Mikado Pikap

Pikap Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Mikado markası 2003 yılından bugüne kadar ses sistemleri alanında kaliteli tasarımlar üretmesiyle bilinir. Bu tasarımlar arasında ses sistemleri ile alakalı her şeyi bulabilirsiniz. Klasik radyolar, Bluetoothlu müzik kutuları, mikrofonlu toplantı amfileri, super bass speaker cihazlar ve taşınabilir speaker gibi farklı ürünler bulunur. Bunların bazıları televizyona bazıları da bilgisayara bağlanarak kullanılır. Siz de öncelikle alacağınız ürünü hangi amaçla ve nerede kullanmak istediğinize karar vererek uygun ses sistemini seçebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile beraber pek çok cihazın farklı özelliklere sahip versiyonları kullanılır. Var olan modeller çok daha iyi hale getirilir. Bluetooth özellikli yüksek ses kalitesine sahip son teknoloji cihazların yanı sıra ilk üretildikleri dönemden bu yana hala çok sevilerek kullanılan ürünler de bulunur. Bunların başında pikaplar gelir. Daha önce bir pikap görmediyseniz veya kullanmadıysanız da ismini duymuş olabilirsiniz. Bu cihazlar plak adı verilen eski moda ses kayıt cihazlarına kaydedilen sinyalleri okumaya yarar. Günümüzdeki CD ve DVD gibi hem ses hem görüntü kaydedebilen eşyalar piyasaya çıkmadan önce plakların çok daha sık kullanıldığı söylenebilir. Hatta şarkı, türkü ve dinleti gibi tüm seslerin plaklar üzerine kaydedildiği görülür. Bunlar da sadece pikaplar vasıtasıyla dinlenebilir. Bu ses okuma cihazını birkaç farklı markadan temin edebilirsiniz. Kaliteli markalardan birisi de Mikado olarak geçer. Eğer yüksek performans sergileyebilecek, uzun süre kullanabileceğiniz cihazlar arıyorsanız,  markaya güvenebilirsiniz. Bu ürünleri nereden bulup satın alabileceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Trendyol, müşterileri için binlerce seçkin markayı bulabilecekleri bir online alışveriş dünyası hazırlar. Bu markalardan birisi de Mikado'dır. Mikado pikap çeşitlerini Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz. Ayrıca Trendyol’da binlerce farklı satıcı yer alır. Bu da aynı cihazı farklı satıcılarda bulmanızı sağlar. Müşteriler, satıcı puanlarının ve ürün değerlendirmelerinin hepsini görebilir. Bunların dışında ürün bilgileri kısmında yer alan bilgilendirmeleri okuyabilir. Mikado cihazları ile istediğiniz tüm plakları yüksek ses kalitesiyle dinleyebilirsiniz. Trendyol üzerinden online şekilde pikap satışı yapan satıcılardan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Pikap Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Plak üzerinden şarkı dinlemeyi seven kişilerin kullanabileceği birkaç farklı cihaz çeşidi bulunur. Bunlar çanta, entegre ve deck modelleri olarak ayrılır. Tüm modellerde okuma iğnesi gibi belirli parçalar yer alır. Ancak modelleri birbirlerinden ayrılan farklı özellikleri de bulunur. Çanta plak çeşitleri başlangıç seviyesi için oldukça ideal ve yeterli olur. Bu ses aletlerinin en kullanışlı yanlarından birisi amfi ve hoparlör parçalarını yanında barındırması olarak düşünebilir. Böylece bu cihazı alan kişiler direkt olarak plakları dinlemeye başlayabilir. Ayrıca bir parça almasına gerek kalmaz. Üstelik bu cihazlar çanta gibi açılır kapanır bir kutunun içerisinde yer aldığı için her yere kolaylıkla taşınabilir. Sert ve özel kutusu sayesinde hiçbir şekilde zarar görmez. Kutunun ağız kısmında yer alan kilit sistemi cihazı bir yerden başka bir yere emniyetli bir şekilde taşımanızı sağlar. Eğer bu modelde bir ürün satın almayı düşünüyorsanız Trendyol’daki Mikado çanta pikap çeşitlerine şans verebilirsiniz. Bu ses cihazları özellikle görünüşleri sayesinde büyüleyici ve dikkat çekici olmayı başarır. Kırmızı, su yeşili, açık mavi, sarı gibi farklı renkleri tercih ederek odanın dekorunu destekleyebilirsiniz. Kendisini bariz şekilde belli eden bu tonların dışında siyah renkli modelleri de tercih edebilirsiniz. Siyahın asaleti ve resmiyeti ile birleşen ürünler bulunduğu ortama bambaşka bir hava katabilir. Çanta şeklindeki modellerin dışında entegre olarak adlandırılan ürünleri de Trendyol’da bulabilirsiniz. Entegre pikap çeşitlerini tercih eden kişi sayısının da bir hayli fazla olduğu görülür. Dış tasarımı ile nostaljiyi andıran cihazlar masa üstlerinde kullanılabilir. Bu üründe de tıpkı çanta modellerinde olduğu gibi amfi ve hoparlör parçaları bulunur. Ancak bir farklılık ortaya çıkar. Çanta modellerinde hoparlör parçaları cihaza monte edilir. Entegre modellerde ise hem hoparlör hem de plak çalar ayrı katlar halinde yer alır. Ses sistemini olumlu yönden etkileyen bu özellik, cihazın daha büyük bir alan kaplamasına neden olur. Modeller arasında seçim yaparken bu özelliği göz önünde bulundurmanın faydasını görebilirsiniz. Bir diğer model de deck olarak ayrılan modeller olur. Deck pikap çeşitlerinde çok fazla model ön plana çıkar. Bunların bazılarında “pre-amp” adı verilen üniteler yer alırken bazılarında yer almaz. Deck modellerinin içerisinde amfi ve hoparlör bulunmaz. Eğer böyle bir cihaz satın aldıysanız amfi ve hoparlör parçalarını ayrıca satın almanız gerekir. Mikado markasına ait ürünlerin içerisinde sadece ses cihazlarını değil cihazların parçalarını da bulabilirsiniz. Eğer ilk defa pikap satın alacaksanız ve modeller hakkında çok fazla bilgi sahibi değilseniz kafanız karışmış olabilir. Bu durumda modellerin özelliklerini daha dikkatli bir şekilde incelemeniz ve ona göre karar vermeniz daha doğru olur. Ayrıca fiyat konusundan da bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Trendyol’da satışı bulunan uygun fiyatlı modeller arasından bir tercih yapabilirsiniz. 

