Komodin

3355 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Komodin

Küçük boyutlarıyla çok fazla alan işgal etmeden işlevsel ve pratik bir kullanıcı deneyimi yaşatan komodinler, zengin çeşitlilikleri sayesinde evlerde şık görüntüler oluşturuyor. Her dekor anlayışına uygun olan renk ve formlarıyla sehpa, şifonyer, çok amaçlı dolap, çekmeceli dolap gibi ihtiyaçları karşılayan komodinler, en iyi mobilya markaları tarafından özenle hazırlanarak Trendyol'da kullanıcılarıyla bir araya geliyor. Tüm iç mekanlarda değerlendirebileceğiniz komodinleri, salon, yatak odası, çalışma odası ya da çocuk odası için satın alabilir, evinizde dekoratif açıdan zengin bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda tercih edeceğiniz komodinlerle yaşam alanlarınızın konforunu artırabilirsiniz. 

Komodin ve Şifonyer Arasındaki Fark Nedir? 

Komodinler çekmeceli ya da çekmecesiz olarak tasarlanan genellikle kısa boylu olan, evlerin çeşitli alanlarında kullanılabilen fonksiyonel, çok amaçlı dolaplar olarak tanımlanıyor. Genellikle dikdörtgen bir yapıya sahip olan komodinlerin üst bölümleri, sehpa gibi kullanılmaya elverişli olduğu için iç mekanların her birinde servis amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Komodinlerin üzerinde isteğe göre abajur, biblo, saat gibi aksesuarlar kullanılabiliyor. Komodinler, salonlarda koltuk tanımlarının hemen yanı başında ya da orta sehpaların yanında ek sunum aracı görevi de üstlenebiliyor. Çekmeceli olarak tasarlanan komodinler, iki çekmeceli ya da tekli çekmeceli komodin olarak da hazırlanabiliyor.

Yüksek komodin modellerinde ise üç çekmece ya da daha fazla çekmece görülebiliyor. Şifonyerler ise komodinlerden daha büyük dolaplar kategorisinde yer alıyor. Boyları ve enleri komodinlere göre daha yüksek olan şifonyerler, hem yatak odalarında hem de çocuk odalarında kullanılabiliyor. Bazı şifonyer modelleri salon ya da antre gibi bölümler de şık görüntüler sergiliyor. Yapı olarak komodinlerin neredeyse büyütülmüş versiyonu gibi tasarlanan şifonyerler, aynalı olarak hazırlandıklarında makyaj masası işlevi de görebiliyor. Yatak odası takımlarının içerisinde de yer alan şifonyerler, tıpkı komodinlerde olduğu gibi ayaklı ya da ayaksız olarak dizayn edilebiliyor. Ofis tipi kullanımlar için de ideal olan şifonyerler, komodin şifonyer şeklinde üçlü - ikili takım olarak da satışa sunuluyor. 

Komodin Çeşitleri Nelerdir? 

Komodinler, iki çekmeceli, üç çekmeceli komodin, aynalı komodin, ikili ya da tekli komodin olarak çeşitlere ayrılıyor. Ayaklı komodin şeklinde de tasarlanan modeller, yüksek ayaklı ya da alçak ayaklı olarak da satışa sunuluyor. Kullanım alanına göre çeşitli sınıflara ayrılan komodinlerin renkli, ahşap el yapımı, yatak başı komodin modeli, plastik komodin gibi türleri bulunuyor. Çok sayıda renk ve formda üretilen komodinler, dikey dikdörtgen olarak, kare şeklinde ya da eliptik şekillerde tasarlanabiliyor. Komodinler arasında genellikle ofis tipi kullanımlar için tercih edilen metal komodin türleri de listeleniyor.

