Köpek Kulübesi

456 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Köpeğiniz İçin En İyi Köpek Kulübesi Çeşitleri Trendyol'da!

Hayvanlar dostlar için sağlıklı yaşam alanları sunan köpek kulübesi ürünleri, hem işlevsel, hem de görünüş bakımından çok sayıda seçenek sunuyor. Evin ya da balkonlara konulabilecek olanların yanı sıra bahçeler için de sayısız model bulunuyor. Barınak modelleri tercihe göre ahşap, plastik, metal gibi malzemelerden yapılabiliyor ve köpeğin cinsine göre farklı büyüklüklerde olabilir. Çitli, üçgen, teraslı ürünler arasından köpeğin rahatlıkla sığabileceği, içinde dönebileceği ve ayağa kalktığında başını çarpmayacağı modellerin tercih edilmesi gerekiyor. Küçük boy cinsler için evin içine, balkona rahatlıkla sığabilecek küçük seçenekler öne çıkarken, cinsi iri olan cinsler için köpek yuvası büyük boy olarak tercih ediliyor.

İç ve Dış Mekanlarınızda Değerlendirebileceğiniz Köpek Kulübeleri

İç ve Dış Mekanlarınızda Değerlendirebileceğiniz Köpek Kulübeleri

Evin içinde bulunanlarda daha çok görünüş ön plana çıkarken, karton, katlanabilir, taşınabilir çeşitlerde seçilebiliyor. Açık havadakilerin ise su geçirmeyen, sıcak tutan ve dayanıklı yapıda olması öneriliyor. Yalıtımlı köpek kulübesi ürünleri dostunuz için daha konforlu ve sağlıklı bir kullanım sağlıyor. Balkon için çitli, tel örgü, ısıtmalı, su geçirmez köpek kulübesi gibi özellikler taşıyabildiği gibi, portatif ürünler de seçilebiliyor. Farklı malzemelerden değişik ebatlarda üretilmiş köpek kulübesi modelleri Trendyol güvencesi ile satın alınabiliyor. Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde büyük köpek kulübesi alternatifleri olduğu gibi, ev tipi satın almak isteyenler de aradıkları modelleri rahatlıkla bulabiliyor. Köpek kulübesi fiyatları kullanılan malzemeye ve büyüklüğüne göre değişse de Trendyol’un özel indirim kampanyaları sayesinde oldukça makul fiyatlara istenen modeller satın alınabiliyor.

