Maskara

2413 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Maskara

Maskara, çarpıcı gözler için en önemli göz makyajı ürünlerinden biridir. Kaliteli ve kirpiklerinize göre seçilmiş bir maskarayla anında belirgin hacimli ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Maskara seçerken nasıl bir sonuç istediğinize karar vermek, yüzlerce ürün arasından seçim yapmanızı kolaylaştırabilir. Maybelline, L'Oréal Paris, Farmasi Zen maskara gibi en iyi maskara markalarının ürünlerini  kategorisinde inceleyebilirsiniz. En avantajlı maskara fiyatları ile beğendiğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz. 

Maskara Çeşitleri

Maskaralar, farklı kirpik yapılarına göre tasarlanmış çeşitli fırçalara ve formüllere sahiptir. Suda çözünmeleri bakımından normal ve suya dayanıklı, şekillendirme bakımından uzatıcı, hacim kazandırıcı ve belirginleştirici, renk bakımından renkli ve şeffaf maskara olarak sınıflandırılabilirler. Aksi belirtilmediği sürece tüm maskaralar suda çözünebilir özelliktedir. Standart maskaraların ciltten temizlenmesi oldukça kolaydır. Bununla birlikte gün içerisinde uzun süre topaklanmadan ya da döküntü yapmadan kullanılmaları zordur. Suya dayanıklı maskara çeşitleri ise nemden kolayca etkilenmedikleri için çok daha uzun sürelerde bozulmadan kullanılabilir. Örneğin, suya dayanıklı Maybelline maskara çeşitleri, yaz ayları için en uygun maskaralar arasında yer alır. Sıradan maskaralara kıyasla suya dayanıklı maskaraların çıkarılması daha zordur. Suda çözünmeyen bileşenlerle formüle edildikleri için temizliğinde özel yağ bazlı makyaj temizleyiciler kullanılır. Suya karşı dayanıklılık dışında maskaralar fırça yapılarına göre sınıflandırılabilir.

Maskara Fırça Tipleri

Maskara fırçası, ürüne göre farklı şekil ve boyutlarda gelebilir. Her bir fırça farklı bir amaca hizmet eder. Düz fırçalı maskaralar, küçük göz yapısına sahip kişilerde, kirpiklere daha kolay erişmeyi sağlar. Kirpikleri tamamen kaplamak için fırçayı farklı açılarda tutmak oldukça kolaydır. Kavisli maskara fırçaları, kıvrık kirpiklere sahip olmak isteyen kişiler için iyi bir seçimdir. Tarak şeklindeki maskara, kirpiklerde kümelenmeyi engellemek ve her bir kirpiği tek tek ayırmak için tasarlanmıştır.

Büyük bir fırça, daha fazla maskara uygulanmasını sağladığından kirpiklere daha fazla hacim kazandırır. Bu tarz fırçalar genellikle kirpiklere ekstra hacim kazandırmak için sıkıca ve özenle yerleştirilmiş kıllara sahiptir. Bununla birlikte büyük bir maskara fırçası, kirpiklerin birbirine yapışmasına ve topaklanmasına neden olabilir.

Kirpiklerini uzatmak isteyenler için ideal fırça, uzun ve kısa kıllı fırçadır. Bu fırçaların en önemli özelliği, içerdiği liflerle kirpikleri tek tek ayırması ve uzatmasıdır. Maskara uygulandığında bu lifler kirpik uçlarına bağlanır ve böylece kirpiklerin daha uzun görünmesini sağlar. Uzatma özelliği ile öne çıkan maskara fırçalarında, kirpiklerin özellikle uç kısımlarda etkili olmasını sağlayan daha yoğun ancak kısa kılları bulunur. Bu tür maskaralar kısa ve seyrek kirpikleri olan insanlar için en iyisidir. 

Hacim kazandıran maskaraların formüllerinde balmumu ve silikon polimerleri gibi yoğun bileşenler bulunur. Bu maddeler dolgun ve kalın kirpikler elde etmenize yardımcı olur. Kirpiklerin boyuna bakılmaksızın, hacim veren maskaralar, ince veya seyrek kirpiklere sahip kişiler için önerilir. Uzatma özelliği ile öne çıkan maskaralarının aksine hacimli maskara çeşitleri, kirpiklerin doğal şeklini ve rengini tamamlamak için formüle edilmiştir. 

Kirpikleri belirginleştirici maskaralar ( Lash Defining), hacim ve uzunluk etkisini bir arada sunan hepsi bir arada ürünlerdir. Genellikle su geçirmez formüle sahip belirginleştirici maskaraların dokusu sayesinde maskara her bir kirpiğe eşit şekilde yayılır. Her bir kirpik hacim ve kalınlık kazanırken güzel bir şekilde kıvrılmış görünür. L'Oréal Paris maskara çeşitleri gibi kirpik belirginleştiren maskaraların çoğu, tüm bu özellikleri bir arada sunar. Belirginleştirici maskaralar, kirpikleri kökten uca belirginleştirmek için özel pigmentler ve polimerler içerir, kirpiklere doğal bir görünüm kazandırır. 

Maskara Nasıl Sürülür?

Satın aldığınız maskaradan en iyi sonucu almak için kirpiklerinizi kıvırarak işe başlayabilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırmak gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Kıvırma işlemini maskara uygulamasından önce yapmanız gerekir. Maskara sürdükten sonra kirpikleri kıvırmak kirpiklerinizin zarar görmesine ve kırılmasına neden olur. Maskara fırçasını tek hareketle şişesinden çıkarın. İleri geri pompalama hareketi yapmaktan kaçının. Bu hareket maskaranın içine hava girmesine ve kısa sürede kurumasına yol açar. Maskarayı uygulamaya köklerden başlayın. Zikzak hareketiyle kirpik diplerinden uçlarına kadar maskarayı dikkatlice sürün. Etkileyici bir sonuç için maskarayı iki kat uygulayın. En iyi maskara markaları, en uygun fiyatlarla Trendyol'da!