Mizuno Voleybol Ayakkabısı

128 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Mizuno Voleybol Ayakkabısı

Mizuno, Rihachi ve Rizo tarafından bir Japon şirketi olarak 1 Nisan 1906 tarihinde kurulur. Şirketin genel merkezi Ohayo’da bulunur. Farklı spor dallarına ait pek çok malzemenin üretildiği Mizuno, Japon kullanıcıları arasında popüler bir hal alır. Bunun sonucunda ise dünya pazarlarına açılır. Markanın ürün skalası bir hayli geniştir. Voleybol, tenis, basketbol, futbol, golf, koşu, kayak, bisiklet, atletizm ve Uzak Doğu’nun savunma sanatları ile ilgili malzemeler ve giysiler üretir. Spor malzemeleri arasında çanta, dizlik, dirseklik, boyunluk, bileklik gibi pek çok ürün yer alır. Giysi kategorisinde ise tayt, çorap, sweatshirt, şapka, tişört, şort, ceket gibi tekstil ürünleri bulunur. Tüm bunların içerisinde marka, ayakkabı tasarımları ile bir hayli dikkat çeker. Bu tasarımlar ayakkabının kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Halı saha, basketbol, voleybol ve koşu ürünleri özellikleri itibarıyla birbirlerinden farklı olur. Bu farklılık modellerin hem iç hem dış tasarımlarından kaynaklanır. Bir üründe kullanılan iç tasarım, ayak sağlığı açısından büyük önem taşır. Eğer ayağı rahatsız eden yanlış tasarıma sahip bir ayakkabı seçerseniz bu oyun performansınızı kötü yönde etkiler. Ayak hareketlerini kısıtlayan rahat hissetmenizi engelleyen modeller, konsantrasyonu bozar. Yanlış seçimler oyun esnasında yapabileceğiniz atlama, ani dönüşler ve benzeri hareketleri kısıtlayabilir. Aynı zamanda ciddi sakatlanmalara da neden olabilir. Bu yüzden performansınıza katkı sağlayacak ve sizi özgürleştirecek seçimler yapmanız gerekir. Özellikle profesyonel sporcular için ayakkabı oldukça hassas bir konu haline gelir. Çünkü sporcuların içerisinde taşıdığı potansiyeli dışarıya tam anlamıyla yansıtabilmesi için uygun ekipmanlara ihtiyaçları olur. Mizuno markası, tüm bu durumları göz önüne alarak modellerini tasarlar. Bu yüzden bu markadan daha önce alışveriş yapmamış herkes gönül rahatlığıyla seçim yapabilir. Mizuno voleybol ayakkabısı kalitesi, rahatlığı, dış görünüşü bakımından markanın en beğenilen modelleri arasında yer alır. Genel itibariyle modeller, erkekler ve kadınlar için iki ayrı şekilde üretilir. Bunun en başlıca sebebi de cinsiyet farklılığından kaynaklanan anatomik yapı olur. Voleybolla profesyonel veya kişisel olarak ilgilenen herkes markanın ürünlerini giyebilir. Mizuno’nun voleybol ürünlerini nereden satın alabileceğini bilmeyen kişiler olabilir. Markanın tüm ayakkabıları online alışverişin güvenilir adresi olan Trendyol aracılığıyla kullanıcıların hizmetini sunulur. Mizuno’dan alışveriş yapmak için markaya ait tasarımlara Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Mizuno Kadın ve Erkek Tasarımları