  • Okuma iğnelerinin belirli durumlarda değiştirilmesi gerekir. Çünkü bozulan veya eskiyen iğnelerden sesler güzel çıkmaz. Eğer iğnenin kırıldığını veya zedelendiğini görürseniz daha fazla kullanmadan değiştirmelisiniz. Çok uzun süre kullanılan iğneler de yenilenme gereksinimi duyar. 
  • Mikado markasından satın alınan bir ürünle çoğu plak çalınabilir. Pikapların modeline göre ayrı plaklar üretilmez 
  • Cihazdan çıkan ses pürüzsüz ve net bir şekilde duyulur. Mikado size cızırtılı ve anlaşılmaz bir ses vermez.
  • Bu ses aletleri düşük veya yüksek frekans aralığındaki her sesi dışarıya aynı oranda yansıtır. 
  • Mikado cihazları uygun fiyatlı ürünler arasında yer alır. Müşterilerin bütçesini zorlamaz. 
  • Mikado pikap iğnesi sağlam ve sert yapılı bir materyalden elde edildiği için kolay kırılmaz, dayanıklıdır.
  • Bu ürünlerin dış tasarımında kullanılan ahşap ve benzeri malzemeler son derece kaliteli olur. 
  • Renkli şeylerden hoşlananlar için kırmızı, mavi gibi pek çok farklı renkte cihaz bulunur.
  • Özellikle renkli ürünlerde kullanılan boyalar özenle seçilir. Markanın hiçbir ses cihazında boyanın dökülmesi gibi bir durumla karşılaşılmaz. 