Komodinler asıl işlevlerinin dışında komodin sehpa olarak da satışa sunuluyor. Bu ürünler, zigon sehpa formatında hazırlandıkları için yüksek komodin olarak da kullanılabiliyor. Sunum sehpası olarak kullanılan sehpa komodinler, aynı zamanda çekmeceli oldukları için ek kullanım alanları da yaratıyor. Komodinler arasında vintage komodin, country komodin gibi çeşitli stillere hitap eden modeller de bulunuyor. Bu modeller, modern dekorasyon anlayışlarının hemen hepsine uyum sağlayabiliyor ve asıl kullanım amaçları dışında yalnızca dekoratif süsleme için de satın alınabiliyor. Kendi başlarına bir aksesuar görevi üstlenen bu ürünler, çeşitli baskı ve formlarıyla evlere estetik değer katıyor. 

Komodin Modelleri Hangi Alanlarda Kullanılır? 

Komodin modelleri genellikle yatak odalarında yatağın her iki yanı için iki adet olmak üzere tercih edilse de bugün çok çeşitli versiyonlarda tasarlandıkları için kullanım alanlarını artırıyor. Otel, yurt, ev, ofis, iş yeri gibi kullanım alanlarının yanı sıra tüm kapalı alanlarda çok amaçlı dolap işlevi görüyor. Büyük dolapların değerlendirilemediği küçük alanlarda da sıkça tercih edilen komodinler, oldukça az alan işgal ettikleri için alanların daha kullanışlı ve konforlu bir hâle gelmesinde rol oynuyor. Özellikle zigon sehpa, orta sehpa gibi eşyaların kullanılmasının çok zor olduğu basık alanlarda açık renkli ve küçük komodin türleri tercih ederek alanın zenginleşmesini sağlayabilirsiniz.

Koltuk yanı sehpası olarak sıkça tercih edilen komodinleri, küçük kitaplık, dergilik ya da gazetelik olarak da değerlendirebilirsiniz. Özellikle raf biçiminde tasarlanan komodinleri seçerek farklı bir estetik görünüm yakalayabilirsiniz. Plastik çeşitlerini ise banyo, mutfak gibi alanlarda değerlendirebilir, ıslak zeminler için oldukça kullanışlı olan bu ürünleri, çeşitli küçük eşyalarınızı organize etmek için kullanabilirsiniz. En az dört çekmeceli olarak tasarlanan ve hem uzun hem de dar olarak hazırlanan plastik komodinler, çok fazla alan işgal etmedikleri için evlerin her bölümünde işlevsel bir yapı sergiliyor. Özellikle çocuk ve bebek odaları için ideal olan plastik komodinler, çocuklar için de daha güvenli bir kullanım süreci sunuyor. 

Komodin Ölçüleri Nasıl Olmalıdır? 

Komodin satın almadan önce, ürün açıklamalarında bulunan ürün ölçülerini değerlendirmek büyük önem taşıyor. Yatakların yanında kullanacağınız komodinler için her iki yatak yanından da ölçü alabilir, satın alacağınız ürünün kullanacağınız bölgeye uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer yatak başlığıyla birlikte tam simetrik bir görünüm elde etmek istiyorsanız, yatak başlığınızın enini ve duvarın tam en ölçüsünü alabilirsiniz. Yatak başlığınızı duvarın tam orta bölümüne denk getirmek için öncelikle duvar ölçüsünü ikiye bölüp, böldüğünüz noktayı işaretleyebilirsiniz. Ardından yatak başlığınızın orta bölümünü bulmak için yatak başlığının ölçüsünü de ikiye böldükten sonra, yatak başlığının ortasını bir önceki adımda işaretlediğiniz noktaya eşitleyebilirsiniz. Bu sayede yatak başlığınız duvarın tam ortasına yerleşebilir ve kalan iki yan bölüme komodinleri rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Komodin ölçüleri genel olarak 45 x 45 x 40 cm, olarak gösterilse de bazı ürünlerde modele bağlı olarak çeşitli ölçülerde tasarlanabiliyor.

Komodinler Hangi Malzemelerden Yapılır? 

Komodinler, ahşap, masif, MDF, metal, suntalam, gibi materyallerden elde ediliyor. Ayak bölümlerinde ve çekmece tutacaklarında ise, ferforje, alüminyum, çelik ve diğer materyaller kullanılabiliyor. Genellikle 1.sınıf E1 kaliteye sahip olan ve Avrupa standartlarında üretilen yonga levhalardan tasarlanan ürünler, üstün dayanıklılık gösteriyor. Kanserojen madde içermeyen ve insan sağlığı için hiçbir zararı olmadığı kanıtlanmış olan modeller, çevre dostu olarak da üretiliyor. Yonga levhaların kalınlığı en az 18 mm olarak belirtilen ürünler, genel olarak demonte bir biçimde satışa sunuluyor. Ancak bazı komodin seçenekleri, kurulu bir biçimde paketlenmiş olarak da satılabiliyor.

Komodinler arasında en çok rağbet gören türlerden biri de ferforje komodin modelleri oluyor. Ferforje komodinlerin ayak bölümleri son yıllarda çok moda olan ferforje siyah metalden tasarlanıyor. Çeşitli uzunluklarda ve formatlarda tasarlanan ferforje komodinlerin üst bölümleri ise yine ahşap materyallerden hazırlanıyor. Babyhope, Vivense, 3A Mobilya, Remaks, Yıldız Mobilya, Rabi, Tepe Home, Doğtaş, Adore gibi markalar tarafından tasarlanan ürünler, Trendyol'un geniş ürün skalasında yüzlerce farklı çeşitte satışa sunuluyor. Ahşap Sokağı, Masif Art gibi markalar ise el yapımı ürün tasarımlarıyla dikkat çekiyor. 

Komodinler Nasıl Dekore Edilebilir? 

Komodinleri kullanım amacına ve kullanılacağı alana göre renk, biçim, tür gibi unsurları dikkate alarak dekore edebilirsiniz. Komodin satın alırken diğer mobilyaların renk tonu, duvar ve koltukların renkleri gibi pek çok etkeni göz önünde bulundurarak doğru seçimler yapabilirsiniz. Beyaz komodin seçeneklerini dar alanlarda kullanarak alan derinliği ve genişliği elde edebilirsiniz. Siyah komodin ve ceviz komodin alternatiflerini ise mobilyalarınızın renk tonlarını dikkate alarak seçebilirsiniz. Siyah komodin seçeneklerini genellikle her mobilyayla birlikte kullanabilirsiniz. Yatak odanız için dekorasyon yaparken, yatağın her iki yanına da iki ayrı komodin satın alabilirsiniz.

Eğer yatak odanız çok küçükse dar ve uzun komodinleri değerlendirebilirsiniz. Bunun yerine tek komodin satın alarak yatağın yalnızca bir yanında da kullanabilirsiniz. Komodin sehpaları ise komodinlerin raf bölümlerine aksesuarlar kullanarak estetik bir hâle getirebilirsiniz. Raflara çeşitli kitaplar ya da dekoratif kutular yerleştirebilir, üst bölümlerinde biblo, yapay çiçek, süs kasesi gibi alternatif dekor unsurları kullanabilirsiniz. Komodinler arasında küçük bir kapaklı dolap alanı ve bu alan üzerinde bir adet çekmece olacak şekilde tasarlanan modeller de bulunuyor. Bu ürünleri değerlendirerek küçük alanlarda daha fazla saklama alanı oluşturabilirsiniz. 

Çok büyük alanlar için komodin seçimi yapacaksanız ve sade dekorlardan hoşlanan biriyseniz, büyük ölçülü komodinler satın alabilirsiniz. İhtiyacınıza göre komodin sayısını da artırabilirsiniz. Eğer geniş bir salon için komodin satın alacaksanız, koltuklarınızın en büyük parçalarının yanına koltuk sehpası olarak kullanabileceğiniz yüksek ayaklı komodinler alabilirsiniz. Orta sehpalarınızın yanında kullanmak için de aynı komodinden iki adet satın alarak dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Çok geniş alanlarda aynı modelin farklı renk versiyonlarını değerlendirebilir, salonunuzda ya da yatak odanızda canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bunun için kırmızı komodin alternatiflerine göz atabilir, sarı komodin ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

