Lavabo

4204 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Lavabo

Banyonuzu mümkün olduğunca kullanışlı bir şekilde tasarlamak istiyorsanız hijyenden estetiğe ve fonksiyonelliğe kadar çok sayıda detaya dikkat etmeniz gerekiyor. İşte bu noktada tercih edilecek lavabo büyük bir önem taşıyor. Banyoda değişikliğe gidilebilecek ve en sık kullanılan alanları çok daha konforlu bir mekana dönüştürebilecek farklı lavabo modelleri bulunuyor. Dolayısıyla lavabo seçimi yaparken de birden fazla detaya özen göstermek ve çok sayıda noktayı göz önünde bulundurmak gerekiyor. Tezgah üstü lavabo, Hilton lavabo ya da duvara monte lavabo gibi farklı lavabo çeşitleri arasından en ideal olanını tercih edebilmek için modeller hakkında detaylı bilgi edinmelisiniz. Buna ek olarak banyonuzun genel yapısını iyi bilmeniz ve banyonuzda lavabonuz için ayırabileceğiniz maksimum alana karar vermeniz de seçim sırasında size kolaylık sağlayacak. Bu sayede banyonuzu konforlu ve fonksiyonel bir alana dönüştürecek uygun lavabo banyo modelini kolayca belirleyebilirsiniz.  

Lavabo markaları tarafından kullanıcıların ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak üzere farklı formlarda, tasarımlarda ve ebatlarda çok sayıda model üretiliyor. Örneğin banyonuz çok büyük değilse ve küçük bir lavabo tezgahı bulunuyorsa 40 cm ebadındaki ürünlere göz atabilirsiniz. Buna karşılık banyonuzda yeterli alanın olduğunu düşünüyorsanız 65 cm lavabo, 80 cm lavabo ya da 100 cm lavabo gibi daha büyük ölçülere yönelebilirsiniz. Günümüzde farklı kullanıcı tarzlarına hitap eden farklı çizgi ve stillerde çok sayıda lavabo modelleri de satılıyor. Dolayısıyla banyonuzun genel dekorasyon tarzına uygun olan bir lavaboyu kolayca bulabilir ve banyonuzun şıklığını en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz. Banyonuzda minimalist, klasik ya da country tarzı bir yaklaşımı seçtiğiniz lavabo ile oluşturabilirsiniz. Lavabo fiyatları genellikle ürünün malzemesine, formuna ve ölçüsüne göre değişkenlik gösteriyor.

Lavabo Seçerken Banyo Ögeleriyle Uyumuna Dikkat Etmek Gerekiyor

Banyonuzun şıklığını korumasını istiyorsanız banyonuzdaki her bir elemanı dikkatlice gözden geçirip bu tarza uygun olan bir lavabo modeli tercih etmeye özen göstermelisiniz. Diğer parçaların klasik izler taşıdığı bir banyoda modern çizgilere ve sıra dışı renklere sahip bir lavabo, beklenen bütünlüğü sağlayamıyor. Dolayısıyla duşakabin, armatürler, banyo dolabı ve yüzeylerle uyum içinde olacak bir lavabo seçmelisiniz. Eğer banyonuzu sıfırdan yaratıyorsanız banyonuzda estirmeyi düşündüğünüz havayı netleştirerek lavabo başta olmak üzere her bir parçayı bu tarza uygun biçimde tercih edebilirsiniz. Lavabo ölçüleri de banyonuzdaki diğer ögelerle uyumlu olması gereken bir detay oluyor. Çünkü küçük banyo dolabı ya da dar bir alana sıkışmış klozetin yanında büyük bir lavabo, çok şık bir hava estiremiyor.   

Banyonuz ve tezgahınız genel itibarıyla 40 cm ebadında bir lavabo tercih edebilirsiniz. Her ne kadar küçük banyolarda belirli ölçülerle sınırlı kalmak durumunda olsanız da model konusunda sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Çünkü küçük banyolar için de çok farklı modellerde lavabolar üretiliyor. Dolayısıyla dar mekanlara uygun ayaklı ya da tezgah üstü çok sayıda ürün çeşidi bulabilirsiniz. Ayrıca banyonuz küçükse mümkün olabildiğince fazla depolama alanına ihtiyaç duyabileceğinizi de unutmamalısınız. Bu doğrultuda gömme lavaboların depolama alanlarından yer çaldığı, tezgah üstü modellerin ise çok daha fazla depolama alanı yarattığı bilgisini göz önünde önünde bulundurabilirsiniz.  

