Komili Zeytinyağı

44 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa
DSACategoryId/103799/103946/105474/105477/109326

Komili Zeytinyağı

Kaliteli ve Güvenilir Ürün Çeşitleri

Zeytinyağı, zeytin ağacının meyvesi olan zeytinden elde edilir. Zeytin, Akdeniz bölgesinin geleneksel bir mahsulüdür. İnsanlar ağaçtan topladıkları ham zeytini sıkarak zeytinyağı yapar ve mutfaklarında sıklıkla kullanır. Antioksidan bakımından zengin bir besin olan ürün, uzmanların tekli doymamış yağ asitleri içermesinden dolayı sağlığa yararlıdır. Antioksidanlar, “Serbest Radikal Temizleyiciler” olarak adlandırılır ve kararsız moleküllerin hücrelere verdiği zararı önleyebilir. Antioksidanlar, vücuttaki serbest moleküllerin sebep olduğu hücre hasarlarını önlemeye yardımcı olur. Çok fazla işlemden geçirilmemesi sayesinde çok fazla miktarda antioksidan içeren sızma yağı, Akdeniz mutfağının vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Lezzetli ama acı bir tadı vardır. Komili zeytinyağı başta Ayvalık ve Körfez bölgesi olmak üzere Ege’nin en iyi zeytinlerinden elde edilerek beğeninize sunulur. İnsanlar bu besini yemek pişirmede, kozmetikte, tıpta ve sabun yapımında yaygın olarak kullanılır. Akdeniz’de yetişen meyvelerden elde edilen bu besin, bugün dünya çapında popülerdir. En çok tercih edilen ürünlerden biri olan Komili saf zeytinyağı, sızma yağ çeşitleri arasındadır ve kalitesiyle kullanıcılarının beğenisini kazanır. Bu lezzeti kahvaltıda, yemeklerde, makarna ya da salata soslarında keyifle kullanabilirsiniz. Tıbbi amaçlar için çiğ olarak da tüketilebilir. Zeytin ağaçları iyi drenaj edilmiş bir toprağa ve güneşli bir konuma ihtiyaç duyar. Gelişmek için düzenli bir sulamaya ihtiyaç duyar. Yetersiz su, ağacın acı çekmesine neden olurken çok kuru bırakıldığında ölmesi kaçınılmaz hale gelir. Günde 6 saat güneş ışınlarını dik olarak alması gereken ağacın sabitlenmesi için tel, su hortumu, bez, kablo, gerdirme sistemleri veya başka araçlar yerine sadece sağlam bir ahşap destek ve bant yeterli olur. Zeytin ağaçlarının özel bir gübreye ihtiyacı yoktur, ancak iyi bir bakım yapılırsa verimde artış gözlenir. Kusursuz şekilde yetiştirilen meyvelerden kaliteli ve güvenilir şekilde elde edilen ürünleri kullanıcıların beğenisine sunan Komili, maksimum memnuniyet yaratır. Trendyol’da Komili zeytinyağı kampanyalı ürünlerini takip edebilir, dilediğinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Kaliteli ve Güvenilir Ürün Çeşitleri

Bu besin, önce yıkanmış zeytinlerin ezilerek hamur haline getirilmesiyle elde edilir. Daha sonra katılardan yağı ve suyu ayırmak için santrifüjlenir. Su daha sonra çıkarılır ve yağı kalır. Yağın tadı ve rengi kullanılan zeytinin yöresine ve cinsine bağlıdır. Zeytinin ne zaman hasat edildiği de çok önemlidir. Vaktinden önce ya da olgunlaştığında hasat edilen meyveden elde edilen ürünün lezzeti fark yaratır. Bu yağ, analitik parametrelere, özütleme yöntemine ve asitliğine göre sınıflandırılır. Extra sızma fermantasyonu önlemek için hasattan sonraki 24 saat içinde sadece mekanik yöntemler kullanılarak ekstrakte edilir. Tüm süreç boyunca sıcaklık 27° C'yi geçmez. Bu yağın en yüksek derecesidir. Extra sızma yağı üretiminden (kimyasal işlem görmeden mekanik) elde edilir. Üstün bir tada sahip olduğu kabul edilir ve %0,8'den fazla serbest asit içermez. Komili Ege sızma zeytinyağı da serbest asitlik oranı bakımından %0,8’in altındadır. Serbest asitliğin üst sınırı %2'dir ve bazı duyusal kusurlar olabilir. Hafif ve lezzetli bir sos olarak salatalarda Komili organik zeytinyağı kullanmak en iyisidir. Sızma zeytinyağı kalitesi biraz daha düşüktür ve yaklaşık %1,5 oranında serbest asit içerir. Hoş bir tada sahiptir ve kızartma ve soteleme için çok uygundur. Rafine ürün, sızma zeytinyağından başlangıçtaki gliseridik yapıda değişikliğe yol açmayan rafinasyon yöntemleri ile elde edilir. Rafine ürünler, oleik asit olarak ifade edilen, 100 gramda 0,3 gramdan (yüzde 0,3) fazla olmayan bir serbest asiditeye sahiptir. Extra light yağın tadı ve rengi daha hafiftir. Sanılanın aksine yağı veya kalorisi açısından daha düşük değildir. Bu yağın tadı olmadığından yemek pişirme sürecinde her türlü kullanım için mükemmeldir. Soğuk presleme, yağın ısıtılmadan preslendiği anlamına gelir. Bu besin tadı daha zengindir. Etikette "ilk soğuk preslenmiş" yazıyorsa bunun nedeni ilk baskı olmasıdır. Bu, diğer soğuk preslenmiş zeytin yağlarından üstündür ve fiyatı da daha yüksektir. Bahar aylarında erken hasat için zeytin toplanır. Erken hasadı diğer yağlardan ayıran en önemli unsur yeşil zeytinin olgunlaşmamış çeşitlerinden elde edilmesidir. Yağın lezzetli aroması da zeytinin yeşil şekilde işlemden geçmesinden gelir. Yüksek aroması ve düşük asit oranı ile meyvemsi aroması ve mükemmel lezzeti ön plana çıkar. Zeytinin meyvemsi halinden dolayı vitamin ve mineralin fazla olması onu daha besleyici yapar. Komili erken hasat zeytinyağı, içeriğindeki klorofil nedeniyle daha taze olup daha yoğun bir tada ve yeşil renge sahiptir. Ayrıca sızma ürünü daha sağlıklı kılan bileşenler daha fazla polifenol ve antioksidan içerir. Trendyol online mağazalarından Komili marka ürünlerin çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Komili Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam İmkanı