Pikap ve Gramofon Aletlerinin Birbirlerinden Farkı Nedir?

Pikap ve Gramofon Aletlerinin Birbirlerinden Farkı Nedir?

İki benzer ses cihazı olan pikap ve gramofon birbiri ile karıştırılabilir. Eğer daha önce iki cihazdan birini kullandıysanız aradaki farkı daha iyi anlayabilirsiniz. Ancak ilk defa pikap satın alacaksanız hangi yönleri ile gramofondan farklı olduğunu bulamayabilirsiniz. Dış görünüşleri ve çalışma şekilleri itibarıyla birbirlerine benzeyen bu iki ses aletinin arasında pek çok farklılık bulunur. Öncelikle gramofonlar mekanik olarak çalışır. Plaktan çıkan sesi amfi ve hoparlöre ihtiyaç duymadan dışarıya verir. Ayrıca ses hep aynı düzeyde duyulur. Pikaplara bakıldığında ise elektronik aletler kategorisinde değerlendirildiği görülür. Bu cihazlara yerleştirilen plakları dinlemek için amfi ve hoparlör sistemlerine ihtiyaç duyulur. Aksi takdirde hiçbir ses duyulmaz. Çünkü bu ürünler sadece ses dalgalarından oluşan sinyalleri üretir. Gramofonlar ses düzeyiyle oynamanıza müsaade etmezken bu elektronik aletlerde sesi kısabilir, tiz ve bas ayarlarıyla oynayabilirsiniz. Her iki cihazda da okuma iğnesi yer alır. Ancak gramofon iğneleri demirden elde edilir ve her kullanımdan sonra değiştirilmeleri gerekir. Bir kez kullanılan iğne bir daha çalışmaz. Oysaki pikaplarda aynı okuma iğnesi devamlı olarak kullanılabilir. Bu iğnelerin ortalama ömürleri, kişinin özenli kullanımına göre 3 ila 15 yıl arasında değişir. Elektronik oldukları için önceden hazırlık gerektirmeden çalıştırılabilir. Ancak gramofonda gerçekleştirilecek herhangi bir müzik dinletisi için önceden kurma kolunun çevrilmesi ve hazırlanması gerekir. İki ürün arasındaki başka bir fark da plaklar boyutunda ortaya çıkar. Pikap için kullanılan plaklar çok daha kolay bulunur. Üstelik bu plakların çok uygun fiyatlı olanları Trendyol üzerinden temin edilebilir. Ancak gramofon plakları için belirlenen fiyatlar çok daha yüksek olur. Eğer iki ses aleti arasındaki seçiminizi pikaptan yana kullanmak isterseniz Trendyol’da birbirinden güzel ve uygun fiyatlı modeller bulabilirsiniz. Ayrıca Trendyol müşterileri tarafından yapılan Mikado pikap yorum ve değerlendirmelerine de bakabilirsiniz. Yüksek müşteri memnuniyetine sahip bu cihazlar size plak arayışınız için de büyük kolaylık sağlar. Evinizde keyifli saatler geçirmenizi sağlayacak bu ürüne sahip olmak istiyorsanız Trendyol üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.

Pikaplar Hakkında Bilinmesi Gereken Bazı Özellikler

Pikaplar Hakkında Bilinmesi Gereken Bazı Özellikler

Pikap kullanmak isteyen kişilerin bu cihazla ilgili bilgi sahibi olması gerekir. Cihazı satın almadan önce bilgi sahibi olan müşteriler ilk aşamada zorluk yaşamaz. Mikado ürünlerinin kurulum ve kullanım aşamalarında büyük zorluklar meydana gelmez. 

Mikado ürünlerini tercih eden kişiler seçimleri ile alakalı olarak pişmanlık duymaz. Bu markanın cihazları hem ses kaliteleri hem de dış tasarımları ile piyasadaki en beğenilen ürünler arasında yer alır. Trendyol kendi zevkinize ve mobilyalarınıza uygun seçimler yapabilmenizi sağlayan farklı seçenekler içerir. Bu modellerin tümünü inceleyerek beğendiğiniz tasarıma karar verebilirsiniz.

Ses Cihazlarındaki Okuma İğnesi Nasıl Değiştirilir?

Ses Cihazlarındaki Okuma İğnesi Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle bir cihaza takılı halde bulunan iğne, dış çevreden kaynaklı zarar görmediği sürece 1-2 yıl gibi kısa sürelerde değiştirilmez. Ses cihazını ilk aldığınız anda taktığınız iğneyi 6 yıla kadar kullanabilirsiniz. Ancak bu süre sizin cihazı kullanım sıklığınıza göre değişir. Çünkü iğneler kullanıldıkça ömürleri kısalır. Örneğin 3 yıl gibi uzun bir süre cihazı kullanmadıysanız iğne de yeni gibi kaldığı için değiştirmeniz gerekmez. Kullanım sıklığı dışında ürüne karşı dikkatli ve özenli olmanız da iğnenin ömrünü etkiler. Değiştirilmesi gereken bir iğnede sese dayalı birtakım problemlerin ortaya çıktığı görülür. Eskiyen iğnelerde sesler netliğini kaybederek boğuk gelmeye başlar. Özellikle tiz seslerde büyük bir bozulma meydana gelir. Eğer plak okuyucusunda dinlediğiniz şarkıların daha derinden ve boğuk bir sesle çalındığını duyarsanız cihazın bozulduğunu zannedebilirsiniz. Oysaki bu değişimler iğnenin değiştirilme vaktinin geldiğini gösterir. İğne değişimi çok zorlu bir işlem olmadığı için profesyonellik gerektirmez. Kendi cihazının iğnesini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle cihazın kapatılmış olması gerekir. Daha sonrasında iğnenin takılı olduğu kolun uç kısmında yer alan tırnak yukarıya doğru çekilir. Bu işlem sonucunda iğne kristaliyle birlikte aşağıya sarkar ancak arka tarafta kablolar olduğu için hala kola takılı halde kalır. Kablolar dikkatli bir şekilde çekildiği takdirde yerlerinden çıkar. Sonrasında ise hiç kullanmamış olan yeni iğne soket kablolara bağlanır. Ardından kolun içerisinde yer alan tırnaklı bölmeye yerleştirilir. İşlem bu şekilde sonlanmış olur. Eski iğne tekrar kullanılamayacağı için de çöpe atılabilir. Daha önce hiç iğne değiştirmemiş kişilerin endişelenmesi gerekmez. Herkes dikkatli olduğu sürece bu işlemi başarıyla yapabilir. Siz de evinize plak çalar almak istiyorsanız markanın yüksek ses kaliteli cihazlarını tercih edebilirsiniz. Mikado pikap fiyatlarını ve kullanışlı tüm modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz. 

