Nintendo

182 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Nintendo

 

Türkçedeki anlamı "Şansı cennete bırak" olan Nintendo, Japonya merkezli bir elektronik şirketi olarak tanınıyor. 2013'teki rakamları baz alındığında dünyada 660 milyondan fazla konsol ve 4,15 milyondan fazla oyun satmış olan şirket bu rakamlar ile Japonya'nın en büyük 10. oyun şirketi olarak konumlanıyor. Pokemon ve Super Mario gibi oyunlar ile ününe ün katan marka Nintendo Switch ve Nintendo Wii U ile bu ününü devam ettiriyor. Merkezi Japonya’nın Kyoto kentinde bulunan Nintendo, Nintendo DS modelini tanıttığı günden bu yana Avrupa ve dünya konsol satış listelerinde ilk sırada yer alıyor.

Nintendo Tarihi

Nintendo şirketi ticari hayatına Hanafuda adı verilen oyun kartları satarak başlıyor. 1960'lı yıllarda farklı alanlarda tüketicilere hizmet vermeye çalışsa da başarılı olamayan şirket 1966 yılında Ultra Hand adında bir oyuncak kol yapıyor. Bu oyuncağın kitleler arasında popülerleşmesi sayesinde şirket oyuncak sektörüne daha fazla yatırım yapmaya başlıyor. Bandai ve Tomy gibi büyük oyuncak şirketleri arasında kendine yer bulmaya zorlanan Nintendo 1973 yılında Laser Clay Shooting System isimli bir video oyununu tanıtıyor. Birçok başarısız girişimin ardından 1974'te elektronik üreticisi bir marka konumuna gelen şirket o yıldan bu yana konsol ve konsol oyunları üretmeye devam ediyor. Nintendo 64 isimli konsol oyunu ve onun vitrin oyunu olarak çıkarılan Super Mario 64 ise yakaladığı başarı ile marka için bir mihenk taşı görevi görüyor.

Nintendo Konsol Ürünleri

2006'da kullanıcılar ile buluşan Nintendo Wii oyun kumandasının harekete duyarlı sensörler içermesi sayesinde konsollar arasında farklı bir yere sahip. Oyun severlere bambaşka bir deneyim yaşatarak sevilen konsollar arasına giren Wii'nin ardından ise onun gelişmiş versiyonu olan Nintendo Wii U geliyor. Nintendo'nun HD görüntü sunan ilk konsolu olan Wii U'nun üretimi ise 2017'de Switch'in üretilmesi ile sona eriyor. Joy-Con adı verilen ve farklı tuşlara sahip olmasına rağmen aynı anda iki kişinin oyun oynamasına imkan veren kumandaları ile Nintendo Switch 2017 yılından bu yana oyun severler tarafından kullanılıyor. Nintendo Wii U modelinden farklı olarak her yerde oynanabilmesi ve televizyona ihtiyaç duymaması ise onu popüler yapan başlıca sebep olarak görülüyor.

Nintendo Konsol Oyunları

Başta Super Mario olmak üzere Nintendo'nun yarattığı birçok dünyaca ünlü oyun bulunuyor. Bu oyunların birçoğu hala güncellenerek Nintendo Switch oyunları arasında da yerini alıyor. Nintendo'nun maskotu Mario dünyanın en çok tanınan oyun karakterlerinin başında geliyor. Farklı oyun serilerine konu olan Mario ayrıca dünyanın en çok satan video oyununun da baş karakteri olarak biliniyor. Yine Nintendo'nun sahip olduğu Pokemon da Mario'nun ardından dünyadaki en başarılı video oyunları arasında yer alıyor. Pokemon'un ardından The Legend of Zelda Nintendo oyunları arasında öne çıkıyor. Prenses Zelda'yı kurtarmak amacıyla oynanan oyun karmaşık stratejiler içeriyor.

Nintendo Fiyatları

Teknolojisini sürekli geliştirerek yeni konsollar ve oyunlar üreten Nintendo'nun fiyatları da ürün türüne göre değişiyor. Nintendo Switch fiyat bazında şirketin en değerli ürünleri arasında bulunuyor. Oyun ve akıllı telefon piyasasına farklı bir giriş yapan Nintendo Plus da en az Switch kadar değerli bir ürün olarak öne çıkıyor. Nintendo konsolları, içinde oyun barındırsa da markanın oyunları ayrıca satın alınabiliyor. Oyunun güncelliğine ve popülaritesine göre fiyatları da değişebiliyor.

Geniş ürün içeriği ile Trendyol.com Nintendo konsollarını ve oyunlarını da kullanıcılar ile buluşturuyor. Aradığınız Nintendo ürününe uygun fiyatlar ve kampanya avantajlarıyla Trendyol.com ile ulaşabilirsiniz.