search result placeholder

Lava

Lava

Fırında pişen, döküm lezzeti taşıyan ekmekler, cızır cızır yağında kavrulan nemini hapseden etler, leziz balıklar, restoran lezzetinde kebaplar ve tam kıvamında pizzaları evde yapabilmek herkesin hayalini süslüyor. Evde yapılması zor görülen, lezzet için kilometrelerce yol aşılan tatları özel malzemeler bulundurarak evde yapmak mümkün. Un, tuz, şekerin yanında özel kaplar, tavalar, tencereler gerekiyor. Doğru araçlarla evlerinizde restoran lezzetinde yemekler hazırlayabilirsiniz. Kahvaltının vazgeçilmez lezzetleri için sahan, öğlen ve akşam öğünlerinde sizleri lezzete davet eden yemekler için saçlar, döküm tavalar, tencereler alabilirsiniz. Özel sunumlar için seçkin kombinasyonlar, ahşap tahtalar, nihaleler kullanabilirsiniz. İster kendiniz isterseniz sevdikleriniz için seçebileceğiniz pişirme ve sunum araçları, Lava tasarımları ile evlerinize geliyor. Birbirinden şık, kullanışlı ve çeşitli ürünler, Trendyol'da sizleri bekliyor. Siz de uygun fiyat ve avantajlı satın alma koşulları ile sizlerle buluşan Lava marka ürünleri inceleyebilir, mutfaklarınızı özel ürünlerle profesyonel bir alana dönüştürebilirsiniz. Kendi mutfağınızın şefi olmak isterseniz, döküm ürünleri muhakkak evinize davet etmelisiniz. 

Neden Lava? 

Lava markalı mutfak ürünleri, şeflerin seçimi olacak düzeyde kalite sunuyor. Profesyoneller ve mutfağında profesyonel yardımcılar arayanlar için tasarlanıyor. Lava döküm tencere ve tavalar, bilinen teflon ürünlerden daha ağır oluyor. Ağırlık, ürünlerin mükemmel pişirme sağlaması için gerekiyor. Kalın taban olmazsa, dökümün ısı tutan özelliğinin gerçekleşmesi maalesef mümkün değil. Kalın tabanlar, döküm ürünler çok daha iyi ısıyı absorbe ediyor yani sıcaklığı emerek tüm tabana eşit oranda yayıyor. Yalnızca kalın demir taban, kapların her noktasında eşit pişirme sağlıyor. Demir kızarak, aynı derecede ısınarak yemeklerin ideal pişme düzeyine ulaşmasına yardımcı oluyor. Uzmanlar, ideal döküm ürünlerde taban kalınlığının 5 mm, yan yüzeylerin ise 4 mm olmasını öneriyor. Lava ürünleri bu gereklilikleri taşıyor. Uzmanların danışmanlığında gerçekleştirilen arge çalışmaları ile her ürün beklentileri tamamen karşılıyor. 

Evinizde Mangal Lezzeti 

Lava mangal lezzeti için sizleri zahmetten kurtarıyor. Mangalda pişen et lezzeti ile teflonda pişirilen ürünlerin tadının farklı olduğunu herkes kolaylıkla fark ediyor. Lava mangal makineleri, özel yüzeyleri sayesinde etin klasik mangal tadında olmasını sağlarken, pratik tasarım ile mangalın daha zahmetsizce halledilmesine yardımcı oluyor. Farklı boyutlarda stant, tel ve gövdeden oluşan mangallar, etin mangal tadında, döküm demir pratikliğinde hazırlanmasını sağlıyor. Ayaklı mangallar sunan Lava, güvenliği üst düzeyde tutarken, mangal serisinde yer alan her tasarım, en güzel etlerin mangalda piştiğini bilenlere mükellef sofralar yaratmanın sırrını veriyor. 

