Knex

60 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

K’nex

Çocukların ve Ebeveynlerin Seçimi: K’nex

K’nex markası 20 yılı aşkın süredir oyuncak kategorisinde hizmet vermektedir. Geniş ürün içeriği ve kaliteli malzeme içeriğine sahip olması sebebiyle çocukların ve ebeveynlerinin sevdiği markalar arasına girmeyi başarabilmiştir. Oyuncaklar birçok açıdan çocuklara önemli katkılar sağlayan eşyalar arasındadır. Ancak seçim yapılırken ebeveynlerin ve çocukların dikkat etmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Öncelikle oyuncaklar çocukların kesinlikle zevklerine ve ilgi alanlarına hitap etmelidir. Çocukların sevmeyeceği oyuncakların tercih edilmesi, oyuncağın kullanılmaması ve dolayısıyla verim alınamamasına neden olacaktır. İkinci önemli nokta çocuklara kesinlikle yaşına uygun ürünlerin tercih edilmesi olacaktır. Çocuklar her yaşta belirli bir oyuncak tipine ilgi duymaktadır. Bu oyuncakları tam olarak o yaş aralığında alırsanız çocuklara öğrenme ve analiz edebilme yetisi kazandırabilirsiniz. Oyuncak çeşitlerinin uzun süre kullanılabilmesi ve her yaşa hitap eden bir özelliğinin bulunması, onu uzun süre kullanabilmenizi sağlayacak önemli bir konudur. Çocuklar yaş itibariyle birçok oyuncağa sert davranmaktadır. Bu durum oyuncakların kısa sürede zarar görmesine ve kullanılamaz bir hale gelmesine neden olabilecektir. Oyuncak seçerken kaliteli ve sağlam malzeme içeriğine sahip olduğundan emin olması, her durum ve koşullarda kullanabileceğinizin garantisini verebilecektir. Oyuncak çeşitleri kesinlikle çok fonksiyonel olmalı ve çocuklarda hayal gücünü kısıtlamalıdır. Hayal gücünü kısıtlayan oyuncaklar çocukların algısını ve zihinsel zekâsının gelişimini de kısıtlayacaktır. Bu durum oyuncak seçiminde en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. K’nex oyuncak çocukların ince motor ve zihinsel gelişimini desteklerken, dikkat dağınıklıklarının giderilmesine de yardımcı olabilecektir. Oyuncaklar içerisinde çocukların kendi çabasıyla yapabilecekleri fonksiyonların var olması bu oyuncağın uzun süre kullanılabilmesine imkân sağlayabilecektir. Bu kapsamda kesmeli, çıkarmalı, şekillendirmeli ya da herhangi bir model tasarlamalı modeller oyuncak olarak tercih edilmelidir. Oyuncakta kesinlikle sert bir köşe bulunmamalı ve oyuncağın dış görünüşü çocuğu korkutmamalıdır. Korkutucu yüzler ya da figürler çocukların oyuncaktan soğumasına neden olacaktır. Seçimlerinizde kesinlikle cinsiyet ayrımı yapmamalı, size en başarılı gelen oyuncağı tercih etmelisiniz. Oyuncak seçerken marka güvencesi oldukça önemli bir konudur. Marka güvencesi ve referansı bulunan oyuncaklarda çocukların sağlığını olumsuz olarak etkileyebilecek herhangi bir malzeme bulunmayacaktır. Bazı oyuncaklarda kanserojen malzemeler var olabilmektedir. Bu malzemeler çocukların sağlığını olumsuz olarak etkileyebilmektedir. K’nex markasında çocukların sağlığı ön planda tutulup zararlı hiçbir malzeme içeriği kullanılmamıştır. Tüm oyuncak içerikleri güvenilir bir şekilde tercih edilerek çocukların keyifli vakit geçirebilmesi mümkün olabilecektir.

K’nex Oyuncak Çeşitleri ile Çocuklarınızın Hayal Gücünü Artırın!

