Lava Kırmızı Çok Amaçlı Yayvan Döküm Tencere Çap 28

Son 1 Ürün
4.4
49Değerlendirme
4B
Tahmini Teslimat:27 - 30 Nisan

Ürünün Kampanyaları

50 TL ve Üzeri Kargo Bedava
1,000 TL Üzeri 10 TL İndirim

Ürün Bilgileri

Detaylı Ürün Açıklaması

1malzeme : 3 kat emaye kaplama, 2 fırınlama, kalınlık: Taban=5mm. Kenar=4mm. Ölçü (dış) : W=29,5 cm l=36,5 cm h=8 cm ölçü (iç) : Ø=28 cm h=6,3 cm kapasite (litre) : 3,51 porsiyon (kişi) : 4-6 ağırlık (kg) : 5,76

Daha sağlıklı ve lezzetli yemekler için;
Lava döküm ve tencere ve tavalar; her yemek tarifi için
Örneğin; çorbalar, rostolar, ızgaralar, pilavlar, güveçler ve tatlılar, kekler, kış ve ekmekler için fırınlanmış yemek tarifleri için kullanılabilmektedir.
Döküm demir her türlü pişirme tekniğine uygundur. Isı tüm yüzeye eşit yayılacağı için kısık ateşte uzun pişirme gerektiren; yahni, güveç, zeytinyağlı gibi yemeklerde mükemmel pişirme sağlar. Aynı şekilde döküm demirle pişen etler mangal, sebzeler köz tadında olur.

Vitamin, mineral ve aroma kaybı olmaz !!
Tencere içerisinde oluşan buhar, lava özel kapak tasarımı sayesinde yoğunlaşır ve tekrar yemeğe karışır. Pişirme yöntemleri doğru bir şekilde kullanıldığında sadece harika aromalar ve tatlar üretmekle kalmayıp aynı zamanda yemeğinizdeki besin öğelerinin en iyi şekilde korunmasını sağlayarak sağlıklı bir beslenme düzenine katkı sağlamaktadır.

Geleneksel pişirme
Lava döküm demir emaye tencere ve tavalar yüksek yüzey sıcaklığında haşlama için olduğu kadar, geleneksel kısık ateşte pişirme için de etkilidir, seçim sizindir.
Neden lezzet katar?? ocak üstünde hiçbir pişirme kabı, lava döküm demir tava, tencere ve türevleri kadar mükemmel lezzette yemekler yapamaz. Kalın tabanlı lava tencere ve tava; özgül ısısı düşük bir malzeme olan demir döküm malzemeden üretilmiştir.

Çevre dostu 
Demir döküm % 100 geri dönüştürülebilir nitelikte, çevre dostu bir malzemedir. Ayrıca ısıyı uzun süre muhafaza ettiğinden enerji tasarrufu sağlar.

Pratik ve kolay temizlenir!
Lava döküm ve demir tava tencereler; dünyada sadece birkaç firmada bulunan yüksek emaye kaplama teknolojisi sayesinde bulaşık makinasında yıkanır, pratik ve kolay temizlenir. Bu sebepten diğer rakiplerinin emaye yapısından daha dayanıklı, daha kullanışlı ve teknik olarak üstündür.

Tüm ocak ve fırın tiplerinde kullanılabilir...
Lava döküm ve demir tava tencereler; bütün ısı kaynaklarında kullanılabilmektedir. Gazlı, elektrikli, katı ya da radyan saclar, cam-Seramik, vitro-Seramik, endüksiyon ve gaz, yağ, kömür ya da odun ile çalışan ocaklar.

Not: Mikrodalga fırınlarda kullanılmamalıdır.

Sıcağı sıcak, soğuğu soğuk tutar…
Lava döküm ve demir emaye tencere ve tavalar, sıcaklığı etkin bir şekilde koruma özelliğine sahiptir. Hem set üstü ocak hem de fırında yapılan pişirmeler için ayarları düşürmeniz de sizin avantajınız olacaktır.
Masada, kapaklı bir lava tencere, ikinci bir defa servis yapmak için yemek sıcaklığını koruyacaktır. Tencere, buzdolabında kısa bir süre muhafaza edildiğinde, sıcak bir yaz gününde soğuk yemek çeşitlerinizin servis yapmak için yemeği yeterli şekilde soğuk tutulacaktır.

Yapışmaz, mühürler…
Lava döküm demir grill tavalarda pişen et asla tavaya yapışmaz bunun 2 sebebi vardır.
Birincisi; tavanın yüzeyindeki yüksek sıcaklık etin yüzeyini dağlar ya da mühürler. Mühürlenen yiyeceğin lezzeti suyu, tüm besin değerleri içinde kalır. ( kısa sürede kuru ve sert bir katman oluşturur ya da kısaca kızarır.)
Böylelikle et , ilk anda yapışsa bile kendini iki üç dakika içinde (yüzeyindeki nemi gidince) bırakır.
Ikinci olarak tavanın yüzeyindeki ızgara kanalları sayesinde etin sadece bir kısmı tava ile temas halindedir. Böylelikle et tavadan kolay ayrılır hem de üzerinde hoş yanık çizgileri oluşur.
456,65TL

Satıcı Hakkında

FİNAL ONLİNE TİCARET

9.5
Diğer Satıcılar
Veraavm
7.8
Tahmini Teslimat: 26 - 29 Nisan
628,95 TL
456,75 TL
İNVA HOME
9.2
Tahmini Teslimat: 26 - 29 Nisan
1.300,00 TL
599 TL

Benzer Ürünler

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Ürün Değerlendirmeleri
Kırmızı Çok Amaçlı Yayvan Döküm Tencere Çap 28
Lava
Kırmızı Çok Amaçlı Yayvan Döküm Tencere Çap 28
4.4
49Değerlendirme
31Yorum
Ürünü satın aldı
Çok ağır bir tencere güzel kullanışlı insan korkuyor ama ağır olunca şimdiye kadar kullandığım en ağır tencere uzun süre sıcak kalıyor
Ürünü satın aldı
henüz kullanma şansım olmadı ,denediğimde tekrar yorum yazacağım, kargolama epeyce iyi ve önenliydi teşekürler LAVA
Ürünü satın aldı
Fırına girecek yemekleri ocakta kavurup Yine tencereyle fırına vermek Çok pratik oluyor tavsiye ederim
Bunlar da İlginizi Çekebilir