Köpek Aksesuarları

3772 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Köpek Aksesuarları

Evin içinde köpek beslemek aynı zamanda sürekli bakıma muhtaç, ilgi bekleyen bir canlının sorumluluğunu üstlenmek anlamına geliyor. Bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirebilmek de farklı ihtiyaçlar için gerekli olan köpek aksesuarları ve temel eşyaların temin edilmesinden geçiyor. Köpeklerinizle aranızda sağlam bir bağ kurabilmek, onu hem mutlu hem de sağlıklı bir şekilde büyütebilmek için size yardımcı olabilecek köpek aksesuarları mevcut. Köpek fırçaları, köpek yıkama setleri, köpek paspası, köpek kaka poşeti, köpek galoşu gibi yalnızca köpek besleyince öğrenebileceğiniz köpek aksesuarları, hem evinizin hijyeni ve sağlığınız için hem de köpeğinizin doğru bakımı için son derece gerekli oluyor.

Köpek Fırçası ve Köpek Yıkama Seti ile Keyifli Banyo Zamanları

Tüylü evcil hayvan beslemek denince akla ilk gelen köpek aksesuarları arasında köpek fırçaları yer alıyor. Köpek fırçaları, köpeğinizin üzerinde dökülmeye hazırlanan tüyleri toplayarak tüy dökme oranını azaltıyor. Tüylerin evinizin içinde çok daha az yer kaplamasını sağlayan temel köpek aksesuarları arasında yer alan fırçalar, hijyenik ve sağlıklı bir ortamın oluşmasına da katkı sağlıyor. Köpek fırçaları, aynı zamanda köpeğinizin derisine masaj yaparak kıl köklerindeki kan dolaşımını da aktive ediyor. Deri enfeksiyonu oluşumunun da önüne geçmeye yardımcı olan köpek aksesuarları arasındaki köpek fırçaları, daha çok çift taraflı modelleriyle tercih ediliyor ve köpeğinizin tüylerini sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor. Köpek aksesuarları arasında fırça görevini gören bir diğer ürün masaj eldiveni. Elinizi içine geçirerek giydiğiniz masaj eldiveni ile köpeğinizi bir yandan okşayarak seviyor, bir yandan ona masaj yapıyor, bir yandan da dökülmek üzere olan tüylerini topluyorsunuz.

Köpeklerinizin tüylerinin taranması kadar, onların yıkanması da oldukça önemli köpek bakımı işlemleri arasında bulunuyor. Köpekleri yıkamayı kolaylaştıran köpek aksesuarları sayesinde banyo yaptırmak keyifli hale geliyor. Köpekleri yıkamaya yönelik geliştirilen köpek aksesuarları arasında yer alan köpek yıkama setleri, özel tarak uçlarına sahip duş başlığıyla köpeğinize masaj yaparak onu arındırmanızı sağlıyor. Canını acıtmayan, yumuşak dokuya sahip olan ve içinde mini şampuan haznesi bulunan yıkama setli köpek aksesuarları, parazitlerin temizlenmesine de yardım ediyor. Tek elle rahatça yıkamaya yardımcı olan köpek aksesuarları, banyo zamanlarını eğlenceye dönüştürüyor.

En Önemli Köpek Aksesuarları Arasında Bulunan Köpek Yakalığı

Köpeklerinizdeki yaralara karşı ya da ameliyat işlemlerinden sonra kullanılan köpek aksesuarları arasında bulunan köpek yakalık, köpeğinizin ağzının gövdesine ulaşmasını engelleyerek yaraların iyileşme sürecini azaltıyor. Geniş tasarıma sahip köpek aksesuarları yaranın yalanmasını, bölgede tahriş oluşmasını önlüyor. Ciddi durumlarda köpeğinize atılan dikişler için de bu köpek aksesuarları dikişlerin köpek tarafından çiğnenmesini önleyerek hayati rol oynuyor. Çoğu köpek için oldukça rahatsız edici olan abajur biçimli bu köpek aksesuarları, aslında Elizabeth dönemindeki insanların taktığı kolye tasarımlarına benzerliğinden ötürü Elizabeth yakalar olarak biliniyor.

Köpek aksesuarları arasında gerektiği durumlarda başvurulan bir diğer gereç köpek galoşu oluyor. % 100 geri dönüşümlü malzemeden üretilen köpek galoşu, özellikle çok soğuk ve çok sıcak havalarda köpeğinizin patilerinin soğuk ve sıcağa maruz kalmaması için üretiliyor. Fermuarsız olarak üretilen, bu sayede hem giydirilmesi hem de çıkarılması oldukça pratik olan köpek aksesuarları arasında yer alan köpek galoşu, köpeklerin pati yapısına göre özel olarak tasarlanıyor. Kış mevsiminde karlı ve buzlu havalarda da yazın sıcak kumsallarda da köpeğinizle keyifli yürüyüşler yapabilmenize izin veren köpek aksesuarları ve köpek galoşları, aynı zamanda köpeğinizin dışarıdan eve girerken ayaklarının temiz olmasını da sağlıyor.

Atık Poşetleri Köpek Aksesuarları ile Köpeğinizi de Çevre Dostu Yapın

Köpek aksesuarları, yaşanılan çevrenin temiz tutulmasına da önemli katkı sağlıyor. Köpeklerin dışarıya çıkarılarak düzenli olarak dışkılarının yaptırılması, çevreye karşı özensiz davranıldığında hijyenik olmayan cadde ve sokaklara, dolayısıyla görüntü kirliliğine neden oluyor. Bunun önlenmesi için kullanılan köpek aksesuarları ise köpek kaka poşeti oluyor. Rulolarla çok sayıda kullanım için satışa sunulan, dayanıklı ve sızdırmaz materyallerden üretilen, kimyasal madde de içermeyen bu köpek aksesuarları, köpeğinizin dışkısını elinizle temas etmeden alıp çöpe atmanıza izin veriyor. Böylece hem sizin hijyeniniz hem de bulunduğunuz çevrenin temizliği korunmuş oluyor.

İşlevsel köpek aksesuarları olarak ihtiyaç duyulan bir diğer ürün köpek bahçe bağlama halatı oluyor. Bahçeli bir eviniz varsa, köpeğinizi bahçede besliyor ya da geceleri bahçede bırakıyorsanız köpek bahçe bağlama halatı köpek aksesuarları ile onu kulübesinin yanına sabitleyebilirsiniz. Bahçe bağlama köpek aksesuarları, yaylı yapıda olup köpeğinizi ne çok kısıtlıyor ne de çok serbest bırakıyor. Böylece kendi hareket alanına nispeten sahip olan köpek, çok huzursuz olmuyor ve bahçenizde güvenle vakit geçiriyor.

Köpek aksesuarları her gün gelişen farklı teknolojilerle oldukça çeşitleniyor. Kendi köpeğinize uygun olan ihtiyaç duyduğunuz tüm köpek aksesuarları Trendyol’un köpek ürünleri kategorisinden incelenebiliyor.