K’nex markasının başarılı oyuncaklarından birisi model eğitici yapı setidir. Bu set toplamda 126 büyüklü küçüklü parçadan oluşmaktadır. Bu set sayesinde uzay gemisinden daha farklı tam 10 çeşit model oluşturabilirsiniz. Yapılacak şekillerle ilgili görsellerin bulunması şekilleri nasıl yaptırabileceğiniz konusunda fikir verecektir. 7 yaş ve üzerindeki çocuklar için sağlıklı malzeme içeriği ile oluşturulan bu oyuncaklar, zamanın verimli ve eğlenceli geçmesini sağlayacaklardır. Mükemmel bir şekilde tasarlanan bu çubuklar, konnektörler yardımı ile birleştirilir ve şeklin oluşturulmasını sağlar. İnce motor becerilerinin gelişebileceği bu oyuncaklar hayal gücünün gelişimini destekleyecektir. K’nex oyun seti olarak bilinen, araç yapım seti sayesinde 12 farklı figürü oluşturabilmeniz mümkün olacaktır. Bu figürleri yapabilmeniz için setin içerisinde 12 farklı figürün nasıl yapılacağına dair aşamaların bulunduğu kağıtlar bulunmaktadır. Bu set sayesinde inanılmaz kullanışlı ve eğlenceli yarış arabalarına sahip olabilmeniz mümkün olacaktır. Konnektörleri ve çubukları kullanarak oluşturabileceğiniz bu arabalar oldukça kolay bir şekilde tasarlanabilmektedir. Parçaları farklı şekillerde yerleştirerek modeli ortaya çıkarabilmeniz için konnektörlerde farklı renk ve boyut içerikleri bulunmaktadır. Oyunu bitirdikten sonra parçaları kolay bir şekilde saklayabilmeniz için özel kutusu bulunmaktadır. Mükemmel bir şekilde detaylandırılan ve birçok oyuncak çeşidi üretebileceğiniz bu set özellikle 7 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için uygundur. K’nex Motor Rex oyun yapım seti, yüzyıllar öncesinde nesli tükenen dinozorlarla çocuklarınızın oynayabilmesine fırsat tanımaktadır. Oldukça kaliteli bir şekilde tasarlanan konnektörlerde ve çubuklarda renk ve boyut gruplandırılması yapılmıştır. Her biri birbirine kolayca geçerek şekillerin ortaya çıkmasını sağlayabilmektedir. Konnektörlerin birleştirilmesinden sonra motor parçasının takılması gerekecektir. Bu işlemin yapılabilmesi için dinozorların omurga ve gövde bölgesinin yapım aşamasına göre yapılması gereklidir. 250 parça konnektörden oluşan bu setten farklı birçok model tasarımı yapabilmenizde mümkün olacaktır. Bazı modellerle ilgili yapım aşamaları kutu içerisinde bulunurken farklı modellerin indirilmesi gerekecektir. Yepyeni oyuncaklar tasarlayarak zihinsel gelişimine önemli katkılar sağlayabilen bu oyuncak konnektör çubuklar oldukça hafiftir. Bu nedenle yapım sırasında dağılma, parçalanma ya da düşme gibi olumsuz durumların oluşması söz konusu olmayacaktır. 7 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği bu oyuncak, çocukların verimli zaman geçirebilmesini destekleyebilmektedir.