Döküm Tavada Mühürlü Ete Doyum Olmuyor

Lava, özel tasarlanan modelleri ve kalın döküm tabanları ile ızgarada et keyfini katlıyor. Döküm ızgara tava serisinde oluklu modeller, Lava tost makinesi çeşitleri, farklı boyutlarda saplı ızgaralar yer alıyor. 3 kat emaye kaplama ile dayanıklılık kazanan ürünler, fırınlamada ve ocakta pişirmede kullanılabiliyor. Metal saplar, fırınlama esnasında sorun yaratmıyor ancak kullanıcıların ürünü fırından alırken tutacak kullanmayı unutmaması tavsiye ediliyor. Hayatı kolaylaştıran ızgaralar ile et pişirmek, ekmek kızartmak, tost yapmak, ızgara sebzeler hazırlamak artık daha zahmetsiz bir hal alırken  servisler de şimdi çok daha leziz oluyor. Grill tavalarda pişen ürünler asla yapışmıyor. Tava yüzeyine ulaşan yüksek sıcaklık etin yüzeyini mühürlüyor, mühürlenen etlerin lezzeti ve suyu içinde kalıyor ve et, besin değerlerini koruyor. Izgaralar oluklu tasarımları ile et üstünde çizgili görünüm oluşturuyor, etin sadece belli kısımları döküm ile temas ediyor, diğer kısımlarda nem çok daha iyi kalıyor. Et tavadan kolaylıkla ayrılarak göze hoş gelen çizgileri ile servis tabaklarını süslüyor. 

Döküm Tencereler Mutfakta Şef Özeni Sağlıyor

Lava tencere çeşitleri, mutfaklara şef özeni getiriyor. Sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlamanıza yardım edecek tencere modelleri, çorba, pilav, ızgara, sulu yemek, güveç, kek, hamur işi, ekmek yapmak için kullanılabiliyor. Fırınlanabilen tüm yemekler tencerelerde pişirilebiliyor. Farklı pişirme tekniklerini kullanmanıza imkan veren tencereler, ocakta ve fırında sizlere eşlik ediyor. Isıyı yüzeye eşit yayan, kısık ateşte saatlerce pişerek lezzet kazanan güveçler, yahniler, zeytinyağlılar ideal tatlarına Lava ile kavuşuyor. Döküm demirde pişen etler, sebzeler köz tadını alıyor. Lezzet sırrınızı saklayan döküm demir, geleneksel Türk mutfağındaki yerini modern tasarımlarla sağlamlaştırarak yeni nesillere hitap ediyor. Tencereler derin şekilleri, özel kapakları ile yemek buharının uçmadan yemeğe yeniden karışmasını sağlıyor. Yemeklerinizde benzersiz aromalar yakalarken, gıdaların besin değerlerinin korunmasına yardım edebilir, sağlıklı yiyeceklerle sofranızı donatabilirsiniz. 

Tüm Yemeklerde Döküm Lezzeti 

Lava tava modellerinde grill tavaların yanında kızartma tavaları ve Lava sahan ürünleri de bulunuyor. Leziz kızartmalar yapmanızı sağlayan döküm taban, yağın hızla kızmasına, tavanın eşit oranda her tarafının ısınmasına yardım ediyor. Böylece yiyecekler daha az yağ çekerek sağlıkla hazırlanıyor. Patates kızartmak, sebze kızartmaları hazırlamak, pratik kızartmalara sağlık ve lezzet katmak mümkün oluyor. İster yüksek ister geleneksel yöntemlerle kısık ateşte pişirme yapabilirsiniz. Birden fazla pişirme tekniğini aynı kapta kullanabilme özellikleri ise etkili tat ve mükemmel pişirme sağlıyor. Ocakta başlayan ve fırında biten pişme süreçleri ile yemeklerin aroması değişiyor, bilinen tarifler ellerinizde en özgün haline kavuşuyor. Kızartmalarda döküm uzmanlığını yaşamak isteyenler gönül rahatlığı ile Lava kalitesinde buluşuyor. Sahanlar ise yumurtanın taze lezzetine, sucuğun doyumsuz tadına erişmeniz için gerekli teknik yardımı yapıyor. Nemini içinde tutan tüm yiyecekler, öğünlerinize lezzet katmaya hazırlanıyor. 