Mizuno Kadın ve Erkek Tasarımları

Markanın büyük kitleler tarafından sevilen, takip edilen ve oynanan bir spor dalı olan voleybol için ürettiği tasarımlar, kadın ve erkeklere özel olarak ayrılır. Bu durum sadece dış tasarımda görülen farklılıklarla sınırlı kalmaz. Kadın ve erkek tasarımları iç kısımları itibarıyla da birbirlerinden bazı noktalarda ayrılır. Aslında böyle bir ayrıma günümüzde spor malzemeleri üreten farklı markalarda pek rastlanmaz. Ancak bu ayrımın gerekli olmadığını göstermez. Kadın ve erkek bünyesi kas ve iskelet sistemi bakımından farklı özellikler barındırır. Bir erkeğin ve kadının yapısı birbirinden çok farklı olur. Ayrıca kadınlar ve erkekler açısından oynanan voleybol, bazı yönleriyle farklılaşır. Erkek voleybolunda güç ön plana çıkar. Kadın voleybolunda ise güçten ziyade dayanıklılık ve beceri gerekir. Durum böyle olunca Mizuno tasarımları da kadın ve erkeklere özel olarak ikiye ayrılır. Mizuno kadın voleybol ayakkabısı dar yapılı olur. Üretiminde daha çok sentetik deri kullanılır. Bu da sentetik kumaşın ısıyı daha çabuk ulaştırmasından kaynaklanır. Ürünün kendisi ne kadar kaliteli olsa da ayakta ağırlık yapmaz. Çünkü yapımında hafif malzemelerden yararlanılır. Ayakta varlığı hissedilmeyen hafif ayakkabılar, kadınların oyun esnasında daha rahat hareket etmelerini sağlar. Modellerin tümünün iç kısmında jel yastıklama bulunur. Bu sayede oyun sırasında oluşabilecek zedelenme ve sakatlanmalar en aza indirilir. Jel yastıklama darbelere karşı direnç gösterir. Ayrıca kadınların ayakları erkeklerinkine oranla daha kibar oldukları için de küçük ayaklara göre tasarlanır. Mizuno erkek voleybol ayakkabısı daha geniş yapılı olur. Üst yüzeyi sentetikten oluşan ürünler dayanıklılık ve rahatlığı bir araya getirmeyi başarır. Taban kısmında ise kauçuk kullanılır. Kadın modellerinde ürünün orta kısmına konulan yastıklama erkeklerde ön tarafa kaydırılır. Bunun bir sebebi de erkek modellerinde ön kısmın daha uzun tutulması olur. Ayrıca topuk kısmında da yastıklamaya yer verilir. Güç isteyen erkek oyunlarında yastıklama sayesinde daha kuvvetli adımlar atılabilir. Bu modellerde tıpkı kadınlarında olduğu gibi hafif malzemeler kullanılarak üretilir. Dışarıdan bakıldığında çok ağırmış izlenimi veren tüm ayakkabılar aslında oyuncunun hareket özgürlüğünün kısıtlamamak için hafif tutulur. Bu modeller erkeklerin ayak yapısına uygun olarak tasarlandıkları için de kadın modellerinden daha büyük olur. Aslında tüm bu değişikliklerin dışında iki modelin de benzer noktaları bulunur. Ürünlerin hepsi voleybol oyunundaki performansı arttırmaya yönelik olarak tasarlandığı için birbirlerinden tamamen bağımsız olamaz. Bu ürünlerden herhangi birini satın almak isteyen kişiler Trendyol sayfasından alışveriş yapabilir. Yapacağınız tüm alışverişlerde modeli belirledikten sonra kendi ayak numaranızı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Trendyol üzerinden beğendiğiniz modelin tüm bedenlerini kolayca temin edebilirsiniz. 

Voleybol Ayakkabılarının Özellikleri Nelerdir?

Voleybol Ayakkabılarının Özellikleri Nelerdir?