K’nex Oyuncaklar ile Eğlenceli Tasarımlar

K’nex oyuncaklar ile birçok model ve tasarım hayat bulduğu için yalnızca çocuklar değil, yetişkin kişilere de hitap eden oyuncaklar olduğunu söyleyebilmek mümkün olacaktır. K’nex Türkiye ürünleri arasında yer alan Building Set ile 70 farklı model tasarlanabilmektedir. Model içeriğinin oldukça geniş olması çocukların sıkılmadan uzun süre oynayabilmesine imkân sunabilecektir. Bu oyun seti sayesinde çocukların yapmak istedikleri her şeyi inşa edebilmesi mümkün olacaktır. Akıllardan geçen tüm nesnelerin nasıl yapılacağına dair detaylı bilgiler veren bu sette yapım aşamaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra istenilen modellerin yapım aşamalarının indirilmesi de mümkün olabilecektir. Özel olarak tasarlanmış çubuklarda 1, 2, 3 cm’lik 3 farklı renkte konnektörler ve çubuklar bulunmaktadır. Totalde 705 farklı konnektör çeşidi setin içerisinde yer almaktadır. Bu set sayesinde araba, kamyon gibi araba çeşitlerinin yapımı son derece kolaydır. Birbirinden eğlenceli tasarımı yaptıktan sonra markanın özel olarak tasarladığı kutularda saklayabilme imkânınızda bulunmaktadır. Bu oyuncak 12 yaş ve üzeri çocuklara hitap edebilmektedir. K’nex set olarak bilinen 50 farklı karışık model serisi ile mükemmel helikopterlerin dizayn edilebilmesi mümkün olacaktır. Çocukların tamamen hayal gücü doğrultusunda tasarlayabileceği bu oyuncaklar gelişimi önemli ölçüde artırabilmektedir. Yeşil, kırmızı ve sarı renkte tasarlanan çubuk ve konnektörler birbirlerine kolaylıkla geçirilebilmekte ve şekillendirilebilmektedir. Toplamda 400’ü aşkın parçası bulunan bu setle 4 yaş üzeri tüm çocukların oynayabilmesi mümkün olacaktır. Markanın Super Strike Rotoshot Blasher oyuncak seti ile bir silah inşa edilebilmektedir. Silahı tasarlayarak oluşturduktan sonra oynayabilme olanağı da bulunmaktadır. Bu oyuncağın içerisinde bir tabanca tasarımı, 5 köpük mermi, tutma sapı, asma halkası gibi aksesuar seçenekleri de bulunmaktadır. 3 farklı renkte tasarlanan konnektörler çocukların istedikleri şekilleri oluşturabilmesi adına birbirlerine kolaylıkla geçerek şekil alabileceklerdir. 200 parça içeriği bulunan bu oyuncak ile tam 5 farklı oyuncak tasarımı gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Silahın gövde tasarımını gerçekleştirdikten sonra, silahın mermiyi 22 metre kadar uzağa rahatlıkla atabilecek kapasitesi olacaktır. Farklı modellerin yapım aşamaları var olduğu için çocuklar içinde bu anlamda kolaylık sağlanabilecektir. Bu etkileyici set kız ya da erkek fark etmeksizin 8 yaşını aşmış tüm çocukların kullanımı için uygundur. İçerisinde zararlı herhangi bir madde bulunmadığı için çocukların sağlığını tehdit etmeden güvenli bir şekilde kullanılabilecektir.

K’nex Oyuncak Modelleri ile Çocuklarınız İçin Fonksiyonel Bir Oyuncak!

K’nex Roller Coaster oyuncak çeşitleri çocukların keyifli zaman geçirebileceği oyuncaklar arasında yer almaktadır. Bu oyuncağın devreye sokulması için ilk olarak konnektörlerin verilen model broşürüne göre birleştirilmesi gerekecektir. Zincirleri aynı yönde birbirine bağlamanız modelin tamamlanmasını sağlayacaktır. Özel tasarım arabanızın şema halini bitirdikten sonra, motor kısmını yerleştirmelisiniz. Bu noktada kızak dizaynındaki parçayı yere sabitledikten sonra araçları da üstlerine sabitleyebilirsiniz. 891 farklı parçadan oluşan bu sette yeşil, beyaz ve mavi konnektörler kullanılmıştır. Yeşil çubuklar 1 cm, beyaz olanlar 2 cm ve mavi olanlarda 3 cm uzunluğuna sahiptir. 2 adet Coaster araba ile çalışan bu oyuncağın her bir arabası için 2 adet pil kullanımı gereklidir. Motoru bulunan bu arabalar piller sayesinde kızağın etrafında kendiliğinden dönebilecektir. Parçalardan farklı oyuncak tasarımı da yapılabileceği için diğer modeller hakkında detaylı bilgilerin alınabilmesi mümkün olacaktır. Bu oyuncağın 9 yaş ve üzeri çocuklarda kullanımı uygundur. K’nex helikopter seti ile farklı birçok tasarım yapılabilecektir. Yeşil, mavi, gri, turuncu, kırmızı konnektörlerin her biri farklı boyutlara sahiptir. 200 ü aşkın parçası bulunan bu set ile birden fazla tasarım modeli oluşturabilmeniz mümkün olacaktır. Setin içeriğinde yer alan modeller üzerinden dilediğiniz tasarımı oluşturabilirsiniz. 5 yaş ve üzeri çocukların rahatlıkla oynayabileceği bu oyuncak kullanılmadığında özel tasarlanmış kutusunda saklanabilecektir. Çubuklar konnektörler ile birbirlerine rahat geçirilebileceği için yapılan tüm modeller kolaylıkla oluşturulabilecektir. İnce motor becerileri, el becerileri ve dikkati geliştiren bu oyuncak çocuklara pek çok kazanım sağlayabilmektedir. K’nex lunapark, lunapark eğlencesini çocuklarınızın odasına taşıyabileceğiniz başarılı bir oyuncaktır. Bu set sayesinde yalnızca lunapark değil birçok oyuncak tasarımının yapılabilmesi de mümkün olabilmektedir. Yaşam alanlarını eğlenceli bir lunaparka çevirebileceğiniz bu sette farklı renkte pek çok konnektör çeşidi bulunmaktadır. Rengine göre gruplandırılmış olan bu konnektörlerde her bir renk farklı boyuttadır. Birbirinden farklı oyuncak tasarlayabileceğiniz oyuncak totalde 741 parçadan oluşmaktadır. Lunaparkın yüksekliği yalnızca 87 cm olduğu için rahatlıkla birçok çocuk odasına yerleştirilebilecektir. Rengarenk görünümü ve eğlenceli içeriği bulunan bu oyuncak motorlu olarak çalışmaktadır. Konnektörlerle şekil aşaması yapıldıktan sonra motorun takılması gereklidir. Motorun çalışması için ise 2 AA pilin kullanımı gereklidir. Herhangi bir zararlı madde içeriğine sahip olmayan bu oyuncaklar ebeveynler ve çocuklar tarafından güvenle tercih edebilmektedir. Bu setin 9 yaş ve üzeri çocuklarda kullanımı uygundur. Ebeveynler kontrolünde 5 yaş ve üzeri çocuklar tarafından da tercih edilebilmektedir.