Küçük ve Büyük Köpek Kulübesi Seçenekleri

Küçük ve Büyük Köpek Kulübesi Seçenekleri

Seçim yapılırken ilk olarak köpeğin cinsinin ve boyutlarının dikkate alınması gerekiyor. Cinsine göre farklı özellikleri bulunan hayvanların rahat etmesi için boyutların doğru seçilmiş olması gerekiyor. Labrador, Golden köpek kulübesi bu cinslerin boyutuna uygun olmalıdır. Köpek kulübe ölçüleri büyük boy olarak düşünüldüğünde farklı malzemeler arasında seçim yapılabiliyor. Ahşap, PVC gibi malzemeler kullanılarak üretilen su geçirmeyen, yalıtımlı seçenekler özellikle açık hava için ideal seçimler sunuyor. Büyük boy olacaksa yüksek kaliteli sert plastik de sıklıkla başvurulan malzemeler arasında yer alıyor. Oldukça estetik biçimde tasarlanmış plastik ev modelleri hem fonksiyonel olarak, hem de görsel açıdan oldukça hoş seçenekler sunuyor. Açık alanda üstü açık olarak tasarlanan panel çit ürünler de tercih edilen modeller arasında bulunuyor. Yazlıklar ve sıcak mevsimler için tercih edilen bahçeli köpek kulübesi seçenekleri de ferah bir kullanım sağlıyor. Köpekler için kulübe büyük cins düşünülüyorsa ayarlanabilir kapılı geniş alanlı modeller de iyi bir tercih oluşturuyor. Büyük ırk ürünlerinin hem yükseklik olarak, hem de genişlik olarak büyük olması gerekiyor. Yüksek ve geniş olan ve çoğunlukla ev görünümü verilen büyük ırk ürünleri, 1.5 metre ya da daha büyük seçenekler sunabiliyor. Bazı büyük evler ise birden fazla köpeğin kalabileceği şekilde tasarlanıyor. Bahçedeki küçük boy hayvanlar için ise daha makul boyutlu olanlar yeterli oluyor. Küçük köpek kulübesi alternatifleri farklı cinslere uygun seçenekler sağlıyor. Yavru köpek kulübesi için de daha minik ve sempatik modeller rahatlıkla bulunabiliyor. Küçük cinslerin kaçmaması için kapılı olarak tasarlanan yavru evleri, küçük cinslerin dış tehditlere karşı korunmasını da kolaylaştırıyor. Kapılı seçenekler, küçük ırk ya da yavruların daha güvenli biçimde uyumasını sağlarken, hayvanların uzun süre yavru evi içinde kilitli olarak tutulması tavsiye edilmiyor. Yavru evleri arasında evin içinde kullanılmak üzere tasarlanan modeller de bulunuyor. Malzeme olarak daha hafif, tasarım olarak oldukça sempatik olan bu modeller, yavruların ilk andan itibaren kendilerine ait alanları olmasını sağlıyor. Bu yuvalar sayesinde yavrular daha özel hissediyor ve kendi yaşam alanlarına sahip çıkmayı kolayca öğrenebiliyor. Bahçe köpek kulübesi seçenekleri arasında da yavrular için özel olarak tasarlanmış modeller yer alıyor. Uygun bahçelerde yavruların rahatlıkla gezip dolaşmasını mümkün kılan bu modeller, ferah ve konforlu yapıları ile tercih listelerinin ilk sıralarında yer alıyor.

Portatif ve Katlanır Kulübe Modelleri

Portatif ve Katlanır Kulübe Modelleri

Karton, katlanabilir, taşınabilir tatil için uygun köpek kulübesi de bulunuyor. Portatif köpek kulübesi kolayca kurulma ve toplanma özellikleri ile oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Prefabrik köpek kulübesi seçenekleri ise hızlı kurulmaları ve konforlu iç yapıları ile öne çıkıyor. Prefabrik ürünlerin yanı sıra demonte köpek kulübesi seçenekleri de kolay taşınabilen ve kurulabilen modeller olarak beğeni topluyor. Demonte alternatifleri arasında tercihe göre görünümü eve benzeyen modeller ya da basit seçenekler bulunabiliyor. Küçük ırklar ve yavrular için sayısız seçenek oluşturan basit ürünler, tatil için su geçirmez kumaştan portatif seçenekler de sunuyor. Hazır ürünler arasında çadır ev de denilen özel modeller de yer alıyor. Kolayca taşınabildiği gibi evin içine ya da balkona da kurulabilen hazır evler, hem pratik, hem estetik modeller olarak büyük ilgi görüyor. Portatif seçenekler arasında bulunan yıkanabilir kumaştan ürünler, temizlik konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Kolayca demonte edilen bu modeller, yıkanıp kuruduktan sonra yeniden kolayca eski formuna getirilebiliyor. Portatif ya da plastik modellerde hayvanların kemirmesi gibi sorunlar yaşanabileceğinden kullanılan plastiğin sert olmasına ve kumaş yapısının sağlamlığına dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Kemirme ihtimali olan hayvanlara yuva alırken, ürünün malzeme yapısı içinde zararlı kimyasalların olmaması da gerekiyor. Kapılı ürünler ise gerektiğinde yavruları kilit altında tutmak için tercih edilebiliyor. Yuva kapılı olduğunda istendiğinde kilitlenebiliyor ve ilk dönemler köpeğin evini benimsemesi için de yardımcı olabiliyor. Sokak köpek kulübesi modelleri tasarlanıyor. Sokak hayvanları için çalışma yürüten gönüllülerin ve hayvanseverlerin sıklıkla tercih ettiği bu köpek kulübesi uygun fiyat düzeyleriyle dikkat çekiyor. Sokak hayvanları için geliştirilen su geçirmez seçenekler, açık havaya uygun ve yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarına dirençli malzemelerden üretiliyor. Hazır köpek kulübeleri seçenekleri arasında ısı yalıtımlı özel modeller de bulunuyor. Özellikle kış aylarında dışarıda bakılan dostlarınızın üşümesinin önüne geçen bu modeller, yağmur, rüzgar, kar gibi zorlu koşullara karşı etkili bir koruma kalkanı oluşturuyor. Yalıtımlı ve su geçirmez yetişkin köpek kulübesi ürünleri yaz aylarında ise ferah bir kullanım sağlıyor. Yağmur yağdığında su girmemesi ve her türlü iklim koşulunda rahat kullanım için evin yerden yüksek olması büyük önem taşıyor. Evcil hayvanların daha sağlıklı ve konforlu yaşamasını kolaylaştıran özel modeller arasında tekerlekli portatif ürünler de bulunuyor. Büyük boy cinsler için tasarlanan ağır ve büyük olanların yeri tekerlekler yardımıyla kolayca değiştirilebiliyor. 360 derece dönen tekerlekler yuvanın her yöne rahatça hareket ettirilmesini sağlıyor. Bu sayede kışlık köpek kulübesinin ıslak olmayan zemine taşınması gibi avantajlar elde ediliyor.