Komili Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam İmkanı

Akdeniz'in kıyı nüfusu, bu besinin sahip olduğu faydaların ve sağlıkla ilgili birçok erdemin yüzyıllardır farkındadır. Antioksidan açısından en zengin yağların başında gelen marka sızma yağı, bu özelliğiyle hücresel hasarı önler. Antioksidanlar serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Ürün, Akdeniz'in en eski uygarlıklarında vücut bakımı için kullanılan ilk ürünlerden biriydi. Cildinize bakmanın ilk adımı hidrasyondur. Bunu yapmak için bol miktarda sıvı içmelisiniz ve cildinizi korumanıza yardımcı olan ürünler kullanmalısınız. Markanın ürünleri bu noktada devreye girerek size yardımcı olur. Bu ürünlerle cildinize peeling yapabilirsiniz. Bir kapta, mix besine şeker ve limon suyu ekleyerek iyice karıştırabilirsiniz. Bu karışımı dairesel hareketlerle cildinize masaj yaparak sürebilirsiniz. Böylece cildinizin daha pürüzsüz ve yumuşak olduğunu hissedebilirsiniz. Ürünü ve tuzu kullanarak hazırladığınız peelingi ellerinize haftada 1 veya 2 kez uyguladığınızda özellikle tırnak ve tırnak etinde harika sonuçlar verir. Cildinize peeling yaptıktan sonra doğrudan ürünü uygulayarak ya da normal kreminize birkaç damla ekleyerek ekstra nemlendirme sağlayabilirsiniz. Yatmadan önce yüzünüzü temizlemek cildinizi açmak, dengelemek ve oksijenlendirmek için önemlidir. Pamuklu bir pedin üzerine birkaç damla üründen koyup küçük dairesel hareketlerle yüzünüze ve boynunuza masaj yapabilirsiniz. Maskarayı çıkarmak için göz kapaklarınızı ve kirpiklerinizi bu besinle, nemlendirilmiş bir pamuk topuyla veya papatya çayı ve birkaç damla ürün karışımıyla silebilirsiniz. Güneş, tuz, klor, soğuk nedeniyle çok fazla hasara maruz kalan saçınızın bakımı oldukça zahmetli ve maliyetli olur. Bununla birlikte bu tür durumlarda Komili naturel sızma zeytinyağını kullanarak hem sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Bir kasede 3 ölçü sızma zeytinyağını ve 1 ölçü balı karıştırarak macun kıvamına getirebilirsiniz. Yıkanmış, ıslak saça uygulama yaparak 20 dakika bekletebilirsiniz. Dilerseniz elinize yaklaşık bir çorba kaşığı zeytinyağı dökerek saçlarınızın uçlarına uygulayabilirsiniz. Saçınızın ne kadar hasar görmüş olduğuna bağlı olarak saçınızı bir havlu veya duş bonesi ile kapatarak 45 dakika, iki saat hatta bir gece bekletebilirsiniz. Hasarlı saçlarınız için Komili zeytinyağı çeşitlerinden hazırlayabileceğiniz pratik bir uygulama olan bu macunun yanı sıra çok çeşitli sorunların giderilmesinde de markanın ürünlerini kullanabilirsiniz. Trendyol’da riviera ve sızma Komili 250 ml zeytinyağı çeşitlerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Zeytinyağlı Yemeklerin Türk ve Dünya Mutfağındaki Yeri

Zeytinyağlı Yemeklerin Türk ve Dünya Mutfağındaki Yeri

Zeytinyağlı yemekler Türkiye'de yaygın olarak yapılan lezzetlerdendir. Çoğu zaman bu yemekler vejeteryan ya da vegan olup taze, mevsimlik ürünler içerir. Türk mutfağında bu lezzetler Akdeniz ve Ege bölgesindeki iklim şartlarının bir mucizesidir ve insanları güzel yemeklerle buluşturur. Komili soğuk sıkım zeytinyağı ile yapılan salatalar zeytinyağlı yemeklerin yanına çok yakışır. Pırasa, tatlı ve yumuşak olana kadar havuçla hafifçe pişirilir. Daha sonra pırasalar zeytinyağı ve limon suyunda muhafaza edilir. Pırasa, daha doyurucu bir öğün için pirinçle pişirilebilir. Bu yemek, genellikle diğer mutfaklarda az kullanılan pırasayı kutlamanın harika bir yoludur. Doldurulmuş kabak çiçekleri, genellikle meyvelerin çiçek açtığı ilkbahar ve yaz aylarında bulunur. Narin çiçekler aromalı pirinçle doldurulur ve yumuşayana kadar pişirilir. Bu dolmalar hafif, ferahlatıcı bir yaz ziyafetidir. En ideal olanı taze limon suyuyla yenilmesidir. Bu lezzetli, taze rulolar tipik olarak Ege bölgesinde, özellikle kabakların çiçek açtığı ilkbahar ve yaz aylarında bulunur. Yeşil fasulye, sarımsaklı domates sosunda pişirilmeden önce kırpılıp temizlenir ve bu besinle muhafaza edilir. Fasulye, soğanın ve domates sosunun tatlılığını alarak yemeğe rahatlatıcı bir zenginlik katar. Genç ıspanak saplarından yapılan yemek hafif, gevrek ve lezzetli olur. Sarımsak, soğan, zeytinyağı ve limon suyu ile pişirilmeden önce sapları iyice temizlenir. Soğuk yenen bu yemek, hafif ama besleyici özelliğe sahiptir. Bamya, Türk mutfağında yaygın olarak görülür. Güveçte de bulunan bu eşsiz sebze, zeytinyağında hafif domates ve soğan sosunda sarımsakla pişirilir. Özenle pişirilen bamya, taptaze tadı ile Türkiye çapında tanınan bir yemektir. Yeşil biber dolması, Türk sofralarında sıkça görülen bir manzaradır. Trendyol’dan alacağınız Komili zeytinyağı 500 ml ile yeşil biber dolmasını da keyifle yapabilirsiniz. Dolgun yeşil biberler çekirdek haline getirilir ve ardından zengin bir domates suyunda pişirilmeden önce lezzetli bir kokulu pirinç karışımıyla doldurulur ve yemeğe tatlı bir hafiflik katılır. Mutfağınıza uygun Komili marka zeytinyağ çeşitlerini Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Bütçe Dostu Komili Zeytinyağı Fiyatları