Birbirinden Fonksiyonel Tasarımları ile K’nex Oyuncak Modelleri

Markanın öne çıkan oyuncaklarından bir diğeri ise 30 model karışık settir. Özel bir kutu içerisine yerleştirilen kollektörler ile totalde 375 farklı parçadan oluşmaktadır. Rengarenk konnektörlerin bulunduğu bu sette her bir konnektörde farklı boyut içerikleri bulunabilmektedir. Kaliteli malzeme içeriğine sahip olduğu için hem çocuklar için sağlıklı hem de birbirlerine kolay geçebilen oyuncaklardır. Çocuklarınızın 3 boyutlu 30 model tasarlayabileceği bu oyuncak seti zihinsel gelişime önemli katkılarda bulunabilecektir. İçerisinde bulunan kullanım kılavuzu içerisinde yapabileceğiniz tasarımlar hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. K’nex hız treni motorlu olarak tasarlanmış bir oyuncak setidir. Oluşturulan tren ile çocuklarınızın gökyüzünde hızlı ve keyifli bir yolculuğa çıkabileceği bu oyuncak hayal gücünün kullanılabilmesine imkan sağlayacaktır. Özel tasarım olarak oluşturan bu tren için ilk olarak treni konnektörler yardımı ile oluşturmanız gereklidir. Daha sonra kollektörleri kullanım oluşturulan şekle motorun takılması ve pillerin yerleştirilmesi lazımdır. Kutu içerisinde bulunan kızakları zemine sabitledikten sonra da üst kısmına treni sabitleyebilirsiniz. Bu oyuncak motoru yalnızca 3 tane C pili ile çalışmaktadır. Kaliteli malzeme içeriği ile oluşturulan konektörler birbirlerine kolaylıkla geçirilerek şekilleri oluşturabileceklerdir. Farklı boyutlardaki konnektörlerin tamamında canlı renkler kullanıldığı için oluşturulan modeller göze de hitap edebilmektedir. K’nex tren oyun seti toplamda 797 konnektör parçalarından oluşmaktadır. Bu parçalar ile 5-6 tane farklı pek çok model oluşturulabilmesi mümkün olacaktır. Oluşturabileceğiniz hız treninin yüksekliği 2.2 metre olması nedeniyle geniş yaşam alanlarında kullanıma uygun bir oyuncaktır. Araç motoru ile bir tur attığında toplamda 7 metre gezmiş olacaktır. Uzunluğu ve yüksekliği ile çocukları inanılmaz şekilde etkileyebilecek bir kapasiteye sahiptir. Bu oyuncağın özellikle 9 yaş ve üzeri çocuklarda kullanılması önerilmektedir. Ancak istenirse ebeveyn desteği ile daha küçük çocuklar içinde tercih edilebilecektir. Markanın 4 çeker kamyon modeli de çocukların yoğun ilgi gösterdiği modeller arasında yer almaktadır. Benzersiz bir şekilde tasarlanmış olan çubuklar birbirlerine konnektörler ile kolaylıkla geçirilerek kullanılabilmektedir. Kamyonun gövde tasarımını oluşturduktan sonra model tamamıyla ortaya çıkabilecektir. Her bir çubuk farklı boyutlarda ve farklı renklerdedir. Buna göre yeşil parçalar 1, beyaz parçalar 2 ve mavi parçalar 3 cm’dir. 313 parçadan oluşan bu oyuncaklar ile istenirse kum arabası ya da diğer birçok araba modelleri oluşturabilmeniz mümkün olacaktır. Işıklı yapısı, güçlü gövdesi ve geniş tekerleri ile kusursuz bir görünüme sahip bu arabalar tüm zorlu arazilerde mükemmel bir oyun deneyimi yaşatabilecektir. Bu oyuncak genel olarak 7 yaş ve üzeri çocuklarda kullanım için uygundur.

