Kolonya

8746 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Kolonya

Keşfedilme hikayesi 1600'lü yılların sonuna uzanan kolonya, İtalyan asıllı seyyar satıcı Jean Paul Feminis tarafından yaratıldı. Feminis'in 1725'te Almanya'nın Köln şehrine taşınmasıyla bugünkü adını alan kolonya, sınıf farkının iyice ortaya çıktığı yıllarda, saflığın ve temizliğin simgesi olarak burjuva üst sınıfın tercih ettiği tuvalet malzemelerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Reçetesi daha sonraları farklı çiçek kokuları ve esanslarla hafifleştirilen kolonya, ülkemizde misafir ağırlamanın olmazsa olmaz ikramlıklarından biridir. Hoş kokusunun yanı sıra, ferahlatıcı özelliği ile bilinen kolonya çeşitleri, anlık rahatlama isteğini hızlı bir biçimde gidermesiyle tercih sebebidir. 

Mis Kokulu Kolonya Çeşitleri ile Ferahlayın

Ülkemizde en çok tercih edilen ve klasik bir kolonya çeşidi olan limon kolonyası, güne başlarken ya da sıcaktan bunaldığınızı hissettiğiniz anlarda, dinamik kokusuyla size canlılık verir. Erkeklerin tıraş sonrasında ciltlerindeki son bakımı sağlayan limon kolonyası, hafif bir yanma hissinin ardından müthiş bir ferahlık hissi yaratır. Limon kokusunu tercih etmeyen kadın ve erkek kullanıcılar için tasarlanmış çiçeksi kolonya çeşitleri, adeta birer parfüm kokusunu andıran hoş aromalar içerir. Ağır ve çarpıcı olmayan kokusu nedeniyle birçok kadının parfüm yerine kullanmayı tercih ettiği, farklı kolonya koku çeşitleri mevcuttur. Yasemin ve lavanta kolonyası çeşitleri, bu tip kolonya modellerine en iyi örneklerden sadece ikisidir. Gün boyu çantanızda pratik bir biçimde bulundurabileceğiniz hoş kokulu kolonyalarla, ihtiyaç duyduğunuz her an hızlı bir ferahlık hissine kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda hediyelik kolonya olarak da tercih edebilirsiniz.

Birbirinden Hoş Kokulu Kolonya Markaları

Limon kolonyası denince akla ilk gelen markalardan biri olan Selin, kolonya çeşitlerini ülkemizde ilk olarak sanayileştiren Eczacıbaşı'nın seçkin tasarımlarından biridir. Keskin limon kokusunun hemen ardından oluşan ferahlatıcı hissi ile limon kolonyasında en çok tercih edilen bir diğer marka, kolonya üretimi alanında önemli tasarımlara imza atmış olan Eyüp Sabri Tuncer kolonya markasıdır. Cam ve plastik ambalajlarda satışa sunulan limon kolonyası modellerinden, tercihinize göre en uygun olan ürünü seçebilirsiniz. 

Limon kolonyasının keskin kokusunun yerine daha çiçeksi kolonya notalarını tercih edenler için tasarlanmış tütün ve zeytin çiçeği kolonyası çeşitleri, hafif ve ferah kokusuyla çarpıcı bir nitelik taşır. Kadın ve erkeklerin kullanımına uygun olarak üretilen çiçek esanslı kolonyalar, her mevsim rahatlıkla kullanılabilecek özelliklerle tasarlanır. Cilt temizleyici antiseptik ve tonik olarak da işlev sağlayan kolonya çeşitlerinin arasında, erkek ve kadın kullanıcılar için ayrı ayrı kokularla tasarlanmış ürün modelleri bulunur. Rebul ve Chaplin gibi markaların, bu amaçlarla ürettiği kolonya çeşitleri, siyah zemin üzerine tasarlanmış özel şişe tasarımlarıyla dikkat çeker. 

Çeşitleri ile Göz Dolduran Koleksiyon

 ürünleri kategorisinde satışa sunulan kolonya çeşitleri, kadın, erkek ve çocuklar için tasarlanmış farklı modelleriyle, zengin bir içeriğe sahiptir. Çocukların hassas cilt yapısına ve saf vücut kokusuna uygun esanslarla tasarlanmış kolonya çeşitleri, şık ambalaj görselleri ile büyüklerin olduğu kadar çocukların da beğenisini kazanır. Dalin kolonya, çocuk kolonyaları arasında en çok tercih edilen markalardan biridir ve hafif kokusu nedeniyle büyükler tarafından da severek kullanılır.

Farklı aromalara sahip kolonya çeşitleri, değişik gramajlarda ve ambalaj tasarımlarında tercih edilebilir. Dökme şişelerde satışa sunulan kolonyalardan bir tercih yaparak klasik kullanım deneyimini seçebilir ya da püskürtmeli şişelerde tasarlanan kolonya çeşitlerinin pratik kullanım avantajlarından yararlanabilirsiniz. Birbirinden ayrıcalıklı özelliklerle tasarlanan kolonyalar, içerik, ambalaj ve marka farklılıkları nedeniyle, değişik fiyat seçenekleri ile sunulur. Kolonya fiyatları, ürünün gramajı, cam ya da plastik şişede olması gibi nedenlerle farklılık gösterir. Kozmetik bir ürün olarak bilinen kolonyanın, kaliteli içeriğe sahip olması sağlıklı kullanımda büyük fark yaratır. Bu nedenle kolonyanın, güvenilir markaların ürün çeşitleri arasından seçilmesi önerilir. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir