Kuvars Taşı

2757 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Kuvars Taşı

Kalitesiyle Fark Yaratan Kuvars Taşı Modelleri

Dünyada bütün kültürlerde yer bulan kuvars taşı, doğada çokça bulunan bir kristal türüdür. Doğal ve saf olan bu kristallerin içerisinde silikon ve oksijen bulunup içine katılan farklı maddeler sayesinde renk çeşitliliği sağlanır. Doğanın bir parçası olup; pembe, sarı, mavi, kırmızı, yeşil, beyaz ve siyah gibi birçok farklı renge sahip nadir kristallerdendir. Bir kristal ailesini temsil eden bu taşlar, mikro ve iri olarak ikiye ayrılırken renkli olanlar farklı bir grupta yer alır. Süt (beyaz), mavi, pembe ve ametist (mor), iri modellerdendir. Mavi, daha çok Fransa’da çıkarılırken dünyada birçok farklı ülkede de mevcuttur. Kalite ve ışıltıyı yansıtan mavi parçaların cesaret ve gücü temsil ettiğine inanılır. Aynı zamanda epifiz bezini ve zihni uyaran bir etkiye sahiptir. Pembe kuvars taşı, rose ve gül rengi olarak da bilinir ve ismini renginden alır. Titanyum ve manganez maddelerini içermesi ile birlikte bu rengi alırken; şifalı olduğuna inanılır. Aşk taşı olarak bilinmesinin yanında, kişileri genç tutan bir özelliğe de sahiptir. Aynı zamanda fiziksel ve zihinsel sorunlara destek olur. Teknolojik aletlerden yayılan radyasyonu temizleyici etkisi ile birlikte bulunduğu ortamdaki enerjiyi pozitife dönüştürür. İçi saydam, şeffaf ve berrak olan kristaller erkek kuvars taşı olarak adlandırılırken; içi buğulu ve dumanlı gibi görünen dişi olarak adlandırılır. İçinin şeffaf oluşu sayesinde karmaşık ve karamsar düşünceler üzerinde sıcak ve olumlu bir etki yaratır. Dış görünüş olarak da şık bir tasarımla kullanıcıyla buluşur. Mikro olanların; çört, akik, sard tripoli, kalsedon, krizopras ve plazma pres gibi birçok farklı türü vardır. Bütün bu türler ile geliştirilen ürünlerin üretiminde saf kuvars taşı kullanılır. Sağlığınıza her açıdan faydalı olabilecek bu parçaları hayatınızın her alanında kullabileceğiniz modellerde seçebilirsiniz. Tesbih, bileklik, kolye, masaj aleti, yüzük ve roller gibi birçok farklı tasarım mevcuttur. Bu tasarımlarda bulunan geniş renk skalası sayesinde ihtiyacınız olan ürünü aradığınız tarzda bulabilirsiniz. Birçok farklı alanda kullanabileceğiniz çeşitliliğe sahip ürün seçeneklerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kalitesiyle Fark Yaratan Kuvars Taşı Modelleri

Doğal olmasının getirdiği bir kalite ile hayatın her alanında yer bulan orijinal kuvars taşı modelleri, geniş kitlelere hitap eder. Dünyada çokça bulunmasının yanı sıra Türkiye’de de çıkarılan bazı türleri vardır. Özellikle siyah ve dumanlı parçalar Türkiye’de bolca çıkarılır. Her iklim türünde oluşmasıyla birlikte, doğada oluşan ayrışmalara karşı dirençlidir. Aynı zamanda birçok şekilde işlenerek çeşitli modeller üretilir. Daha çok beyaz olan bu kristaller, içeriğinde bulunan farklı maddeler ile birlikte birçok farklı renkli kuvars taşı çeşitliliği oluşturur. Rose, pembe, mavi, turuncu, kahverengi, siyah, yeşil ve sarı gibi renklere sahiptir. Farklı türler zaman zaman renklerine göre zaman zaman ise içeriğinde bulunanlara göre adlandırılır. Necef ya da dağ kristali, ismini çıkarıldığı şehirden alır. Mücevher olarak kullanılmakla birlikte, bileklik, tesbih, avize ve bardak gibi cam ürünlerinin geliştirilmesinde de kullanılır. Yeşil olanlar, ismini renginden alıp dünyada çok fazla bulunmayan bir türdür. Aynı zamanda antik dönemlerde bazı kültürlerde çoğunlukla broş gibi aksesuarların yapımında kullanılan bir üründür. Süt veya beyaz olarak da adlandırılan modeller, ham kuvars taşı haline en yakın olmakla birlikte, doğada en sık bulunup sanayide sıkça kullanılan türlerdendir. Ametist, yani mor olan türü ise en değerlilerinden biridir. Modele mor rengini veren manganezin, insan sağlığına faydalı, fotosentezin ise en önemli elementi olduğu bilinir. Dolayısıyla oksijen üretiminde de en etkin rolü oynar. İnsan vücudunda da bulunan bir element olmasının yanı sıra birçok organ için yenileyici ve iyileştirici güce sahiptir. Ametist ismini almasının sebebi ise, alkolün sarhoşluk etkisini engellemesinden gelir. Türkiye’de Ordu ve Erzurum illerinde çıkarılır. Dumanlı ya da dişi kuvars olarak bilinen modeller, daha çok gri veya kahve renklerinde görülür. İçinin dumanlı görüntüsü ile dekorasyonlarda sıklıkla görülen bu ürünlerin, mutluluk verdiğine inanılır. Türkiye’de Aydın ve ege bölgesi civarlarında bulunur. Bu kristaller birçok alanda kullanılarak farklı ürünler geliştirilir. Ayrıca birçok farklı tasarımla buluşturularak oluşur. Kuvars taşı roller, bileklik, kolye, bardak, avize ve tespih gibi ürünler bunlardan bazılarıdır. Rollerlar, bu doğal materyallerden oluşturulduğu için cilde zarar vermeyen ve hatta kan dolaşımını rahatlatan ürünlerdir. Rollerlar farklı renklerde olduğundan renklerine ve sağlığa faydalarına göre istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırarak hem cilt hücrelerinin yenileme hem de yaşlılığı yavaşlatan bir etkiye sahiptir. Rengini içerdiği maddelerden alması dolayısıyla her rengi farklı etkilere sahip bu kristallerden ihtiyacınıza en uygun ürünü bulabilirsiniz. Mavi, sarı, ametist, akik ve kırmızı kuvars taşı gibi birçok model mevcuttur. Hem ruhunuzu hem de fiziksel sağlığınızı rahatlatacak bu modeller aynı zamanda görüntüleriyle de ilgi çeker. Aradığınız renk ve tasarımda ürünü Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Işıltılı Tasarımlarıyla Göz Dolduran Ürünler

Işıltılı Tasarımlarıyla Göz Dolduran Ürünler

Kristaller ışıltısı ile tüm zamanların ilgi odağı olan ürünlerindendir. Bu ürünleri farklı şekillerde işleyerek geliştirilen birçok model, hayatın her alanında kullanılabilecek vazgeçilmez parçalar olur. Gerçek kuvars taşı türleri kullanılarak üretilen tasarım harikaları, geniş bir kitleye hitap eder. Ev eşyalarında, aksesuarlarda ve hatta bazı kişisel bakım ürünlerinin üretiminde kullanılan bu kristal materyaller göz alıcı renkleriyle şıklık taşır. Geniş bir skalaya sahip kuvars taşı renkleri her tarza uygun modeller barındırır. İhtiyacınızı karşılayan ürünlerde renk ve tasarım seçimlerinizi Trendyol’dan kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu doğal madenlerden oluşturulan ürünlerde renk çeşitliliği, kristal içeriğindeki maddelerden oluşması sebebiyle doğallığını kaybetmeden şık bir görünüm sergiler. Diğer adı morion olan siyah kuvars taşı, dumanlı kuvars ile aynı ailedendir. Koyu kahverengi ve koyu gri renklerde olanları da mevcuttur. Fakat siyah olanlar, içi berrak veya saydam olmayanlardır. Bazı uygarlıklarca yağmur dualarında bulundurulan bu ürünler, aynı zamanda radyasyonu da engellediği bilinir. Eski çağlardan beri birçok kültürde özellikle sağlığa olan faydaları sebebiyle kullanılan kristaller günümüzde de birçok farklı kullanım alanı bulur. Üretimde kullanılan bu maddeler, kullanım alanları göz önünde bulundurularak vereceği fayda ve görünüm açısından çeşitlendirilerek tasarlanır. Kuvars taşı nasıl kullanılır sorusu kristal ürün seçimi yapan kullanıcıların sıklıkla sorduğu bir sorudur. Doğal ürünler farklı türlerde olup her türe göre kullanım alanı gözetilerek işlenme yöntemleri uygulanır. Kullanım alanı oldukça fazla olmakla birlikte, aksesuarlarda yoğunlukla kullanılır. Tespih, kolye ve yüzük gibi aksesuarlarda görünümü ve ışıltısıyla şıklığı ön plana çıkarır. Kuvars taşı bileklik modelleri en çok ilgi gören ürünlerdendir. Kristalin zarafeti ile bütünleşen bu parçalar aynı zamanda kullanıcılara pozitif enerji veren özelliğe sahiptir. Birçok kültürde sağlığa faydaları ve enerjisi ile özellikle takılarda kullanım alanı bulur. Modeller, yaydığı enerji ve güce inanan kullanıcıların, bu ürünleri yanında taşıyabilmesi için birçok farklı tasarımda geliştirilir. Özgün ve şık modelleri Trendyol’da inceleyebilirsiniz.

Kuvars Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kuvars Taşı Özellikleri ve Faydaları

Eski çağlardan bu yana kuvars taşı faydaları sayesinde birçok kültürde yer bulan kristallerdendir. Hem fiziksel hem de zihinsel sağlığa katkı sağlayan, negatif enerjileri pozitif enerjiye dönüştüren ve birçok kullanım alanı bulan bu taşlar, renk çeşitliliğiyle ilgi çeker. Aynı zamanda bu maddeler belli süreli kullanımdan sonra negatif enerji dolabilir, bu sebeple nötrleme işlemi yapılması gerekir. Bu işlem herkesin yapabileceği son derece basit bir işlemdir. Kullanılan kristali bir gece toprak altına gömmek, bu negatif enerjiyi atmayı sağlar. Tamamen doğanın bir parçası olmasından kaynaklı olarak doğayla tekrar birleşmesi bu işlemin temel fikridir. Kuvars taşı nedir kullanıcıların satın almadan önce en çok sorduğu sorulardan biridir. Aynı zamanda özellikleri ve faydalarını da inceleyerek Trendyol üzerinden istediğiniz ürünü bulabilirsiniz. Doğada fazlasıyla bulunan bir kristal olması dolayısıyla dünyanın ve Türkiye’nin birçok yerinde çıkarılır. İçeriğinde silikon ve oksijen olan bu doğal ürünler, içindeki başka madde ve elementler ile birlikte farklı renkler alır. İnsanları mental olarak olumsuz hislerden uzaklaştırdığına inanılan bu kristaller uzun dönemler boyunca mistik kuvars taşı olarak adlandırılıp kullanılır. Fiziksel olarak içeriğinde bulundurduğu elementler ile hücre yenilenmesini sağlayarak yaşlılığı geciktiren bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda bu özelliği ile cilt lekeleri ve izlerini de giderici bir yapıdadır. Rüya, aşk ve güç gibi daha soyut kavramlar üzerindeki etkisi de son derece yoğundur. Farklı kristaller farklı içerikleri ve renkleri sebebiyle farklı kuvars taşı özellikleri taşır. Tıpkı negatif enerjileri emdiği gibi radyasyonu da emen kuvars kristallerini her yerde kullanabilirsiniz. Aradığınız özelliklerde kristalleri Trendyol’dan inceleyerek bulabilirsiniz.

Çeşitli Kullanım Alanları

Çeşitli Kullanım Alanları

Kuvars taşı çeşitleri kullanım alanına göre geliştirilerek üretilir. Hayatın her alanında kullanılabilen bu kristaller özellikliklerine ve ihtiyaçlara göre işlenir. Evde, ofiste ve arabada hem dekoratif hem de şifa olarak bulundurulabilir. Bazı avizelerin yapımında üretim materyali olarak kullanılarak kaliteli bir şıklık yaratılır. Aynı zamanda bulunduğu ortamdan çektiği negatif enerjiler sayesinde, kullanım alanının enerjisini temizler. Bunun yanı sıra dekoratif eşyaların tasarımında da kullanılan bu parçalar, dekorasyona farklılık ve doğallık katar. Renkleri ile şekillenen özellikleri olan bu kristaller arasından ihtiyaca ve beklentiye yönelik seçimler yapılabilir. Örneğin; sarı kuvars taşı rengini içindeki hematit ve demirden alır. Eski çağlarda ve bugün bazı kültürlerde yılan zehirini engellemesi sebebiyle kullanılır. Aynı zamanda ailenin diğer üyeleri gibi mücevher yapımında da kullanılır. İsmini limon sarısından almasıyla birlikte, turuncu, kırmızı ve kahverengi gibi renklere kadar koyulaşabilir. İçi berrak değil daha çok dumanlı bir görünüme sahiptir. Bunlar ısıtılarak farklı şekillerde işlenir. Şifa verdiğine inanılan kristal ailesi üyeleri eski çağlardan bu yana birçok kültürde takı ve aksesuar yapımında kullanılır. Bileklik, tespih ve kolyenin yanı sıra kuvars taşı yüzük tasarımları da oldukça dikkat çeker. Yüzükte farklı renk ve modellerde işlenmiş seçenekler bulmak mümkündür. Yüzük veya başka takılarda kullanılan bu kristaller, şıklığının yanında her an taşınabilmesi kolaylığıyla da tercih edilir. Üzerinizdeki ve çevrenizdeki negatif enerjileri içine hapseder, bu sebeplerle belli aralıklarla enerjinin nötrlenmesi önem taşır. Topraklama yöntemi ile bir gece toprağa gömülü bekletmek en doğal nötrleme yöntemidir. Ayrıca cilt hücrelerini yenilediği bilinen bu kristaller, kişisel bakım ürünlerinin geliştirilmesinde de sıklıkla kullanılır. Kuvars taşı yüz masaj aleti bu ürünlerden biridir. Hücre yenilenmesinin bir getirisi olarak yaşlanmayı geciktiren bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda cilt lekelerinin düzelmesine de destek olur. İhtiyacınıza uygun ürünleri Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Modeller

