Koltuk

5336 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Koltuk

Koltuk çeşitleri yaşam alanlarından ofislere ve mağazalara değin hemen her mekân için büyük önem arz ediyor. Dinlenmek, günün yorgunluğunu ve stresini gidermek, beklemek ya da çalışmak için tercih edilen koltukların onlarca farklı modeli bulunuyor. Biçim, ebat, kullanım, tasarım, iskelet malzemesi, kumaş türü, desen, dolgu malzemesi ve yüzey yapısı gibi niteliklere göre farklılaşan salon ve oturma odası mobilya ürünleri Trendyol’da sizleri bekliyor. Sitede yer alan filtreleme özelliği ile ihtiyacınız olan ve tarzınıza hitap eden koltuk modeline kolay biçimde ve özel fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Koltuk Modelleri

Gelişen teknolojinin avantajlarından biri farklı alanlara ve ihtiyaçlara uygun koltukların üretilmesi. Koltuk modelleri; ekstra depolama alanı olanlar, sırt ve bel destekli olanlar, tekli – ikili ya da üçlü kanepe ccedil;eşitleri, hareketli koltuklar, yataklı koltuklar, çekyatlar, deri koltuklar, L koltuk ya da köşe koltuğu başta olmak üzere uzun bir liste sunuyor.Tüm bu ürünler ayrıca klasik, modern, retro ya da vintage gibi tarzlara, kullanılan malzeme türüne göre farklı kategorilere ayrılıyor.

Koltuk Takımları

Salon ve oturma odası için en fazla tercih edilenler arasında yer alan koltuk takımları farklı fiziksel niteliklerle kullanıcıya sunuluyor. Koltuk takımlarında; koltuk adedi, oturum derinliği – yüksekliği – genişliği, sırt yüksekliği, yastık olanağı, yastıkların adedi ve ölçüleri, sünger türü, yumuşaklık – sertlik derecesi, kasa materyali, kumaş özelliği gibi değişkenler öne çıkıyor. Farklı markaların çeşitli üretim teknikleri ve tasarımlarla ürettiği koltuk takımları tüketiciye hayalindeki ürünü satın alabilme olanağı sunuyor. Bu anlamda Vivense koltuk takımı modelleri en fazla rağbet görenler arasında yer alıyor.

İşlevselliği ve Konforu Önceliklendiren Koltuklar

Belli bir kullanım amacına uygun olarak tasarlanan koltuklar tüketicinin taleplerini en iyi şekilde karşılamaya hizmet ediyor. Örneğin koltuklar hem oturma hem de depolama, çekyatlar ise hem oturma hem de yatma ihtiyacını karşılıyor. TV koltukları, hareketli koltuklar, berjer modelleri de benzer şekilde kullanıcının çeşitli gereksinimlere yanıt veriyor. TV koltuğu modellerinin fiziksel nitelikleri ve ürün içeriğinde nelerin yer aldığı (puf, sırt destek minderi, ayaklı mekanizma gibi) farklılık göstermekle beraber bu ürünler televizyon keyfi yapmak ve dinlenmek isteyenleri merkeze yerleştiriyor. Tekli koltuk çeşitleri özellikle ofis, çalışma odası ya da hobi odası gibi bölümlere dinlenme alanı eklemek isteyenleri memnun ederken bazalı koltuklar, evinde yeterli depolama alanı bulunmayan ya da fazladan muhafaza alanı isteyenlere hitap ediyor. Yataklı koltuklar,çekyatlar ve hareketli koltuklar ise ekstra yatak için yeterli alanı olmayanları ve çok amaçlı koltuk isteyenleri cezbediyor. Belli bir özelliği ile öne çıkan koltukların da konfor düzeyi, ebat, desen, doku ve kumaş tercihi bakımından farklılaştığını eklemek gerekiyor.

Özel Tasarım Koltuklar

Özel tasarım koltuklar, klasik koltuk takımlarından farklı olarak konumlandırılan,alana uyum sağlayan ve bu alanları dekoratif gösteren modelleri kapsıyor. L koltuklar, köşe koltukları, armut koltuk çeşitleri hem odaya hem de tarza hitap etmesi bakımından farkını ortaya koyuyor. Tek parçadan oluşan ya da birbirinden ayrılma özellikli L koltukların ya da köşe koltuk ve köşe takımı çeşitlerinin yatay bölümleri, uzanmalı bölümleri ve zeminden yüksekliği değişkenlik gösteriyor.

Koltuk modelleri kolay yıkanabilme, leke tutmama, kolay taşınabilme, sağlamlık, işlevsellik ve konfor düzeyi de dahil çeşitli özelliklerin hepsini ya da bir kısmını içerebiliyor. Koltuk tasarımında kullanıcıların beklentileri dikkate alınmakla birlikte, hemen her ihtiyaca ve isteğe uygun koltuk tasarımı bulmak mümkün oluyor. Trendyol, gereksinim duyduğunuz ve zevkinize hitap eden koltuk modellerini sizlere sunuyor. Trendyol.com üzerinden pek çok markanın ürününe ulaşabilir, avantajlı koltuk fiyatları ile hayalini kurduğunuz alanları gerçeğe dönüştürebilirsiniz.