Kutu Oyunları

22336 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Kutu Oyunları

Kutu Oyunları

Küçük büyük herkesin severek oynadığı kutu oyunlarının birbirinden farklı eğlenceli çeşitleri Trendyol’da sizlerle buluşuyor. Aile kutu oyunları popüler olanların yanı sıra uzmanların önerdiği yararlı çeşitleriyle de her kesimden ve yaş grubundan ilgi görüyor. Kutu oyunları kelime oyunu başta olmak üzere satranç gibi strateji oyunları ya da kovalamaca tarzında hatta konsantrasyon artırıcı oyunlar şeklinde olabiliyor. Yılbaşı kutu oyunları ise ailecek bir araya gelindiğinde eğlencenin doruklarına taşıyan türde ya da merak uyandıran ve çocukların ilgisini çekmeyi başaran zeka oyunları şeklinde olabiliyor. Taşınabilir kutusunda satışa sunulan oyunlar dünyanın en ünlü markaları tarafından sunulan konforla geliyor. En çok talep edilen kutu oyunu önerileri de yine bu markaların uzmanları tarafından hazırlanmış oyunları arasından seçiliyor. Online oyun pazarında her yıl oyun tarzları ve çeşitleri değişse de klasik tarzda fiziksel kutu oyunlarının sağladığı avantajı geride bırakamıyor. Kutu oyunlarının sağladığı avantajlar her dönem ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. Öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklara hitap eden oyunlardan özel yetenekli çocuklara kadar farklı kategorilerde sunulan bu oyunlara ilgi ise bilinçli ebeveynlerin artışıyla her geçen gün daha da artıyor.

Çoklu Zeka Kutu Oyunları ve Özellikleri

1. sınıf kutu oyunları çocukların kendi başlarına eğlenebilmelerini sağlasa da iki kişilik kutu oyunları başta olmak üzere diğer çoklu kutu oyunları kalabalık ortamların vazgeçilmez eğlence araçları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Çoklu 5 kişilik güzel kutu oyunları çocukların hem bir arada vakit geçirebilmelerini sağlıyor hem de anne babaların çocuklarıyla kaliteli zaman geçirebilmelerine yardımcı oluyor. Ailecek oynanabilecek kutu oyunları arasında Türkçe strateji kutu oyunları ve eğitici kutu oyunları yer alıyor. Çocuklar hem kelime dağarcıklarını geliştiriyor hem de aileleriyle eğlenceli vakit geçiriyor. Her çeşit kutu zekâ oyunları, temelinde rakiplerin hıza dayalı kıyasıya mücadeleleri şeklinde oynanıyor. Fantastik eğlenceli kutu oyunları çeşitleri ise keyifli dakikaların yaşanmasında en etkili seçenekler arasında yer alıyor. Canavardan kurtulmak, kafesten kurtulmak ya da kaçış yolunu bulmak gibi eğlence serüvenine dalmanızı sağlayan bu fantasik kutu oyunları sıra dışı canavarla eğlenmenin tadına varmanızı sağlıyor. Şirket kutu oyunları da kazanma zevkini tattıran eğlence dolu oyunlar arasında sayılıyor. Strateji oyunları arasında en çok şirket kutu oyunu çeşitleri yer alıyor.

Yaş Gruplarına Göre ve Okul Öncesi Kutu Oyunları

Kutu oyunlarının yaş gruplarına göre sınıflara ayrılması söz konusu olabiliyor. Okul öncesi yaş grupları için 4 yaş kutu oyunları okul öncesi çocuklar için oldukça ideal olabiliyor. 5 yaş kutu oyunları tavsiye edilen diğer oyunlar arasında yer alıyor. 5 yaş kutu oyunları daha küçük yaştaki çocukların da ilgisini çekebilen oyunlar olabiliyor. Gelişim çağındaki çocukların kendi zeka seviyelerine uygun oyunları seçmesi onların yaş gruplarına uygun motor becerilerine ulaşmalarında daha etkili oluyor. Çocukların paylaşımcı olabilmeleri adına takım halinde oynanması beklenen oyunlar arasında 6 yaş kutu oyunları yer alırken, 3 yaş kutu oyunları da kas gelişimleri henüz tamamlanmamış çocukların parmakları ile objeleri kavramayı öğrenmelerine ve göz koordinasyonunu kazanmalarında yardımcı oluyor. 8 yaş üstü çocuklar için kutu oyunları daha çok ilk öğretim yaş grubuna hitap eden oyunlardan oluyor.