Bir tezgah üstü model satın almaya karar verseniz dahi karşınıza çanak, oval, kare ya da dikdörtgen gibi çok sayıda alternatif çıkıyor. İşte bu noktada banyonuzda kullanacağınız diğer parçaların formlarını ve tarzlarını dikkate alabilirsiniz. Modern bir duş kabinine sahipseniz daha modern tarzlara sahip olan kare ya da dikdörtgen lavabolara yönelebilirsiniz. Bazı evlerde evdeki insanların kullanım alışkanlıkları doğrultusunda 2 lavabo da kullanılabiliyor. Bu gibi durumlarda yan yana geldiğinde şık durabilecek küçük ebatlı lavabolar arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak yalnızca şık göründüğü için ya da stili dekorasyon anlayışınıza uyduğu için bir lavabo tercihi yapmamalısınız. Örneğin; yalnızca estetik görünümü nedeniyle tercih edeceğiniz bir ayaklı lavabo, banyonuzda başka bir depolama alanı bulunmadığında size zorluk çıkarabiliyor. Dolayısıyla estetik kaygılarınızla beraber fonksiyonel detayları da ön plana almalısınız.

Farklı Banyo Tiplerine Göre Çok Sayıda Lavabo Çeşidi Bulunuyor

Lavabolar türlerine göre çanak, standart, köşe, tezgah altı, tezgah üstü, etajerli, yarım tezgah ya da ayaklı gibi farklı modellerde sunuluyor. Bunun yanı sıra ebatlarına, dokularına, renklerine, genişliklerine, derinliklerine ve yüksekliklerine göre de farklılaşabiliyor. Özellikle son yıllarda modern banyo anlayışının popüler hale gelmesiyle beraber banyolarda kayık, yaprak, doğal taş, oval ve çanak lavabo modelleri sıklıkla tercih ediliyor. Eğer banyonuz minimal anlayışla döşenmiş bir banyo olacaksa bu ürünlere göz atabilirsiniz. Klasik bir banyo dekorasyonunda ise ayaklı, tezgah üstü ya da tezgah altı lavabolar eşsiz bir tamamlayıcıya dönüşebiliyor. Sahip olduğunuz banyo, alan bakımından size çok fazla yer sunmuyorsa köşe modellere de yönelebilirsiniz.

Tezgah üstü olan lavabolardan tercih edebilecek bir banyonuz ve tezgahınız varsa bu kez model seçiminde tezgahınızın büyüklüğünü yeniden göz önünde bulundurabilirsiniz. Geniş tezgahlar için çanak şeklindeki lavabolar tavsiye edilirken küçük tezgahlarda ise ağırlıklı olarak oval lavabolar kullanılıyor. Üstelik her iki modelde de çok sayıda renk alternatifi kullanıcılara sunuluyor. Banyonuzda nostaljik ve retro bir görünüm elde etmek istiyorsanız ferforje ayakları bulunan lavaboları tercih edebilirsiniz. Banyosunda Uzak Doğu stilini yansıtmak isteyenler ise ilk tercihi genellikle kare lavabolar oluyor. Özellikle bu tip ürünler küçük ve minimal evlerde harika bir etki bırakabiliyor. Bütün bu modelleri ahşap tezgahlarda rahatça kullanabilir ve farklı renkli ahşaplarla rahatça kombinleyebilirsiniz. 

