Msı Laptop

108 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

MSI Laptop

MSI Laptop

Yepyeni oyun motorları, göz alıcı grafikler ve gerçekçi fizik etkileşimleri, yeni nesil oyunların temel birer yapı taşı olarak değerlendiriliyor. Bilgisayarların işlemci, bellek ve özellikle ekran kartlarına büyük oranda yük bindiren oyunların akıcı şekilde çalıştırılabilmesi için güçlü donanım bileşenlerine sahip bilgisayarlar gerekiyor. Genel kullanım için uygunluk gösteren ortalama performansa sahip bilgisayarlar, iki boyutlu oyunları ve bundan birkaç yıl önce çıkan AAA yapımları zorlanmadan çalıştırsa da güncel oyunlar için çok güçlü bilgisayarlara gereksinim duyuluyor.

Bilgisayar donanımı ve elektronik alanında 30 yılı aşkın zamandır faaliyet yürüten MSI (Micro-Star International), geliştirdiği taşınabilir oyuncu bilgisayarlarıyla oyun meraklılarının beklentilerine yanıt veriyor. Kendi bilgisayarını kendi toplayan kullanıcıların; kasa, monitör, anakart, ekran kartı gibi birimleri ile tanıdıkları MSI oyun laptopları ile oyun keyfini her yerde sürdürmek isteyenlere cezbedici alternatifler sunuyor.

MSI gamer laptop modelleri, fiziksel ve donanımsal özelliklerine bağlı olarak kendi içlerinde sınıflandırılıyor. Kusursuz performans sunan Titan (GT Serisi), başarım ve taşınabilirliği yüksek Stealth (GS Serisi), oyun meraklılarını memnun eden Raider (GE Serisi), oyun deneyimini ileriye taşıyan Leopard (GP Serisi), zarafeti güçle birleştiren Thin (GF Serisi), MSI gaming laptop model serilerinden bazılarını oluşturuyor. Bu aşamada, serilerde yer alan ürünlerin teknik ve yapısal özelliklerini kapsamlı şekilde öğrenmek, ilgili çözümlerin fiyat açısından hangi aralıklarda bulunduğunu bilmek, en doğru MSI laptop modeline yatırım yapmayı kolaylaştırıyor. Zira MSI oyun laptop fiyatları, büyük değişkenlik gösteriyor.

Titan MSI Oyuncu Laptopu Çeşitleri ile 4K Oyuna Hazır Olun

MSI’ın tüm mühendislik ve tasarım hünerlerini bir bir sergilediği GT Serisi MSI laptop oyun bilgisayarı çeşitleri, teknoloji tutkunlarına eşsiz bir oyun deneyimi vadediyor. MSI’ın Intel ile gerçekleştirdiği iş birliği neticesinde Titan modelleri başta olmak üzere tüm serilerdeki ürünlerde, Intel’in geliştirdiği masaüstü ve dizüstü bilgisayar işlemcileri bulunuyor. Birçok masaüstü bilgisayarın işlem gücünden daha fazlasını sunan ve bunu, taşınabilir boyutlarda kalarak başaran ürünlerden bazıları, doğrudan doğruya masaüstü bilgisayar işlemcileri ile geliyor. Bu sayede işlemci cephesinde, masaüstü bilgisayarlarla aynı başarım profilini çiziyor.

Oyuncu bilgisayarlarında ekran genişliğini yüksek tutan marka; 17, 17,3 ve 18 inç genişliğindeki ekranları Titan modellerinde kullanıyor. Daha kompakt ve genel kullanıma yönelik taşınabilir bilgisayar edinmek isteyenler, markanın daha küçük ekranlı çözümlerini tercih edebiliyor.

Bir oyun bilgisayarının, oyun özelinde performansını belirleyen en temel unsur olan ekran kartı, Titan adı altında sunulan MSI laptop modellerinde en performanslı versiyonlarıyla yer alıyor. İşlemci tarafındaki iş birliğini Intel ile gerçekleştiren marka, grafik işlemcisi alanında ise NVIDIA ile partnerlik yapıyor. NVIDIA’nın gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisini destekleyen GeForce RTX serisi grafik işlemcileriyle donatılan laptop çeşitleri yüksek çözünürlükte akıcı bir oyun tecrübesi yaşatıyor. GT Serisi modeller 4K çözünürlükte, güncel oyunları sorunsuz şekilde çalıştırabiliyor. Keskin grafikler eşliğinde oyun oynamak, oyuncuları memnun etse de elde edilen kare/saniye oranları ve bu oranların ekrana yansıması da büyük önem arz ediyor. Güçlü işlemci ve ekran kartıyla desteklenen G Serisi laptop çözümlerinde yer verilen ekranlar, IPS sınıfı olarak tanımlanıyor. Tazeleme hızları 144 Hz, 240 Hz ve 300 Hz seviyesinde olabilen ekranlar, oyuncuların sıra dışı bir oyun seansı yaşayabilmelerine hizmet ediyor. Bazı MSI oyuncu laptopu çeşitlerinde bulunan ekranlar, %100 Adobe RGB desteği sağlayarak modellerin profesyonel grafik tasarım süreçlerinde de değerlendirilebilmesine imkân tanıyor.

Gerek bireysel gerekse online oyun süreçlerinde klavyenin de oyun tecrübesi ve performansı, yadsınamaz düzeyde oluyor. Bu durumu bilen ve geliştirdiği oyuncu bilgisayarlarının tamamına, oyuncuları memnun edecek RGB LED aydınlatmaya sahip klavyeler konumlandıran MSI, klavyelerin dayanıklılığını da ihmal etmiyor. Titan ailesindeki MSI renkli klavye laptop çeşitlerindeki klavyeler, oyunculara yönelik hazırladığı çevre birimleri ile dünya çapında tanınan SteelSeries’in imzasını taşıyor. SteelSeries Engine serisi yazılımlarla kişiselleştirilebilen ve programlanabilen klavye, oyun seanslarının daha keyifli geçmesine büyük katkıda bulunuyor. Bu noktada hem şık hem de yüksek performanslı bir laptop tavsiyesi isteyen kullanıcılara, GT serileri içerisindeki Titan adı taşıyan MSI laptop oyun bilgisayarı modelleri sıralanabiliyor.

Bellek konusunda da öne çıkan GT Serisi birçok MSI laptop 16GB RAM içerebildiği gibi yeni nesil pek çok model 32 GB ve üzeri RAM’le güçlendiriliyor. Oyuncuların gereksinimlerine yanıt veren ürünler yüksek kapasiteli RAM taşısa da bu RAM miktarı daha sonra artırılabiliyor. Benzer bir durum MSI laptop 16GB RAM modelleri için de geçerliliğini koruyor. Teknoloji meraklıları, gereksinim duydukları takdirde MSI servisinden destek alarak RAM yükseltme işlemi gerçekleştirebiliyor.

Oyunların, uygulamaların ve multimedya içeriklerinin dosya boyutları arttıkça, oyuncu bilgisayarlarının depolama alanı ve depolama formu giderek daha da önem kazanıyor. Üst segmentte bulunan Titan ailesindeki hemen her model SSD ve mekanik disk kombinasyonuyla kullanıcıları karşılıyor. Depolama birimleri RAID şeklinde yapılandırılarak performansı zirveye taşınan bilgisayarlar, büyük boyutlu ve daha az sıklıkta kullanılan dosyaların depolanabilmesi içinse yüksek kapasiteli mekanik disklerden destek alıyor.

Yerleşik soğutma çözümü, güçlü ses çıkışı sağlayan hoparlörleri, üzerindeki bağlantı noktaları, kablosuz bağlantı yetenekleri ve daha pek çok özelliğiyle beğeni toplayan GT Serisi laptop çeşitleri, genel itibarıyla üst segmentte yer alıyor. Titan ailesindeki ürünler, Outlet şeklinde edinilemiyor ancak hemen her MSI laptop indirim dönemlerinde erişilebilir fiyatlara bulunabiliyor. Bu nedenle bütçesini çok fazla zorlamak istemeyen teknoloji ve oyun meraklıları, indirimli modelleri ve MSI laptop indirim dönemlerini takip ediyor. İndirimler neticesinde Titan ailesindeki pek çok MSI laptop fiyat bakımından ulaşılabilir aralıklara yaklaşıyor.

Oyunlardaki Rekabetçi Yönünüzü Stealth Ailesi ile Gösterin

Dijital oyun dünyasında, bilhassa online oyunlarla zaman geçiren oyuncular, kendi yetenek ve sezgileri kadar, kullandıkları oyun bilgisayarının maharetlerinin de karşılaşmalardaki sonucu belirlediğini biliyor.

Görünümüyle standart dizüstü bilgisayarları andıran ancak son derece güçlü donanım bileşenlerini beraberinde getiren GS Serisi MSI ince laptop çeşitleri, Stealth ailesini oluşturuyor. Titan ailesinden farklı olarak masaüstü bilgisayar işlemcileri yerine, Intel’in yüksek performanslı laptop modelleri için geliştirdiği işlemcilere ev sahipliği yapan ürünlerde Intel’in Core i7 ve Core i9 serisindeki işlemcileri bulunuyor. GS Serisi içerisindeki MSI laptop i7 de olsa i9 da olsa, son derece tatmin edici bir işlemci performansı sağlıyor. Zira MSI laptop i7 çözümlerinde, Intel’in hazırladığı 6 ve daha yüksek sayıda çekirdeğe sahip Hyper-Threading destekli işlemciler yer alıyor. Temel frekans değerlerini, o anki sıcaklık seviyesine bağlı olarak dinamik şekilde değiştirebilen işlemciler, çalışma hızlarını, tek çekirdekte 5 GHz ve üzeri noktalara ulaştırabiliyor. Bu sayede Intel Core i7’li oyun bilgisayarlarının adları, bilgisayar tavsiye listelerinde mutlaka geçiyor.

En iyi oyun deneyimi için NVIDIA’nın GeForce RTX serisi içerisindeki grafik işlemcileriyle desteklenen modeller, MSI GTX laptop çözümlerinden farklı olarak ray tracing destekli oyunları, akıcı şekilde çalıştırabiliyor. Grafik işlemcisinin performans sorunu yaşadığı anlarda ise NVIDIA’nın DLSS teknolojisi etkinleştirilebiliyor. Oyun grafiklerini, özel derin öğrenme mekanizmasından destek alarak ekrana yansıtan teknoloji, kalite kaybını minimize ederek son ray tracing özelliği aktifken ideal kare/saniye oranlarının yakalanabilmesini mümkün kılıyor. Bu özellik, MSI laptop 1060 modellerinde ise etkinleştirilemiyor.

İşlemci farklılığından sonra Stealth ailesini Titan ailesinden ayıran en temel unsurlardan biri de grafik yongası cephesinde yer alıyor. Zira Stealth ailesinde, NVIDIA’nın Max-Q olarak isimlendirdiği grafik işlemciler bulunuyor. Teknik açıdan standart GeForce RTX grafik işlemcilerden daha düşük performans gösteren Max-Q grafik yongaları, bunun karşılığında daha az güç tüketiyor ve daha az ısınıyor.

Oyununa göre oldukça yüksek performans sergileyen GS Serisi bilgisayarlar, üst düzey çözünürlüklerde oyun deneyimi yaşatabilecek işlem gücüyle geliyor. Ekran çözünürlüğü genellikle Full HD (1920 x 1080 piksel) seviyesinde olsa da NVIDIA’nın DSR teknolojisi sayesinde oyunlarda daha yüksek çözünürlükler seçilerek keskin grafikler eşliğinde oyun tecrübesi yaşanabiliyor. Böylece Stealth ailesindeki hemen her laptop üst düzey çözünürlükte değerlendirilebiliyor. Ekran tazeleme hızı ise 10. nesil, 9. nesil ve daha evvelden üretilen çözümlerinde olduğu gibi 144 Hz, 240 Hz ve 300 Hz seviyesinde seyrediyor. Oyun meraklıları, hem takip ettikleri oyunlar çerçevesinde hem de oyun bilgisayarlarını kullanım amaçları doğrultusunda, kendilerine en uygun ürünü alarak oyun sahalarında tüm hünerlerini gösterebiliyor. 15,6 ve 17 inç genişliğindeki ekranlarıyla pek çok kullanıcı için yeterlilik gösteren ürünler, daha geniş ekranlı laptop çeşitlerinden taşınabilirlik noktasında ayrılıyor. Zira 18,4 ve 18 inç taşınabilir bilgisayarlar, ekran genişlikleri nedeniyle oldukça büyük boyutlu laptop’lara dönüşüyor.