Bazen aynı mekanda zıtlıktan yararlanarak pembe komodin seçeneklerini tercih edebilir, bu ürünleri evinizdeki herhangi diğer mobilyayla takımlayabilirsiniz. Yatak odası kullanımlarında komodinlerinizin üzerini büyük mum heykelleriyle ya da renkli abajurlarla da süsleyebilirsiniz. Evinizin her yerinde kullanabileceğiniz bu pratik parçaları, teras balkon gibi alanlarda değerlendirebilir, bu alanlara da hareket ve estetik kazandırabilirsiniz. Teras ve balkonlarda hem sunum sehpası hem de aksesuar olarak kullanabileceğiniz komodinlerin üzerine minik saksılar da koyabilirsiniz.

Yatak Odası Komodin Setleri Nasıl Seçilmelidir? 

Yatak odanızın komodinini satın alırken, gardırop ve yatak başlığınızın rengi, üretim materyali gibi unsurları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Gardırobunuz beyaz, siyah, gri, ceviz gibi hemen her renkle uyum sağlayan bir tondaysa çok fazla düşünmenize gerek kalmadan dilediğiniz her renkte komodin seçimi yapabilirsiniz. Dilerseniz, yatak başlığınızın rengini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Siyah, beyaz gibi renklere sahip olan eşyalarla uyum sağlayan komodin gri renk tonunda hazırlanarak kullanıcıları cezbediyor. Gri tonlarında satın aldığınız bir komodini evinizin tüm alanlarında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Komodinleri yatak odanızda ya da evinizin herhangi bir alanında dresuar olarak da değerlendirebilirsiniz.

Küçük mekanlarda hareket elde etmek için ideal olan komodinleri aynalarla ya da üzerinde kullanacağınız küçük tablolarla birlikte estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden biri de yukarıda bahsedilen ölçü unsuru oluyor. Komodinleri kullanacağınız alan neresi olursa olsun satın almadan evvel mutlaka ölçü yönünden değerlendirmeniz gerekiyor. Ölçü konusunda yanılmamak için ise yalnızca genişlik ölçülerinin değil, derinlik ve yükseklik ölçülerinin de dikkate alınması önem taşıyor. Kapaklı olarak tasarlanan komodin dolap ürünlerinde de komodin yüksekliği, genişliği ve derinliğinin alınması gerekiyor. 

Ahşap Komodin: El Yapımı Eşya Zarafeti

Ahşap komodinler, alanında usta olan marangozlar tarafından tamamen el işçiliğiyle özel olarak hazırlanıyor. Birer sanat eseri değeri taşıyan bu ürünler, en dayanıklı ağaç türlerinden olan kayın, meşe, gürgen gibi ağaçlardan elde edildikleri için uzun yıllar kullanılabiliyor. Üzerinde zemin oyma, ajur, derin oyma, kabartma, aplikasyon gibi farklı ahşap oyma tekniklerinin denendiği el yapımı komodinler, iç mekanların her alanında aksesuar olarak kullanılabiliyor. Yağlı boyayla boyanmış olarak satışa sunulan ürünler arasında, doğal ağaç renginde bırakılan ve yalnızca cilalanan ürünler de bulunuyor. Cila işlemi sayesinde ağaç ürünlerin bozulması ve çizilmesi zorlaşıyor. Aynı zamanda ürünlerin kolay temizlenebilmesi de sağlanıyor.

Dilerseniz, boyasız olarak tasarlanan ürünleri satın alarak istediğiniz renk tonuna boyayabilirsiniz. Bu sayede kendi mobilyalarınızla tam uyumlu görünümler elde edebilirsiniz. El yapımı olan komodinleri talimatlara uyarak temizlemeniz de büyük önem taşıyor. Aksi durumda ahşap materyallere istemeden zarar verebilir, şişme gibi deformasyonlara yol açabilirsiniz. Diğer komodin türlerini de yalnızca ılık su ve sabunla, nemli bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Temizleme işleminden sonra, durulama bezi ve kurulama bezi de kullanarak ürünlerin dış yüzeyini koruyabilirsiniz. 