Çok fazla derinliği bulunmayan bir lavabo tercih edeceğiniz zaman armatür seçimine de dikkat etmelisiniz. Alçak lavabolar için yeterli yüksekliğe sahip bir armatür tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde hem lavabonuzda hijyeni  istediğiniz şekilde sağlayamayabilirsiniz hem de lavaboyu kullanırken zorluk yaşayabilirsiniz. Beyaz renkli lavabolar tercih edeceğiniz zaman bununla uyumlu olacak şekilde bronz armatürlere göz atabilirsiniz. Eğer bakır ögeleri bulunan bir armatür kullanmayı düşünüyorsanız lavabonuzun krem tonlarında olmasına dikkat etmelisiniz. Genellikle gümüş armatürler ise antrasit ve siyah renkli lavabolarda benzersiz bir etki bırakıyor. Dolayısıyla banyonuzun tipi kadar dekorasyonda kullanılan renklere de ürün seçiminde özen göstermelisiniz. 

Banyonuzdaki kullanım alışkanlıklarınıza uygun ve ihtiyaçlarınızı en ideal şekilde karşılayabilecek çok sayıda lavabo çeşidi bulabilirsiniz. Büyük olsa da şekilsiz formundan dolayı yeterli alan sunmayan bir banyoya sahipseniz mümkün mertebe ayaklı ya da duvara monte olabilen modelleri tercih etmelisiniz. Aynı zamanda hali hazırda dar olan banyonuzda biraz daha fazla alan açmak istiyorsanız lavabonuzu biraz daha küçük bir lavaboyla değiştirerek mekandan tasarruf edebilirsiniz. Olabildiğince geniş bir banyoya ve banyo tezgahına sahipseniz bir çanak tarzı lavabo tercihi yaparak banyonuzda hem modern hem de oldukça şık bir etki yaratabilirsiniz. Oldukça eski dönemlerden beri evlerde sıklıkla kendine yer bulan ayaklı lavaboların ise son yıllarda modern çizgilere sahip farklı alternatifleri üretiliyor. Dolayısıyla küçük bir mekanda da klasik görünümden uzaklaşarak güncel ve oldukça modern bir hava estirmeniz mümkün. 

Fazla yer kaplamayan modeller belirli ürün tipleriyle sınırlı olsa da hemen hemen her ürünün mini ebatlarda üretilen versiyonları da bulunuyor. Böylece özellikle çok beğendiğiniz bir lavabo çeşidinin mini versiyonunu da tercih edebilir ve banyonuzda istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Ancak dar mekanları dizayn ederken mümkün olduğunca ölü alan yaratmaktan kaçınmak gerekiyor. Bu yüzden size işlevsiz boş alanlar oluşturacak ve banyonuzu çok daha kullanışsız bir hale getirecek modellerden olabildiğince uzak durmalısınız. Duvara monte edilebilen modeller banyolarda aranılan zarif görünümü kolayca sağlıyor. Ancak bu ürünleri satın almadan önce duvarınızın yeterince sağlam olduğundan emin olmalısınız. 

Banyonuzda hijyenik, lüks ve eşsiz bir görünüm yaratmayı amaçlıyorsanız etajerli lavabolar arasından seçim yapabilirsiniz. Üstelik bu modeller, ebeveyn banyosu gibi kişisel banyo alanlarında da oldukça şık bir etki bırakıyor. Etajerli banyo lavabolarını en çok da geniş depolama alanına ihtiyaç duyan kullanıcılar tercih ediyor. Eğer banyonuzda saklamak durumunda olduğunuz çok sayıda eşya ve malzeme varsa bu tarz bir model tercihinde bulunabilirsiniz. Kimi etajerli lavabolarda mobilyayla aynı malzemeye sahip ve aynalı alana monte edilebilecek raf sistemleri de yer alabiliyor. Şık mekan tuvaletlerinde olduğu gibi havalı bir banyoya sahip olmak istiyorsanız çanak modelindeki lavabolara yönelebilirsiniz. Fakat bu lavaboları tercih ederken tesisatın kolayca gizlenebileceğinden emin olmanız gerekiyor. 