Oyun meraklılarının takip ettikleri oyunlarla en iyi şekilde zaman geçirebilmeleri için işlemci ve grafik yongası gibi diğer bileşenleriyle de günceli yakalayan Stealth ailesinde bulunan MSI G Serisi notebook modelleri, yüksek kapasiteli RAM ve hızlı depolama birimleriyle beğeni topluyor. MSI Türkiye distribütörlerinin Türk oyuncularıyla buluşturduğu GS Serisi oyun bilgisayarlarında 32 GB kapasitesine kadar RAM bulunuyor. Popüler oyunların yüksek bellek gereksinimine bu şekilde yanıt veren MSI ince laptop çeşitleri içerisinde yer alsa da donanım noktasında kesintilere uğramıyor. Stealth ailesindeki modeller de ihtiyaç duyulduğu takdirde RAM yükseltmesi ile güçlendirilebiliyor. Depolama tarafını da oyuncular lehine geliştiren marka, ürünlerde NVMe yapısında yüksek hızlı ve geniş kapasiteli SSD’ler bulunduruyor. Bu sayede işletim sistemi ve oyun yükleme süreleri, birkaç saniyede tamamlanarak oyuncuların yükleme süresi uzunluğuna bağlı şikâyetleri ortadan kalkıyor.

Stealth ailesindeki MSI oyun laptop fiyatları, modellerin; ekran genişliği, işlemcisi, grafik yongası, RAM kapasitesi ve depolama boyutu gibi faktörlere göre değişiklik sergiliyor. GS Serisi içerisinde bulunmasına karşın daha düşük performans gösteren birçok MSI laptop fiyat bakımından erişilebilir aralıklarda yer alıyor.

Hem yüksek performanslı hem de taşınabilir ürünler arayanlar; MSI i5 gaming laptop, laptop Thin, laptop 32GB, 10 inch laptop, 14 inch laptop, laptop mini modellerine yönelebiliyor. Daha geniş ekranlı ve güçlü bilgisayarları ise; MSI laptop 19 inch, laptop 4K, G Series laptop, 8 nesil laptop, laptop oyun, 3K laptop, 4K laptop temsil ediyor.

En güncel bilgisayarları Türk kullanıcılarıyla buluşturan MSI laptop Türkiye, laptop Outlet, indirimli MSI laptop çözümleriyle memnuniyet yaratıyor. Farklı kategorilerde bulunan MSI marka laptop, laptop SSD, laptop serileri, laptop önerisi noktasında beklentisi olan teknoloji meraklılarına ışık tutuyor.

MSI Thin Modelleriyle Eksiksiz Bir Oyun Deneyimi Yaşayın

Yeni nesil oyunları tatmin edici çözünürlüklerde ve grafik detay seviyelerinde takip edebilmek isteyen ancak bütçesini yormayacak bir oyuncu bilgisayarı almayı planlayan oyunculara hitap eden GF Serisi her MSI laptop, doğrudan doğruya Thin ailesini temsil ediyor. 15,6 inç ve 17 inç genişliğinde ekranlarla desteklenen, Intel’in güncel orta düzey işlemcilerini bulunduran modeller, orta segment gaming notebook şeklinde de biliniyor. NVIDIA’nın GeForce RTX ve GeForce GTX serisi grafik yongalarıyla modern üç boyutlu oyunlara meydan okuyan modellerde, GeForce GTX 10 serisi ve GeForce GTX 16 serisi grafik işlemciler bulunabiliyor. Bu aşamada kullanıcıların karşısına MSI GTX laptop çeşitleri içerisinde MSI laptop 1060 grafik işlemcisini taşıyan çözümler çıkabildiği gibi GeForce GTX 1650 ve GeForce GTX 1660/GTX 1660 Ti grafik yongalı modellere de denk gelinebiliyor. Grafik işlemci modellerinde yer alan rakamlardaki artış ve rakam sonuna eklenen “Ti” ibaresi, performans artışını temsil ediyor. Örneğin GeForce GTX 1660 Ti bulunduran bir laptop, GeForce GTX 1650 grafik yongalı bir dizüstü bilgisayar modelinden daha yüksek kare/saniye oranlarında oyun oynanabilmesini mümkün kılıyor.