Özel Tasarım Kulübe Modelleri

Özel Tasarım Kulübe Modelleri

Yuva ev için düşünüldüğünde dış koşullar önemini yitiriyor ve estetik özellikler ön plana geçiyor. Yağmur, çamur, soğuk, kar gibi etkenler söz konusu olmadığı için rahatlık ve konfor dikkat edilen özelliklerin başında geliyor. Eve benzeyen estetik tasarımlar iç mekan köpek kulübesi tercihlerinde çoğunlukla ön sıralarda yer alıyor. Evin içinde de olsa hayvanların aidiyet hissinin gelişmesine yardımcı olan, mutlu olmalarını sağlayan ev tipi olanlar, genellikle plastik gibi hafif malzemeler ya da ahşaptan yapılıyor. Dış mekan köpek kulübesinde zorlu iklim koşullarına karşı dayanıklı ve uzun ömürlü malzemeler tercih edilirken, ev için satın alındığında taşınabilir olması da avantajlı bir özellik oluşturuyor. Plastik malzemeden yapılan ürünlere hem ev, hem balkon, hem de bahçelerde sıklıkla rastlanır. Ev tipi almayı düşünenler ev içinde fazla yer kaplamayan ürünleri tercih ediyor. Evlerde beslenen hayvanlar da çoğunlukla küçük ırklardan olduğu için küçük ebatlı hazır seçenekler ön plana çıkıyor. Ev için akıllı köpek kulübesi tasarımları aynı zamanda dekoratif özellik de taşıyor. Ev tipi modeller seçilirken alınırken evin genel dekorasyonu ile uyumlu olması ve estetik bir görünüm katması da göz önünde tutuluyor. Küçük cinsler için hem evin içinde, hem bahçede kullanılabilen farklı şekillerdeki çadır ya da minder ürünler de büyük ilgi görüyor. Süs köpeği, Pitbull, Alman kurdu kulübesi birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Lif, hasır, bambu ve benzeri malzemeler kullanılarak üretilen küçük modeller, oldukça işlevsel bir kullanım sağlıyor. Hayvan evi kapılı, çatılı, pencereli olabildiği gibi, döner tabanlı özel tasarımlar da sunabiliyor. Isı dengeleme özelliği bulunan özel modeller, gelişmiş malzeme yapısı ile öne çıkıyor. Tam koruma sağlayan gelişmiş seçenekler için çok özel malzemeler tercih ediliyor. Gürgen, çam gibi dayanıklı ağaçlar kullanılarak üretilen ahşap köpek kulübesi, dayanıklı ve sağlıklı bir ortam oluşturuyor. Demonte olarak satın alınsa da basit aletlerle kolayca monte edilebilen tahta köpek kulübesi seçenekleri, sağlam ve dayanıklı yapılarıyla uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Ahşap malzemeden yapılmış ve tamamen bitmiş olarak da satın alınabiliyor. Ahşap modeller dışarıdan ahşap görünümü sunarken, iç kısımlarında çoğunlukla yalıtım özelliği olan kaplamalar yer alıyor. Kısmen ses yalıtımı da sağlayan bu kaplamalar, olası gürültüleri azaltmaya yardımcı oluyor. Ahşap ve benzeri malzemeleri zımpara ile yumuşatıldığı için herhangi bir yaralanmaya yol açmıyor. Ahşap doku üzerine vernik kaplama yapılan ahşap ürünler ıslaklık ve çamur gibi dış etkilere karşı ekstra dayanıklılık kazanıyor. Özel kaplamalar aynı zamanda tahta dokusuna zarar verebilecek böceklere karşı da koruma sağlıyor.

