Külot

17031 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Külot

Külot; vücudun alt bölgesini kamufle etmenizi sağlayan bir iç giyim ürünüdür. Moda dünyasındaki çeşitliliğin artması, külot modellerinde de birbirinden farklı renk ve desenlere ulaşılmasını mümkün kılmıştır.

Kadınlara yönelik ürünlerde dantelli, saten ya da pamuklu külot seçeneklerinin yanında slip, string, brazilian, hipster, tanga gibi modellerden bahsedilebilir. Erkekler için de slip ya da boxer gibi modellere yine farklı kumaş seçenekleri ile erişilebilir. Kullanım alanlarına göre tercih edeceğiniz külot modeli farklılık gösterebilir. Örneğin, günlük kullanım için pamuklu külot gibi rahat modelleri; şık elbiselerinizle kullanım için de daha iddialı, dantelli külot modellerini tercih edebilirsiniz.

Külot Modelleri

Satın alacağınız külot modeli; vücut tipinize, nerede kullanacağınıza ve kendinizi o an nasıl hissettiğinize göre farklılık gösterecektir.

Klasik bir külot modeli olan slip külotlar, kalçayı tamamen saran ve gün boyu sağladığı rahat kullanım ile birçok kadının tercihi olan külot modellerinden biridir. Çoğunlukla pamuk kumaştan üretilen ve kesimi, klasik bikini kesimi ile çok benzer olan bu iç çamaşırları, özellikle günlük rutinin koşuşturmasında hayat kurtarıcı olabilir.

Kendinizi daha çekici hissetmek istediğimiz zamanlarda ise daha farklı külot modellerine yönelebilirsiniz. Yine kullanım kolaylığı sağlayan ve slip külotlara oranla daha iddialı bir kesime sahip olan brazilian külot modelleri; ön kesimi klasik, kalça kesiminde ise incelerek devam eden bir modeldir. Kalçayı ön plana çıkartan bu kesim, genelde kullanan kadınların şikayet ettiği string ve tanga gibi modellerdeki rahatsızlık hissini de ortadan kaldırır. Genelde dantel kumaştan üretilen bu modeller farklı kumaş seçenekleri ile de karşımıza çıkabilir.

String ve tanga külot modelleri ise, daha çok fantazi külot modelleri olarak kabul edilir. Tanga modellerde arka kısım ince bir ip gibi olmakla birlikte, iki modelin de kalça kesimi incedir. Dantel, saten ya da tül gibi çeşitli ve iddialı kumaş türlerinde üretilen modeller; çekici bir görünüm sağlaması sebebi ile daha fazla tercih edilmektedir. Transparan külot modelleri de çoğunlukla bu grupta yer alır.

Daha çok genç jenerasyonun tercih ettiği hipster külot modelleri de, klasik modellerde olduğu gibi, kalçayı saran bir kullanım olanağı sağlar. Sadece, kalça kısmı klasik modele kıyasla biraz daha ince kesimli bir yapıya sahiptir.

Hijyen Kurallarına Göre Külot Seçimi

Her gün kullanılan bu iç çamaşırları, hijyen kurallarına dikkat edilmediğinde mantar, bakteri oluşumu, kaşıntı ve akıntı gibi ciddi denebilecek sağlık problemlerine sebep olabilir. Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken nokta; temiz bir vücutta, temiz iç çamaşırları giymek ve çamaşırlarınızı her gün değiştirmek olmalıdır. Spor gibi daha fazla ter salgıladığınız durumlarda, duş aldıktan sonra yeni bir iç çamaşırı giymek de sağlığınızı korumak adına önemli bir adım olacaktır. Özellikle terleme ile birlikte bakteri oluşumunu ve kaşıntıyı da tetikleyeceği için, silikonlu külot modelleri bu gibi durumlarda tercih edilmemelidir.

Vücut tipine göre doğru model ve kumaş seçimine de dikkat edilmelidir. Külotlar, denenerek satın alınan ürünler olmadıkları için, satın almadan önce vücut tipini iyi tanımak gerekir. Beden seçimi, markadan markaya göre farklılık da gösterebilir. Vücudunuzu çok sıkı saran, içinde rahat hissetmediğiniz ürünleri tercih etmemeye özen göstermeli; dantel ve saten gibi ter emmeyen kumaşları ise sürekli kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Külot Satın Alırken

Külot satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı kriter göz önünde bulundurulabilir. İç çamaşırınızın, kıyafetinizin kesimi ve rengiyle uyumlu olması gerekir. Beyaz bir pantolon ya da etekle siyah bir iç çamaşırı giymemeye dikkat ettiğiniz gibi, vücuda oturan bir etek ya da pantolon ile de dikişsiz külot modelleri ya da dar kesime sahip olan brazilian ya da string gibi modeller tercih edilebilir. İç çamaşırı satın alırken, satıcı ile birebir temastan kaçınan ya da kendini daha özgür hissederek, farklı modeller arasında dilediğince gezinmek isteyen kadınlar için, online alışveriş imkanı büyük bir kolaylık. Çok çeşitli külot fiyatları, farklı model seçenekleri ile Trendyol'da sizleri bekliyor.

Tüm külot modellerine, Trendyol'un kategorisinden erişebilirsiniz.