Çocuk Odası Komodin Seçenekleri: Eğlenceli ve Kaliteli 

Çocuk odası komodinleri, çocukların çok seveceği eğlenceli çizgi film kahramanlarıyla donatılıyor. Rengarenk ve kullanışlı olarak tasarlanan komodinler, çeşitli hayvan formlarında üretilerek çocuklara eğlenceli seçimler sunuyor. Ev şeklinde hazırlanan komodinler ise çocuklara oyuncaklarıyla dekore edebilecekleri şirin alanlar yaratıyor. Komodinler, çocukların sağlığını tehdit etmeyen, güvenli tasarımlarının yanı sıra şık görüntüleriyle çocuk odalarına renk katıyor. Ayrıca çocukların yapabileceği ufak yeme-içme kazalarına karşı hızlı bir şekilde temizlenebilen pürüzsüz yüzeyleri bulunuyor.

Genç odası komodinleri oldukça şık ve modern seçeneklerden oluşuyor. Marliyn Monroe, Charlie Chapline gibi hit figürlerin baskılı görsellerinin yer aldığı komodinlerde çeşitli desen baskıları da görülebiliyor. Diğer parçalarla da uyum içerisinde olan genç odası komodin türleri arasında retro komodin seçenekleri de yoğun ilgi görüyor. Evinizin herhangi bir alanında tercih edebileceğiniz retro komodinler, nostaljik görüntüleriyle vintage havası yaratmak istediğinizde ideal bir seçenek olabiliyor. Bebek komodin seçenekleri ise bebeğinizin eşyalarını güvenle saklayabileceğiniz sevimli küçük alanlar yaratıyor. Genellikle kenar bölümleri yuvarlatılmış olan bebek komodinleri, bebeklerin emekleme zamanlarını güvenle atlatmalarını sağlıyor. Bebek pembesi, bebek mavisi, beyaz gibi renkleriyle diğer bebek odası eşyalarıyla uyum sağlayan komodinler, bebeğinize rahat bir alan yaratmanıza yardımcı oluyor. 

Evinizin Her Köşesine Uyumlu Onlarca Farklı Komodin Modeli Trendyol'da! 

Onlarca mobilya markasının buluştuğu Trendyol, evinizin her alanında kullanabileceğiniz birbirinden farklı zevklere hitap eden komodin skalasıyla memnun kalacağınız seçenekleri bir araya getiriyor. Ev dekorasyonunda detaylara önem veren kullanıcıların adresi olan Trendyol, şık, özel, kaliteli ve dayanıklı ürünleri sizlerle buluşturuyor. Dilerseniz, şifonyerlerle birlikte takım olarak komodin satın alabilir, dilerseniz kendi takımınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Eğer her şeyin tam anlamıyla uyumlu olmasına özen gösteren biriyseniz, takımlar içerisinde satışa sunulan komodinleri de değerlendirebilirsiniz. Eğer yatak odanızda daha fazla ek alana ihtiyaç duyuyorsanız, birden fazla çekmeceli ürünleri inceleyebilir, ölçü olarak daha büyük olan ürünleri satın alabilirsiniz. 

Trendyol'un ayrıcalıklarla dolu dünyasında birbirinden güzel komodin seçeneklerini bulabilirsiniz. İsterseniz alt ya da üst bölümü raf olarak tasarlanan telefonluk görünümünde komodinleri de değerlendirebilirsiniz. Komodin alternatiflerinden en yaygın tercih edilenlerden biri de 5 çekmeceli komodinler oluyor. Uzun ve dar olarak dizayn edilen 5 çekmeceli modelleri de Trendyol'un çok seçenekli komodin ürünleri listesinde görebilirsiniz. Trendyol'da listelenen çeşitleri değerlendirerek ''komodin satın al'' diyebilir, beğendiğiniz ürünleri sepete ekleyerek evinizi güzelleştirebilirsiniz. Komodin fiyatları arasında değerlendirmeler yaparak bütçeniz için ideal olan ürünü hemen satın alabilir, komodinlerle oluşturacağınız etkileyici dekoru destekleyebilirsiniz.