Meslek Seçimini Ortaya Çıkaran 10 Yaş Oyunları

1.sınıf 7 yaş kutu oyunları henüz okul çağına yeni adım atmış çocuklar için ideal oyunlar arasında yer alıyor. 8 yaş kutu oyunları ve 9 yaş kutu oyunları, 10 yaş altı çocuklar için hazırlanan 10 yaş kutu oyunları ve çeşitlerinden zevk alan çocuklara hitap ediyor. Kutu oyunları yetişkin kişilerin de en çok zevk aldığı oyun çeşitleri arasında yer alıyor. Doktor kutu oyunu çeşitleri okul öncesi çocukların organları tanımada ve işlevlerini öğrenmede onlara büyük katkıda bulunuyor. Hangi organın vücudun neresinde olduğunu öğretmeye dayalı bu tarz oyunlar ile çocuklar kendi içlerindeki meslek yönelimlerini ortaya çıkararak ebeveynlerini yönlendirmeye katkıda bulunuyor. Doğru zamanda doğru kararlar verebilmeyi gerektiren bazı durumlarda çocuklar kendi yeteneklerine uygun meslek seçimini doğru şekilde yapamayacak durumda olsalar da bu tarz oyunlar sayesinde içlerindeki yönelim doğal bir şekilde ortaya çıkabiliyor. Çocukların motor gelişimleri için gereken unsurlara dikkat edilerek hazırlanan bu oyunlar ofiste, tatil yerinde, yaz tatili döneminde, evde ya da misafirlikte rahatlıkla oynanabiliyor. Kendi kutusunda düzenli şekilde taşınabilen oyunların bazı durumlarda yedek parçaları da olabiliyor.

Kutu Oyunları Nasıl Oynanır?

Her kutu oyununun kendi mantığı çerçevesinde oynama stratejisi bulunuyor. Ancak genel olarak gruplara ayrılarak bir rekabet ortamı oluşturma temel ilk stratejilerden oluyor. İki kişi ile oynanabilen 2 kişilik kutu oyunları takım halinde çok sayıda kişiyle de oynanabiliyor. Karşılıklı takımlar birbirinin önüne geçmeye çalışırken eğlenceli ve rekabetli anlar ortaya çıkıyor. Bazı durumlarda renkleri ve sayıları eşleştirerek elindeki kartları en önce bitirenin kazanan olduğu durumlar şeklinde olabiliyor. Bazen de belirtilen rakip çizgisine ilk önce varan oyunun kazananı oluyor. Oyuncuların kendi stratejilerini belirleyerek oyunun kurallarına göre ilerlediği tüm oyunlarda özellikle çocukların analiz yeteneklerine olumlu katkıda bulunduğu görülüyor. Kutu oyunları satın alındığında kutu içeriğinde bulunan yönergeler oyun hakkında en ince detayına kadar bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Öte yandan neredeyse tüm oyunların internet ortamında nasıl oynandığına dair bilgiler bulunabiliyor. Oyunun kurallarını bilen bir kişi diğer oyunculara anlatarak oyunun kolay bir şekilde oynanmasına katkıda bulunabiliyor. Genel olarak basit yönergeler olduğundan kısa süre içerisinde öğrenilen bu oyunlar temelde akıl yürütmeye ya da el beceresini kullanmaya dayalı oluyor.

Kutu Oyunlarının Avantajları Nelerdir?

