hedef kitle, doğal ve yapay aydınlatmalar dikkate alınır. Turuncu rengin motivasyonu artırdığı, kırmızının tansiyonu yükselttiği, kan akışını hızlandırıp iştah açtığı bilinir. Toprak tonları samimi, yeşil güven veren, siyahsa konsantrasyonu artırarak dikkat çeken yapıdadır. Küçük ofislerde kullanılabilecek beyaz ofis masası ortamda ferah, temiz, sakin bir algı yaratabilir. Yaratıcı işlerle meşgul olunan bir çalışma alanında kullanılacak siyah ofis masası ise iddialı ve sıradışı bir imajı destekler. Çoğunluğunu genç çalışanların oluşturduğu bir ofiste kullanılabilecek renkli açık ofis masaları ve koltuklar enerjilerine ortak olur.

Ofis masalarınızın seçimini yaparken, ayırdığınız alan ile beğendiğiniz masa büyüklüğünün uyumu, ferahlık ve rahat kullanım açısından önem arz eder. Küçük bir ofiste konumlandıracağınız büyük ofis masası mekânı daraltarak kullanım zorluğu yaratabileceği gibi, can sıkıcı sıkışık bir çalışma ortamı da oluşturabilir. Masa etrafında rahatça dolaşım sağlanacak yeterli alanın bırakılması, çalışanın gün içindeki hareketlerinde gerekli esnekliği sağlar. Tersi durumda büyük ofislerde küçük ofis masaları seçimi ile ortam oransız görünmekle kalmaz, gereksiz ölü alanlarla kalite düşer. Yine dar alanlarda oval ofis masası kullanılarak, sivri köşelerden kurtulup masa çevresinde kalan hareketli boşluklar ferahlık sağlayabilir.

Yeni nesil bilgisayar masalarının bir kısmı klavye, yazıcı ve ekran için tasarlanmış bölümlere sahiptir. Klavye sürgüsü olanlarda çevrede yeterli hareket alanının olup olmadığı dikkate alınmalıdır. Bilgisayar masası fiyatları büyüklüğü kadar, bu teknik detaylar ve aksesuar ilavelerine göre de şekillenir. Masa üstü bilgisayar ile birlikte kullanılacak desktop, tablet ve telefon gibi aygıtların kabloları da düşünülerek kablo çıkış deliklerinin durumu, yeterli büyüklükte ve konumda oluşu kişiye, mekâna ve çalışma şekline göre değişkenlik gösterir. Ofis mobilyaları ebatları çeşitlilik göstermekle beraber, standart çalışma koşullarında 140, 160, 180 cm uzunluklar sıklıkla tercih edilenlerdir. İnsan fizyolojisine uygun ideal masa yüksekliği 72-75 cm arasındadır.

Çalışma masasının sandalye ile uyumu dik oturuş pozisyonunu desteleyen ölçülerde ve formda olmalıdır. Ayrıca sandalyeden masa üstündeki elektronik eşya, yazı yazma ve evrak işlerine erişimin vücut doğasını bozmayacak şekilde olması önemlidir. Koltuk kolçakları ile masa tablası ilişkisi, kolların bedenle dik açı yapacak şekilde konumlanmasıyla kurulur. Masa ve kolçak yakın seviyelerde olursa duruş düzelir. Gerekli düzenlemelerin yapılamadığı durumlarda alternatif olarak yüksekliği ayarlanabilir masa seçmek etkili bir çözüm olabilir. Geniş alana sahip ofislerde köşeli ofis masaları net, keskin karakteri ile değer katarken, dar alanlarda köşeleri yuvarlatılmış formlar kurtarıcı olur. Bu arada menteşe, kulp gibi aksesuarların kalitesi de masanın ana malzemesi ve işçiliği kadar önemsenmeli, kararma, paslanma yapmamasına dikkat edilmelidir.

Sağlık ve Verimlilik İçin En Uygun Ofis Masaları

Çalışma masaları yalnızca ofislerde değil, evdeki çalışma ve genç odalarında da yaygın kullanılır. Evden çalışanlar için şık büro ofis masaları arasından uygun seçimi yapmak, koltuk, dolap ve cihazlarla rahat bir çalışma ortamı düzenlemek motivasyon ve verimliliği çoğaltır. Yeriniz müsaitse büyük bir kütüphanenin önüne yerleştireceğiniz uzun bir çalışma masası, üstünde aydınlatması ve şık bir koltukla evinizin en özel köşelerinden biri olabilir. Evde bulunduğu zamanın çoğunluğunu masa başında ders çalışarak ya da oyun oynayarak geçiren çocuk ve gençler için de bilgisayar masası seçimi sağlıklı bedensel gelişimine destek verecek ergonomide olmalıdır. Uygun alanınız varsa bilgisayar dışında, kitaplarını rahatça yerleştirebileceği, varsa hobilerini de gerçekleştirebileceği büyüklükte masaları seçmek kullanışlı olur.

Büro masaları seçiminde gösterdiğiniz titizliği kullanım esnasında da göstermeniz mobilyalarınızın ömrünü uzatır. Genel olarak nemli bezle temizleyip kurulamak yeterli gelir. Deterjan kullanmayı tercih edenler için mobilya cinsine uygun solüsyonları tercih etmek yerinde olur. Özellikle doğal ahşap masalar kimyasal temizleyicilerle asla buluşmamalıdır. Çok kirlenmişse MDF tablalarda eser miktarda deterjan kullanılabilir. Masaların düzenli ve şık görünümünü daim kılmak için masa üstü ve çekmece içi organizatörlerden yararlanılabilir. Kalem, kağıt, ataş gibi dağınıklık yaratacak malzemeler uygun kutular ve aksesuarlarla muhafaza edilerek düzen rahatlıkla korunabilir.

Ofiste masanızın üstünü sevdiklerinizin fotoğrafları, radyasyon emen bir kaktüs ve uğurlu aksesuarlarınızla donatarak kişiselleştirmek, enerjinizi yükselterek veriminizi artırabilir. Evlerin dekorasyonu üzerinde ciddiyetle vakit harcanırken, günün en uzun saatlerinin geçtiği ofisleri de unutmamak gerekir. Günümüzde tasarımcı ve üreticilerin temel amacı ofisinizi eviniz gibi hissettirecek konforlu, rahat ve şık mobilyalar imal etmektir. Ofis dekorasyonu için yaptığınız seçimler, kendinize verdiğiniz değeri göstermesinin yanı sıra, çalışanlarınız, müşterileriniz ve konuklarınız üzerinde de olumlu etkiler yaratır.

Yaratıcılığın sınırlarını zorlayacak derece yenilikçi, modern ve özgür tasarımlarda amaç, çalışanların sağlığı ve konforunu düşünürken, şık çözümlerle moral ve motivasyonunu yükseltmek, işte geçirilen saatlerin verimliliğini artırmaktır. Rahat ve konforlu bir ortam mutlu çalışanlar, şık bir ofis de güven ve saygı duyan müşteriler yaratır. Bu yüzden de pencerelerdeki jaluzilerden zemin kaplamasına, aydınlatmalardan masalara kadar tüm parçalar ustalıkla organize edilerek bir araya getirilmelidir. Girişteki karşılama bankosundan, patron makam masasına kadar her düzeyde ihtiyaca uygun modelini bir araya getiren online satış devi Trendyol, kaliteli malzemelerden, usta işçilik ve teknik donanımla üretilmiş yüzlerce ofis masası modelini sınırsız seçeneklerle sunar.