K’nex Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

K’nex Force yapı seti, muhteşem bir silah tasarımı yapabilmenize imkan sağlayabilmektedir. Mükemmel kaliteli malzeme içerikleri ile tasarlanan konnektörler ve çubuklar birbirlerine kolaylıkla geçiş yapabilerek silahın gövde tasarımı yapabilmeniz mümkün olacaktır. Bu setin içerisinde mermi haznesi, mermi, silah, tutma sapı ve halkası bulunmaktadır. Oyun seti içerisinde yer alan farklı parçalar ise birbirinden farklı tasarımlar oluşturabilmenizi sağlayabilmektedir. Tabanca oluşturulduğunda mermiyi yaklaşık olarak 75 metreye kadar ulaştırabilmektedir. Çift ateşleme özelliği sayesinde birçok silahtan farklı olduğunu gösterebilecek benzersiz bir tasarıma sahiptir. Farklı boyutlara göre oluşturulan bu çubukların hepsinde farklı renk içerikleri kullanılmıştır. 83 farklı parça içeriğine sahip bu oyuncak ile 4 farklı oyuncak yapılabilecektir. Her biri birbiri ile uyum gösterebilen çubuklar mükemmel oyuncak tasarımlarının oluşturulabilmesini destekleyecektir. Bu oyuncak setinin 8 yaş ve üzeri çocuklarda kullanımı önerilmektedir. K’nex robot oyuncak çocuklarınızın robotlarla muhteşem bir oyun deneyimi yaşayabilmelerini sağlayacaktır. Robot oyuncak totalde 417 çubuk ve konnektör parçasından oluşturulmaktadır. Bu çubukları konnektörler yardımı ile birleştirerek robotun gövdesini oluşturabilmeniz mümkün olabilmektedir. Bu kutu sayesinde yalnızca robotlar değil gemiler, arabalar, korkunç yaratıklar gibi figürler oluşturabilirsiniz. Parçaları boyları ve renklerine göre kolay yerleştirebilmeniz için her bir boyut farklı renk içeriğine sahiptir. Çubuk renkleri oldukça canlı olduğu için robotlar ile rengarenk bir görünüm elde edilebilmesi mümkün olabilmektedir. Çocuklarının hayal gücünün sınırlarını zorlayabileceği bu oyuncak oldukça sağlıklı bir içeriğe sahiptir. Özel kutusu bulunan bu set yapılan model ve çubukların saklanabilmesine imkan sağlayabilmektedir. 10 yaş ve üzeri çocukların tek başına oynayabileceği bu oyuncaklar 5 yaş üzeri çocuklarda ebeveyn desteği ile oynanabilecektir. K’nex fiyat bilgisi seçilen oyun setinin içeriği ve özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Trendyol uygulama ya da web sitesi üzerinden arama motoruna ulaşılarak markanın ürünlerini araştırabilirsiniz.