Fırınlar Lezzeti Saklıyor 

Lava ürün çeşitleri içinde tepsiler de bulunuyor. Fırın tepsilerinde hamur işleri, fırın yemekleri kolaylıkla yapılıyor. Derinlikleri ve genişlikleri değişen modeller, rengarenk çeşitlerini sunum altlıkları ile tamamlayarak estetik vadediyor. Lezzet şöleni yaşatacak fırınlarda ekmek ve kapaklı terrine kapları da kendilerine yer buluyor. Mükemmel pişirme için özel tasarlanan kapaklı ve derin tepsiler, güveç lezzetini doyasıya almanız için Lava uzmanlarınca hazırlanıyor. Kat kat emaye kaplama sayesinde dayanıklılık kazanan özel tasarımlar, renklerle buluşarak şıklık sağlıyor. Tepsiler, pişirmenin yanı sıra sunumlarda da yer alarak, kullanıcılarını zahmetten kurtarıyor. Ev sahipleri, yemeklerini sofraya getirmek için kap değiştirmek zorunda kalmıyor, mutfak işlerini kolaylaştıran tasarımlar, lezzetli yemekleri ve estetik sunumları restoran kalitesinde evlere taşıyor. 

Evde Balık Pişirmenin En Leziz Yolu

Döküm balık tavaları, balığa benzer oval tasarımı ile büyük balıkları tekli porsiyonlar halinde pişirmenize imkan tanıyor. Balık tavaları, döküm demirin tüm tabanı eşit ısıtan özelliği ile balık etinin tam kıvamında pişmesine yardımcı oluyor. Nemini koruyan, sulu kalan, pişen ve lezzetini içinde hapseden beyaz et, sizi adeta bir balık uzmanı haline getirmeye hazırlanıyor. Balıkta hafif köz lezzeti arayanlar, restoranlarda yedikleri balıkların tatlarını evlerinde bulamayanlar için tasarlanan balık tavaları, balığı ve garnitürlerini hızlı, eşit ve lezzetini saklayarak pişiriyor. Kulplu ürünler, stantla beraber kullanılarak sofraya kadar gelebiliyor. Balıkları pişirdikten sonra servis için ayrıca kap aramak, sunum zahmetine katlanmak artık tarih oluyor. 

Çocukların Sevdiği Yiyecekler Evde Hazırlanabiliyor

Lava mutfağındaki, pizza, krep ve pankek tavalarına ayrı bir parantez açmak gerekiyor. İncecik olması gereken, böylelikle sunumu kolaylaşan yiyecekler, döküm demirin lezzeti ile bir araya geliyor. Özel açtığınız nefis pizza hamurunu Lava'ya emanet edebilir, kahvaltıların vazgeçilmezi krepleri, pankekleri döküm tavalarda yapışmadan pişirebilirsiniz. Kreplerin sürekli yapışmasından, çevirememekten şikayet edenlerin kurtarıcısı olacak ince tava serisi ile siz de mutfakta adeta bir şef gibi şov yapabilirsiniz. Tek veya çift saplı modelleri bulunan krep ve pizza tavaları sayesinde mutfağınızı çocukların sevdiği lezzetlerle donatabilirsiniz. Hamuru istediğiniz içeriklerde süslemeniz, karışık, sucuklu, mantarlı, çeşit çeşit pizza yapmanız mümkün. Dışarıdan pizza söylemek yerine evde odun fırını lezzetinde pizzalar pişirmeniz için tüm yardımcılarınız size hizmet ediyor. 

Kebapların Vazgeçilmezleri Lava'da

İskender kebap, pideli köfte, döner kebap için özel tasarlanan kebap tavaları serisi hem profesyonellerin hem de evlerinde profesyonel lezzet arayanların seçimi oluyor. Seri için özel yapılan oval ve yuvarlak pişirme kapları, bakır kapaklar ile tamamlanıyor. Kapların çevresinde yer alan otantik işlemeler kebap kültürünün gelenekselliğine vurgu yaparken, tadında da geleneksel lezzeti taşıdığını müjdeliyor. Kebap uzmanlarının tercih ettiği ürünler, bu özel seri ile mutfaklarınıza geliyor. Hem kebapçıların hem de kebap lezzetini evde deneyimlemek isteyenlerin seçimi olan pişirme kapları, sunumda da mükemmel kebap lezzetine eşlik etmeyi ihmal etmiyor. Misafirlerinizi kendine hayran bırakacak kebap kaplarını evinizde bulundurmalısınız. 

Saç Kavurma Tavalarını Denediniz mi? 