Bütçe Dostu Komili Zeytinyağı Fiyatları

Zeytinyağ fiyat politikasına ürünün tadı, kalitesi, yetiştiği toprağın özelliği, iklim şartları, toplanma zamanı, kullanılan gübre, muhafaza koşulu ve asidik özelliği gibi pek çok faktör etki eder. Arz ve talep dengesine bağlı olarak da ürün fiyatları farklılık gösterir. Tüketimden daha yüksek hasat kapasitesi meydana gelmesi ise ürünün fiyatını düşürür. Bununla birlikte zeytin ağacının çok verimli olduğu dönemler oldukça azdır. Özellikle aşırı kuraklığın olduğu dönemlerde verim oldukça düşük olur. 500 litre / m2'den az ortalama yağış, düşük hasat beklentileri anlamına gelir. Ayrıca kuru soğuk da üretimi olumsuz etkiler. Marka genel olarak fiyat konusunda oldukça istikrarlıdır ve üstün kaliteyi bütçe dostu fiyat aralıklarıyla kullanıcıların beğenisine sunar. Böylece isteyen herkes ihtiyacını karşılama imkanı bulur. Trendyol’da güncel Komili zeytinyağı fiyatlarına ulaşabilir ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Markanın ürünlerindeki kalitesi üretimin her sürecinde ayrı ayrı kontrol aşamalarından geçmesinde yatar. Kalitesi ve eşsiz lezzetiyle Komili taş baskı zeytinyağı ve çeşitleri damak tadınıza uygun olur ve mutfaklarınızda yerini alır. Komili 18 litre zeytinyağı çok fazla tüketimi olan mutfaklar için idealdir. Sızma zeytinyağları saf olarak anılmakla birlikte düşük yanma noktalarına sahip olur. Mutfaklarda sıkça kullanılan soğuk meze ve yemek çeşitlerinde kullanabileceğiniz Komili zeytinyağı 4 lt ve daha fazlası için Trendyol’a göz atabilirsiniz. Mutfaklarda yemek yapımında fazla ısı gerektiren tarifler için riviera çeşidi yüksek asidik özelliğinden dolayı tercih edilir. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için mutfakta bu ürünün tüketimini arttırmanız gerekir. Farklı kullanıma uygun ürünlerle mutfağınızda sağlıklı yemekler yapabilirsiniz. Ayrıca Trendyolda Komili zeytinyağı indirimlerine bakabilir ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Ürünün Mutfaktaki Kullanım Alanları