Her yaşa hitap edebilen kutu oyunlarının kişilere sağladığı birçok kazanımlar bulunuyor. Bunlar arasında eleştirel düşünce yapısına sahip olabilme imkânı, mantıksal düşünme becerisi ve problemlere farklı bakış açılarından bakabilme ve problem çözebilme yeteneğinin gelişmesi, tasarımsal düşünebilme beceresi, el ve motor becerilerinin gelişmesi, şekil algısının gelişmesine yardımcı olma, görsel zekayı geliştirme, göz koordinasyonun sağlanması gibi beceriler ve yetenekler bu oyunlar sayesinde geliştirilebiliyor. Alternatif akıl oyunları kutu labirent oyunu şeklinde de olabiliyor. Bu sayede problem çözme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olan bu oyunlarla kriz zamanlarında probleme yaklaşma yeteneği de geliştirilmiş oluyor. Doğru yolu bulmada çeşitli denemelerin yapılması kaçınılmaz oluyor. Çeşitli çoklu labirent kutu oyunları ile bu deneyim de kazanılmış oluyor. Böylelikle çocuklar oyun oynarken hata yapmanın kötü bir durum olmadığını anlayarak önemli olan problemin çözümüne odaklanmayı öğrenebiliyor.

Kelime Üretme Oyunu Nasıl Oynanır?

Kelime üretme oyunları her dönem ilgi çekmeyi başarıyor. Üretme genel olarak insanoğlunun en zevk aldığı süreçlerden olduğundan yaratıcı olmak ya da bir keşifte bulunmak hazzın doruklarına ulaşmada en etkili yollardan sayılıyor. Kelime üretme oyunları da bu hazzın yakalanmasında ve sonucunda keyifli anlar ortaya çıkarılmasında en basit yollardan biri olarak öne çıkıyor. Kelime üretme oyunları genel olarak harfleri bir araya getirerek anlamlı kelimeler bulmaya çalışarak oynanıyor. Dünyada en çok sevilen ve ilgi çeken oyunlar arasında olan kelime üretme oyunları en yüksek puanı alanın kazandığı bir sonuçla tamamlanıyor. 2’den fazla sayıda oyuncu ile oynanabilen kelime üretme oyunları tahta üzerinde dikey ya da yatay harflerle yeni kelimeler üretmeye dayalı olarak oynanıyor. Alınabilecek en yüksek puanı almak için kelimeleri özel karelerin üzerinden geçirmek gerekebiliyor. Uzun kelimeler ürettikçe daha fazla puan kazanmak da mümkün oluyor.

Ahşap Malzemeli Kutu Oyunları Nelerdir?

Temeli dengeye dayalı oyunlardan olan ahşap malzemeli kutu oyunları hem çocukların hem de yetişkinlerin en çok keyif aldığı oyunlar arasında yer alıyor. 50’nin üzerinde parçadan oluşan ahşap parçaları üst üste dizdikten sonra sırası gelen oyuncu dilediği sıradan dilediği bloğu çekerek rakip oyuncuyu zor durumda bırakmaya çalışıyor. Yalnızca tek elle oynanması gereken bu tarz blok oyunlarında kuleyi deviren oyunu kaybetmiş sayılıyor. Kulenin yeniden dizilmesi ise oyuncular arasında kıyasıya pazarlık unsuru haline gelebiliyor. Bu mücadelenin keyfi ise yenilen oyuncunun blokları yeniden dizmesi karşılığında eğlencenin yeniden başlamasını sağlıyor. Genel olarak 2 cm derinliğinde 6,5 cm yüksekliğinde ve 1,5 cm kalınlığında olan bu bloklarla daha küçük yaştaki çocuklar kendi hayal güçlerine bağlı olarak çeşitli oyunlar da oynayabiliyor. Oyunun daha eğlenceli hale gelmesini sağlayan bir unsur da süreli şekilde oynamak ve kısa zamanda sıranın karşı tarafa geçmesini sağlamak oluyor.

