Laptop Soğutucu

938 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Laptop Soğutucu

Hemen her laptop kullanıcısının bildiği gibi, dizüstü bilgisayar ya da ultrabook'lar, yumuşak bir zeminde kullanılmalarına bağlı olarak ısınma sorunu yaşatabilir. Hava çıkış bölgeleri bloke edildiği takdirde dizüstü bilgisayarınızın ısısı 100 dereceyi bile geçebilir. Bundan kaçınmanın en iyi yollarından biri de laptop soğutucu kullanmaktan geçer. Dizüstü bilgisayarınızın kasasında veya çevresinde hava akışını ve ısı dağılımını artırmak için en iyi notebook soğutucu modellerini Trendyol'un geniş bilgisayar ve tablet kategorisi üzerinden inceleyebilirsiniz. Siz de hemen şimdi aradığınız laptop soğutucu için Trendyol'un birbirinden farklı seçeneklerine göz atın!

Yüksek Performanslı ve Uzun Süreli Kullanım 

Dizüstü bilgisayarlar, tasarımları gereği havalandırma için yeterince destek sağlamayabilir. Sürekli yüksek sıcaklık altında çalışması uzun vadede bilgisayarınızda performans kaybına da neden olabilir. Bu sebeple oyun oynama, fotoğraf düzenleme veya yoğun program kullanımları sırasında ve sıcak havalarda ekstra soğutma kapasitesiyle cihazınızın performansını artırabilirsiniz. Notebook soğutucu modelleri, çeşitli şekillerde ve tasarımlarda sunulabilir. Fanlı soğutucular, metalik kafes benzeri dikdörtgen şeklindeki cihazlarda yerleşik fanlara sahiptir. Laptop soğutucuların yapısı gibi tasarımları da farklılık gösterebilir. Bazıları daha büyük bir fanla çalışırken bazı soğutucu modellerinde daha küçük fanlar bulunur. Bu noktada bilgisayarınızın ihtiyaçlarına uygun modelleri belirlemeniz gerekir. Bunun yanı sıra fansız laptop soğutucu modelleri de vardır. Fansız modeller, alüminyum gibi dayanıklı malzemelerden yapılır. Bu tarz ürünler, fanları olmadığı için daha sessiz çalışır. Oyun gibi yüksek performanslar için vakumlu laptop soğutucu modellerini tercih etmek daha uygundur. Soğutma fanı için 90-110 mm arasında değişen çap boyutlarında ve 1000 RPM hızda ürünler tercih edilir.

Kullanım Şeklinizi Göz Önünde Bulundurun

Pek çok farklı marka, birbirinden farklı özelliklere sahip laptop soğutucu modelleri sunar. Bu doğrultuda cihazınızın performansını ve genel olarak laptop kullanım şeklinizi destekleyen modelleri seçmeniz önemlidir. Dizüstü bilgisayarınızı yatak veya koltuk gibi yerlerde kullanmayı seviyorsanız, soğutma pervanesinin gizlenmeyeceği modellere yönelmeniz gerekir. Bu nedenle kolay hava akışı olabilmesi için birden fazla havalandırma deliği veya yeterli açıklık veren laptop soğutucular sizin için daha uygundur. Tercihinizi masa üzerinde kullanmaktan yana yapıyorsanız da ayaklı veya ayarlanabilir tabana sahip bir laptop soğutucu modeli satın almanız önemlidir. Seyahat ederken bilgisayarını sürekli yanında taşımak durumunda olanlar için de soğutucuların taşınabilir boyut ve ağırlıkta olması önemlidir. Ayrıca bazı laptop soğutucular entegre kablo yönetimine sahiptir ve kolay taşıma için dizüstü bilgisayarınıza kolayca monte edilebilir. Dizüstü bilgisayar soğutucular genel olarak ergonomik olmalı ve kullanımda maksimum konfor sağlamalıdır. Ayrıca soğutucunuzun dizüstü bilgisayarınızın boyutunu desteklemesi de önemlidir. 

Çok Yönlü Soğutucuları Tercih Edin

Bir dizüstü bilgisayarda sınırlı sayıda USB bağlantı noktası mevcuttur. Bu yüzden dizüstü bilgisayara bir soğutucu eklemek USB portlarının kullanımını kısıtlayabilir. Laptop soğutucular, USB destekleri gibi ekstra özelliklerle birlikte gelebilir. Bu tarz ekstra portlara sahip olması bilgisayarınızın aşırı ısınmasına ve performansının düşmesine de engel olur. Bazı laptop soğutucular, özel güç desteği sunmak adına ekstra adaptör desteği de sağlar. Ancak daha kompakt ve portatif çözüm arayışında olanlar için bu tip adaptörler ekstra yük verebilir. Laptop soğutucu için önemli bir diğer kriter ise fiyattır. Laptop soğutucu fiyatları; markaya, modele, ürün çeşidine ve kampanyalara göre farklılık gösterebilir. Trendyol'un yerli ve yabancı markalardan oluşan geniş elektronik kategorisindeki seçeneklerde hemen her ihtiyaca ve bütçeye uygun laptop soğutucu modelleri yer alır. Siz de hemen şimdi aradığınız laptop soğutucuyu Trendyol'dan cazip fiyat ve kampanya seçenekleriyle satın alın!