Tezgâhınızın üzerine kolayca yerleştirebileceğiniz bir çanak lavabo ararken çok farklı tasarımlarla karşılaşabilirsiniz. Kullanıcıların zevklerine ve ihtiyaçlarına göre cam, doğal taş, porselen ya da seramik malzemeden üretilen oldukça farklı çanak lavabo modelleri üretiliyor. Üstelik banyonuzda ağırlıklı olarak kullandığınız renklerle uyumlu farklı renklerde lavabolar da bulabilirsiniz. Fakat farklı bir lavabo malzemesi tercih edeceğiniz zaman size temizlik konusunda sorun yaşatmayacağından emin olmalısınız. Bu yüzden mümkün olabildiğince kaliteli ve su tutmayan ürünlere göz atmalısınız. 

Banyonuzda lavabonuzun tezgahsız olarak tek başına ama güçlü bir şekilde durmasını istiyorsanız kaide şeklinde ayaklara sahip olan lavabolar arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle bu tip lavabolar loş ya da iyi aydınlatılamayan banyoların çok daha ferah ve aydınlık görünmesine yardımcı oluyor. Dar mekanlarda sıklıkla tercih edilen bu modeller, güçlü duruşlarıyla hayranlık uyandırıcı bir etki bırakıyor. Fakat küçük banyonuzda çok miktarda depolama alanı ihtiyacınız varsa kaide şeklinde ayaklı modeller yerine size biraz daha raf ya da çekmece sunabilecek modellere yönelmeniz gerekebiliyor. Konsol tarzı lavabolar ise banyolarda daima minimal bir hava yaratıyor. Buna karşılık banyonuzdaki bütün tesisatın iyice gizlenmesi gerektiğini de unutmamalısınız. Banyonuzda depolama alanı ihtiyacını sepet, kavanoz, kase ya da kutu gibi malzemelerle karşılamayı planlıyorsanız konsol lavaboları tercih edebilirsiniz. Konsol lavaboların altında yer alan açık raflar ve bölmeler oldukça sade ve şık bir etki bırakabiliyor. Bu alanları dilediğiniz parçalarla kullanışlı depolama haznelerine dönüştürebilirsiniz.

Lavabolar Üretildikleri Malzemeye Göre Değişkenlik Gösteriyor

Lavabolar farklı modellerin yanı sıra farklı malzemelerle de üretilebiliyor. Hem kullanım kolaylı��ı hem de estetik görünüm bakımından farklı bir etki bırakan bu malzemeler; seramik, altın, platin, bakır ya da terracota gibi çeşitlerle sunulabiliyor. Tercihinize göre mat ya da parlak lavabolara da göz atabilirsiniz. Özellikle mat olan lavabo modelleri arasından tercih yapacağınız zaman su izi bırakmayan ve kolay temizlenebilen yapıda olmalarına dikkat etmelisiniz. Bu noktada kaliteli bir ürün tercih etmeniz büyük önem taşıyor. Bazı lavabo modelleri klasik seramik malzemeden üretilmiş olsa dahi renklendirme çalışmaları sayesinde altın ya da gümüş malzemelerden üretilmiş gibi görünebiliyor. Eğer banyonuzda gösterişli bir hava yaratmak istiyor ve bütçenizi çok fazla aşmayı düşünmüyorsanız bu tarz ürünleri de inceleyebilirsiniz. Renklendirilmiş lavabolardan satın almaya karar verdiğinizde ürünün renginin solmasına karşı gerekli malzemelerle kaplandığından da emin olmalısınız. Bunların yanı sıra klasik bir lavabo tercih edecek olsanız dahi lavabo mermeri ve lavabo taşı konusunda uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilecek olan modeller arasından seçim yapmalısınız.

Lavabo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geniş tezgahınız için tercih edeceğiniz çanak lavaboda tek renkli seçeneklerin yanı sıra iki renkli ya da desenli olan seçeneklere de göz atabilirsiniz. Benzer şekilde minimal alanlarda kullanacağınız ayaklı lavabolarınızda da zevkinize göre farklı renk alternatiflerine yönelebilirsiniz. Sade ve klasik bir banyo yaratmayı planlıyorsanız aklınızdaki alternatiflerin arasına mutlaka ferforje ayaklara sahip olan lavaboları da koymalısınız. Özellikle küçük banyolar için tercih edeceğiniz ayaklı lavaboların ayaklarının fazla geniş olmamasına da dikkat etmelisiniz. Bunların yanı sıra kare lavabolar sıra dışı banyo tasarımları için harika bir seçenek oluyor. Ancak kare lavaboyu yerleştireceğiniz alanın uygunluğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Aksi takdirde lavaboların köşeleri kısa sürede aşınıp deforme olabiliyor.