Bir spor ayakkabı çeşidi olan voleybol modelleri, günlük ürün çeşitlerine oranla daha fazla özellikle donatılır. Oyunun her anı düşünülerek tasarlanan modeller günlük kombinlerle de kullanılabilir. Dış görünüşleri oldukça şık ve göz kamaştırıcı olur. Oyun ürünleri gündelik hayatta kullanılmaz gibi bir kural bulunmaz. Bu yüzden Mizuno’da çok beğendiğiniz bir modeli rahatlıkla her yerde giyebilirsiniz. Ancak konu günlük spor ayakkabılarla oyun oynamaya gelirse bu defa durumlar zorlaşır. Çünkü günlük ayakkabılar oyun oynamak için tasarlanmaz. Eğer buna rağmen gündelik ürünleri spor oyunları esnasında giymeye devam ederseniz en fazla 2-3 kullanımdan sonra zarar görebilir. Bu durum onların oyun koşullarına karşı dayanıklı olmadıklarını gösterir. Oysaki Mizuno Thunder Blade voleybol ayakkabısı gibi ürünler oyun sahasındaki zorlamalara, sürtünmelere ve sert darbelere karşı ekstra dayanıklı olur. Marka, bu modellerin üretim amacı doğrultusunda saha şartlarında en iyisini ortaya çıkarmayı hedefler. Bunun için de taban yapısı zemine göre hazırlanır. Sakız kauçuğundan yapılan dış taban, oyun sahalarında görülen sert zeminlere uyum sağlar. Sağlam ve güçlü adımlar atılmasını kolaylaştırır. Orta taban kısımda kullanılan malzemeler bacaklarda ve dizlerde oluşacak zedelenmeleri önlemek açısından önem taşır. Ürünlerin orta tabanı yapılırken eva ve köpükten faydalanılır. Topuk ve uç kısımları ise çeşitli malzemelerde desteklenir. Modellerin dış yüzeyinde ise süet veya deriye yer verilir. Süetler ayakkabılarda genellikle ağ örgüsü kullanılır. Deriler ise düz ve sade olur. Burada seçim yapmak tamamen kullanıcının zevkine, stiline kalır. Buna göre de Mizuno voleybol ayakkabı fiyatları değişebilir. Genel olarak kadın ve erkek çeşitleri fark etmeksizin tüm ürünlerden yüzeye mükemmel tutunması ve esneklik özelliğine sahip olması beklenir. Çünkü hiç kimse oyun esnasında koşarken kaymak veya düşmek istemez. Tüm oyuncular sağa ve sola ani dönüşler yaparken ayakkabının rahat bir şekilde esnemesine ve yeniden şekil almasına ihtiyaç duyar. Eğer bir model bunları karşılayamazsa bu o ürünün sportif oyunlar için tasarlanmadığını gösterir. Mizuno, tasarımları ile profesyonel bir oyuncunun tüm ihtiyaçlarını karşılar. Bu deneyimi ve farklılığını yaşamak isteyen herkes profesyonel olsun veya olmasın Trendyol adresinden sipariş verebilir. Siz de beğendiğiniz modelleri sayfamızdan inceleyebilir aradığınız modele sahip olabilirsiniz.

Mizuno Voleybol Ayakkabı Çeşitleri

Mizuno Voleybol Ayakkabı Çeşitleri

Marka her yıl çıkardığı yeni sezon ürünleri ile tasarımlarını geliştirmeye devam eder. Üretime başladığı ilk yıllardan bugüne değin pek çok farklı tasarımla kullanıcıların karşısına çıkar. Bunlar renkleri, taban kısımları, desenleri ile birbirlerinden farklı olsalar dahi her daim üstün kaliteleri sayesinde kullanıcılarını memnun eder. Markanın rahat ve sevilen modellerinden birine Mizuno Cyclone Speed voleybol ayakkabısı örnek olarak gösterilebilir. Bu ürün, kullanıcısına yaptığı sportif aktivitelerde maksimum destek ve koruma sağlamak amacıyla üretilir. İç kısmında dinamik yastıklama teknolojisi kullanılır. Bu teknoloji sayesinde de oyun esnasındaki çevik hareketleri güzel bir şekilde destekler. Ayakkabının toplam ağırlığı 245 gram olarak belirlenir. Tabanlığında insanın anatomik yapısını destekleyen malzemelere yer verilir. Dış yüzeyinde ise esneklik sağlayan oluklar bulunur. Trendyol’da satışı bulunan model, unisex olarak geçer. Ayak numarası 37’den başlayarak 41’e kadar ilerler. Cyclone Speed modelinin mercan, beyaz, beyaz-mavi, lacivert, siyah-gri, beyaz-kırmızı, gri-pembe gibi renk alternatifleri bulunur. Örnek tasarımlardan bir diğeri Mizuno Wave Tornado X voleybol ayakkabısı olabilir. Bu model genellikle dikkat çekici ve canlı renkleri ile bilinir. Renkli spor ürünlerinden hoşlanan herkes bu modeli beğenir. Mavinin, kırmızının, turuncunun, pembenin, sarının en patlak tonları bu üründe kullanılır. Wave Tornado modelleri voleybol dışında koşu ve yürüyüşler için de ideal olur. Beden olarak 50 numaraya kadar çıkar. Mizuno mavi voleybol ayakkabısı isteyenler Tornado çeşitlerine şans verebilir. Markanın pek çok farklı tasarımına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz

Ayakkabı Seçiminde Önemli Detaylar

Ayakkabı Seçiminde Önemli Detaylar

Bir ürün genellikle sadece dış görünümünün güzel olması sebebiyle satın alınmaz. Aynı zamanda ayak yapısına ve sağlığına uygun olması beklenir. Sadece güzel olduğu için alınan ürünler ayağınıza ciddi anlamda zarar verebilir. Özellikle voleybol gibi aktivitelerde kullanılan kalitesiz ürünler gün boyu ayakların ağrımasına veya topukların şişmesine neden olabilir. Üstelik oyun sırasında kişiyi kısıtlar, rahatsız eder. Hatta diz kapağı, ayak bileği gibi yerlerde çeşitli sıkıntılar görülebilir. Bunların önüne geçmek için kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı kurallar bulunur. İlk olarak Mizuno’dan alışveriş yaparken ihtiyacınız olan kategoriye göre alışveriş yapabilirsiniz. Voleybolda kullanmak üzere halı saha modellerinden birini seçmek yanlış olur. İkincisi, herkesin kendi ayak numarasına birebir uyan bedeni tercih etmesi gerekir. Eğer kendi numaranızdan bir beden küçüğünü alıp kullanmaya başlarsanız ayak parmaklarınız sıkışır. Ön kısımda meydana gelen baskı sizi oyun sırasında zorlar, canınızı yakar. Kendi numaranızdan bir beden büyüğünü aldığınız taktirde ürün ayağınızı tam anlamıyla kavrayamaz. Bu özellikle Mizuno bilekli voleybol ayakkabısı modellerinde büyük bir sorun olur. Çünkü ürün bilek kısmını iyi kavrayamadığı için ayakkabı sizin hareketlerinize uyum sağlayamaz. Hatta çoğu, hareketinize ters düşer. Bu sebeplerden ötürü tam bedeninizi tercih etmeniz önemli bir detaydır. Markanın tasarımlarında kullanmış olduğu modeller buçuklu sisteme göre ilerler. Bu da doğru seçimi yapmayı kolaylaştırır. Ürün tabanının anatomik yapıya uygun olması gerekir. Bu kişinin yürüyüşünü, koşuşunu destekler. Daha uzun süre ayakta durmasını ve daha geç yorulmasını sağlar. Mizuno ayakkabılarının burnu rahat bükülebilir ve yumuşak olur. Oysa topuk kısmı serttir ve elle bükülemez. Bu da ayak sağlığını korumak için önemli bir özelliği oluşturur. Ayak sağlığı için markanın ürünlerini güvenle tercih edebilirsiniz.