Ete lezzetini veren saç pişirme kapları, saç lezzetini sofraya taşıyan servis araçları da Lava'da. Lava döküm demir tabanından aldığı güçle, eti ve garnitürleri mükemmel kıvamda pişiriyor. Mantar kavurma, kuzu veya dana kavurma yaparken bir profesyonel gibi sonuç alabilir, kavurma tadını özel cam kapakla saklayarak masanıza kadar getirebilirsiniz. Farklı boyutlardaki saç tavalara dilerseniz ahşap altlıklar da eşlik ediyor. Tabanı aynı derecede ısınan saç, etin her yerinin aynı kıvamda ve hızla pişmesini sağlarken nemi de etin içinde hapsediyor. Yumuşacık kavurma yapmanın sırrı saç pişirme kapları, Lava ile mutfağınızda kendine yer buluyor. 

Sıcak ve Soğuk Sunumlarda Lava Farkı 

Lava tencereler ve tavalar, sofrada da yemeklerin sıcak veya soğuk kalmasına yardım ediyor. Sunum esnasında soğuyan, defalarca ısıtmak veya yeniden soğutmak gereken yemekler, şimdi tüm lezzetini ısısı ile beraber muhafaza ediyor. İster ocakta ister fırında pişirin, kapaklı servis kapları ile yemeğinizin ısısını koruyarak sofraya gelene dek sıcak kalmalarına yardımcı olabilirsiniz. Döküm demirin doğasından gelen koruyucu özellik ile sıcaklar sıcak, soğuklar soğuk kalıyor. Yemekler, demirin ısı iletimi sağlayan yapısı ile buzdolabında hızla soğuyor, soğukluğunu daha uzun süre saklıyor. Hem sıcaklar hem de soğuk zeytinyağlılar sofraya ideal ısıyla geliyor. 

Emaye Kaplama ile Temizlik Zahmetsiz

Lava, dünyada sayılı markada bulunan emaye kaplama teknolojisini kullanıyor. Bu sayede döküm tavalar bile bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Dilerseniz elde dilerseniz bulaşık makinesinde yıkayabilir, her ürünü kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Pratik ve kolay temizliği sayesinde sizleri döküm ile barıştırmayı hedefleyen ürünler; dayanıklı, kullanışlı ve kaliteli özellikleri ile emaye kaplamada standardı yükseltiyor. Normalde döküm ve emaye teknolojileri, genleşme farkından dolayı birlikte kullanılmıyor. Ancak Lava, keşfettiği yenilikçi teknoloji ile emayenin çatlamasını önlüyor. Üç kat emaye kaplamanın ilk katı, paslanmayı önlüyor ve demiri koruyor. İkinci kat, yapışmayı, çizilmeyi önlüyor. Üst katlar ile dış korumayı sağlarken bulaşık makinesinde yıkanmaya imkan tanıyor. Emaye, döküm demire yüksek performans kazandırıyor. 

Mutfakları Şıklıkla Buluşturan Modeller 

Şık tasarımları, dayanıklı kaplamaları, ahşap stantları ile sofralarda yeniliğe yer açan Lava modelleri, yemek odalarında da mutfaklar kadar trend. Dekoratif özellikli tasarımlar, modern çizgileri geleneksel lezzetle tamamlıyor. Ürün çeşitliliğindeki genişlik, yenilikçi alternatifler ve farklı boyutlar tüm ihtiyaçlarınızda yanınızda bir Lava marka ürün bulmanıza imkan tanıyor. Estetik gereksinimleri karşılarken kullanışlılıktan da ödün vermeyen araçlar, tüm ocaklarda ve farklı ısı kaynaklarında kullanıma uygun. Gazlı ocaklar, katı ve radyan saclar, cam, seramik, vitroseramik, endüksiyonlü ocaklar, yağ, kömür ve odun kaynaklı ısıtıcılarda tüm tava ve tencereler kullanılabiliyor. Yalnızca mikrodalga fırınlarda ürünlerin kullanılmaması tavsiye ediliyor. Kulplarla, metal veya demir tutacaklarla tamamlanan tava ve tencereler ısı ile temasa uygun. 

