Köpek Oyuncakları

3673 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Köpek Oyuncakları

Evlerinde köpek besleyenler için köpek oyuncakları mutlaka bulundurulması gereken köpek ürünlerinden oluyor. Oyun çağında olsun ya da olmasın köpekler, sahipleriyle sürekli vakit geçirme, onlarla oynama ihtiyacı duyuyor. Köpekler günün belli zamanlarında üzerlerindeki enerjiyi atmaya ihtiyaç duyuyor ve köpek oyuncakları bu noktada devreye giriyor. Rengarenk çeşitleri, farklı ses ve dokularıyla oyun saatlerinin vazgeçilmezi olan köpek oyuncakları; aynı zamanda köpeklerin sağlığı, fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimi için de çok önemli rol oynuyor. Özellikle yavru köpeklerin diş çıkarma dönemlerinde kurtarıcı olan oyuncakların doğru seçimi de oldukça önemli.

Yavruların Diş Bakımını Oyun Haline Getiren Köpek Oyuncakları

Köpek oyuncakları; yavru köpeklerin sağlıklı gelişimi, mutlu ve huzurlu birer köpek olarak ev sahipleriyle geçinebilmeleri anlamında hayvanseverler tarafından oldukça önemseniyor. Köpeklerde diş çıkarma dönemi onlar henüz 3 aylıkken başlıyor ve 12 aylık olana kadar devam ediyor. Tıpkı bebeklerde olduğu gibi, yavru köpeklerde de oldukça sancılı geçen bu sürecin en önemli yardımcıları yavru köpek oyuncakları oluyor. Yavru köpek oyuncakları, köpeklerin diş kaşıntısını ve beraberindeki acıyı hafifletmeye yarıyor, köpeklerin ağız sağlığına oldukça önemli katkı sağlıyor. Plastik ya da ipten yapılmış kemirme yavru köpek oyuncakları köpeklerin rahatlıkla ağızlarına alıp dişlerini kaşıyabilecekleri yardımcılar oluyor. Gelişme döneminde etraftaki her şeyi kemirme ihtiyacı duyan yavru köpekler için kemirme köpek oyuncakları, evdeki eşyaların zarar görmesine de engel oluyor. Diş taşı oluşumunu ve diş eti problemlerinin oluşmasını da önleyen yavru köpek oyuncakları, köpekler için hem oyun hem de tedavi oluyor.

Yavru köpeklerin dişlerini kaşımasına ve güçlendirmesine destek olan oyuncaklar aynı zamanda sesli seçenekleriyle de sunuluyor. Sesli yavru köpek oyuncağı, ağıza alınıp çiğnendiği zaman ses çıkarıyor ve köpekler için daha ilgi çekici hale geliyor. Diş ipi şeklinde sunulan köpek oyuncakları ise esnek ve can yakmayan, dayanıklı silikon maddeden üretiliyor. % 100 salınımsız materyal kullanılan, yüksek dayanıklılık ve mukavemet oranına sahip olan diş ipleri, kaşınan köpek dişlerine masaj yapıyor, köpeklerin sosyalleşmesini sağlıyor.

Olmazsa Olmaz Oyun Saatleri İçin Köpek Oyuncakları

Her yaştan köpeğin ağız bakımını gözeten top köpek oyuncakları türlerinden diş bakım topları; diş, mide ve bağırsak sağlığını koruyor. Naturel kauçuk veya latex materyalden üretilmiş olan top köpek oyuncakları üzerindeki deliklere köpeklerin dişleri girerek artıklar temizleniyor. Aynı zamanda diş etlerine masaj yapılıyor. Tercihe göre oyuncaklar üzerine et suyu sürülebiliyor. Böylelikle top köpek oyuncakları köpekler için daha çekici bir hale geliyor.

Diş bakımının yanı sıra köpeklerin gelişimi ve mutluluğu için en önemli konulardan biri egzersizler oluyor. Köpeğiniz egzersiz yapmayı sevsin ya da sevmesin, enerjilerini düzenli olarak dışarı atmalarını ve hareket etmelerini sağlamak aslında köpek beslemenin ilk şartlarından oluyor. Köpekleri oyuna teşvik eden top köpek oyuncakları bu noktada imdada yetişiyor. Ağıza alındığında köpeklerin kemirmesine müsait olan, diş bakımını da destekleyen köpek topları, egzersiz için ideal top köpek oyuncakları oluyor. Atıldığında köpeğinizi koşturan ve alıp geri getirmesine teşvik eden özel toplar en sevilen oyuncak oluyor. Köpeklerin ilgisini çeken rengarenk ve farklı tasarımlı diğer köpek oyuncakları arasında sesli peluş köpek oyuncakları, sesli tenis topu, köpeklerin diş ve çenesini güçlendirmeye yarayan toplu stres ipi, et kokulu plastik kemik, top fırlatma oyuncağı, ağızlarından düşüremedikleri çubuk kemikler gibi yüzlerce köpek oyuncağı bulunuyor. Bunların yanında köpeklerin eğitimi süreçlerinde verilen komutlara alışması ve sizi dinlemesi için de köpek oyuncakları bir yardımcı olabilir. Köpekler için özel olarak geliştirilen zeka geliştirme köpek oyuncakları da belli bir yaşa geldiklerinde verilebilecek oyuncaklardan oluyor.

Köpek Oyuncakları Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpeğiniz için yararlı olacağını düşündüğünüz köpek oyuncaklarını seçerken bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var. Elinize geçen her oyuncağı köpeğinizin önüne atmak onun sağlığı ve gelişimi için iyi olmayabilir. Köpek oyuncakları seçerken dikkate almanız gereken noktalar şöyle:

  • Alacağınız köpek oyuncakları muhakkak sağlık kurallarına uymalı. Aksi takdirde onu iyi edeceğine zarar verebilir.
  • Köpek oyuncakları alırken köpeğinizin karakteri hakkında doğru bilgi sahibi olmanız çok önemli. Onun hangi renklerden hoşlandığını, ne tür oyunlar oynamayı sevdiğini bilmeniz yararınıza olacaktır.
  • Köpek oyuncakları farklı özellikleriyle köpeklerde değişik tepkiler uyandırır. Sesli oyuncaklar köpekleri daha enerjik ve hızlı yaparken peluş olanların sakinleştirici etkileri vardır. Amacınızı belirleyip oyuncak seçmenizde fayda var.
  • Çok hızlı parçalanabilen, sağlam olmayan köpek oyuncakları bir zaman sonra oyuncağın parçalanmasına ve köpeğinizin parçaları yutmasına neden olabilir. Bu konuda dikkatli davranmalısınız.

Her amaca, her köpek cinsine ve yaşına göre geliştirilmiş rengarenk yüzlerce köpek oyuncağını Trendyol’un köpek oyuncakları kategorisinden kolaylıkla inceleyebilir, köpeğiniz için en doğru ve güvenilir seçimi yapabilirsiniz.