Dikkat Çekici Mizuno Voleybol Ayakkabıları

Dikkat Çekici Mizuno Voleybol Ayakkabıları

Markanın tasarımıyla diğer ürünlerden çok farklı olduğunu hissettirdiği pek çok modeli bulunur. Bunlar bir jean pantolonla bile giyildiği zaman dikkatleri üzerinizde toplayabilir. Wave Lightning Neo modeli tam bir profesyonel oyuncu ayakkabısı olarak geçer. Bu Mizuno voleybol ayakkabısı mavi renkli seçenekler içerisinden farklı ve dikkat çekici tasarımlara örnek olarak gösterilebilir. Yüksek kesimli ayakkabı ayağı çok iyi sarar. Bilekten aşağısı normal bir spor ürünü gibi görünse de yukarı kesimde oldukça rahat ve esnek bir tekstil malzemesi kullanılır. Bağcık da en yukarı kesime kadar uzanır. Markanın üstün teknolojisi ile birleşen tasarım, güçlenerek yüksek yerlere atlamayı ve uzanmayı daha da kolaylaştırır. Model unisex olduğu için de oldukça fazla rağbet görür. İddialı modellerden biri de Wave Momentum Mid adıyla bilinir. Bu ayakkabı markanın işlevsel, rahat ve farklı olan tasarımları arasında yer alır. Momentum Mid lacivert, mavi, turuncu-siyah, kırmızı-beyaz renk seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkarılır. Ayak bileğinin 1 ya da 2 sanimetre yukarısında bitirilen model, 370 gr ağırlığa denk gelir. Yapımında wave orta taban, dynamotion fit, air mesh, intercool, removable insock gibi teknolojilerden yararlanılır. Bu tasarımın ayak bileğinin başladığı noktanın hemen altında biten başka bir modeli daha bulunur. Uzun bilekli modellerden hoşlanmayanlar onu da tercih edebilir. Özellikle yeni sezonuyla iddialı tasarımlar ortaya koyan marka, kaliteli ve değişik tasarımlar arayanlar için pek çok güzel seçenek sunar. Bunların hepsi eski sezonların modelleri de dahil olmak üzere Trendyol’daki farklı mağazalarda alıcıları bekler. Siz de renkli ve sıradanlıktan çok uzak olan tasarımları deneyebilirsiniz. 

Avantajlı Fiyatlarıyla Mizuno Ayakkabıları Trendyol’da

Avantajlı Fiyatlarıyla Mizuno Ayakkabıları Trendyol’da

Büyük kampanyaların yer aldığı Trendyol’da indirimli fiyatlar üzerinden alışveriş yapmak eğlenceli ve bol kazançlı olur. Birçok kişi bu keyifli online alışveriş dünyasının avantajlarından yararlanabilir. Mizuno spor ürünlerinden oluşan çantalar, ceketler, çoraplar, taytlar, ayakkabılar, atletler ve daha pek çok aksesuar çok uygun fiyatlara kullanıcıların beğenisine sunulur. Markanın gözde ürünlerinden olan voleybol ayakkabıları hem görüntü hem de üstün kalite itibarıyla çok beğenilir. Renkli ve ince ayrıntılar barındıran tasarımlar spor ürünleri şık hale getirir. Örneğin Thunder Blade 2 serisindeki modeller estetik görünümleri ile dikkat çeker. Mizuno voleybol ayakkabısı beyaz rengin üzerine eklenen renkli ve ışıltılı desenler ile yeni bir tarz oluşturur. Hem spor hem de şık olunabileceği kanıtlayan gösterişli tasarımlar sadece oyun sahalarında değil sokak kombinlerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle altın sarısı rengindeki desenle süslenen model kadın kullanıcıların gözdesi olmaya aday gösterilebilir. Aynı modelin lacivert desenli olanı da erkekler için iyi bir tercih olabilir. Thunder Blade 2 unisex tasarımlardan biri olduğu için tüm kullanıcılar tarafından kombinlenebilir. Trendyol’da uygun fiyata satılan başka bir model de Cyclone Speed 2 olur. Kadın ürünlerinde görülen bütün özelliklere uygun olacak şekilde üretilir. Bu modelin mercan renkte olanı özellikle renkli tasarımlardan hoşlanan kişiler tarafından seçilebilir. Eğer bu ürünü Trendyol’un düzenlediği kampanya zamanlarında bulursanız indirimli fiyat üzerinden satın alabilirsiniz. Böyle zamanlarda fırsat ürünü adıyla satılan modellerde büyük indirimler yapılır. Bu sayede normalde tek bir ürün almak yerine iki ürüne birden uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Beğendiğiniz modelleri Trendyol’un favoriye alma ve koleksiyonlara kaydetme özelliği sayesinde direkt olarak kaydedebilirsiniz. Böylece favori ürününüze gelen indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz. Siz de bu fırsatlardan yararlanmak ve avantajlı fiyatlarla aradığınız modeli satın alabilmek için Trendyol’u takipte kalın.