Mutfak Araçlarında Uzun Ömür

Döküm demir ürünler seneler boyu sorunsuz kullanılıyor. Mutfak gereçlerinde uzun ömür arayanların tercihi olan döküm demir ve emaye kaplama tasarımlar, çocuklara, torunlara kalabilecek kadar yüksek kaliteli. Kalitesi tescilli olan ürünler, dünya standartlarında üretiliyor. Uluslararası kalite belirten birçok belgeye sahip tek Türk markası olan Lava; Avrupa, Amerika ve Alman standartlarına uygun üretim yapıyor. Rohs ve Reach belgeleri ile sağlığa zararlı madde içermediğini onaylıyor. LFGB, FDA, 84/500/EEC standartları karşılanıyor. ISO 9001 belgeli marka, birçok testten başarıyla geçerek raflarda yer alıyor. Renk çeşitliliği ile mutfaklarınıza gökkuşağı renklerini getiren marka, çevre dostu ve optimum enerji verimi sağlayan tasarımları ile yeni neslin seçimi oluyor. %100 geri dönüştürülebilir malzemeler mutfaklara yenilik getiriyor. 

Neden Döküm Demir? 

Döküm demir, insana ve çevreye saygıyla üretiliyor. Doğadan gelen özellikleri ile yoğun kimyasal işlem görmeden, kimyasal madde taşımadan tasarlanan tavalar, tencereler, ailesi için sağlıklı yemekler pişirmek isteyenleri cezbediyor. Emay ve döküm demir üstün teknoloji ile tasarlanırken, ürünler içinde zararlı hiçbir katkı maddesi bulundurmuyor. Lezzetli ve sağlıklı pişirmeye imkan veren Lava tencere ve tavalar, tadın tüm yalınlığı ile ortaya çıkmasına yardım ediyor. Yapışmayan özel tasarımlar, diğer tavalarda olduğu gibi yapışmasın diye tavaları tencereleri yağa bulayıp, lezzeti örseleme dönemini geride bırakıyor. Özel kapaklar yemeğin buharının dışarı çıkmasını engelliyor ve tüm lezzet tencere içinde hapsediliyor. Besin değerini koruyan, ideal yağ ile pişen, yapışmayan ve kimyasallardan uzak hazırlanan yiyecekler, yemekte sağlık arayanları memnun ediyor. Yükte ağır gereçler, sağlık için hafif lezzetler sunuyor. Yaş emaye ve gerçek döküm demir ile Türkiye'de üretilen malzemeler yemek keyfinizi kalite ile bir araya getiriyor. 

Setlerle Tanışma Vakti 

Lava marka döküm demir ürünler tekli paketlerinin yanı sıra sunum ve pişirme setleri de bulunduruyor. Özellikle ev hediyesi ve çeyiz için tercih edilen setlerin içinde farklı boyutlarda pişirme gereçleri veya renk renk sunum kapları yer alıyor. Döküm tava ve tencerelerin konforunu daha çok ürünle deneyimlemek isteyenlerin seçimi setler, ömürlük kullanım vaadiyle her evin ihtiyacı oluyor. Sosluklar, ahşap stantlar, kapaklarla tamamlanan pişirme kapları sayesinde pişirme tenceresi bir anda şık bir sunum servisine dönüşüyor. Set içinde yer alan en küçük parça bile uzmanlıkla geliştirilen tasarımları ve üstün kaliteyi göz önüne geriyor. Hem ev hem de endüstriyel mutfaklarda kullanılabilen setleri mutfak koleksiyonunuza ekleyebilir, çocuklarınıza, torunlarınıza bırakacağınız kadar uzun ömürlü, kullanışlı ve şık gereçlere, eksiksiz bir set halinde sahip olabilirsiniz. 

Mutfaklarda döküm demirin konforu, şıklığı ve yenilikçiliği sizleri bekliyor. Trendyol avantajları ile Lava ürünlerine sahip olmak için kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Ekmeğin en tazesini, balığın tam tadında pişenini, pizzaları, krepleri, etleri uzmanlıkla pişirmenizi, şıklıkla sunmanızı sağlayacak tasarımları Trendyol'da bulabilirsiniz. Sebzeleri, etleri, hamur işlerini pişirirken lezzetinden emin olmak için döküm demir mutfak gereçlerini seçebilirsiniz. Siparişinizi hemen oluşturun, Trendyol'un ayrıcalıklı alışveriş deneyimi ile mutfaklarınızı yeni nesil araçlarla süsleyin. 

search result placeholder