Hafıza Geliştiren Kartlı Kutu Oyunları

Hafıza geliştirmeye yardımcı oyunlar, kutu oyunlarının en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Bazı hafıza oyunları dedektiflikten hoşlanan çocuklara hitap ediyor. Araştırma ve bulma temelli oyunlar kartları eşleştirmeye dayalı zekâ oyunları olabiliyor. Kapalı şekilde dizilen kartların tek tek açılarak akılda tutulması daha sonra da aynı kartların yerini bulmaya çalışmak bu tarz oyunların en basit kuralı olabiliyor. Bu tür oyunları zorlaştıran ise bazı kartların 2’den fazla sayıda eşlerinin olmasıyla yaşanıyor. Oyuncular 2 kartın tamamlanmasından ziyade 2 ya da 4 kartın da yerini akıllarında tutarak eşlerini bulmaya çalışırken hafızalarının da gelişmesi kaçınılmaz oluyor. Büyükler için kutu oyunları çeşitleri arasında yer alan bu kart oyunları seçenekleri ile hem küçükler hem de büyükler bir arada eğlenceli vakit geçirebiliyor. Yeni kutu oyunları daha çok dikkat eksikliği sorunu yaşayan ya da konsantrasyon problemi yaşayan çocuklar için tercih edilse de konsantrasyon arttırıcı bu tarz oyunları yetişkinler de oynarken keyif alabiliyor.

Okuma Yazmaya Yardımcı Manyetik Kutu Oyunları

Kelime üretmeye dayalı kutu oyunlarının en bilindik türleri arasında yetişkinlerin bile oynamaktan zevk aldığı yatay ve dikey kelime üretme şeklinde oynanan oyunlar yer alsa da küçük yaştaki çocuklar için geliştirilen manyetik harfler de özellikle okuma yazma öğrenme çağındaki çocuklar için ideal oluyor. Milli Eğitim Bakanlığının müfredatına uygun olarak geliştirilen bu oyunlar silinebilen yazı kalemine sahip yazı tahtalı oyunlar oluyor. Resimli ya da harflerden oluşan manyetik kartlar bu tahtanın üzerine yapıştığından rahatlıkla oynanabiliyor. Çocuklar harfleri bir araya getirirken kendi tecrübeleri ile edindikleri bilgileri ortaya çıkarma fırsatı elde etmiş oluyor. Manyetik büyük harfler ya da manyetik küçük harfler çocukların harfleri tanımasını kolaylaştırırken, ilköğretim 1.sınıf öğrencileri de bilgileri pekiştirme için bu oyunları oynayabiliyor. İngilizce kutu oyunları arasında yer alan bu tarz kutu oyunları kelime kurgulama imkanı sunan manyetikli harflerden oluşabiliyor. İngilizce kelimelere aşinalığını geliştirmek isteyen aileler çocuklarına bu tarz oyunları seçiyor.

Yabancı Dil Gelişimine Katkıda Bulunan İngilizce Oyunları

Yabancı dil eğitiminin çocuk yaşlara dayandığı araştırmalarla kanıtlanmış olduğundan bu tarz oyunlarla İngilizce kelimelere alışkanlık kazanmak çocuklar için ileriki yaşlarda oldukça faydalı oluyor. İngilizce kutu oyunları tavsiye edilen oyunlar arasında yer aldığından siz de çocuklarınıza zeka geliştirici ve konsantrasyon arttırıcı bu tarz oyunlardan birini alabilirsiniz. İngilizce kelime dağarcığını arttırmaya dayalı bu oyunları yetişkinler de severek oynuyor. İngilizce öğreniminde temel ihtiyaçlardan biri olan kelime dağarcığı Türkçe karakterli kutu oyunlarıyla da rahatlıkla oynanabiliyor ancak bu amaç için özel olarak geliştirilmiş kutu oyunlarında İngilizceye özel harfler yer aldığından daha fazla sayıda kelime üretmek mümkün olabiliyor. Kutu oyunları strateji geliştirme temelli olanlar dışında futbol çocuk kutu oyunları gibi kart biriktirme ya da karakter koleksiyonu yapmaya izin veren klasik oyunlardan da olabiliyor. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen her türlü stratejik ve matematik kutu oyunları genel olarak zeka kutu oyunları öneriler arasında yer alıyor.