Her Bütçeye Uygun Modeller

Kuvars taş fiyatları, doğal olmasının yanı sıra farklı etkenlerle birlikte değişkenlik gösterir. Kullanım alanı, üretimdeki yeri ve işçilik gibi faktörler bunlardan bazılarıdır. Aynı zamanda doğada çokça bulunan kristaller olmasıyla birlikte baz�� kristal grupları daha nadir bulunur. Bu sebeple nasıl çıkarıldığı ve nerede yataklarının olduğu da önemli rol oynar. Örneğin; dumanlı kuvars taşı Türkiye’de de yatakları olan bir kristal ailesi üyesidir. Aynı zamanda çok değerli bir kristal olmasıyla birlikte mücevher ve dekoratif eşyaların üretiminde de kullanılır. Önemli olan bir diğer unsur ise bu kristallerin şifa verdiğine inanılmasıdır. Fiziksel ve mental olarak olumlu etkileri bulunan bu parçalar hayatın birçok alanında kullanılır. Bir diğer kristal örneği olarak beyaz kuvars taşı, süt veya sütlü kuvars olarak da bilinir. Berrak, saydam ve şeffaf bir görünüme sahip bu kristaller, doğada en yaygın bulunan türlerden biridir. Sanayide günlük hayatta sıkça kullanılan birçok ürünün üretiminde kullanılır. Deterjan, cam, seramik, zımpara gibi cila malzemeleri ve boya gibi birçok üründe vardır. Aynı zamanda elektriksel bir güç enerjisine sahip bu kristaller bazı teknolojik aletlerin geliştirilmesinde de yer alır. Radyo, saat, televizyon, mikrofon, telsiz ve bazı ölçü materyalleri bunlara örnektir. Bununla birlikte takı ve aksesuarlarda sıklıkla kullanılan kristal türleri de vardır. Bileklik, tesbih, yüzük ve kuvars taşı kolye modellerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz. Geniş renk skalasına sahip bu doğal kristallerde her tarza hitap eden tasarımlar mevcuttur. Kendinize veya yakınlarınıza alacağınız bir hediyede başrol olabilecek bir doğallıktadır. Şık duruş ve görünümleriyle aradığınız çeşitli seçenekleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Seçenekler Trendyol’da

İhtiyacınıza Uygun Seçenekler Trendyol’da

Kuvars kristallerin, doğada sıklıkla bulunmasının yanı sıra insanlar için de birçok faydası vardır. Bitkiler fotosentez yapabilmek için manganez elementine ihtiyaç duyar.  Fotosentezin temel parçalarından biri olan ve dolayısıyla oksijen üretiminde çok katkı sağlayan manganez, bazı kristallerin içeriğinde bolca bulunur. Bunun yanı sıra doğal kuvars taşı özelliklerinden biri de negatif enerjiyi emmesidir. Ortamda bulunan negatif enerjiyi içine emerek temizler. Bununla birlikte hayatın her alanında kullanılan şık tasarımlarıyla da dikkat çeker. Sağlığa mental ve fiziksel olarak faydalı olduğu bilinen bu kristaller, özellikle aksesuar yapımında sıkça kullanılır. Eski çağlarda bazı kültürlerde yağmur dualarında bulundurulan kristallerin, elektriksel bir enerji gücüyle dolu olduğuna inanılır. Bu sebeple birçok alanda mistik açıdan kullanımı mevcuttur. Aynı zamanda fiziksel olarak cilde faydaları da aksesuar olarak kullanılmasını sağlayan etkenlerdendir. Kuvars taşı tesbih modelleri oldukça dikkat çeken ürünlerdendir. Tesbih üretiminde farklı kristal seçenekleri kullanılır. Bu sayede aradığınız renk ve desen seçeneklerini de kolaylıkla Trendyol’dan bulabilirsiniz. Her kristal birbirinden farklı olarak aşk, rüya, güç gibi konularda etkin olur. Buna yönelik olarak alacağınız tasarımda kullanılan kristal özelliklerini de bilmek önemlidir. Trendyol’da ürün bilgileri başlığında farklı tasarımlara dair ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha çok kararlılık, cesaret ve sabrı simgeleyen mavi kuvars taşı zihinsel becerileri artırır. Özellikle metafizik ile ilgilenenler için denge sağlayıcı olarak da önerilir. Telepatik yeteneği ve psişik güçleri artıran bir kristal olup birçok fiziksel sağlık problemini de düzenler. İshal, baş ağrısı, kramp, eklem ağrıları, kusma ve bulantı, yoğun hassasiyet ve mide ağrılarına da iyi gelir. Bunun yanı sıra güneş yanıkları, cilt hastalıkları, bağırsak sorunları ve depresyon gibi sağlık problemlerinde de destekleyicidir. Aradığınız ürüne dair deneyimleri inceleyebileceğiniz yorum ve kullanıcı değerlendirmeleri, kuvars taşı kullananlar tarafından Trendyol’a aktarılır. Tüm bu detayları görüntüleyerek dilediğiniz modelde seçim yapabilirsiniz.