Plastik ve Metal Kulübe Seçenekleri

Plastik ve Metal Kulübe Seçenekleri

Tahta yuvalar ile birlikte plastik malzemeden yapılanlar da büyük ilgi görüyor. Tercih listelerinin ilk sıralarında yer alan ve çok yönlü bir kullanım sunan plastik köpek kulübesi modelleri, estetik açıdan sayısız seçenek sunuyor. Bu modeller, plastik malzemenin esnek ve sağlıklı yapısı yanında renk seçenekleri bakımından da geniş bir yelpaze sunuyor. Hayvan evi plastik malzeme kullanılarak tasarlandığında çatısından, merdivenine, penceresinden kapılarına gerçek eve benzetilen oldukça sempatik modeller ortaya çıkabiliyor. Hayvanın cinsiyetine göre farklı köpek kulübesi renkleri ve tasarım seçenekleri de tercih edilebiliyor. Plastik malzeme yapısı sayesinde özellikle açık havada koruyucu bir özellik kazanabiliyor. Donmaya karşı korumalı malzemeler içeren tasarımlar, üşüme ve ıslanmaya karşı tam koruma sağlıyor. Yuvalar çoğunlukla zeminden biraz yüksekte tutularak içeriye su ve soğuk hava girişi önleniyor. Plastik modeller aynı zamanda kolayca temizlenebildikleri ve özel bir bakıma ihtiyaç duymadıkları için de tercih ediliyor. Hafif malzemeden üretilen ve fazla büyük olmayan plastik modeller, daha konforlu bir kullanım için soğuk aylar geldiğinde evin içine de taşınabiliyor. Plastik alternatifleri kadar hafif ve zengin seçenekli olmasa da metal ürünler de özellikle dış mekanlar için sıklıkla tercih ediliyor. Demir köpek kulübesi seçenekleri çoğunlukla bahçede sabitlenerek kullanılıyor. Demirden kapalı köpek kulübesi yapıldığında kapalı kısımların yanı sıra tellerle kaplanmış geniş bir açık alan da bırakılabiliyor. Demir, tel ve diğer malzemeler birlikte kullanılarak da farklı tasarımlar yapılabiliyor. Balkon için teraslı, telli, verandalı, kapılı köpek kulübesi özellikleriyle hayvanların rahat edebileceği ferah bir kullanım sağlıyor. Kış için hayvan evi büyük ırk ve küçük ırklara uygun olarak farklı özellikler taşıyor. Kış için Kangal köpek kulübesi büyük ırk için yapıldığında yalıtım ve koruma özellikleri yanında konforlu bir iç hacim de sunuyor. Çitli, üçgen köpek kulübesi gibi sayısız tasarım seçeneği de köpek sahiplerini bekliyor. Türkiye’de yaygın bir tür olan Golden’lar için de özel tasarım modeller bulunabiliyor. Genellikle ahşap ve plastik malzemeden ikonik forma yakın biçimde tasarlanan Golden seçenekler, işlevsel ve estetik bir kullanım sağlıyor. Golden yuva seçenekleri arasında arasında ev, bahçe ya da balkon için tasarlanan farklı büyüklükte sayısız seçenek bulunuyor. Kişisel tercihe göre saray ve kaleyi andıran gösterişli tasarımlar ya da basit tasarımlar ön plana çıkabiliyor. Ev içi için düşünülen tasarımlar arasında mobilyaya benzeyen ve yumuşak, kullanışlı ürünler de yer alıyor. Koltuk ya da yatağı çağrıştıran bu ürünler ev dekorasyonları ile de uyumlu bir estetik sağlıyor.