Eğlenceli Kutu Oyunları Seti ve Kutu Oyunları Fiyatları

Kutu oyunlarının fiyatları birçok sanal oyun türüne göre daha uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan online oyun bağımlılığına çözüm olabilecek kutu oyunları sayesinde çocuklar fiziksel olarak motor becerilerini geliştirirken paylaşmayı ve sosyal birlikteliği de en üst seviyede yaşıyor. Kutu oyunları fiyatları kullanıcıların erişebileceği uygun fiyat aralıklarında seyrediyor. Her yaş grubuna hitap eden kutu oyunlarının fiyat bakımından bir avantajı da çok sayıda kişinin bir araya gelerek oyunu satın alması ve bir arada oynayabilmesi oluyor. Böylelikle tek kişiye hitap eden tek kişilik kutu oyunları modellerine göre çok sayıda kişinin birlikte oynama imkanının oluşmasıyla ekonomik olarak da tasarruf sağlanmış oluyor. Kutu oyunları ve fiyatları karşılaştırıldığında Trendyol’un birbirinden avantajlı seçenekler sunduğu görülüyor. Bütün kutu oyunları isimleri Trendyol’un ilgili kategori bölümünde rahatlıkla bulunabiliyor. Siz de indirimli ve kampanyalı seçenekler ile kutu oyunları satın al tavsiyelerinde bulunarak sevdiklerinizin avantaj sağlamasına katkıda bulunabilirsiniz. Öte yandan kutu oyunları seti ile farklı oyunların bir araya getirilerek daha avantajlı fiyatlar karşılığında satışa sunulduğu özel durumlardan da faydalanabilirsiniz. İndirimli kutu oyunları kampanyasız oyunlar ile aynı özelliklere sahip olduğundan hiçbir kayıp yaşatmıyor. Siz de kampanyalardan faydalanarak bu kutu oyunlarına sahip olabilir, sevdiklerinizle birlikte doyasıya eğlenebilirsiniz.

Çocuklar İçin Kutu Oyunları Önerileri

Kutu oyunlarını oynarken aldığınız keyif kadar öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar ortaya çıkabilir. Parçaların özel kutularında saklanması ve kaybolmaya karşı özenle muhafaza edilmeleri bu hususların başında yer alıyor. Yaş grubuna hitap etmeyen oyunların çocukların erişemeyeceği seviyeler saklanması öneriliyor. Örneğin kart oyunlarının yırtılma gibi durumlarla karşılaşmaması için çok küçük yaş grubundaki çocuklara teslim edilmemesi gerekebiliyor. Henüz algılama yeteneği gelişmemiş 2 yaş altı çocukların bu tarz oyunlarla karşılaşması renk bakımından ilgi çekici durumlar ortaya çıkarabiliyor. Bazı durumlarda ise çok küçük parçalı oyunlar küçük yaş grubu çocuklardan uzak tutulması gibi durumları ortaya çıkarabiliyor. Kendi yaş grubuna hitap etmeyen oyunlara ilgi duyan çocukların bazı oyunları ilk etapta ebeveynleriyle ya da arkadaşlarıyla birlikte oynamaları öneriliyor. Özellikle okuma yazma bilmeyen yaş grubundaki çocukların oyun yönergelerini öğrenmelerinde ebeveynlerinin yardımı çok önemli bir adım olabiliyor. Sonrasında ise tüm süreçleri öğrenen çocuklar kendi yaş grubundan daha büyük yaş gruplarına hitap eden oyunları rahatlıkla oynayabiliyor. Kutu oyunlarına ilgi duyan çocukların zamandan ve mekandan bağımsız bu tarz oyunları diledikleri yerde oynayabilmeleri mümkün olduğundan ebeveynler de dijital dünyadan biraz da olsa uzak kalmasını istedikleri çocuklarını bu tarz oyunlara yönlendirebiliyor. Siz de çocuğunuz ve sevdikleriniz için dilediğiniz oyunu Trendyol'un avantajlı seçeneklerinden faydalanarak satın alabilirsiniz.