Ağırlıklı olarak koyu renklerin hakim olduğu bir banyoda derin ve cam malzemeden üretilmiş olan lavaboları kullanabilirsiniz. Bu tarz lavabolar mekanın çok daha ferah, aydınlık ve geniş görünmesine yardımcı olurken oldukça modern bir etki de yaratıyor. Ayrıca lavaboyla beraber kullanacağınız armatürünüzün mümkün olduğunca yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece lavaboların modelleri çok daha net ortaya çıkabiliyor. Bunun yanı sıra beyaz renklerin yoğunlukta olduğu bir banyo için lavabo satın alacaksanız mermer tezgahın üzerine oval ve küçük bir lavabo satın alabilirsiniz. Armatürlerinizi de bronz renklerle tercih ederek mermer tezgahınızla eşsiz bir uyum sağlayabilirsiniz. Bakır renklerde üretilen lavaboları tercih etmek istiyorsanız banyonuzda açık renklerin hakim olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde bakır rengi lavabonun tüm şıklığı kaybolabiliyor ve banyoda boğucu bir görünüme sebebiyet verebiliyor. 

Banyonuz için seçtiğiniz bakır renklerdeki lavabolarınızı koyu renkli armatürlerle tamamlayabilirsiniz. Sütun tabanlı lavaboları ise büyük banyolar yerine küçük banyolarda kullanmaya dikkat etmelisiniz. Böylece sütun tabanlı lavabolar, banyoda oluşması muhtemel karmaşık görüntüyü yok edebiliyor. Ancak eğer sütun tabanlı bir lavabo kullanacaksanız ihtiyaç duyduğunuz depolama alanından vazgeçmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Böyle bir durumda banyonuz için farklı depolama alanları, açık raf sistemleri ya da sepetler kullanma yoluna gidebilirsiniz. Tıpkı salonunuzda ya da çalışma odanızda olduğu gibi banyonuzun duvarlarına da farklı ebatlarda ve tarzlarda raflar asmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede hem yeterli depolama alanına sahip olursunuz hem de çok sıra dışı bir tarz yakalayabilirsiniz.  

Seçtiğiniz lavabonun modeli kadar nereye yerleştirileceği de büyük bir önem taşıyor. Özellikle duvara monte edilen bir lavabo modeli tercih ettiyseniz bunu asacağınız alanı doğru bir şekilde belirlemeli ve asılacak noktanın size alan kaybettirmeyeceğinden emin olmalısınız. Doğru noktayı seçerseniz küçük olmasına rağmen oldukça şık ve kullanışlı bir banyoya sahip olabilirsiniz. Benzer şekilde banyonuzda klozet ile lavabonuzun yan yana durması mecburiyetiniz varsa kesinlikle duvara monte edilen lavabolar arasından seçim yapmalısınız. Bu yöntem sayesinde iki banyo mobilyasının yan yana durması göz yorucu bir etkiye sebep olmuyor. Ayrıca lavabonun altına duvara monte edilebilen bir tezgah ve mobilya da yerleştirebilirsiniz. Lavaboların altına yerleştirilen bu tip mobilyalar banyodaki fazla eşyaların saklanması adına oldukça kullanışlı bir alan sağlıyor.

Siz de banyonuzda yepyeni bir atmosfer yaratmak ya da boş alanları çok daha işlevsel şekilde kullanmak için yeni bir lavaboya ihtiyaç duyuyorsanız hem Türkiye’nin hem de dünyanın en kaliteli markalarını bir arada sunan Trendyol’daki lavabo ürünlerini inceleyebilirsiniz. Beklentilerinize, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun lavabo modelini Trendyol’un avantajları fiyatlarıyla kolayca satın alabilirsiniz.