Değişik Kulübe Modelleri ve Fiyatları

Değişik Kulübe Modelleri ve Fiyatları

Ürünlerin fiyatları büyüklüklerine ve yapımlarında kullanılan malzemelere göre büyük farklılıklar gösterebilir. Yuvanın kullanım amacı ve yeri de fiyatlar üzerinde belirleyici etki yapabiliyor. Bir model satın almadan önce mutlaka kullanılacağı yer, boyutu ve kullanım özellikleri hakkında net bir karara varılmış olması gerekiyor. Hayvanların kendilerini güven içinde hissedebilecekleri, dış etkenlere karşı korunabilecekleri ve konforlu biçimde uyuyabilecekleri alanlar için sayısız seçenek bulunuyor. Ev içi köpek kulübesi kullanım için daha hafif ve pratik ürünler ön plana çıkarken, bahçe, teras ve balkon kullanımı için farklı özellikler de aranıyor. Metal, ahşap, plastik, tel gibi malzemelerin kalitesi de fiyatları üzerinde etkili oluyor. Hangi malzemeden yapılmış olursa olsun tavan yapılarında membran gibi su geçirmez malzemelerin bulunması avantaj sağlıyor. Çok özel birkaç cins dışında soğukta üşümeye eğilimli olduklarından açık havadaki yuvaların soğuğa karşı dayanıklı olması gerekiyor. Yüksek kaliteli malzemeden yalıtımlı olarak üretilen evler, kullanılan malzemenin yapısı ile doğru orantılı olarak biraz yüksek fiyat düzeyinde olabiliyor. Portatif ve plastik modeller ise oldukça uygun fiyatlarla alıcılara ulaşıyor. Ahşap ürünlerde ahşabın kalitesi, işçiliği ve iç tasarımı da fiyat üzerinde etkili oluyor. Yaz aylarında bahçe ya da balkonda, kış aylarında ise evin içinde beslenen dostlarınız için ise kolay taşınabilir, pratik köpek kulübesi ön plana çıkıyor. Ev satın alırken fiyattan ziyade öncelikle köpek kulübesi ölçülerinin dostunuzun cinsine uygun olup olmadığına, gereken koruma özelliklerini sunup sunmadığına bakmak gerekiyor. “Köpek kulübesi nasıl olmalı?” sorusuna karar verildikten sonra, her bütçeye uygun ürün seçenekleri Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde bulunabiliyor. Yüksek kaliteli ahşap ya da plastik malzemeden üretilen yuvaların daha uzun süre güvenli biçimde kullanılabileceği ve uzun vadede kârlı hale geleceğini de göz önünde tutmak gerekiyor. Köpek kulübesi nereden alınır? Trendyol’un ürün gamı içindeki farklı modeller dönemsel indirimlerle oldukça makul fiyat düzeylerine inebiliyor. Trendyol’un özel kampanya dönemlerinde ve outlet ürün kategorisinde de yüksek kaliteli modellerin kaçırılmayacak fiyat fırsatları ile satın almak mümkün oluyor.