Ürünün Mutfaktaki Kullanım Alanları

Kalp, kolesterol ve sindirim için iyi olan zeytinyağı, en sevilen yağlardan biri olarak mutfaklara girer. Akdeniz harikası besin, sağlık açısından sahip olduğu onca faydasının yanı sıra içerdiği makul miktarda omega-3 ve omega-6 yağ asitleri sayesinde depresyonu azaltır ve beyin sağlığını iyileştirir. Birçok kişi ürünün doymamış yağlar nedeniyle yemek pişirmek için uygun olmadığına inanır. Yüksek ısıya maruz kaldığında katı ve sıvı yağların iç özellikleri değişebilir. Bu durum ister istemez bazı kişilerin yemek pişirmek için ürünü kullanmaktan vazgeçmesine neden olur. Bununla birlikte hafif yemekler için bu besinin kullanılması tavsiye edilir. Pişirme sürecinde biraz dikkatli olmak önemlidir. Zeytinyağının derecelerini anlamak ve bu derecelere uygun şekilde yemekleri hazırlamak gerekir. En yüksek sınıf zeytinyağı, sızma zeytinyağıdır. Ardından sızma yağ ve son olarak rafine yağ gelir. Faydalarından yararlanabilmek adına kalitesi yüksek besin kullanılmalıdır. Sızma yağ ısınma noktası uygun olmadığı için kızartma yapmaya uygun değildir. Bunları sadece çiğ veya soğuk yemek pişirmek için kullanmak daha iyidir. Salatalarda, sos olarak sıklıkla kullanılan bu besinler, ekmekle tüketmek için de idealdir. Naturel sızma zeytinyağı kullanılarak hafif soteleme de yapılabilir. Sektörde prina yağı denilen başka bir ürün çeşidi de vardır. Zeytin meyvesinden tipik, soğuk preslenmiş zeytinyağı ekstraksiyonu yapıldığında yağın yaklaşık yüzde 5 ila 8'i, kalan zeytin posasında kalır. Bu yağa prina yağı denir. Zeytinyağından biraz daha iyi bir ısıtma noktasına sahiptir. Bu nedenle pişirme ile ilgili amaçlar için daha fazla kullanılır. Ancak yemek pişirmede en çok kullanılan çeşit saf olan çeşididir. Komili zeytinyağı 2 lt çeşitlerini Trendyol online mağazalarından temin edebilir ve mutfaklarınızda sağlıklı yemekler yapabilirsiniz.

Komili Zeytinyağları Trendyol’da

Komili Zeytinyağları Trendyol’da

Bu ürün domates, sirke ve limon suyu gibi yüksek asitli yiyeceklerin asitliğini dengeler ve salatalarınıza mükemmel bir derinlik katar. Salatanın üzerine gezdirebilir veya salata sosu ile karıştırabilirsiniz. Ürünü et, balık, kümes hayvanları ve sebzeler için soslarda da kullanabilirsiniz. Komili zeytinyağı 5 lt çeşidi genelde evlere en çok alınan boyutlardandır. Yemeklerinizde ürünün o enfes aromasını daha iyi hissetmeniz için pişirmeyi bitirdikten sonra biraz yağı gezdirerek yemeklerinizde lezzet patlaması yapabilirsiniz. Bir mutfak robotunda biraz haşlanmış fasulye, sarımsak ve zeytinyağı malzemelerini karıştırabilir, lezzetli ve sağlıklı bir meze için taze otlar ilave edebilirsiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz bir ekmeği kızartıp yarım diş sarımsakla hafifçe ovalayıp üzerine biraz bu üründen gezdirip afiyetle yiyebilirsiniz. Bir tutam ürün ile sağlıklı bir sos karışımı elde edilir. Lezzetli ve sağlıklı olması için malzemeleri iyi karışmanız gerekir. Sulu bileşenlerin sostaki yağ ile emülsiyon haline getirilmesine veya karıştırılmasına yardımcı olan bu işlem, çok daha leziz bir tat ortaya çıkarır. Bu ürünün sağlık açısından birçok yararı vardır. Kalbinize, saçınıza, cildinize ve damarlarınıza iyi gelir. Bu ürün, kolesterolü düşüren kalp koruyucu polifenollerle yüklüdür. Aynı zamanda antienflamatuar özelliklerle doludur. Kilo kaybının metabolizmayı hızlandıran tekli doymuş yağ asitleri ile bir ilgisi vardır. Ürünü ot ve baharatlarla on gün kadar demleyerek tatlandırmak da mümkündür. Doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında besin bozulur. Bu nedenle bir tezgah veya pencere pervazı yerine hava geçirmez bir şişede mutfak dolabı gibi serin ve karanlık bir yerde saklamanız gerekir. Komili zeytinyağı 1 lt çeşitlerini Trendyol online alışveriş mağazasından güvenle satın alabilirsiniz.