Farklı ve Özgün Tasarımlar Arayanlar İçin Mikado

Farklı ve Özgün Tasarımlar Arayanlar İçin Mikado

Plak çalar cihazlarda ses kalitesi kadar önemli görülen başka bir özellik de dış tasarımlar olur. Aslında bu cihazlar dekorasyonun bir parçası olarak da kabul edilebilir. Çünkü boyutları ve görsel tasarımları itibarıyla dikkat çeker. Bu ürünler odanın içerisinde nereye konulursa konulsun bakışları üzerine çekmeyi başarır. Bu sebeple de görselliği açıdan farklılık yaratan modeller çok daha fazla beğenilir. Mikado markası plaktan müzik dinlemeyi seven müşteriler için bir hayli sıra dışı ve özgün tasarımlar hayata geçirir. Bunlardan bir tanesi de Mikado dikey pikap olarak anılan model olur. Bu cihazda plak yeri adından da anlaşılacağı üzere dikey konumda tasarlanır. Başka markalarda bu denli orijinal ve farklı tasarımlar bulamayabilirsiniz. Mikado ürünleri hem ses kalitesi ile hem de görselliği itibarıyla her zaman için farkını ortaya koyar. Siz de dikey modeli tercih ederek evinize gelen dostlarınızı şaşırtabilirsiniz. Ahşap kasaya sahip olan model teknik özellikleriyle de sizi memnun eder. Dikey pikap modeli; otomatik doldurma, üç farklı hız seçeneği, 5WX2 hoparlör, jak çıkışı, 12 W güç tüketimi, 1WX2 çıkış gücü ve seramik stereo kartuş gibi özellikleri bir araya getirerek sizlerin hizmetine sunar. Bu ses cihazı ile taş olarak adlandırılan plaklar dahil her şey çalınabilir. Ön kısma konumlandırılmış olan hoparlör sistemleri plak dinleme zevkini iki katına çıkarır. Üstelik ürün jak çıkışına sahip olduğu için harici hoparlör eklemesi de yapılabilir. Otomatik durdurma ve çalıştırma sistemi pratik bir kullanım sağlar. Trendyol’da uygun fiyatlara bulabileceğiniz bu modeli alarak retro görünüme sahip oldukça özgün bir plak çalara sahip olabilirsiniz. 

Trendyol Müşterilerine Özel Mikado Pikap Fiyatları ve Fırsatları

Trendyol Müşterilerine Özel Mikado Pikap Fiyatları ve Fırsatları

Plak çalar satın almayı düşünen kişilerin çoğu öncelikle bu cihazların fiyatlarını öğrenmek ister. Siz de alışveriş yaparken hangi markanın ürünlerini almanın uzun vadede daha karlı olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Uzun süreli kullanım için pek çok kişi Mikado markasının ses cihazlarını önerir. Trendyol’da hem kalitesi hem de fiyatı ile müşterilerini memnun etmeyi hedefleyen Mikado ses cihazlarını bulabilirsiniz. Markanın pikap fiyatları, ürünlerin özelliklerine göre belirlenir. Yatay veya dikey olanları veya çantalı modelleri farklı fiyatlara sahiptir. Bunun yanı sıra Trendyol kampanyalarına göre özel olarak belirlenen fiyatlar da bulunur. Kampanya dönemlerinde alışveriş yapmayı sevenler en beğendiği Mikado cihazını favorilerine ekleyerek indirimlerden haberdar olabilir. Online alışverişin cezbedici taraflarından olan indirimlerin belirli bir tarihi bulunmaz. Bu sebepten ötürü beğenilen ürünlerin favorilenmesi bir hayli yararlı olur. Trendyol’da yer alan pek çok modeli favorilerinize ekleyebilirsiniz. Örneğin markanın en sevilen modellerinden oluşan Mikado nostaljik pikap çeşitlerini Trendyol müşterilerine uygulanan özel fiyatlar üzerinden satın alabilirsiniz. Özellikle nostaljik müzikleri sevenler için çok iyi bir seçim olabilir. Bu ses cihazlarının farklı teknik özelliklere sahip birkaç çeşidi bulunur. Bazı nostaljik modellerde 33 - 45 - 78 RPM okuma hızı, otomatik ve manuel hız seçenekleri, AUX ses çıkışı, 230/50 Hz güç gibi teknik detaylar yer alır. Bazılarında ise CD-ROM, elma iğne, 3 ayrı hoparlör, Bluetooth ve plaka gibi özellikler ön plana çıkar. Eğer plak çaları telefonunuza veya flash belleğe bağlayarak şarkı açmak istiyorsanız Bluetooth özelliği bulunan cihazları tercih etmeniz gerekir. Mikado markasının hangi modelini satın alacağınıza karar verirken Trendyol üzerinden fiyatlarıyla birlikte tüm detaylarını öğrenebilirsiniz.