Thin ailesindeki MSI dizüstü bilgisayarlarının klavyeleri, sabit renkli ya da RGB renk destekli olabiliyor. Özellikle MSI renkli klavye laptop almak isteyenlerin yönelebilecekleri ürünler, oyun süreçlerinde kullanıcıların yaşayacağı oyun deneyimini en üst noktaya taşıyabiliyor. Yazılım desteği sayesinde kişiselleştirilebilen klavye aydınlatmaları, arzu edildiği takdirde tamamen devre dışı da bırakılabiliyor.

Kullanıcıları memnun edecek düzeyde RAM kapasitesi ve NVMe yapıda depolama alanıyla gelen Thin modelleri, en güncel kablosuz bağlantı olanakları ve gelişmiş bağlantı noktalarıyla güç kazanıyor. Boyutları gibi ağırlığıyla da taşınabilirlik sınırlarında kalan ürünler, Outlet mağazalarında bulunmasa da Trendyol üzerinden rahatlıkla alınabiliyor.

MSI Oyuncu Bilgisayarlarını Neye Göre Satın Almak Gerekiyor?

Hemen her bütçeden oyuncuyu memnun edecek alternatifler üreten MSI, gerek ürün segmentasyonu gerekse ilgili segmentlerin kendi içinde ürün çeşitliliği sergilemesi neticesinde kullanıcıların gereksinim duydukları ürünleri kolayca satın alabilmelerini sağlıyor.

MSI oyuncu bilgisayarlarını satın alma sürecinde ise dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunuyor. Şayet kullanıcıların, oyuncu bilgisayarlarına ayırabilecekleri geniş bir bütçeleri varsa, taşınabilirlik ve ekran genişliği gibi unsurları dikkate alarak markanın en üst seviyedeki modellerine yönelmeleri uygun olabiliyor. Oyuncu bilgisayarlarına ayrılabilecek bütçeleri daha sınırlı olan teknoloji ve oyun meraklılarının ise ne tür oyunlarla daha çok zaman geçirdikleri, oyuncu bilgisayarlarıyla neler yapacaklarını ve neler yapmayacaklarını belirlemeleri gerekiyor. Örneğin, yalnızca MOBA türü oyunlara zaman ayıran oyuncuların, en yüksek donanım konfigürasyonunu taşıyan modellere yönelmeleri gerekmiyor. Bu noktada kullanıcılar Thin ailesindeki modelleri tercih edebiliyor.

Hem online FPS oyunları oynayıp hem de gerçek zamanlı oyun yayınları yapmayı planlayanların ise işlemci gücü başta olmak üzere diğer donanım bileşenleriyle öne çıkan modellere yönelmeleri öneriliyor. Zira yayın sürecinde işlemciye oldukça fazla yük biniyor. Bu aşamada, Titan ailesinden daha erişilebilir fiyat aralıklarında bulunan Stealth, Raider ve Leopard gibi ürün aileleri kullanıcılara iyi birer alternatif oluşturuyor. Daha kısıtlı bütçeli oyuncuları ise gerek işlemci gerekse grafik yongası açısından yeterlilik gösteren GV Serisi modeller bekliyor. Her şartta tatmin edici bir deneyimi yaşatan, gerek Intel’in gerekse NVIDIA’nın oyunculara özel avantajlarından yararlanılabilmesini sağlayan modeller, markanın yazılım çeşitliliğiyle işlevselliğini daha da artırıyor. Özellikle Nahimic şeklinde isimlendirilen ses yazılımı, oyun seanslarında ve multimedya takip süreçlerinde, teknoloji meraklılarına bambaşka bir tecrübe vadediyor.

MSI, ürün yelpazesini genişlettikçe, oyun tutkunları için birbirinden güçlü ve etkileyici modeller ortaya çıkıyor. Eğer siz de yeni nesil oyunları, çıktıkları dönemde oynamayı planlıyor, bu doğrultuda güçlü bir oyuncu bilgisayarına yatırım yapmayı hedefliyorsanız, markanın hazırladığı ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli, Trendyol’un avantajlı fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.