La Roche Posay

167 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Kozmetik

Kozmetik

Anne Bebek

Anne Bebek

Sonraki sayfa

La Roche Posay

1995 yılında kurulan La Roche Posay, dermatologlar tarafından tavsiye edilen uluslararası bir markadır. Özellikle hassas cilt tipi için yaptığı yatırımlar ve sağladığı ürünler ile dünya çapında 25.000’den fazla dermatolog tarafından önerilmektedir. Termal kaynak suyunun faydaları ve hassas cilt uzmanlarının özel klinik araştırmaları ile La Roche Posay ürünleri ortaya çıkmaktadır.

Cilt Tipinize Göre Ürün Seçimi

Bildiğiniz gibi cilt bakımında en önemli faktörlerin başında cilt tipinize uygun ürün seçimi yer almaktadır. Öncelikle cildinizin ihtiyaçlarını anlayarak bu ihtiyaçlara özel çözümler getirmek doğru cilt bakımı için ilk yoldur. Özellikle hassas veya problemli ciltler (akne eğilimli veya atopik ciltler) diğer cilt tiplerine göre daha duyarlı, kızarıklık ve tahrişe yatkın oldukları için ürün seçimlerinde ciltlerinin reaksiyon göstermeyeceği ürünleri tercih etmelidirler. La Roche Posay Dermatoloji Laboratuvarı’nın desteklediği bir araştırmada günümüz kadınlarının %50’sinden fazlası cildinin hassas olduğunu belirtmiştir. Dermatologların da onayladığı gibi hassas cilt denilince akla ilk gelen marka La Roche Posay’dir. Aynı zamanda yağlı, karma ve normal cilt tipleri için de ürünler mevcuttur.

Hassas Ciltlerin Tek Çözümü

La Roche Posay ürünleri, cildi irite etmeyen formülleriyle hassas ciltlerin dostudur. Hassas ciltlerin bakımı diğer cilt tiplerine göre daha zordur. Bu nedenle doğru ürün kullanılmadığında yaşanabilecek sıkıntılar günlük yaşamınızı ve hatta psikolojinizi bile kötü yönde etkileyecektir. La Roche ürünleri termal su içerdiğinden iritasyona karşı yatıştırıcı ve rahatlatıcı etki sağlarlar. Bu sebeple hassas ciltler La Roche set ürünlerini tercih ederek temizleme ve nemlendirme adımlarını bir arada satın alabilirler. Böylece La Roche Posay jel temizleyici ve La Roche Posay yüz kremi set olarak birlikte alındığında daha uygun fiyata gelmiş olur.

Cilt Bakımında Hangi Adımlar İzlenmelidir

Öncelikle ilk adım olarak yüzümüzü La Roche Posay yüz yıkama jeli ile temizleyip tüm yağ ve kirlerden arındırarak yüz bakım rutinimize başlamalıyız. Yüz yıkama jeli, cildi nazikçe temizleyerek cildi fazla sebumdan arındırır. Cilde temizlik ve tazelik vererek, cildi rahatlatır. Sebumdan arınan cilt doğal ışıltısını yeniden kazanır. Yüz temizleme jelleri parfüm, alkol ve koruyucu içermezler.

Daha sonra yüzümüze tampon hareketler ile La Roche tonik uygulaması yapmalıyız. Mikro soyucu etkili tonik adımı aynı zamanda gözenek sıkılaştırıcı etkiye de sahiptir. Ardından kullanacağımız La Roche nemlendirici krem ile cilt bakımımızı tamamlamalıyız. La Roche yüz nemlendirici krem cildi nemlendirirken yağlı bir his bırakmaz. Cilt hassasiyetini hafifleterek uzun süreli nemlendirme sağlar. Aynı zamanda cilt bariyerini koruyarak oluşabilecek hasarların önüne geçmeyi amaçlar. La Roche krem ürünlerde paraben ve koruyucu madde bulunmaz.

Cildinizi Güneşten Koruyun

Elbette cilt bakım rutininizi sabah saatlerinde yapıyorsanız dışarı çıktığınızda cildinizin güneş ışınlarına maruz kalacağını da unutmamalısınız. Bu nedenle, La Roche Posay nemlendirici sonrası La Roche güneş kremi kullanmanızda yarar var. Ancak unutmayın ki, sabah sürdüğünüz güneş kremi sizi tüm gün korumaz. Bu sebeple La Roche Posay güneş kremi gün içinde sıklıkla yenilenmelidir. Bu şekilde La Roche Posay yüz güneş kremi cildinize tam koruma sağlayacaktır.

La Roche Posay güneş kremi hafif ve akışkan dokusu ile uygulama sırasında hızlıca emilir. Uygulama sonrasında teninizde görünmez, yağlı, yapışkan ve beyaz iz bırakmaz. Suya, tere ve kuma dayanıklı bir formülü vardır. La Roche Posay yüz güneş kremi göz çevresinde de kullanıma uygundur. Sadece yüzünüzü değil tüm vücudunuzu da güneşin zararlı etkilerinden korumalısınız. Özellikle yaz aylarında vücut için güneş koruyucu kremlerin yanı sıra güneş koruyucu spreyler de tercih edilebilir.

La Roche Posay indirim fırsatlarından yararlanmak ve daha önce kullanmadığınız ürünleri denemek için La Roche Posay set ürünlerini tercih edebilirsiniz. Ek olarak, tüm La Roche indirim fırsatları için Trendyol’u takip edebilirsiniz.