Köpek Tasması

8399 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Köpek Tasması

Köpek tasmasının amacı köpeğinizin sokak köpeği olmadığını, evcil bir hayvan olduğunu ve bir sahibinin bulunduğunu göstermektir. Köpek tasması kullanılarak köpeğin kaçması ya da kaybolması da önlenmiş olur. Köpek tasması ile dolaşan köpekler, hem dışarıda istedikleri gibi gezebilir hem de sahiplerinden uzaklaşmamış olur. Köpek tasma üzerine yazılabilecek isimler de köpeğin kaybolması durumunda bulunabilmesinde oldukça yardımcıdır. Kaybolan köpek için bastırılan ilanlarda tür ve görünüm bilgilerinin yanı sıra köpek tasması çeşidi ve üzerinde bulunan yazılar da yer alabilir. Tüm bu bilgiler köpeğin kısa sürede bulunabilmesine yardımcı olur. Köpek tasması, köpekte bir aidiyet hissi oluşturduğundan köpeğin bir ailenin ya da grubun parçası olduğunu anlaması açısından önemlidir. Köpeklere verilen eğitimlerde de köpek tasması önemli bir araçtır. Köpek tasması sayesinde önemli komutlar köpeğe çok daha kolay bir şekilde öğretilebilir. Köpek gezdirme tasması farklı modellerde olabilir. Köpeğinizin boyutuna ve türüne göre uygun köpek tasması modellerini Trendyol'da bulabilirsiniz.

Köpek Tasması Çeşitleri

Köpek tasma modelleri; farklı ihtiyaçlara, tasarım özelliklerine ve köpek türlerine göre değişir. Gövde köpek tasması daha küçük köpeklerde ya da köpeğinin boynuna tasma takmak istemeyen kişiler için tercih edilebilir. Boyun köpek tasması ise farklı renk, kumaş, doku ve uzunlukta olabilir. Plastik köpek tasması, fiyat ve kullanışlılık açısından en sık tercih edilen tasmalar arasında yer alır. Uzun yıllar dayanabilen plastik tasmalar düşük bütçeli köpek sahipleri için uygundur. Bu köpek tasması çeşidi alerjik olan, nem ve tere karşı hassasiyeti olan köpekler için de uygundur. Bu şekilde sıcak ve nemli ortamlarda çok daha rahat etmeleri sağlanabilir. Deri köpek tasması modelleri de son derece şık ve dayanıklıdır. Ancak tahriş ya da alerji olmasını önlemek ve tasmanın çok daha uzun süre dayanmasını sağlamak için suni değil, gerçek deriden yapılan köpek tasması modellerinden almak gerekir. Gövde köpek tasması köpeklerin daha iyi kontrol edilebilmesini sağlarken köpeğin de daha rahat etmesine neden olacaktır.

Köpek tasması çeşitleri arasında çipli tasmalar son derece teknolojik olmaları nedeniyle kullanışlıdır. Bu akıllı köpek tasması, köpeğin kaçması ya da kaybolması durumunda sinyal gönderebilen, bu şekilde köpeğinizin kısa sürede bulunmasını sağlayan modellerdir. Bu modern köpek tasması çeşitlerinin yanı sıra çivili tasma modelleri de sık kullanılır. Daha çok eğitim amaçlı kullanılan bu tasmalar şık görünümleriyle de tercih edilebilir. Tehlikeli türlere özel olarak geliştirilen tasma modelleri de vardır. Bu köpek tasması çeşitlerinin başında pitbull tasmaları gelir. Gladyatör tasma olarak da geçen bu tasma modeli, pitbull gibi çevreye zarar verme olasılığı olan daha vahşi türler için kullanılır. Bir çeşit ağızlık olan bu köpek tasması sayesinde kalabalık ortamlarda köpeğin çenesi ve dişleri kontrol edilmiş olur. Yavru köpeklerin dışarı çıkarılması durumunda da onlara özel bir köpek tasması kullanmak önemlidir. Son derece hassas ve küçük olabilen yavru köpeklere uygun bir yavru köpek tasması seçimi yapılmalıdır. Bu tasmalar; alerjik olmayan, ergonomik ve kaliteli tasmalar arasından seçilmelidir.

Köpek Tasması Fiyatları

Köpek tasması fiyatları tasma kalitesine ve modellerine göre değişir. Daha sağlam malzemelerden üretilen antialerjik ve ergonomik tasmalar daha yüksek rakamlarla ortaya çıkarken diğer tasma çeşitlerinde daha uygun fiyatlı alternatiflere rastlanabilir. En uygun köpek tasması modelleri arasında her tür bütçeye hitap eden naylon ve plastik tasma modelleri başta gelir. Üstelik bu tasma çeşitleri, dayanıklı olmaları nedeniyle uzun yıllar kullanılabilir. Alerjisi olmadığı sürece köpeğe deri köpek tasması da alınabilir, ancak bu modellerde tasma fiyatları biraz daha yüksektir. Unutulmamalıdır ki, suni deriden yapılan tasmaların alerji ve tahriş yapma, köpeğe rahatsızlık verme olasılığı oldukça yüksektir. Metalik tasmalar da bir diğer seçenek olabilir. Bu köpek tasması genellikle büyük boyutlu köpeklere önerilir. Metal tasmalar, küçük ve daha naif bir fiziğe ve deriye sahip olan köpeklerde rahatsızlık yaratacağı gibi, köpeğin boynuna da zarar verebilir. Eğer köpeğinize en uygun köpek tasması modelini satın almak istiyor, onun rahatına ve sağlığına her şeyden çok önem veriyorsanız Trendyol'da yer alan köpek tasması modellerine göz atmayı unutmayın. Trendyol'un köpek ürünleri kategorisinde yer alan geniş seçeneklere en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.