Maske & Peeling

4901 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Maske & Peeling

Günlük cilt bakım rutinini oluşturan nemlendirme ve cilt temizliğinde jel, sabun, temizleme suyu ya da bakım kremleri gibi yardımcılar yeterli olsa da, etkili bir cilt bakımı için belirli aralıklarla maske ve peeling işlemlerine ihtiyaç duyuluyor. Farklı amaçlar için formüle edilmiş olan peeling ve cilt maskesi ürünleri; ölü derinin atılması, siyah nokta ve sivilce oluşumunun önüne geçilmesi ya da arındırılması, kırışıklıkların azaltılması ve cildin beslenmesi gibi faydalar sağlıyor.

Cilt Maskesi Ne İşe Yarar?

Güneş, duman, hava kirliliği, soğuk hava, düzensiz uyku ve beslenme gibi birçok olumsuz etki altında kalan cilt, bakım yapılmadığı takdirde deforme olmaya, canlı ve diri görünümünü kaybetmeye başlıyor. Bakımsız cilt üzerinde kuruluk, erken yaşlanma, leke oluşumu, renk eşitsizliği, siyah nokta gibi birçok istenmeyen sonuç meydana geliyor. Her ne kadar çoğu kişi günlük temizlik ve nemlendirme aşamalarını ihmal etmese de bu çoğu zaman yeterli olmuyor. Olumsuz koşulların cilde etkisini önlemek ya da vâr olan cilt sorunlarını çözmek için maske ve serum gibi ürünlerin kullanılması gerekiyor. Cilt üzerine uygulandıktan sonra bir süre bekletilip temizlenen cilt maskesi ürünleri, farklı cilt tipleri ve cilt problemleri için özel içeriklerden oluşuyor. Cildin nemlendirilmesi, onarılması, temizlenmesi görevlerini yerine getiren maskeler, haftalık ya da aylık bakım rutininin bir parçasını oluşturuyor.

Cilt Maskesi Ürünleri

Cildin toksinlerden arındırılması, tıkalı gözeneklerin açılması, siyah nokta, komedon ve akne oluşumun engellenmesi amacıyla kullanılan cilt maskeleri, genellikle arındırıcı özellikleri ile bilinen kömür, yeşil çay, çay ağacı, kil gibi içeriklerden oluşuyor. Çoğunlukla yağlı ve karma ciltlerde yaşanan problemlerin çözümünde etkili olan bu tip cilt maskeleri, her yaşta kullanılabiliyor. Hassas cilt tipine sahip kişilerin aşındırıcı ve arındırıcı cilt maskelerini dermatolog yönlendirmesi ile kullanması tavsiye ediliyor.

Özellikle güneş ya da soğuk havanın etkisiyle aşırı kuruluğun yaşandığı durumlarda günlük nemlendiriciler yetersiz kalabiliyor. Böyle durumlarda nemlendirici etkili maskeler cildin nem dengesinin sağlanmasına ve canlanmasına yardımcı oluyor. Her cilt tipi ve her yaşa uygun olan nemlendirici maskeler genellikle bal, lavanta, hintyağı, gliserin, hyalüronik asit gibi içeriklerden oluşuyor.

Yaşlanma karşıtı bakım maskeleri, cildin sıkılığının geri kazanılmasına ve ciltteki çizgilerin görünümümün azaltılmasına yardımcı oluyor. 30’lu yaşlardan itibaren kullanılmaya başlanan maskeler, kolajen, koenzim Q10, hyalüronik asit, yaşlanma etkilerini azaltan vitamin ve mineraller ile bitki özleri kullanılarak üretiliyor.

Leke ve renk eşitsizliği, ciltte matlaşma gibi sorunların çözümü için canlandırıcı, leke giderici ve aydınlatıcı ürünler kullanılıyor. Cildin daha genç ve parlak görünmesini, cilt tonunun dengelenmesini sağlayan maskeler, ağırlıklı olarak C vitamini içeriyor.

Gözaltı torbaları, koyu renk halkalar, göz şişliği, kırışıklık gibi cilt problemleri yaşayan kişiler tarafından en çok tercih edilen bakım ürünlerini göz maskeleri oluşturuyor. Göz üzeri ve çevresine uygulanan maskeler krem ve kağıt formunda olup kolay uygulama olanağı sunuyor.

Trendyol’da bulabileceğiniz her cildin ihtiyacına yönelik çözümler sunan, güvenilir ve kaliteli markalara ait olan cilt maskeleri, geniş ürün yelpazesiyle satışa sunuluyor.

Peeling Ne İşe Yarar?

Haftalık cilt bakım rutinine dahil edilen peeling işlemi, cildin ölü derilerden arındırılmasını, toksin ve zararlı kimyasalların temizlenmesini ve tıkalı gözeneklerin açılması sağlıyor. Düzenli uygulanan peeling ürünleri ile cilt parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.

Peeling, cilt üzerindeki ölü, lekeli ve hasara uğramış ölü tabakayı soyarak yenilenmiş ve sağlıklı cilt tabakasının ortaya çıkarılmasını sağlıyor. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırıcı etkisiyle cildin canlanmasına, parlak ve pürüzsüz görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

Peeling Ürünleri

Evde uygulanan peeling ürünlerinin birçoğu hafif düzeyde soyma etkisine sahip olup güvenli ve pratik uygulama imkanı sunuyor. Peeling krem ve jeller, farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına yönelik içeriklerden oluşuyor.

Peeling kremler içerikleri ve kullanım önerileri göz önünde bulundurularak günlük olarak ya da haftada bir iki kez uygulanıyor. Krem ve jel formundaki peelingler, canlandırıcı, siyah nokta temizleyici, arındırıcı ve ince çizgilerin görünümünü azaltıcı gibi farklı sorunların çözümüne yönelik formüle edilmiş ürünlerden oluşuyor.

Cilt bakım rutinine dahil edilen kil, şeker, meyve asitleri gibi soyucu ve temizleyici etkiler içeren peeling ürünleri, daha canlı ve parlak bir cilde sahip olunmasını sağlıyor.