Kondisyon Aleti

1466 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Kondisyon Aleti

Her geçen gün daha fazla sayıda yetişkin, kişisel sağlık ve zindeliklerine korumak için boş odalarını spor salonuna dönüştürmeyi tercih ediyor. Kardiyo, güç ve fonksiyonel egzersizler için çeşitli kondisyon aletleri ile siz de kişisel spor salonunuzu ev ortamına taşıyabilirsiniz. Performansınızı artırmak için en iyi kondisyon aletlerini fitness ve kondisyon kategorisinde inceleyebilirsiniz. Avantajlı Trendyol fiyatları ile en iyi kondisyon aleti çeşitlerine anında sahip olabilirsiniz.

Kondisyon Aletlerinin Faydaları

Kardiyo, esneklik ve güç gibi çeşitli faydalara odaklanan kondisyon aletleri geniş bir model aralığında sunulur. Kondisyon aletleri fiyatları; marka, model, kullanılan malzeme ve egzersiz çeşitliliğine bağlı olarak değişir. Hemen hemen hepsinin odaklandığı temel amaç, daha fazla kalori yakmak ve kas yapısını güçlendirmektir. Bu amaçla tasarlanan ürünler kardiyo gibi vücudun geneli üzerinde etkiye sahip olabileceği gibi, belirli bir bölgeyi de hedef alabilir. Örneğin, kürek aletleri ya da dambıl gibi ağırlıklarla yapılan egzersizler üst gövdeyi geliştirmeyi amaçlar.

Kardiyo denilince akla gelen ilk aletler koşu bantları ve kondisyon bisikletleridir. Kum torbaları ve kettlebell gibi fonksiyonel aksesuarlarla kardiyo egzersizlerinize çeşitlilik katabilir, güç ve kardiyovasküler performansınızı artırabilirsiniz. Yeterli alana sahipseniz, bir dambıl seti ve bir boks torbası performansınızı büyük ölçüde etkileyebilir. Güç egzersizleri için (gereken alan ve yüksekliğe sahipseniz) güç kulelerini tercih edebilirsiniz. Güçlü kollara sahip olmak bireysel antrenmanlarınızın ilerlemesinde büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Ağırlık egzersizleri için en sık yaptığınız kaldırma türüne bağlı olarak, olimpiyat ağırlık plakaları ve tamponlar gibi çeşitli ağırlık plakaları arasından seçim yapabilirsiniz. Düz, eğimli ya da ayarlanabilir ağırlık sehpaları ile serbest ağırlık egzersizlerinizi daha verimli hale getirebilirsiniz. Ağırlık aletlerini seçerken önemli olan, plakalarınızı ya da çubuklarınızı depolamak için güvenli bir yerinizin olmasıdır. Depolamalı bir ağırlık rafı, evinizi düzenli tutmanıza yardımcı olacaktır. Serbest ağırlıklar arasından seçim yapmak istiyorsanız, bir dambıl seti ve ayarlanabilir ağırlık sehpası ile güç egzersizlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Göbek Eriten Kondisyon Aletleri

Göbek ve bel bölgesinde depolanan yağlar, eritilmesi en zor olan yağlardır. Dengeli beslenme ve doğru hazırlanmış bir egzersiz planı ile göbek çevrenizdeki yağlardan kurtulabilir, formda bir görünüme sahip olabilirsiniz. Göbek yağlarını eritmek için en etkili egzersizler kardiyo egzersizleridir. Kardiyo egzersizlerinin temel amacı vücudu hızlandırmaktır. Egzersizler sırasında kan dolaşımı ve vücut ısısı artırılır ve daha fazla kalori yakılması sağlanır. Kardiyo kondisyon aletleri kategorisinde yer alan tüm ürünler, göbek bölgenizdeki yağları yakmaya yardımcı olur. Kardiyo dışında üst gövdeye odaklanan kürek kondisyon aleti de benzer şekilde çalışır. Vücudun neredeyse tüm bölgelerini etkili bir şekilde çalıştıran kürek aleti ile göbek çevrenizdeki yağları daha kolay eritebilir, core kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Kondisyon Aleti Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

Kondisyon aletleri sayısız fayda sunar. Öte yandan, aletlerden tam performansla faydalanmak için spor alanınızın doğru şekilde planlanması gerekir. Gürültü seviyesi, zemin türü ve boyut gibi çok sayıda faktör kondisyon aleti seçimlerinizi belirler.

Havalandırma: İyi havalandırılmış ve yalıtımlı bir alana sahip olmak sadece egzersizlerinizi daha keyifli hale getirmez, aynı zamanda ekipmanınızın ömrünü de uzatır. Özellikle halter çubukları, nemli veya soğuk bir ortamda tutulursa paslanabilir. Döşemeler ısı dalgalanmalarıyla nedeniyle  genişleyebilir ve daralabilir, yani alan içindeki sıcaklık belirli bir dereceye kadar kontrol edilmezse, kışın mükemmel döşenmiş bir zeminde bile boşluklar meydana gelebilir.

Gürültü: Egzersiz alanınızı oluştururken gürültü seviyelerini düşünmelisiniz. Pek çok evde, duvarlar düşündüğünüzden daha incedir. Bu nedenle barbell, halter veya koşu bantlarından çıkan sesler komşular veya diğer aile bireyleri için sıkıntı yaratabilir. Aşırı gürültünün çoğu, döşemelerin değiştirilmesiyle belirli ölçüde giderilebilir ancak bu tür bir çözüm maliyetleri yükselttiğinden ilk planlama sürecinde gürültüyü dikkate almak isteyebilirsiniz.

Duvarlar: Herhangi bir ekipmanı duvarınıza monte etmeyi planlıyorsanız, duvarınızın yeterince güçlü olduğundan emin olmalısınız. Pek çok raf, kule ve depolama üniteleri dikey bir yüzeye tutturulur. Bu nedenle önce odanızı kontrol etmeniz gerekebilir.

Tavan Yüksekliği: Kondisyon aleti satın alırken antrenmanınız için yeterince boş alan olduğundan emin olun. Örneğin, birçok koşu bandı zeminden önemli ölçüde yükseltilmiştir. Bir güç kulesi satın almak istiyorsanız, yükselme hareketleri sonrasında başınız için yeterli tavan boşluğuna sahip olduğunuzdan emin olun. 

Güç: Birden fazla motorlu kondisyon aleti satın alıyorsanız, her biri için ayrı bir prize sahip olmalısınız. Özellikle kardiyo makinesi için asla uzatma kablosu kullanmayın.

En iyi kondisyon aleti çeşitleri, en uygun fiyatlarla Trendyol'da!